МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ і НАУКИ УКРАЇНИ
ДВНЗ «УЖГОРОДСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ»
МЕДИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ
Кафедра онкології
Історія хороби
Хворого:Сабов Амброзій Амброзійович
Керівник: Рішко М. Ф.
Куратор:
Ужгород – 2015
І. Паспортна частинаПрізвище, ім'я, по-батькові : Сабов Амброзій Амброзійович
Вік: 65 років (02.01.1950 р.н.)Стать: чоловічаОсвіта: середня спеціальна Професія: пенсіонерМісце роботи: не працюєАдреса: Виноградівський район, с. В.Паладь, вул.. Миру 13Дата поступлення в стаціонар: 11.03.2015 р. о 10.50 год.
Ким направлений: лікар-онколог Виноградівської районної лікарні.
ІІ. Діагноз:
Заключний діагноз:
Основний: Рак тіла та антрального відділу шлунку, Т3NхM0, II стадія, ІІ клінічна диспансерна група.
Ускладнення: Стеноз антрального відділу шлунка.
Супутні захворювання: ІХС. Атеросклеротичний кардіосклероз.
ХОЗЛ ДН 1.
ІІІ. Скарги При поступленні у стаціонар хворий скаржився на:
• періодичний біль в епігастрії;
• диспептичні розлади у вигляді почуття переповнення в епігастрії і відрижку кислим;
• зниження апетиту;
• втрату маси тіла (на 9 кг за 4 місяці);
• загальну слабкість, субфебрилітет, зниження працездатності, головокружіння.
ІV. Анамнез захворювання
Сабов Амброзій Амброзійович вважає себе хворим з грудня 2014 року, коли вперше відмітив періодичні ниючі болі в епігастрії, зниження апетиту, втрату маси тіла на 9 кг, відчуття переповнення в епігастрії, відрижку кислим, підвищення температури до 37-38°. Хворий звернувся в гастроентерологічне відділення Виноградівської РЛ, де йому було проведено ЕФГДС. Було поставлено діагноз: Рак шлунка, інфільтративно-виразкова форма з локалізацією в антральному відділі та нижній і середній третині тіла шлунка. Після чого хворий був направлений в ОКОД м. Ужгорода для дообстеження та подальшого лікування. Хворому провели лабораторні та інструментарні методи дослідження (ЗАК, ЗАС, біохімічний аналіз крові, УЗД ОЧП, рентгенографія ОЧП, УЗД регіонарних лімфовузлів, ЕФГДС з щипцевою біопсією), було підтверджено діагноз: рак тіла шлунку та антрального відділу. Було призначено хірургічне лікування.
V. Анамнез життя
Сабов Амброзій Амброзійович народився 02.01.1950 р.н. у Виноградівському районі, с. В.Паладь. У фізичному та розумовому розвитку в дитинстві від однолітків не відставав. Закінчив середню школу. Одружений, має 4 дітей. Перехворів у дитинстві на такі захворювання: кір, часті ГРВІ. Туберкульоз, хворобу Боткіна, венеричні захворювання, психічні захворювання в себе та членів сім’ї заперечує. Переніс в минулому такі оперативні втручання: флебектомію справа (2004 р.), холецистектомію (2014 р.). Спадковий анамнез обтяжений: батько і брат мали рак прямої кишки. Шкідливі звички заперечує. Теперішні умови проживання оцінює як задовільні. Епідеміологічний анамнез: контакт з інфекційними хворими заперечує.
Імунологічний анамнез: профілактичні щеплення отримувала згідно календару щеплень. Лікувальні сироватки не вводились.
Алергологічний анамнез: не обтяжений.
VI. Дані об’єктивного обстеження
Загальний огляд: Загальний стан задовільний. Свідомість ясна. Мова виразна, адекватна. Психо-емоційна сфера не порушена. Вираз обличчя спокійний. Будова тіла нормостенічна. Ріст - 172 см, вага – 81 кг.
Шкірні покриви та слизові оболонки:
Шкірні покриви чисті, блідо-рожеві, вологі, тургор та еластичність знижена. Температура її на симетричних ділянках однакова. Волосся та нігті без патологічних змін. Слизові оболонки зіву та кон’юнктиви блідо-рожеві, вологі, чисті. Язик вологий, необкладений нальотом, без тріщин. Мигдалики блідо-рожевого кольору, не виступають за межі піднебінних дужок, вологі, чисті.
