Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
Міністерство освіти і науки України Національний Університет «Львівська Політехніка»
Практична робота №6
з дисципліни: «Сигнали та процеси в радіотехніці»
Львів 2015
Тема: Спектральний аналіз періодичних сигналів в базисі розривних функцій
Завдання:
Розрахувати значення перших восьми коефіцієнтів ряду Фур'є-Хаара та записати математичну модель заданого сигналу у вигляді вкороченого ряду Фур'є-Хаара.
Нарисувати спектральну діаграму заданого сигналу у базисі функцій Хаара.
Зобразити часові залежності перших восьми функцій Хаара (рис. 2.2.) та миттєвого значення сигналу, апроксимованого вкороченим рядом Фур'є-Хаара.
Теоретичні відомості
Перед розв'язуванням задачі 6 рекомендується познайомитися із властивостя-ми функцій Хаара, описаними в додатку 1 [5], c. 47-48.
Систему ортонормованих функцій Хаара χn (x) можна використовувати як ортогональну базисну систему при розкладі в рівномірно збіжний ряд Фур'є-Хаара будь-якої неперервної на відрізку [0, 1] функції f(x):
∞
f (x) = ∑Cn χn (x)
(30)
n=0
з коефіцієнтами
1
Cn = ∫s(x) ⋅χn (x) ⋅dx .
(31)
0
При використанні функцій Хаара (графіки деяких з них зображені на рис. 2.2) в якості базисних для апроксимації заданого сигналу s(t) на відрізку [0, T] безрозмір-ний аргумент х функції Хаара необхідно подати у вигляді добутку x = at , де коефіцієнт a = 1/T задає необхідний часовий масштаб функцій.
2
Розв’язок
N1=1; N2=0; N3=1;
3
Графіки функцій Хаара:
4
5
Математична модель заданого сигналу у вигляді вкороченого ряду Фурє-Хаара
6
Висновок
В даній практичній роботі я розрахував значення перших восьми коефіцієнтів ряду Фур'є-Хаара та записав математичну модель заданого сигналу у вигляді вкороченого ряду Фур'є-Хаара.
7
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!