МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ,МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Кафедра товарознавства та експертизи непродовольчих товарів
Індивідуальне завдання
на тему : «Аналіз ринку допоміжних засобів для прання України»
Зміст
Вступ……………………………………………………………………………3
Ринок допоміжних засобів для прання в Україні…………………...4
Асортимент засобів для вибілювання під час прання…………………………………………………………………...17
Висновки
Список використаної літератури
Вступ
З тих пір, як людина почала робити одяг з тканини, її хвилювало питання очищення цього одягу. В різний час і в різних країнах до цього питання підходили по - різному, але все - таки в більшості випадків для чищення одягу використовувалася вода.
Процес позбавлення одягу від бруду отримав назву прання. Проте далеко не всяке забруднення вдавалося прибрати з одягу простою водою, і найперші миючі засоби з'явилися для того, щоб відпирати одяг від жиру. Ці миючі засоби були в основному рослинного походження, наприклад корінь мильнянки, який широко використовували слов'яни, або мінерального, як калієва зола. Згодом, коли було винайдено мило, якраз воно стало основним миючим засобом на довгий час. Крім прання білизни, тобто очищення його від бруду, з початком виготовлення кольорових тканин виникла проблема збереження кольору, а білі тканини, що з'явилися після кольорових, породили проблему вибілювання. Спочатку для цієї мети використовувалися натуральні засоби, які, на жаль, не сприяли збереженню тканин. Через багатократні прання одяг або білизна досить швидко занепадали і приходили в непридатність.
З часом розвиток хімії сприяв створенню синтетичних миючих і вибілюючих засобів, які справлялися з очищенням і вибілюванням тканин краще, ніж натуральні. Еволюція пральних засобів та допоміжних засобів для прання продовжується і у наш час. Вони зазнають певних змін, що дозволяють поліпшити якість прання і поклопотатися про збереження зовнішнього вигляду тканин і їх міцності.
Ринок допоміжних засобів для прання в Україні
Допоміжні засоби для прання дозволяють підтримувати свій одяг в чистоті, зберегти початковий колір, відбілити одяг, залишати його завжди м’яким та свіжим.
До допоміжних засобів для прання відносять:
Відбілювачі - плямовивідник для білих та кольорових делікатних тканин (шерсті, шовку, віскози, бавовни). Відбілювачі здатні і реанімувати зіпсовану річ, і, при неправильному використанні, зіпсувати нову. Відбілювачі бувають: рідкими, порошкоподібними, містять хлор, кислородсодержащими.
Переваги: ефективно відбілюють навіть у холодній воді; прості в застосуванні - не вимагають кип'ятіння; доступні в ціні.
Недоліки: використання хлоровмісних відбілювачів призводить до жовтизни тканини, вона швидше зношується.
Кондиціонери (помякшувачі) - важливий елемент якісного догляду за речами, адже вони пом’якшують тканини, текстильні волокна яких після багаторазового прання стають жорсткішими і заплутуються. У завдання кондиціонерів для білизни входить: надання м'якості, захист тканини від зношування, зняття статичної електрики, полегшення прасування, збереження яскравості фарб матеріалу. Кондиціонери бувають різних видів.
Засоби для делікатного прання - спеціально розроблені для догляду за делікатними речами. Вони не містять агресивних компонентів універсальних пральних порошків та дбають про волокна та колір тканини.
Плямовивідники – засоби, що виводять плями з одягу. Існує 2 види плямовивідників: універсальні і спеціальні.
Переваги : вони призначені для швидкого сухого видалення плям і справляються із забрудненнями на тканинах, які не рекомендується прати
Недоліки: потрібно уважно і ретельно вибирати засоби для виведення плям для різних забруднень.
Ополіскувачі – засоби, які пом’якшують волокна тканини, захищають їх.
Засоби для підкрохмалювання та прання. Ці засоби випускаються у вигляді: рідин для додавання у воду при ручному і машинному пранні, порошків, які розчиняються у воді, спреїв для підкрохмалювання при прасування білизни.
На ринку України представлено багато різних допоміжних засобів для прання, але багато з них не є такими часто використовуваними як перелічені вище засоби.