Підшкірна жирова клітковина: помірно виражена по всьому тілу. Товщина жирової складки в ділянці реберної дуги та під ребрами становить 2 см. Набряки відсутні. Лімфатичні вузли: шийні, підщелепні, підключичні, надключичні та пахвинні не пальпуються. Щитовидна залоза: не візуалізується.
Мязи, сухожилля: розвинуті задовільно, тонус знижений, хворобливість і у ущільнення не спостерігаються.
Кістки, суглоби: огляд патології не виявив, активні та пасивні рухи збережені.Серцево-судинна системаПри огляді шиї пульсації і набухання яремних вен, патологічної пульсації сонних артерій не відмічається. При огляді ділянки серця патологічна пульсація не виявлена. Верхівковий поштовх пальпується в V міжребер’ї на 1 сантиметр медіальніше від лівої середньоключичної лінії. Перкуторні межі серця
Межа
Абсолютна межа серцевої тупості
Відносна межа серцевої тупості
Права
Лівий край груднини
На 0.5 см назовні від правої парастернальної лінії
Верхня
ІІІ міжребер'я
ІІІ ребро
Ліва
На 0.5 см назовні від лівої середньо-ключичної лінії
По лівій передній паховій лінії
При аускультації тони серця глухі. Частота серцевих скорочень 80 уд/хв. Патологічні шуми не вислуховуються. На правій і лівій променевих артеріях частота пульсу – 80 ударів за хвилину. Пульс синхронний, ритмічний, помірного наповнення і напруження. Артеріальний тиск: 110/70 мм. рт. ст. При аускультації черевного відділу аорти, клубових і стегнових артерій шум не прослуховується.Дихальна система:Носове дихання вільне. Грудна клітка нормостенічної форми. Лопатки знаходяться на одному рівні. В акті дихання беруть участь обидві половини грудної клітки. Тип дихання – черевний. Частота дихальних рухів 17 за хвилину. Пальпаторно болючість грудної клітки не відмічається. Резистентність збережена. Голосове тремтіння симетричне з обох боків. При порівняльній перкусії над легенями прослуховується ясний легеневий звук. Рухомість нижнього краю легень по середній аксілярній лінії з обох сторін 6 см. Аускультативно над всією поверхнею легень вислуховується жорстке дихання. Хрипів, крепітації, шуму тертя плеври не спостерігається.
Органи черевної порожнини:Живіт правильної форми, симетричний. Черевна стінка бере участь в акті дихання. Поверхнева порівняльна пальпація: живіт мякий, чутливий в епігастрії та правому підребер'ї. Симптоми подразнення очеревини негативні. Методична глибока ковзна пальпація за Образцовим-Стражеско: сигмоподібна кишка пальпується в лівій здухвинній ділянці, циліндричної форми, щільна, гладка, безболісна, не бурчить, товщиною 2 см. Сліпа кишка пальпується латеральніше пупка, циліндричної форми, товщиною близько 3 см, гладка, безболісна, малорухома, не бурчить. Червоподібний відросток не пальпується. Висхідна і нисхідна частини ободової кишки – у вигляді м’якого циліндра товщиною близько 4 см, гладка, безболісна, не бурчить і досить рухома. Поперечно ободова частина товстої кишки пальпується у вигляді циліндра в діаметрі 4 см, гладка, безболісна, рухома, не бурчить, м’якої консистенції. Шлунок: при пальпації болючий, без видимої перистальтики. Пілорус ущільнений та чутливий.
Печінка: нижній край не виступає з-під реберної дуги. Жовчний міхур - видалений, підшлункова залоза не пальпується. При перкусії над черевною порожниною відмічається тимпанічний перкуторний звук. Наявність вільної рідини в черевній порожнині не відмічається. При аускультації прослуховується перистальтика кишечника.
Селезінка: не пальпується. Нирки: с-м Пастернацького негативний з обох боків, сечовипускання не порушено, набряки відсутні.
Стілець: оформлений, без патологічних домішок, 1 раз в день.
Неврологічний статус: менінгіальні симптоми відсутні, сухожилкові рефлекси жваві, патологічних не виявлено.
Локальний статус: При пальпації визначається болючість в епігастрії та правому підребер'ї. Воротар при пальпації еластичний, скісно розташований, болючий.
VIІ. Попередній діагноз
1. На основі скарг хворого:
• періодичний біль в епігастрії;
• диспептичні розлади у вигляді почуття переповнення в епігастрії і відрижку кислим;
• зниження апетиту;
• втрату маси тіла (на 9 кг за 4 місяці);
• загальну слабкість, субфебрилітет, зниження працездатності, головокружіння.
