Кафедра зовнішньоекономічної та митної діяльності МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
НАЦІАОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»
Навчально-науковий інститут економіки і менеджменту
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
із дисципліни «Вступ до фаху «Менеджмент»»
на тему:«Формування посадової інструкції менеджера»Варіант №151
Вступ
Згідно зі ст. 29 Кодексу законів про працю України, один із перших обов'язків підприємства-роботодавця перед своїми працівниками — роз'яснити їм їх права та обов'язки, сформувати уявлення працівників про їх ділянку роботи і вимоги, що висуваються до них.
З метою реалізації зазначеної функції роботодавця на підприємствах розробляються і затверджуються посадові інструкції.
Посадова інструкція — це організаційно-правовий документ, в якому встановлюються основні завдання, обов'язки, права та відповідальність посадових осіб підприємства в процесі здійснення ними своєї діяльності.
Посадові інструкції чітко визначають вимоги до певних посадових осіб, забезпечують раціональний розподіл обов'язків між працівниками, уможливлюють об'єктивну оцінку діяльності працівника, є нормативним підґрунтям для застосування до них заходів впливу.
Вимоги посадових інструкцій ураховуються при доборі кадрів (прийнятті на роботу), переведенні на іншу роботу, атестації працівників та притягненні їх до дисциплінарної відповідальності в разі невиконання чи неналежного виконання обов'язків, порушення правил внутрішнього трудового розпорядку тощо.
Характеристика підприємства, на якому працює менеджер
Аспірантура при вузі є складовою частиною єдиної системи безперервної освіти (в країні) і основною формою планомірної підготовки науково-педагогічних і наукових кадрів. Метою аспірантури є поглиблення теоретичної, соціальної підготовки науково-педагогічних і наукових кадрів, оволодіння методами і засобами наукових досліджень, вмінням самостійно на високому рівні вести наукову, педагогічну та виховну роботу. Підготовка аспірантів здійснюється за галузями наук і спеціальностями відповідно до діючої номенклатури спеціальностей наукових працівників.
1. Загальні положення
Дана посадова інструкція визначає функціональні обов'язки, права і відповідальність завідувача аспірантурою.
Завідувач аспірантурою відноситься до категорії керівників.
Завідувач аспірантурою призначається на посаду і звільняється з посади в установленому чинним трудовим законодавством порядку наказом директора організації.
2. Посадові обов'язки завідувача аспірантурою
Завідувач аспірантурою:
2.1. Організує навчальний процес підготовки аспірантів у наукових установах (організаціях) і установах вищої професійної освіти відповідно до діючої номенклатури спеціальностей наукових співробітників.
2.2. Приймає від вступників до очної і заочної аспірантуру й оформляє згідно встановленому порядку необхідні документи, передає їх на розгляд приймальної комісії.
2.3. Розробляє плани прийому аспірантів по спеціальностям за рахунок бюджетних і небюджетних коштів, графіки проведення вступних і здачі кандидатських іспитів.
2.4. Погоджує їх з керівництвом установи (організації), здійснює контроль за їх виконанням. Повідомляє членів приймальних і екзаменаційних комісій, аспірантів і здобувачів про час і місце проведення іспитів.
2.5. Забезпечує ефективну роботу приймальних і екзаменаційних комісій.
2.6. Залучає до участі на договірній основі в навчальному процесі професорів, доцентів, а також висококваліфікованих викладачів навчальних дисциплін по відповідному профілю підготовки.
2.7. Організує розробку й облік виконання аспірантами індивідуальних навчальних планів, складає звіти про роботу аспірантури, надає необхідні відомості, що стосуються підготовки наукових кадрів, вченій (науково-технічній) раді установи (організації).
2.8. За результатами проведених іспитів підготовляє проекти наказів про зарахування в очну чи заочну аспірантуру, а також про пропозицію навчання чи відрахування з аспірантури.
2.9. Оформляє документи про прикріплення здобувачів для здачі кандидатських іспитів і підготовки дисертацій на отримання вченого ступеня кандидата наук.
2.10. Консультує аспірантів і здобувачів з питань їхніх прав і обов'язків, діючих правил і порядку оформлення дисертаційних робіт.
Кваліфікаційні вимоги до завідувача аспірантурою:
3.1. Вища професійна освіта
3.2. Досвід роботи не менше 3-ох років
3.3. Наявність наукових праць.
