Міністерство освіти та науки України
Національний університет «Львівська політехніка»
Кафедра ЕОМ
/
Лабораторна робота №1
З дисципліни: «Діагностика комп’ютерних систем»
«Складові частини комп’ютера, особливості роботи процесорів, пам’яті, відеокарт, жорстких дисків і моніторів»
Тема: Складові частини комп’ютера, особливості роботи процесорів, пам’яті, відеокарт, жорстких дисків і моніторів.
Мета роботи: визначити складові частини комп’ютера, тип процесора, пам’яті, відеокарти, жорсткого диску і монітору. Вивчити запобіжні заходи під час ремонту і пошуку несправностей.
Теоретична частина
Системний блок - це мозок машини. Він обробляє інформацію. Головним елементом системного блоку є мікропроцесор (англ.CPU – центральний процесор - центральний оброблювальній блок). Мікропроцесор визначає швидкість і ефективність комп'ютерної обробки інформації.
Постійна пам'ять (ПЗУ) - незмінна пам'ять, що поставляється разом з комп'ютером, в якій зберігаються програми, тестуючі комп'ютер відразу після його включення і завантаження операційної системи.
Оперативна пам'ять (ОЗУ, RAM) - призначена для тимчасового зберігання даних під час роботи.
Внутрішня пам'ять - накопичувач на жорсткому диску (вінчестер) призначений для постійного зберігання інформації.
Зовнішня пам'ять - призначена для перенесення і зберігання інформації. Це можуть бути дискети, лазерні диски, магнітооптичні диски, переносні вінчестери та інші пристрої, які виконують ці функції.
Материнська плата представляє собою шматок текстоліту з напаяними мікросхемами, роз'ємами, слотами, а також з різного типу портами розширення.
Процесор - мозок системного блоку, виконує логічні операції. Від його швидкості, частоти багато в чому залежить швидкодію комп'ютера і вся його архітектура.
Оперативна пам'ять - пам'ять для тимчасового зберігання даних у комп'ютері, використовується тільки тоді, коли комп'ютер працює. Від об'єму та швидкості оперативної пам'яті залежить швидкодія комп'ютера.
Жорсткий диск - служить для тривалого зберігання інформації, на ньому розташовані програми необхідні для роботи комп'ютера (Windows, пакет Office, Internet Explorer.) і файли користувача (Поштові файли, якщо використовується поштовий клієнт, відео, музика, картинки).
Відеокарта - плата всередині системного блоку, призначена для зв'язку системного блоку та монітора, передає зображення на монітор і бере частину обчислень на себе з підготовки зображення для монітора.
Мережева карта - плата, пристрій, що встановлюється в материнську плату або вбудована в неї. Мережева карта служить для з'єднання комп'ютера з іншими комп'ютерами по локальній мережі або для підключення до мережі Інтернет.
Блок живлення - блок, який живить всі пристрої всередині комп'ютера. Блоки живлення відрізняються по потужності. Чим потужніший блок живлення, тим більше пристроїв ви зможете підключити в нутрії системного блоку.
Картрідер - пристрій для читання / запису інформації на карти пам'яті. Картрідери відрізняються за швидкісними характеристиками читання / запису інформації. Картрідери бувають вбудованими в системний блок або конструктивно незалежні, підключаються до системного блоку через USB-порт.
Кулери - вентилятори, призначені для повітряного охолодження. Зазвичай кулери встановлені всередині блоку живлення, на процесорі, на відеокарти. Додатковий кулер може бути встановлений на системному блоці, для охолодження всього блоку.
Радіатори - металеві пластини, встановлюються для відводу тепла з процесорів в системному блоці. Зазвичай радіатори прохолоджуються кулерами, але не завжди.
Порти комп'ютера - роз'єми на системному блоці, призначені для підключення периферійних пристроїв, пристроїв маніпуляторів і пристроїв відображення.
Детально про роз'єми говорити не будемо, просто перелічимо деякі з них: USB,
VGA, Роз'єм живлення, COM-порт, Ethernet-порт, Стандартний роз'єм для
виведення звуку і т.д.
Виконання роботи
1. Ноутбук Lenovo IdeaPad S205
Екран 11.6” (1366x768) WXGA, глянцевий. Вага 1.48 кг. Розміри 290 x 193 x 18~26.3 мм. Мережеві адаптери: Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth, Fast Ethernet. Веб-камера 0.3 Мп, вбудований мікрофон, 3 порта USB 2.0 / VGA / HDMI / LAN (RJ-45), кард-рідер 6-в-1.
/
2. Процесор AMD Dual-Core E-450
Серія: AMD E-Series
Тактова частота: 1660 * МГц
Кеш 1-го рівня: 128 Кб
Кеш 2-го рівня: 1024 Кб
Число ядер/потоків: 2 / 2
Максимальне електроспоживання (TDP): 18 Вт
Технологічний процес: 40 нм
Сокет: FT1 BGA 413-Ball
Додатково: MMX(+), SSE(1,2,3,3S,4A), AMD-V
Апаратна віртуалізація: AMD-V
64 Bit: підтримка 64 Bit
Дата виходу: 22.08.2011
3. Оперативна пам’ять Hynix
Ємність: 2 ГБ
Тип оперативної пам’яті: DDR3
Тактова частота: 1333 MHz
4. Графічний адаптер AMD Radeon HD 6320
Виробник: AMD
Серія: Radeon HD 6320 80@500-600MHz
Код: Zacate
Потоки: 80 - unified
Тактова частота: 500-600* МГц
Частота шейдерів: 500-600* МГц
Загальна пам’ять: есть
DirectX: DirectX 11, Shader 5.0
Технологія: 40 нм
Дата виходу: 16.11.2010
5. Жорсткий диск Western Digital Blue
Тип жорсткого диску: Внутрішній
Форм-фактор: 2.5"
Ємність накопичувача: 320 ГБ
Інтерфейс: SATAII
Швидкість обертання шпинделя: 5400 об/хв
Висновок: На цій лабораторній роботі я визначив складові частини комп’ютера, тип процесора, пам’яті, відеокарти, жорсткого диску і монітору. Вивчив запобіжні заходи під час ремонту і пошуку несправностей.