2. На основі даних анамнезу захворювання: вважає себе хворим з грудня 2014 року, коли вперше відмітив періодичні ниючі болі в епігастрії, зниження апетиту, втрату маси тіла на 9 кг, відчуття переповнення в епігастрії, відрижку кислим, підвищення температури до 37-38°. Хворий звернувся в гастроентерологічне відділення Виноградівської РЛ, де йому було проведено ЕФГДС. Було поставлено діагноз: Рак шлунка, інфільтративно-виразкова форма з локалізацією в антральному відділі та нижній і середній третині тіла шлунка. Після чого хворий був направлений в ОКОД м. Ужгорода для дообстеження та подальшого лікування. Хворому провели лабораторні та інструментарні методи дослідження (ЗАК, ЗАС, біохімічний аналіз крові, УЗД ОЧП, рентгенографія ОГК, УЗД регіонарних лімфовузлів, ЕФГДС з щипцевою біопсією), було підтверджено діагноз: рак тіла шлунку та антрального відділу. Було призначено хірургічне лікування.
Спадковий анамнез обтяжений: батько і брат мали рак прямої кишки.
3. Локальний статус : При пальпації визначається болючість в епігастрії та правому підребер'ї. Воротар при пальпації еластичний, скісно розташований, болючий.
Можна поставити попередній діагноз:
Рак тіла шлунку та антрального відділу.
VІІI. План обстеження
1. Загальний аналіз крові.2. Загальний аналіз сечі.3. Біохімічний аналіз крові.4. Аналіз калу на я/г.5. Група крові та резус-належність.6. Реакція Вассермана.7. Рентгенографія органів грудної клітки.8. УЗД органів черевної порожнини, лімфатичних вузлів шиї, аксілярних, пахвинних, надключичних.
9. ЕКГ.
10. Ендоскопiчне обстеження шлунка з бiопсiєю, цитологiчним i
гістологічним дослідженням (ЕФГДС).
11. Рентгенологічне дослідження шлунка з контрастуванням барію
сульфатом.
12. Визначення маркерів пухлини.
ІX. Лабораторні дані й результати інструментальних, рентгенологічних та інших досліджень проведених хворому.
Загальний аналіз крові
12.03.2015
15.03.2015
Нb
106 г/л
104 г/л
еритроцити
3,5 * 1012/л
3,5 * 1012/л
КП
0,9
0,9
ШОЕ
27 мм/год
30 мм/год
тромбоцити
325 * 109/л
245 * 109/л
лейкоцити
4,1 * 109/л
6,8 * 109/л
нейтрофіли
еозинофіли
паличкояд.
4%
4%
сегментояд.
58%
76%
лімфоцити
32%
20%
базофіли
моноцити
6%
4%
Загальний аналіз сечі
12.03.2015
16.03.2015
кількість
200 мл
200 мл
прозорість
мутна
мутна
колір
світло-жовта
світло-жовта
реакція
5.0
6.0
питома вага
1030
1025
цукор
не виявлено
не виявлено
білок
не виявлено
0,15 г/л
еритроцити
не виявлено
не виявлено
лейкоцити
негативно
негативно
плоский еп.
7-8 в п.з
5 п.з
слиз
+
+
уробілін
-
Біохімічний аналіз крові
12.03.2015
16.03.2015
глюкоза мМ/л
4.8
4.4
білок г/л
73.3
79.8
АсАТ од /л
17.4
46.2
АлАТ од/л
10.9
16
білірубін заг. мкМ/л
12.4
11.2
білірубін прям. мкМ/л
1.2
1.8
білірубін непр. мкМ/л
7.8
7.95
ЛДГ мМ/л
4.0
3.0
ГГТ МО/л
38.0
40.0
ЛФ од/л
189.2
191.4
Аналіз калу на я/г – не виявлено. (12.03.2015)
ЕКГ (12.03.2015): Ритм – синусовий, правильний. Вольтаж зубців – збережений. Частота серцевих скорочень – 80 уд/хв.Група крові та резус-належність: Група крові – А( ІІ ) ; Rh +
Реакція Васермана – негативна.
Ультразвукове дослідження органів черевної порожнини, 13.03.2015 р.:
Печінка: не виступає з-під краю реберної дуги, контури чіткі, рівні; паренхіма однорідна; середньої ехогенності. Судинний малюнок нормальний. Портальна та печінкові вени не розширені. Жовчні протоки та холедох не розширені. Жовчний міхур видалено.