3.4. Науковий ступінь доктора або кандидата наук.
3.5. Досвід наукової та організаторської роботи не менше 10 років.
3.6. На посаду завідувача науково-дослідної частини університету, на термін до 3 років можуть бути призначені без наукового
ступеня висококваліфіковані фахівці з відповідної області знань, що володіють зазначеним досвідом роботи.
Повинен знати
4.1. Чинне законодавство, постанови і розпорядження уряду, керуючі і нормативні матеріали про підготовку науково-педагогічних і наукових кадрів.
4.2. Напрямки розвитку галузі економіки по профілю діяльності установи, організації.
4.3. Порядок планування, організації і фінансування навчального процесу.
4.4. Правила і порядок оформлення дисертаційних робіт і рефератів.
4.5. Порядок обліку й оформлення навчальної документації.
4.6. Основи діловодства.
4.7. Законодавство про працю.
4.8. Правила і норми охорони праці.
Права
Завідувач аспірантурою має право:
5.1. Діяти від імені відділу, представляти інтереси підприємства у взаємовідносинах з іншими структурними підрозділами підприємства, організаціями й органами державної влади.
5.2. Здійснювати взаємодії з керівниками (співробітниками) усіх (окремих) структурних підрозділів підприємства.
5.3. Знайомитися з проектами рішень керівництва підприємства, що стосуються діяльності очоленого ним структурного підрозділу.
5.4. Вносити на розгляд керівництва пропозиції по поліпшенню діяльності підприємства і очоленого ним структурного підрозділу зокрема.
5.5. Брати участь у підготовці проектів наказів, інструкцій, указівок, а також кошторисів, договорів і інших документів, зв'язаних з діяльністю структурного підрозділу.
5.6. У межах своєї компетенції підписувати і візувати документи.
5.7. Самостійно вести листування зі структурними підрозділами підприємства, а також іншими організаціями з питань, що входять у його компетенцію.
5.8. Подавати пропозиції директору підприємства про залучення до матеріальної і дисциплінарної відповідальності посадових осіб очоленого ним структурного підрозділу за результатами перевірок.
Відповідальність
Завідувач аспірантурою несе відповідальність:
6.1. За неналежне виконання або невиконання своїх посадових обов'язків, передбачених даною посадовою інструкцією, - у межах, визначених чинним трудовим законодавством України.
6.2. За правопорушення, здійснені в процесі виконання своєї діяльності, - в межах, визначених чинним адміністративним, кримінальним і цивільним законодавством України.
6.3. За причинені матеріальні втрати - в межах, визначених чинним трудовим і цивільним законодавством України.
Взаємовідносини за посадою
Завідувач аспірантурою підпорядковується безпосередньо проректору з науково-дослідна робота, координує та узгоджує з ним усі поточні питання роботи підрозділу: складання проектів наказів, розкладів занять, вступних та кандидатських іспитів, консультування, статистичні звіти, план роботи на навчальний рік і т.д.
Зав. аспірантурою взаємодіє:
- З начальником навчального управління, надає комплект документів з планування навчального навантаження наукових керівників на новий навчальний рік, викладачів загальнонаукових дисциплін;
- Зав. кафедрами, науковими керівниками, ставить їх до відома про навчальну діяльність аспірантів, здобувачів, погоджує з ними графік проведення співбесіди, звітності аспірантів і здобувачів;
Завідувач аспірантурою контролює роботу методиста, надає йому допомогу в повсякденній роботі.
Висновки:
Отже, посадова інструкція регламентує повсякденну діяльність працівника підприємства та його правове становище. Крім того, посадова інструкція покладає відповідальність на працівника підприємства за порушення її положень або перевищення своїх повноважень.
Посадові інструкції розробляються щодо кожної посади, передбаченої у штатному розкладі підприємства.
Завідувач аспірантурою
Published by Jurist on Пнд, 01/05/2009 - 22:10
ЗАТВЕРДЖУЮ
(найменування підприємства, організації, установи)
(керівник підприємства, організації, установи)
ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ
00.00.0000
№ 00
(підпис)
(П.І.Б.)
Структурний підрозділ:
Науково-дослідний інститут
Посада:
Завідувач аспірантурою
00.00.0000
1. Загальні положення
Дана посадова інструкція визначає функціональні обов'язки, права і відповідальність завідувача аспірантурою.
Завідувач аспірантурою відноситься до категорії керівників.
