Міністерство освіти і науки України
Національний університет “Львівська політехніка”
Кафедра «Електронні обчислювальні машини»
Лабораторна робота №1
на тему:
“КОНСТРУКТОР САЙТІВ WIX.COM”
з дисципліни:
“Глобальні інформаційні мережі”
Тема роботи: Конструктор сайтів WIX.COM
Мета роботи: Ознайомитися з системою WIX і навчитися створювати повноцінний сайт,а також ознайомитися з адміністративною панеллю та опублікувати створений сайт в Інтернеті.
Хід виконання роботи:
Темою створеного сайту є видатний американський письменник Стівен Кінг – автор більш ніж 200 творів. Створення сайту за допомогою конструктора WIX.COM є дуже простим і складається з декількох етапів. Спочатку потрібно зареєструватися на сайті – для цього потрібна електронна пошта і власний пароль. Після створення свого облікового запису в базі WIX.COM – відразу можна розпочинати роботу. На першому етапі створення власного сайту потрібно вибрати відповідну категорію сайту. Це продемонстровано на рисунку 1.
/
Рис. 1 - Вікно вибору категорії
Після цього відбувається вибір шаблону (рисунок 2), наприклад, я вибрав шаблон з назвою – Письменник. Після вибору шаблону, відразу можна приступати до роботи в режимі редактора. На даному етапі вже все залежить від користувача, який створює сайт. В лівому бічному меню, доступні корстувачу опції, призначені для роботи з сторінками сайту, опції, які дозволяють змінювати фон сайту, шрифти і колірну гамму,а також розділ з віджетами, які можна розмістити на веб-сторінці. Пи роботі в режимі редактора можна використовувати адміністративну панель, яка зображена на рисунку 3. З її допомогою можна виконати всю редакцію сайту, починаючи від створення та редакцій окремих сторінок сайту, закінчуючи загальними налаштуванням щодо публікації сайту.
Наприклад, мій веб-сайт складається з 5 сторінок: ГОЛОВНА, КНИГИ, ПРО АВТОРА, ОСТАННІ НОВИНИ і КОНТАКТИ.
/
Рис. 2 - Вікно вибору шаблону
Головна сторінка сайту зображена на рисунку 4, де він знаходиться в режимі редагування. Вона містить найновішу книгу автора, з її коротким описом. Окрім цього є можливість придбати цю книгу. Натиснувши на клавішу КУПИТИ, ми переходимо за посиланням на офіційний сайт Стівена Кінга на amazon.com.
/
Рис. 3 – Адміністративна панель редактора
Головна сторінка буде оновлюватися тоді, коли в автора буде появлтись нова книга.
/
Рис. 4 - Головна сторінка веб-сайту
Однак прокрутивши сторінку нижче, можна прочитати короткі відгуки про актуальну книгу. Інші видання автора можна знайти в пункті КНИГИ.
Наступна сторінка сайту – КНИГИ – в розділі знаходяться 4 останні видання автора з можливістю їх купівлі. Кожна книга має короткий опис і зображення обкладинки. Ця сторінка також завжди оновлюється, у разі виходу нової книги. На рисунку 5 можна побачити дизайн сторінки і буквально опис першої актуальної книги Кінга.
/
Рис. 5 – Дизайн сторінки Книги
Для того, щоб отримати повноцінний сайт про письменника, потрібно, хотяби коротко ознайомитися з його біографією, досягненнями у карєрі та успіхами. Для цього добавлена додаткова сторінка – ПРО АВТОРА. Тут наведені короткі відомості з біографії Кінга. Дизайн сторінки відповідає дизайну ГОЛОВНОЇ СТОРІНКИ. Це зображено на рисунку 6.
/
Рис. 6 – Сторінка веб-сайту Про автора
Отже, останнім етапом створення власного сайту на WIX.COM є його публакіція. Це відбувається після того, як ми відредагували шаблон повністю, обробили кожну сторінку, і вважаємо, що сайт готовий до публікації. На панелі інструментів вибираємо функцію «Публікація» і наш сайт появляється в Інтернеті, а також отримає свою адресу. Адреса мого сайту наступна: http://gazdagroli.wix.com/stephenking. Вікно процесу публікація зображено на рисунку 7.
/
Рис. 7 – Публікація веб-сайту в Інтернеті
Висновок: Виконуючи дану лабораторну роботу я навчився створювати власний веб-сайт за допомогою конструктора WIX. Конструктор надає можливість використовувати готові шаблони,що значно полегшує роботу. Редакція шаблону відбувається за допомогою адміністративної панелі, яка надає доступні корстувачу опції, призначені для роботи з сторінками сайту, опції, які дозволяють змінювати фон сайту, шрифти і колірну гамму,а також розділ з віджетами, які можна розмістити на веб-сторінці. Окрім цього, адміністративна панель надає змогу додавати або видаляти наявні сервіси такі як: Facebook, Twitter, SoundCloud,Youtube та інше. Отже, адміністративна панель