Підшлункова залоза: не збільшена, середньої ехогенності, контури чіткі, рівні. Панкреатична протока 10.5 мм.
Селезінка: не збільшена, контури чіткі, рівні, середньої ехогенності.
ЕФГДС (12.03.2015 р.):
Рак шлунку, інфільтративно-виразкова форма з локалізацією в антральному відділі та нижній і середній третині тіла шлунку. Візуально границя пухлини на 6-7 см від кардії, деформація складок і дефект слизової оболонки.
Рентгенологічне дослідження шлунка з контрастуванням барію сульфатом (12.03.2015 р.):
Шлунок законтрастований, просвіт деформований переважно в нижній третині тіла та антральному відділі за рахунок циркулярного потовщення стінок, внутрішній контур нерівний. Рельєф слизової середньої третини переважно по великій кривизні неоднорідний.
Заключний діагноз
1. На основі скарг хворого:
• періодичний біль в епігастрії;
• диспептичні розлади у вигляді почуття переповнення в епігастрії і відрижку кислим;
• зниження апетиту;
• втрату маси тіла (на 9 кг за 4 місяці);
• загальну слабкість, субфебрилітет, зниження працездатності, головокружіння.
2. На основі даних анамнезу захворювання: вважає себе хворим з грудня 2014 року, коли вперше відмітив періодичні ниючі болі в епігастрії, зниження апетиту, втрату маси тіла на 9 кг, відчуття переповнення в епігастрії, відрижку кислим, підвищення температури до 37-38°. Хворий звернувся в гастроентерологічне відділення Виноградівської РЛ, де йому було проведено ЕФГДС. Було поставлено діагноз: Рак шлунка, інфільтративно-виразкова форма з локалізацією в антральному відділі та нижній і середній третині тіла шлунка. Після чого хворий був направлений в ОКОД м. Ужгорода для дообстеження та подальшого лікування. Хворому провели лабораторні та інструментарні методи дослідження (ЗАК, ЗАС, біохімічний аналіз крові, УЗД ОЧП, рентгенографія ОГК, УЗД регіонарних лімфовузлів, ЕФГДС з щипцевою біопсією), було підтверджено діагноз: рак тіла шлунку та антрального відділу. Було призначено хірургічне лікування.
Спадковий анамнез обтяжений: батько і брат мали рак прямої кишки.
3. Локальний статус : При пальпації визначається болючість в епігастрії та правому підребер'ї. Воротар при пальпації еластичний, скісно розташований, болючий.
4. На основі додаткових методів обстеження:
ЗАК: Hb - 104 г/л, ШОЕ - 30 мм/год.
ЕФГДС (12.03.2015 р.):
Рак шлунку, інфільтративно-виразкова форма з локалізацією в антральному відділі та нижній і середній третині тіла шлунку. Візуально границя пухлини на 6-7 см від кардії, деформація складок і дефект слизової оболонки.
Рентгенологічне дослідження шлунка з контрастуванням барію сульфатом (12.03.2015 р.):
Шлунок законтрастований, просвіт деформований переважно в нижній третині тіла та антральному відділі за рахунок циркулярного потовщення стінок, внутрішній контур нерівний. Рельєф слизової середньої третини переважно по великій кривизні неоднорідний.
На основі цих даних можна поставити заключний діагноз:
Рак тіла шлунку та антрального відділу, Т3NхM0, II стадія, ІІ клінічної диспансерної групи.
ХІ. План лікування
Хворому показане хірургічне лікування, так як I-III стадії раку шлунка є абсолютним показанням до оперативного лікування.
Режим ліжковий
Дієта № 1
Sol. Glucosi 10% - 1000 ml + Панангін 10 мл + Корглікон 0,06% 0,5 мл в/в краплинно
Sol Natrii chloridi 0.9% - 500 ml + Pentoxiphilin 50,0 в/в краплинно
Sol. Metronidazoli 0,5 в/м 3 р/день
Sol. Riboxini 2% - 10 ml в/в 2 р/день
Sol. Ferrum lek 2,0 в/м
Віт. С 5% - 4 мл
Віт. В1 6% - 1 мл
Віт. В6 5% - 1 мл
Віт В12 1000g
З метою обезболення:
Sol. Promedoli 2% -1 ml в/м о 12, 18, 24 і 6 год.
Хворому показана радикальна операція: субтотальна резекція шлунка. Гастроенетроанастомоз. Доступ – верхньо-серединна лапаротомія.
Знеболення – ендотрахеальний +в/в наркоз.