Завідувач аспірантурою призначається на посаду і звільняється з посади в установленому чинним трудовим законодавством порядку наказом директора організації.
Посадове підпорядкування:
1.4.1
Пряме підпорядкування
директору організації
1.4.2.
Додаткове підпорядкування
у порядку встановленому в організації
1.4.3
Віддає розпорядження
???
1.4.4
Працівника заміщає
заступник завідувача аспірантурою
1.4.5
Працівник заміщає
???
2. Кваліфікаційні вимоги до завідувача аспірантурою:
2.1.
Освіта*
вища професійна
2.2.
Досвід роботи
не менш 3 років
2.3.
Знання
Чинне законодавство, постанови і розпорядження уряду, керуючі і нормативні матеріали про підготовку науково-педагогічних і наукових кадрів.
Напрямки розвитку галузі економіки по профілю діяльності установи, організації.
Порядок планування, організації і фінансування навчального процесу.
Правила і порядок оформлення дисертаційних робіт і рефератів.
Порядок обліку й оформлення навчальної документації.
Основи діловодства.
Законодавство про працю.
Правила і норми охорони праці.
2.4.
Навички
роботи зі спеціальності
2.5.
Додаткові вимоги
-
3. Документи, які регламентують діяльність завідувача аспірантурою
3.1 Зовнішні документи:
Законодавчі і нормативні акти стосовно роботи, що виконується.
3.2 Внутрішні документи:
Статут підприємства, Накази і розпорядження директора організації; Положення про аспірантуру, Посадова інструкція завідувача аспірантурою, Правила внутрішнього трудового розпорядку.
4. Посадові обов'язки завідувача аспірантурою
Завідувач аспірантурою:
4.1. Організує навчальний процес підготовки аспірантів у наукових установах (організаціях) і установах вищої професійної освіти відповідно до діючої номенклатури спеціальностей наукових співробітників.
4.2. Приймає від вступників до очної і заочної аспірантуру й оформляє згідно встановленому порядку необхідні документи, передає їх на розгляд приймальної комісії.
4.3. Розробляє плани прийому аспірантів по спеціальностям за рахунок бюджетних і небюджетних коштів, графіки проведення вступних і здачі кандидатських іспитів.
4.4. Погоджує їх з керівництвом установи (організації), здійснює контроль за їх виконанням. Повідомляє членів приймальних і екзаменаційних комісій, аспірантів і здобувачів про час і місце проведення іспитів.
4.5. Забезпечує ефективну роботу приймальних і екзаменаційних комісій.
4.6. Залучає до участі на договірній основі в навчальному процесі професорів, доцентів, а також висококваліфікованих викладачів навчальних дисциплін по відповідному профілю підготовки.
4.7. Організує розробку й облік виконання аспірантами індивідуальних навчальних планів, складає звіти про роботу аспірантури, надає необхідні відомості, що стосуються підготовки наукових кадрів, вченій (науково-технічній) раді установи (організації).
4.8. За результатами проведених іспитів підготовляє проекти наказів про зарахування в очну чи заочну аспірантуру, а також про пропозицію навчання чи відрахування з аспірантури.
4.9. Оформляє документи про прикріплення здобувачів для здачі кандидатських іспитів і підготовки дисертацій на отримання вченого ступеня кандидата наук.
4.10. Консультує аспірантів і здобувачів з питань їхніх прав і обов'язків, діючих правил і порядку оформлення дисертаційних робіт.
5. Права завідувача аспірантурою
Завідувач аспірантурою має право:
5.1. Діяти від імені відділу, представляти інтереси підприємства у взаємовідносинах з іншими структурними підрозділами підприємства, організаціями й органами державної влади.
5.2. Здійснювати взаємодії з керівниками (співробітниками) усіх (окремих) структурних підрозділів підприємства.
5.3. Знайомитися з проектами рішень керівництва підприємства, що стосуються діяльності очоленого ним структурного підрозділу.
5.4. Вносити на розгляд керівництва пропозиції по поліпшенню діяльності підприємства і очоленого ним структурного підрозділу зокрема.
5.5. Брати участь у підготовці проектів наказів, інструкцій, указівок, а також кошторисів, договорів і інших документів, зв'язаних з діяльністю структурного підрозділу.
5.6. У межах своєї компетенції підписувати і візувати документи.