Важливим показником при аналізування стану ринку продукції є обсяг реалізованої продукції та виробництво.
Обсяг реалізованої продукції у хімічному виробництві за останні 3 роки з кожним роком зростає, що говорить про ефективне використання товарів побутової хімії, а саме засобів для прання.(Табл.1)
Таблиця 1
Обсяги реалізованої промислової продукції (робіт, послуг) за 2009-2011 роки
Промисловість
2009
2010
2011
Хімічне виробництво(побутова хімія, основна хімія т ін..)
млн. грн.
У % до підсумку
млн. грн..
%
млн. грн..
%
33318,0
4,1
44133,0
4,2
67542,4
5,1
За даними Державної служби статистики України обсяги реалізованої промислової продукції (хімічне виробництво) у 2009 році склало 33318,0 млн. грн.,а в 2011 році – 67542,4 млн. грн.. Показник зріс в 2 рази, що говорить про позитивні зрушення за останні 3 роки.(Рис.1)
Рис.1 Динаміка обсягу реалізованої промислової продукції за 2009 – 2011 роки
Виробництво мила, поверхнево – активних та інших препаратів ( за даними Державної статистики України) за останні 3 роки має інші результати ніж обсяги реалізації, а саме: менш продуктивним був 2009 рік, а більш – 2010 рік.
Таблиця 2
Виробництво мила, поверхнево – активних та інших препаратів за 2009 – 2011 роки
2009 рік
2010 рік
2011 рік
Мило, поверхнево – активні та інші препарати, тис. т.
52,6
59,1
54,2
За даними Державної служби статистики виробництво продукції у 2009 році склало 52,6 тис.т, у 2010 році - 59,1 тис.т, у 2011 році – 54,2 тис.т..(Рис.2)
Рис.2 Динаміка виробництва мила, поверхнево – активних та інших препаратів за 2009 – 2011 роки
Проаналізуємо сумарний обсяг імпорту та експорту окремих груп товарів( а саме мило, поверхнево-активні органічні речовини, мийні засоби, мастильні матеріали, штучний віск, готовий віск, суміші для чищення або полірування, пральні засоби) за 2009 – 2011 роки(за даними Державної митної служби України сумарний обсяг імпорту та експорту окремих груп товарів за кодами ТНЗЕД).
Таблиця 3
Сумарний обсяг імпорту та експорту окремих груп товарів за кодами ТНЗЕД
(тисяч доларів США)
за період з 01.01.2009 по 31.12.2009
Код групи товарів
Найменування групи товару
Імпорт
Імпорт (за останній місяць періоду)
Експорт
Експорт (за останній місяць періоду)
Сальдо
34
Мило, поверхнево-активні органічні речовини, мийні засоби, мастильні матеріали, штучний віск, готовий віск, суміші для чищення або полірування, пральні засоби.
372446
35372
83898
7633
-288548
За даними таблиці імпорт товарів значно переважає на експортом у 2009 році, що є не досить гарним показником для України.(Рис.3)
Рис.3 Динаміка сумарного обсягу експорту та імпорту окремих груп товарів(мило, поверхнево-активні органічні речовини, мийні засоби, мастильні матеріали, штучний віск, готовий віск, суміші для чищення або полірування, пральні засоби) за 2009 рік.
Таблиця 4
Сумарний обсяг імпорту та експорту окремих груп товарів за кодами ТНЗЕД
(тисяч доларів США)
за період з 01.01.2010 по 31.12.2010
Код групи товарів
Найменування групи товару
Імпорт
Імпорт (за останній місяць періоду)
Експорт
Експорт (за останній місяць періоду)
Сальдо
34
Мило, поверхнево-активні органічні речовини, мийні засоби, мастильні матеріали, штучний віск, готовий віск, суміші для чищення або полірування, пральні засоби.
399738
37528
100311
8572
-299427
За даними таблиці імпорт товарів значно переважає на експортом у 2010 році, що є не досить гарним показником для України.(Рис.4)
Рис.4 Динаміка сумарного обсягу експорту та імпорту окремих груп товарів(мило, поверхнево-активні органічні речовини, мийні засоби, мастильні матеріали, штучний віск, готовий віск, суміші для чищення або полірування, пральні засоби) за 2010 рік.