Абсолютних протипоказів немає.
Хворий ознайомлений з оперативним втручанням, можливими ускладненнями, наслідками хвороби без лікування.
Згоду хворого отримано.
Протокол операції 13.03.2015 р. 1000 год.
Операція - верхньо-серединна лапаротомія. Субтотальна резекція шлунка. Гастроенетроанастомоз. Дренування черевної порожнини.
Знеболення – ендотрахеальний +в/в наркоз.
Хід операції: Оперативне поле оброблено за Філончиковим-Гросом. Доступ – верхньо-серединна лапаротомія довжиною 17 см. Рану пошарово розкрито. Гемостаз. Розкрита черевна порожнина. Ревізія черевної порожнини – збільшених периферійних л/в не виявлено. Шлунок - пальпаторнор в с/3 тіла визначається щільний утвір 5х6 см, проростає серозну оболонку. Шлунок мобілізований по великій і малій кривині до рівня кардії та селезінкової артерії, прошитий апаратом УКЛ, прошитий на 2 см нижче пілоричного жому, прошитий УКЛ. Кукса 12п.к. оброблена. Накладений гасроєюноанастомоз за Гаккером-Бальфуром. Видалено навколошлункову клітковину, великий сальник. Черевна порожнина дренована ПХВ трубками. Рана пошарово ушита. По ходу гемостаз. Йод. Асептична пов‘язка.
В шлунок – зонд.
Ускладнень не було.
Крововтрата 400 мл.
Макропрепарат: в с/3 тіла шлунка по задній стінці щільна, з нерівними краями, виразкуванням, сірим дном пухлина розміром 6х5 см, що проростає до м‘язевого шару.
Післяопераційний діагноз
Рак тіла та антрального відділу шлунка Т3 Nх М0, ІІ стадія, ІІ клінічна група.
ХІІ. Щоденники
19.03.2015 р.,
АТ 120/80 мм. рт.ст.,
ps 72уд/хв
t-36,80C,
ЧД 17/хв.
Загальний стан хворого середньої ступені важкості.
Скарги на загальну слабість та болі в області післяопераційної рани.
Об‘єктивно: шкірні покриви блідо-рожеві.Серце – тони глухі. Діяльність ритмічна. В легенях жорстке дихання. Живіт м‘який, помірно чутливий в ділянці п/о рани. Живіт – слабка перистальтика. Печінка не збільшена. С-м Пастернацького від‘ємний з обох боків. Гази відходять.
25.03.2015 р.,
АТ 110/80 мм рт.ст.,
ps 80уд/хв
t-36,60C,
ЧД 18/хв.
Загальний стан середньої важкості. Скарги на загальну слабкість. Післяопераційна рана чиста, загоюється первинним натягом. При пальпації незначна болючість в області п/о рани.
При аускультації - серцеві тони глухі. В легенях - жорстке дихання. Симтом Пастернацького від'ємний з обох боків.
XІІІ. Епікриз
Хворий, Сабов Амброзій Амброзійович , 1950 р.н. поступив 11.03.2015 в хірургічне відділення Закарпатського обласного онкологічного диспансера м. Ужгорода зі скаргами на:
• періодичний біль в епігастрії;
• диспептичні розлади у вигляді почуття переповнення в епігастрії і відрижку кислим;
• зниження апетиту;
• втрату маси тіла (на 9 кг за 4 місяці);
• загальну слабкість, субфебрилітет, зниження працездатності, головокружіння.
Дані анамнезу захворювання: вважає себе хворим з грудня 2014 року, коли вперше відмітив періодичні ниючі болі в епігастрії, зниження апетиту, втрату маси тіла на 9 кг, відчуття переповнення в епігастрії, відрижку кислим, підвищення температури до 37-38°. Хворий звернувся в гастроентерологічне відділення Виноградівської РЛ, де йому було проведено ЕФГДС. Було поставлено діагноз: Рак шлунка, інфільтративно-виразкова форма з локалізацією в антральному відділі та нижній і середній третині тіла шлунка. Після чого хворий був направлений в ОКОД м. Ужгорода для дообстеження та подальшого лікування. Хворому провели лабораторні та інструментарні методи дослідження (ЗАК, ЗАС, біохімічний аналіз крові, УЗД ОЧП, рентгенографія ОЧП, УЗД регіонарних лімфовузлів, ЕФГДС з щипцевою біопсією), було підтверджено діагноз: рак тіла шлунку та антрального відділу. Було призначено хірургічне лікування.