5.7. Самостійно вести листування зі структурними підрозділами підприємства, а також іншими організаціями з питань, що входять у його компетенцію.
5.8. Подавати пропозиції директору підприємства про залучення до матеріальної і дисциплінарної відповідальності посадових осіб очоленого ним структурного підрозділу за результатами перевірок.
6. Відповідальність завідувача аспірантурою
Завідувач аспірантурою несе відповідальність:
6.1. За неналежне виконання або невиконання своїх посадових обов'язків, передбачених даною посадовою інструкцією, - у межах, визначених чинним трудовим законодавством України.
6.2. За правопорушення, здійснені в процесі виконання своєї діяльності, - в межах, визначених чинним адміністративним, кримінальним і цивільним законодавством України.
6.3. За причинені матеріальні втрати - в межах, визначених чинним трудовим і цивільним законодавством України.
7. Умови роботи завідувача аспірантурою
Режим роботи завідувача аспірантурою визначається згідно з Правилами внутрішнього трудового розпорядку, встановленими на підприємстві.
8. Умови оплати праці завідувача аспірантурою
Умови оплати праці завідувача аспірантурою визначаються згідно з Положенням про оплату праці персоналу.
9 Кінцеві положення
Дана Посадова інструкція складена в двох екземплярах, один із яких зберігається у Підприємства, інший — у працівника.
Задачі, Обов'язки, Права і Відповідальність можуть бути уточнені відповідно до зміни Структури, Задач і Функцій структурного підрозділу і робочого місця.
Зміни і доповнення до даної Посадової інструкції вносяться наказом генерального директора підприємства.
Керівник структурного підрозділу
(підпис)
(прізвище, ініціали)
УЗГОДЖЕНО:
Начальник юридичного відділу
(підпис)
(прізвище, ініціали)
00.00.0000
З інструкцією ознайомлений:
(підпис)
(прізвище, ініціали)
00.00.00
Завідувач аспірантури та науково-організаційної роботи
Завдання, обов’язки та повноваження. Організовує навчальний процес підготовки аспірантів у вищому навчальному закладі відповідно до чинної номенклатури фахів наукових співробітників. Отримує від вступників до аспірантури необхідні документи, оформлює їх згідно із встановленим порядком і передає їх на розгляд приймальної комісії. Розроблює плани прийому аспірантів за спеціальностями за рахунок бюджетних і позабюджетних коштів, графіки проведення вступних і складання кандидатських іспитів, погоджує їх із керівництвом вищого навчального закладу, здійснює контроль за їх виконанням. Повідомляє членів приймальних і екзаменаційних комісій, аспірантів і претендентів про час і місце проведення іспитів. Забезпечує ефективну роботу приймальних і екзаменаційних комісій. Залучає до участі на договірній основі в навчальному процесі професорів, доцентів, а також висококваліфікованих викладачів навчальних дисциплін за відповідним профілем підготовки. Організовує розробку й облік виконання аспірантами індивідуальних навчальних планів, складає звіти про роботу аспірантури, надає необхідні відомості, які стосуються підготовки наукових кадрів. За результатами проведених іспитів готує проекти наказів про зарахування в аспірантуру, а також пропозиції щодо навчання або відрахування з аспірантури. Здійснює контроль за дотриманням працівниками підрозділу законодавства України, правил внутрішнього трудового розпорядку. Оформлює документи про прикріплення здобувачів для складання кандидатських іспитів і підготовки дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата наук. Консультує аспірантів, здобувачів і претендентів із питань їх прав і обов’язків, чинних правил і порядку оформлення дисертацій. Бере участь у розгляді дисертацій, теми яких стосуються митної справи та діяльності митної служби, що подаються до Наукової ради аспірантами та здобувачами.^ Має право. У межах наданих йому повноважень представляти інтереси вищого навчального закладу у взаємовідносинах з структурними підрозділами Держмитслужби та органами державної влади. Взаємодіяти з керівниками (співробітниками) усіх (окремих) структурних підрозділів вищого навчального закладу. Знайомитися з проектами рішень керівництва вищого навчального закладу, у межах наданих йому повноважень. Вносити на розгляд ректорату пропозиції щодо поліпшення діяльності аспірантури. Брати участь у підготовці проектів наказів, інструкцій, вказівок, а також кошторисів, договорів та інших документів, пов’язаних з діяльністю вищого навчального закладу. У межах наданих йому повноважень підписувати та візувати документи. Самостійно вести листування зі структурними підрозділами Держмитслужби з питань, що належать до його повноважень.