Таблиця 5
Сумарний обсяг імпорту та експорту окремих груп товарів за кодами ТНЗЕД
(тисяч доларів США)
за період з 01.01.2011 по 31.12.2011
Код групи товарів
Найменування групи товару
Імпорт
Імпорт (за останній місяць періоду)
Експорт
Експорт (за останній місяць періоду)
Сальдо
34
Мило, поверхнево-активні органічні речовини, мийні засоби, мастильні матеріали, штучний віск, готовий віск, суміші для чищення або полірування, пральні засоби.
439425
37510
113328
9011
-326097
За даними таблиці імпорт товарів значно переважає на експортом у 2011 році, що є не досить гарним показником для України.(Рис.5)
Рис.5 Динаміка сумарного обсягу експорту та імпорту окремих груп товарів(мило, поверхнево-активні органічні речовини, мийні засоби, мастильні матеріали, штучний віск, готовий віск, суміші для чищення або полірування, пральні засоби) за 2011 рік.
Проаналізуємо динаміку обсягу експорту та імпорту окремих груп товарів (мило, поверхнево-активні органічні речовини, мийні засоби, мастильні матеріали, штучний віск, готовий віск, суміші для чищення або полірування, пральні засоби) за 3 роки.(Рис. 6)
Рис.6 Динаміка обсягу експорту та імпорту окремих груп товарів(мило, поверхнево-активні органічні речовини, мийні засоби, мастильні матеріали, штучний віск, готовий віск, суміші для чищення або полірування, пральні засоби)за 2009 – 2011 роки
За даними графіка (Рис.6) видно, що імпорт майже в 4 рази вищий за експорт і лінії експорту та імпорту не перетинаються.
Динаміка сумарного обсягу імпорту говорить про те, що з кожним роком споживання окремих груп товарів (а саме мило, поверхнево-активні органічні речовини, мийні засоби, мастильні матеріали, штучний віск, готовий віск, суміші для чищення або полірування, пральні засоби) збільшується і це говорить про те, що є великі шанси розвивати більше продукції українського виробництва, а не імпортувати із – за кордону.
Динаміка сумарного обсягу експорту говорить про те, що з кожним роком українське виробництво окремих груп товарів (а саме мило, поверхнево-активні органічні речовини, мийні засоби, мастильні матеріали, штучний віск, готовий віск, суміші для чищення або полірування, пральні засоби) розвивається дедалі стрімкіше. Цей показник є досить ефективним для України.
Зробивши висновки з даних бачимо,що імпорт допоміжних засобів для прання переважає над експортом. Споживачі України передають більшу увагу допоміжних засобам для прання саме імпортного виробництва.
Ринок допоміжних засобів для прання представлений різними компаніями, як вітчизняного виробництва так і закордонного.(Табл.6)
Таблиця6
Провідні компанії ринку допоміжних засобів для прання в Україні
Компанія, яка представляє свою продукцію на ринку
Торгова марка, під якою компанія випускає продукцію
ТОВ фірма «СВ», Харків
ТМ «САМА» - кисневий відбілювач для швидкого й ефективного видалення тяжких плям; плямовивідник для швидкого й ефективного видалення плям з кольорових тканин; підсилювач якості прання; кондиціонери для прання; плямовивідник «ультрасила»; підкрохмалюючий засіб; білизна; синька.
ТМ «Білосніжний» - відбілювач для білизни.
ТМ «Персолька» - відбілювач для білизни.
ТОВ «Завод побутової хімії МІЛАМ », м. Луганськ
ТМ «Мілам» - відбілювач, для відбілювання і видалення плям з білих виробів. ТМ «Мілам» - плямовивідник.
ПрАТ «Вінницяпобутхім», м. Вінниця
На ринку представленні товари під ТМ «Лотос» здебільшого це засоби для вибілювання білизни.
ПрАТ «Київський експериментальний завод побутової хімії»
Представлені різні допоміжні засоби для прання під ТМ «Чистюня».