Спадковий анамнез обтяжений: батько і брат мали рак прямої кишки.
Супутні захворювання: ІХС. Атеросклеротичний кардіосклероз.
ХОЗЛ ДН 1.
Хворому проведені такі методи обстеження:
Загальний аналіз крові
11.03.2015
16.03.2015
Нb
106 г/л
104 г/л
еритроцити
3,5 * 1012/л
3,5 * 1012/л
КП
0,9
0,9
ШОЕ
27 мм/год
30 мм/год
тромбоцити
325 * 109/л
245 * 109/л
лейкоцити
4,1 * 109/л
6,8 * 109/л
нейтрофіли
еозинофіли
паличкояд.
4%
4%
сегментояд.
58%
76%
лімфоцити
32%
20%
базофіли
моноцити
6%
4%
Загальний аналіз сечі
11.03.2015
16.03.2015
кількість
200 мл
200 мл
прозорість
мутна
мутна
колір
світло-жовта
світло-жовта
реакція
5.0
6.0
питома вага
1030
1025
цукор
не виявлено
не виявлено
білок
не виявлено
0,15 г/л
еритроцити
не виявлено
не виявлено
лейкоцити
негативно
негативно
плоский еп.
7-8 в п.з
5 п.з
слиз
+
+
уробілін
-
Біохімічний аналіз крові
12.03.2015
16.03.2015
глюкоза мМ/л
4.8
4.4
білок г/л
73.3
79.8
АсАТ од /л
17.4
46.2
АлАТ од/л
10.9
16
білірубін заг. мкМ/л
12.4
11.2
білірубін прям. мкМ/л
1.2
1.8
білірубін непр. мкМ/л
7.8
7.95
ЛДГ мМ/л
4.0
3.0
ГГТ МО/л
38.0
40.0
ЛФ од/л
189.2
191.4
Аналіз калу на я/г – не виявлено. (12.03.2015)
ЕКГ (12.03.2015): Ритм – синусовий, правильний. Вольтаж зубців – збережений. Частота серцевих скорочень – 80 уд/хв.Група крові та резус-належність: Група крові – А( ІІ ) ; Rh +
Реакція Васермана – негативна.
Ультразвукове дослідження органів черевної порожнини, 13.03.2015 р.:
Печінка: не виступає з-під краю реберної дуги, контури чіткі, рівні; паренхіма однорідна; середньої ехогенності. Судинний малюнок нормальний. Портальна та печінкові вени не розширені. Жовчні протоки та холедох не розширені. Жовчний міхур видалено.
Підшлункова залоза: не збільшена, середньої ехогенності, контури чіткі, рівні. Панкреатична протока 10.5 мм.
Селезінка: не збільшена, контури чіткі, рівні, середньої ехогенності.
ЕФГДС (12.03.2015 р.):
Рак шлунку, інфільтративно-виразкова форма з локалізацією в антральному відділі та нижній і середній третині тіла шлунку. Візуально границя пухлини на 6-7 см від кардії, деформація складок і дефект слизової оболонки.
Рентгенологічне дослідження шлунка з контрастуванням барію сульфатом (12.03.2015 р.):
Шлунок законтрастований, просвіт деформований переважно в нижній третині тіла та антральному відділі за рахунок циркулярного потовщення стінок, внутрішній контур нерівний. Рельєф слизової середньої третини переважно по великій кривизні неоднорідний.
На основі цих даних було поставлено заключний діагноз:
Рак тіла та антрального відділу шлунка, Т3NхM0, II стадія, ІІ клінічної диспансерної групи.
Хворому проведено хірургічне лікування - субтотальна резекція шлунку. Після проведеного лікування стан хворого покращився та з позитивною динамікою пацієнта готують до виписки.
Рекомендації:
диспансерний нагляд районного онколога;
в перший рік після лікування необхідне щомісячне спостереження (клінічний огляд п/о рубця, пальпація лімфатичних вузлів, за показаннями проводити УЗД, ЕФГДС).
XІV. Прогноз
Показники п'ятирічного виживання хворих із II стадією раку шлунку становлять 50-60 %.
ХV. Література:
Білинський Б.Т. Онкологія - К: Здоров'я, 2004- 174с.
Ковальчук Л.Я Шпитальна хірургія – Тернопіль: Укрмедкнига, 1999. – 590с.
Середюк Н.М. Внутрішня медицина: підручник – К.: Медицина, 2009. – 1104с.
Чекман І.С. Фармакологія – Вінниця: Нова книга, 2011. – 784с.