Лабораторна робота № 1А ВИВЧЕННЯ ТА НАЛАГОДЖЕННЯ РЕВЕРСИВНОЇ СХЕМИ КЕРУВАННЯ ДВИГУНОМ ПОСТІЙНОГО СТРУМУ НЕЗАЛЕЖНОГО ЗБУДЖЕННЯ З ПРИСКОРЕННЯМ І ДИНАМІЧНИМ ГАЛЬМУВАННЯМ У ФУНКЦІЇ ЧАСУ ТА З РЕВЕРСОМ ПРОТИВМИКАННЯМ У ФУНКЦІЇ ЕРС
Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
Міністерство освіти і науки України
Національний університет «Львівська політехніка»
Лабораторна робота № 1А
ВИВЧЕННЯ ТА НАЛАГОДЖЕННЯ РЕВЕРСИВНОЇ СХЕМИ КЕРУВАННЯ ДВИГУНОМ ПОСТІЙНОГО СТРУМУ НЕЗАЛЕЖНОГО ЗБУДЖЕННЯ З ПРИСКОРЕННЯМ І ДИНАМІЧНИМ ГАЛЬМУВАННЯМ У ФУНКЦІЇ ЧАСУ ТА З РЕВЕРСОМ ПРОТИВМИКАННЯМ У ФУНКЦІЇ ЕРС
Лабораторна робота № 1А
ВИВЧЕННЯ ТА НАЛАГОДЖЕННЯ РЕВЕРСИВНОЇ СХЕМИ КЕРУВАННЯ ДВИГУНОМ ПОСТІЙНОГО СТРУМУ НЕЗАЛЕЖНОГО ЗБУДЖЕННЯ З ПРИСКОРЕННЯМ І ДИНАМІЧНИМ ГАЛЬМУВАННЯМ У ФУНКЦІЇ ЧАСУ ТА З РЕВЕРСОМ ПРОТИВМИКАННЯМ У ФУНКЦІЇ ЕРС
1. МЕТА РОБОТИ :
В роботі вивчається та налагоджується реверсивна схема релейно-контакторного керування двигуном постійного струму з незалежним збудженням, яка забезпечує реостатний пуск двигуна у функції часу, його гальмування противмиканням у функції ЕРС при реверсуванні і динамічне гальмування у функції часу під час зупинення.
ПРОГРАМА РОБОТИ
Ознайомитися з технічними даними електричної машини, апаратів, приладів.
Визначити максимальний струм перемикання, виходячи з технічних параметрів двигуна.
Розрахувати опори пускових резисторів та резисторів противмикання і динамічного гальмування за формулами, наведеними в розділі 4 загальних методичних вказівок.
Розрахувати витримки спрацювання реле часу КТ1 і КТ2, встановити потрібний режим роботи цих електронних реле часу та виставити (приблизно) на них часові затримки згідно з розрахунками.
Розрахувати час зупинки двигуна при динамічному гальмуванні та налагодити витримку часу електронного реле КТ3 згідно з розрахунком, попередньо встановивши режим його роботи.
Визначити точку підімкнення реле противмикання KVЕ (величину опору RX) та напругу його спрацювання.
Налагодити реле максимального струмового захисту КА1 відповідно до допустимої перевантажувальної здатності двигуна.
Налагодити реле контролю мінімального струму обмотки збудження (обриву поля) КА2 відповідно до номінального значення струму збудження двигуна та меж його регулювання.
Зібрати схему керування (заданий викладачем варіант), попробувати і налагодити її роботу. Для спостереження перехідних процесів використовувати електронний осцилограф. В процесі опробування відкоректувати витримки часу реле КТ1-КТ3.
Дослідити вплив на перехідні процеси струму якоря для випадків: зміни напруги мережі живлення; струму збудження, опорів пуско-гальмівних резисторів та опору RX.
Зарисувати з екрана електронного осцилографа перехідні процеси струму якоря при пуску, реверсуванні і гальмуванні двигуна.
Для визначених в п.3 опорів розрахувати та побудувати статичні пускові характеристики, характеристики противмикання и динамічного гальмування для двох напрямів обертання двигуна.
Скласти звіт з лабораторної роботи.
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!