Компанія «Парус – трейд», Україна
ТМ «ПАРУС» - плямовивідник, кисневий відбілювач.
ТОВ «Пірана», м. Харків
На ринку представлені товари під ТМ «Pirana» та «Юка».
ТОВ з іноземними інвестиціями "Логос Кемікал"
На ринку товари представлені під торговою маркою «Logos».
ТОВ «Емвей Україна»
TM «Amway» - підбілювачі, плямовивідники, пом'якшувачі.
ТОВ «За», м. Київ
На ринку товари представлені під торговою маркою «Бест».
«Проктер енд Гембл Україна»
ТМ «Lenor» - кондиціонер, помякшувач ,ТМ «ACE» - рідкий відбілювач, ТМ«Dreft» - засіб для делікатного прання, ТМ «Gala» - кондиціонер.
ПАТ «Хенкель», Німеччина
ТМ «Perwoll» - допоміжний пральний засіб для делікатних тканин, ТМ «Silan» - кондиціонер для тканин, ТМ «Lock » відбілювач, засіб для видалення плям.
Компанія «Невська косметика», Росія
ТМ «Вухастий нянь» – плямовивідник, кондиціонер.
LTD «Reckitt Benckiser», Польща
ТМ «Vanish» - плямовивідник, кондиціонер, відбілювач.
Компанія «Сирена», м. Київ
ТМ «Бос –плюс» - плямовивідник, відбілювач.
ТОВ «Бара»,м. Запоріжжя
ТМ « RINO» - відбілювач, плямовивідник.
Ці компанії є провідними на ринку допоміжних засобів для прання. За даними таблиці бачимо, що на ринку присутні іноземні фірми і вони займають досить значну частку ринку.(Рис.7)
Рис. 7 Динаміка країн – виробників, які представлені на ринку допоміжних миючих засобів в Україні
За даними діаграми бачимо, що українські виробники займають 32,8 % ринку допоміжних миючих засобів України, Америка – 17,1%, Польща – 12,6%, Німеччина – 19,3%, Росія – 9,4%, інші – 20,8%.
Отже, Україна займає досить малу частку ринку, серед іноземних країн найбільшу частку займає Німеччина.
Асортимент засобів для вибілювання під час прання
Відбілювач ТМ «САМА» - рідкий засіб для вибілювання. Призначений для вибілювання та видалення плям з білих виробів з бавовняних та лляних тканин.
Склад: вода підготовлена, гіпохлорид натрію від 15 – 30%, стабілізатор не менше 5%, від душка.
Таблиця 7
Спосіб застосування:
Призначення
Доза
Витримати у розчинні
Температура
Час
Вибілювання бавовняних, лляних тканин та видалення плям
60 мл
5 ст. ложок на 10 л води
40 – 50 град
15 – 20 хв
Кімнатна
60 хв
Застереження: у разі попадання засобу в очі чи на шкіру – ретельно помити їх водою. Берегти від дітей. Обов’язково дотримуватись інструкцій з прання, вказаних на швейному виробі та пральному порошку. При застосування концентрованого розчину необхідно користуватись гумовими рукавичками. Зберігати в сухому місці при температурі від 20 до 30 град. Засіб замерзає, при розмерзання зберігає свої властивості.
Термін зберігання: 6 місяців від дати виготовлення. По закінченні гарантійного терміну зберігання засіб можна використовувати, збільшивши дозу у 2 рази.
Виробник: ТОВ фірма «СВ», Україна, м. Харків, вул. Клочківська, 345
Ціна одиниці продукції – 8,29 – 9,04грн.
Відбілювач ТМ «RINO» - кисневий, без хлору, для всіх типів тканин, крім вовни та шовку. Підтримує білу білизну природно білою навіть після великої кількості обробок. Швидко та ефективно видаляє плями від чаю, кави, фруктового соку, червоного вина, трави, тощо. Значно підвищує ефективність прального порошку.
ВИРОБЛЕНО НА ЗАМОВЛЕННЯ ТОВ «СУМАТРА ЛТД» для продажу в торговельній мережі «КОСМО».