^ Повинен знати: Конституцію України; Митний кодекс України; акти законодавства України, що стосуються діяльності митної служби України; укази та розпорядження Президента України, постанови Верховної Ради України, постанови та розпорядження Кабінету Міністрів України, розпорядчі документи Держмитслужби, інші нормативно-правові акти, що регулюють діяльність митної служби у сфері науки і освіти; новітні методи, засоби та практики планування, організації, проведення й запровадження наукових досліджень і розробок; чинні положення про захист авторських прав і патентів; методи підготовки та підвищення кваліфікації кадрів; методи організації праці науковців і керування науковими дослідженнями та розробленнями; нормативно-правові акти та розпорядчі документи з питань діловодства; правила та норми охорони праці та протипожежної безпеки; відповідні фаховим завданням засоби програмного забезпечення; державну мову.^ Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста. Наявність наукового ступеня. Стаж роботи на керівних посадах – не менше 2 років.^
VІ. Планування та організація роботи аспірантури, відповідальність посадових осіб
6.1. Проекти річних і перспективних планів прийому до аспірантури за державним замовленням, розроблені в академії, затверджує відповідно до чинного законодавства України Міністерство фінансів України. Кількість аспірантів, підготовка яких здійснюється поза державним замовленням, а також кількість здобувачів наукового ступеня кандидата наук визначає ректор академії з урахуванням можливостей забезпечення кваліфікованого наукового керівництва і консультування.
6.2. Планування та організацію прийому до аспірантури, її поточної діяльності, облік аспірантів і здобувачів, контроль за виконанням індивідуальних планів та ведення відповідної документації здійснює завідувач аспірантури.
6.3. Укладання договорів для підготовки аспірантів і здобувачів, визначення витрат на їх підготовку, включаючи стипендіальне забезпечення та оплату праці наукових керівників, належить до сфери відповідальності працівників планово-економічної групи академії.
6.4. При аспірантурі можуть створюватися тимчасові структурні підрозділи (підготовчі курси, приймальна комісія, екзаменаційні комісії), рішення про створення яких та призначення відповідальних за їх роботу осіб ухвалює вчена рада та затверджуються наказом ректора академії.
6.5. Наукові керівники несуть особисту відповідальність за якість підготовки та написання дисертації їх аспірантами та здобувачами.
6.6. Вчена рада академії щонайменше раз на рік розглядає питання щодо підготовки наукових і науково-педагогічних кадрів, переглядає склад наукових керівників, консультантів та усуває від наукового керівництва або наукового консультування осіб, які не забезпечують своєчасної та якісної підготовки аспірантів та здобувачів.
6.7. Відповідальність за рівень організації наукової підготовки в аспірантурі покладається на ректора академії.
Завідувач аспірантури – кандидат с.-г. наук Воротинцева Людмила Іванівна
При Національному науковому центрі «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Cоколовського» функціонує аспірантура і докторантура. Навчання проводиться за спеціальностями: агроґрунтознавство і агрофізика (06.01.03), агрохімія (06.01.04) – сільськогосподарські науки, 03.00.18 (ґрунтознавство) – біологічні науки.
Підготовка в аспірантурі і докторантурі здійснюється за рахунок:
коштів Державного бюджету України – за державним замовленням для роботи у державному секторі народного господарства;
коштів юридичних та фізичних осіб – на умовах контракту – для роботи у державному і недержавному секторах народного господарства;
В Інституті створено наукову школу з напряму агрономічного ґрунтознавства, яка має 4 напрями під керівництвом:
заслуженого діяча науки, доктора біологічних наук, академіка НААН В.В. Медведєва «Оптимізація фізичних властивостей ґрунтів, моніторинг, бонітування ґрунтів, точне землеробство»;
доктора с.-г. наук, академіка НААН С.А. Балюка – «Агроекологія і нормативне забезпечення зрошуваного землеробства, стандартизаційне забезпечення наукових досліджень у галузі ґрунтознавства та агрохімії»;
доктора с.-г. наук, професора, члена-кореспондента НААН Р.С. Трускавецького – «Агроекологія меліорованих ґрунтів»;
доктора с.-г. наук, професора, академіка НААН Б.С. Носко «Оптимізація мінерального живлення сільськогосподарських культур»