Спосіб застування:
Машинне прання: додайте 30 – 60 г відбілювача( залежно від ступеня забрудненості) до прального порошку у відділення основного прання пральної машини на 4 – 5кг білизни.
Ручне прання: 10л води разом з пральним порошком 30 – 60 г відбілювача( залежно від ступеня забрудненості). Прати при Т= 40 -60
Видалення плям та вибілювання шляхом замочування: розчинити в 10л теплої води 40 -80г відбілювача та витримати в розчинні попередньо випрану білизну 15 – 20хв., періодично перемішувати. Ретельно прополоскати. Більш тривале замочування не завдає шкоди білизні. З підвищенням температури води ефективність засобу підвищується.
Склад: перкарбонат натрію – 30%, Н-ПАР – 5%, А-ПАР - 5%, карбонат натрію, ТАЕД, оптичний відбілювач, від душка.
Запобіжні заходи: зберігати в місцях, недоступних для дітей. Уникати ковтання та контакту з очима. У разі контакту з очима – негайно промити великою кількістю води та звернутись до лікаря.
Виробник: ТОВ «Бара»,м. Запоріжжя, вул.. Ак. Весніна,22
Ціна одиниці продукції: 6,20 - 6,90 грн.
Відбілювач АСЕ Біо+Кисень краще бореться зі складними забрудненнями вже у прохолодній воді. Він ефективний вже при 30°С.
Крім того, завдяки вмісту гіпохлориту, Асе Біо+Кисень ефективно вбиває мікроби.
На відміну від порошкових відбілювачів, Асе Біо+Кисень має подвійну дію:
біологічно-активні компоненти ефективно і дбайливо видаляють найскладніші плями вже в прохолодній воді;
активний кисень, що діє м'яко, дозволяє довше зберегти яскравість кольорів.
Застосовується як для білих, так і для кольорових тканин.
Видалення плям та забруднень: чудово допомагає видалити навіть найскладніші забруднення. Підходить для чистки верхнього одягу.
Тип тканини: підходить для всіх видів тканин, окрім вовни та шовку.
Склад: на упаковці не зазначається.
Виробник: P&G Україна.
Ціна за одиницю продукції: 12,25 – 14,50 грн.
Відбілювач ТМ «Мілам» - універсальний засіб для відбілювання і видалення плям з білих виробів з бавовни та льону.
УВАГА!: засіб містить гіпохлорит натрію!
Для приготування розчину використовуйте воду з температурою не вище 30град.. Нагрівання та кип’ятіння не бажане. Не використовувати засіб для вибілювання шовку, вовни.
Таблиця 8
Спосіб застосування:
Галузь застосування
Доза
Витрим в розчині
Вибілювання бавовняних і лляних тканин та видалення плям
100 мл(1/2 склянки) на 10 л води
60 хв
Заходи безпеки: не змішувати з іншими чистячи ми засобами, що містять кислоту або перекис водню. Зберігати пляшку у вертикальному положенні в темному, прохолодному та недоступному для дітей місці. У разі потрапляння засобу в очі або на шкіру – ретельно промити проточною водою. Засіб замерзає, після розморожування зберігає своє властивості . По закінченню строку придатності збільшити норму витрат удвічі. При довгому зберіганні можливе утворення випадів. Боїться нагрівання. Не зберігати під прямим сонячним промінням.
Склад: вода питна, натрію гіпохлорит ( > 30%), запашка.
Строк придатності: 6 місяців.
Виробник: ТОВ «Мілам», Україна, м. Луганськ, вул. Звейнека,147 -б
Ціна одиниці виробу: 6, 25 – 7,50 грн.
«ACE» - рідкий відбілювач «АСЕ», дбайливе відбілювання.
Ручне прання.
Увага!: не призначений для кип’ятіння. Зберігати в місцях, недоступних для дітей. Уникати контакту з очима, і у нерозчиненому стані – зі шкірою. У випадку потрапляння в очі негайно промити великою кількістю води та звернутися до лікаря. Вимити руки після використання. При роботі з підбілювачем рекомендовано використовувати гумові рукавички. Не застосовувати Асе для шовку, шерсті, шкіри, нестійко фарбованих тканин та тканин, що позначені відповідним знаком.
Спосіб застосування:
Ручне прання – 1-2 склянки (100 мл) Асе в 15л холодної води, не додаючи пральний порошок.
Машинне прання - 1-2 склянки (100 мл) Асе у відділення попереднього прання разом з пральним порошком.
Термін придатності: 12 місяців з дати виготовлення.
Виробник: ТОВ «Проктер енд Гембел Україна», м. Київ, вул. Набережно – Хрещатицька, 13
Ціна одиниці продукції: 6,15 – 7,25 грн.
Відбілювач «Вухастий нянь» - для всіх типів прання, не потребує кип’ятіння. Засіб відбілюючий порошкоподібний.
Розроблений спеціально для посилення дії прального порошку та вибілювання білизни і одягу.
Використання активно кисню спільно з активатором вибілювання забезпечує дбайливе вибілювання без кип’ятіння.
Використання засобу при низьких температурах без кип’ятіння дозволяю знизити негативний вплив на волокна тканини та зберегти первісний вигляд одягу, навіть після багаторазового прання.
Ефективно видаляє навіть складні плями.
Дозволяє економити до 50% прального порошку.
Призначення:
Для посилення дії прального порошку і вибілювання білизни і одягу усіх видів, без кип’ятіння.
Склад: кисневмісний відбілювач (30%), сульфати (15 – 30%), фосфати (5 – 15%), карбонати (5 – 15%), вода ( 5 – 15%), аніонні ПАР (5 – 15%), ТАЕД (5%), неіногеннові ПАР (5%), антиресорбент (5%), фосфонати (5%), оптичний відбілювач, від душка.
Строк придатності: 18 місяців від дати виготовлення.
Виробник: виготовлено на замовлення і під контролем ПАТ «Невська косметика», Росія. Виготовлено: ПрАТ «Вінницяпобутхім», Україна, м. Вінниця, вул. Фрунзе,4.
Ціна одиниці продукції: 16,50 – 18,00 грн.
"Парус" відбілювач без хлору
Кисневмісний відбілювач, без хлору, підтримує білу білизну природно білою навіть після великої кількості обробок. Швидко та ефективно видаляє плями чаю, кави, фруктового соку, червоного вина, трави, тощо.
Спосіб застосування:
Машинне прання: додайте 30-60 г відбілювачу до прального порошку у відділення основного прання пральної машини. Ефективний вже при температурі 40 С.
Ручне прання: розчиніть у воді разом з пральним порошком 30-60 г відбілювачу. Прати при 40-60С.
Видалення плям та вибілювання шляхом замочування: розчинити в теплій воді 40-80г відбілювачу та витримати в розчині попередньо випрану білизну 15-20 хв., періодично помішувати. Ретельно прополоскати. Більш тривале замочування не наносить шкоди білизні. З підвищення температури води ефективність засобу підвищується.
Склад: перкарбонат натрію — не менше 50%, карбонат натрію, аніонактивні і неіоногенні ПАР, ТАЕД, ензими, оптичний відбілювач.
Переваги відбілювачу без хлору.
Хлор є причиною захворювань серцево-судинної системи, сприяє виникненню атеросклерозу, анемії, гіпертонії, алергічних реакцій. Він руйнує білки, негативно впливає на шкіру і волосся, підвищує ризик захворювання раком. Звичайно, хлору в побутовій хімії міститься небагато. Але навіщо взагалі тримати вдома джерело хлору, якщо існують ефективні формули без нього?
В комплекті йде мірна ложечка на 20 г
Виробник: компанія «Парус – трейд», Україна
Ціна одиниці продукції – 11,00 – 12,50 грн.
Висновки
Допоміжні засоби для прання дозволяють підтримувати свій одяг в чистоті, зберегти початковий колір, відбілити одяг, залишати його завжди м’яким та свіжим.
До допоміжних засобів для прання відносять:
Відбілювачі - плямовивідник для білих та кольорових делікатних тканин (шерсті, шовку, віскози, бавовни). Відбілювачі здатні і реанімувати зіпсовану річ, і, при неправильному використанні, зіпсувати нову. Відбілювачі бувають: рідкими, порошкоподібними, містять хлор, кислородсодержащими.
Кондиціонери (помякшувачі) - важливий елемент якісного догляду за речами, адже вони пом’якшують тканини, текстильні волокна яких після багаторазового прання стають жорсткішими і заплутуються. У завдання кондиціонерів для білизни входить: надання м'якості, захист тканини від зношування, зняття статичної електрики, полегшення прасування, збереження яскравості фарб матеріалу. Кондиціонери бувають різних видів.
Засоби для делікатного прання - спеціально розроблені для догляду за делікатними речами. Вони не містять агресивних компонентів універсальних пральних порошків та дбають про волокна та колір тканини.
Плямовивідники – засоби, що виводять плями з одягу. Існує 2 види плямовивідників: універсальні і спеціальні.
Ополіскувачі – засоби, які пом’якшують волокна тканини, захищають їх.
Засоби для підкрохмалювання та прання. Ці засоби випускаються у вигляді: рідин для додавання у воду при ручному і машинному пранні, порошків, які розчиняються у воді, спреїв для підкрохмалювання при прасування білизни.
На ринку України представлено багато різних допоміжних засобів для прання, але багато з них не є такими часто використовуваними як перелічені вище засоби.
За даними Державної служби статистики України обсяги реалізованої продукції в хімічному виробництві у 2009 році склало 33318,0 млн. грн..,а в 2011 році – 67542,4 млн. грн.. Показник зріс майже в 2 рази, що говорить про позитивні зрушення за останні 3 роки.
Динаміка сумарного обсягу імпорту говорить про те, що з кожним роком споживання допоміжних засобів для прання збільшується і це говорить про те, що є великі шанси розвивати більше продукції українського виробництва, а не імпортувати із – за кордону.
Динаміка сумарного обсягу експорту говорить про те, що з кожним роком українське виробництво допоміжних засобів для прання розвивається дедалі стрімкіше. Цей показник є досить ефективним для України.
Зробивши висновки з даних бачимо,що імпорт допоміжних засобів для прання переважає над експортом. Споживачі України передають більшу увагу допоміжних засобам для прання саме імпортного виробництва.
Список використаної літератури
Державна служба статистики України [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.ukrstat.gov.ua/
Інтернет магазин «Віланд Юа» - побутова хімія [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://viland.ua/catalog/stirka-i-ghlazhka/dlia-stirki/konditsionery-i-piatnovyvoditeli/kondicioner-opolaskivatel-silan-sensitive.html
Інтернет магазин компанії « Amway» » [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www.amway.ua/home/laundry-care
Інтернет магазин «CHILA» - побутова хімія [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://chila.com.ua/cat/2803/
Сектори ринків побутової хімії хімія [Електронний ресурс]. – Режим доступу:http://www.comcon.com.ua/ua/sektory_rynkov/bytovaja_himija_i_tovary_dlja_doma/laundry_detergents/markettrends__sredstva_dlja_stirki.htm
Державна митна служба України [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.customs.gov.ua/dmsu/control/cstat/f2a/showstat
Інтернет магазин « Все для дому» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.dlyadomu.vn.ua/catalog/?c=3&s=33
Компанія «Хенкель» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.henkel.ua/laundry-and-home-care/detergents-142.htm
Торговельна мережа «Мегамаркет» [Електронний ресурс]. – Режим доступу:http://megamarket.ua/catalog/pobutova_hmya/zasobi_dlya_pranny/
«Проктел енд Гембел» Україна [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.pg.com.ua/ace.htm
Компанії з виробництва побутової хімії в Україні [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.business.dp.ua/chemref/pages/proizvodit/_bitxim.htm
Інтернет магазин: Якісна європейська косметика та побутова хімія «Хмарка» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.hmarka.com.ua/uk/product/1164-opoliskuvach-dlya-bilyzny-denk-mit-magiya-persyka-1l/
Газета «Бізнес» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.business.ua/