Міністерство освіти і науки України
Національний університет «Львівська політехніка»
Інститут економіки та менеджменту
Кафедра менеджменту організації
Контрольна робота
з дисципліни
«Основи підприємницької діяльності»
на тему:
«Обґрунтування ідеї створення суб’єкта підприємництва»
Варіант № 1
Вступ
Підприємництво — це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.
Підприємництво допомагає людині реалізовувати свої ідеї. Здійснюючи самостійну підприємницьку діяльність, працівник значно зростає як людина: він росте і професійно і інтелектуально. Людина яка займається власною справою має незалежність. Вона може робити все так, як вона бачить і бажає. На мою думку у незалежної людині є більше шансів на успіх у своїй справі.
Ще однією з переваг є те, що ти сам собі керівник. У підприємця є можливість самостійно приймати рішення, дає змогу тримати все під контролем. Якщо мати власну справу, то це означає, що є можливість самостійно регулювати свій дохід, який залежатиме тільки від наших зусиль та професійної майстерності. Свій бізнес - це можливість займатися улюбленою справою і отримувати за це гроші. Це можливість ставити нові цілі і досягати їх.
Власний бізнес - не робота, це спосіб життя. У ньому, звичайно, вистачає і складнощів, але, судячи з того, що люди набагато частіше переходять від найманої праці до своєї справи, ніж навпаки, плюси важать важче. Сам факт створення власного бізнесу є значущим етапом самоствердження, дієвим способом зміцнення самооцінки.
Саме тому я вирішив стати приватним підприємцем і створити підприємство яке буде прибутковим, перспективним і послуги які воно буде надавати відповідатимуть усім сучасним критеріям. Сподіваюсь, що моя справа принесе користь для інших людей.
Вибір організаційно-правової форми підприємництва та сфери діяльності (відповідно до варіанту, табл. 1). Характеристика нормативно-правових актів, які регулюють діяльність вибраної організаційно правової форми підприємництва та сфери діяльності.
Таблиця 1
№ варіанту
Види організаційно-правової форми підприємництва
Сфера діяльності
1
Приватне підприємство
Будівельні послуги
Приватним підприємством визнається підприємство, що діє на основі приватної власності одного або декількох громадян, іноземців, осіб без громадянства і його (їх) праці або з використанням найманої праці.
Приватне підприємство не має спеціального закону, який би передбачав всі особливості діяльності приватних підприємств. Тому Держком підприємництва було рекомендовано використовувати правові норми, що регулюють діяльність товариств з обмеженою відповідальністю, оскільки вони найбільш схожі за головними ознаками. Головною ознакою, що відокремлює приватні підприємства є те, що законом не визначено мінімального розміру статутного капіталу приватного підприємства.
Обґрунтування вибору підприємницької ідеї
Моє підприємство працює у сфері надання послуг, а саме надає будівельні послуги. Воно буде здійснювати якісний ремонт особняків та квартир «під ключ». Ремонт "під ключ" – це зручно та вигідно, причому як для замовника, так і для виконавця. Переваги очевидні: компанія отримує чималий обсяг робіт та можливість злагоджено та чітко проводити ремонтні роботи, а власник квартири (чи будинку) зможе зекономити зусилля та нервові клітини, адже в такому випадку немає необхідності контролювати кілька різних груп виконавців одночасно.
Ремонт "під ключ" – це комплексний ремонт, під час проведення якого всі роботи від "А" до "Я" виконуються нашими спеціалістами. Комплексний ремонт містить в собі усі види робіт: проектні роботи, кошторис, демонтаж перегородок, зведення нових архітектурних елементів, оздоблення стін, стелі, укладання покриття для підлоги, сантехнічні та електротехнічні роботи, заміна вікон та дверних блоків, дизайн інтер'єрів.
Нашими цільовими споживачами будуть особи будь-якої статі та національності віком від двадцяти одного і закінчуючи людьми похилого віку. Ми орієнтуватимемось на людей, які мають на меті отримати бажаний результат, зекономити час, нерви та гроші.
Ми пропонуємо наші послуги на всій території Львова та Львівської області. Незважаючи на те, де ви проживаєте, чи в центрі міста, чи далеко за його межами, ми завжди раді надати наші послуги.
На даний час попит на такий вид підприємництва є стабільним. Споживачі часто виявлять потребу у сфері будівельних послуг. Попит на ремонт «під ключ» є постійним, адже люди прагнуть змін, чогось нового з мінімальною затратою своїх сил та часу. Більшість споживачів,коли задумують ремонт, то обирають переважно підприємства, які кваліфікуються в таких сферах послуг.
Ремонт квартири під ключ вже давно став чимось буденним і звичним. На ринку вже давно надаються послуги ремонту «під ключ», є багато різних фірм які цим займаються, у Львові та області їх налічується десятки. Тож відповідно і конкуренція є серед них висока. Перевагою мого підприємства над конкурентами є те, що ми працюватимемо за європейськими стандартами якості, але водночас наші ціни не будуть захмарні. Кожен етап ремонту особняків або квартир виконує професіонал своєї сфери,а за якістю їх роботи та дотриманням сучасних будівельних технологій стежить виконроб з багаторічним досвідом роботи на різноманітних об’єктах. Якість роботи на кожному етапі має змогу контролювати споживач. І найважливіше це гнучкий графік - ми підлаштовуємось під ваші плани та потреби.
Розроблення найменування та торгового знаку підприємства
Найменування мого підприємства з ремонту квартир та особняків під ключ є таке:
ПП «ЛеоБУД»
Торговий знак підприємства матиме такий вигляд:
/
Рис. 1 Торговий знак підприємства
Формування алгоритму державної реєстрації підприємства
Крок 1. Реєстрація підприємцем у Єдиному державному реєстрі
Згідно статті 42 Закону №755 подаємо державному реєстратору наступні документи:
Заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації фізичної особи – підприємця.
Копію документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків; (простими словами – ідентифікаційний номер платника податків або ІПН).
Документ, що підтверджує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації фізичної особи – підприємця. (У виконкомі на стіні оголошень повинні бути вказані реквізити рахунку, куди треба сплачувати реєстраційний збір. Сплачуємо збір та надаємо платіжне доручення державному реєстратору).
Крок 2. Взяття приватного підприємця на облік у податковій службі
Згідно пункту 6.1 Наказу 1588 податкова служба самостійно бере на облік приватного підприємця після того, як отримує від державного реєстратора відомості про державну реєстрацію підприємця. Не чекаючи надіслання державним реєстратором відомостей, підприємець, маючи на руках виписку з Єдиного державного реєстру може самостійно піти до податкової служби та написати заяву за формою 5-ОПП. У податковій доведеться пред’явити виписку. Взяття на облік у податковій службі здійснюється не пізніше наступного робочого дня з дня отримання повідомлення від державного реєстратора або від дня отримання заяви за формою №5-ОПП від підприємця. Після цього ФОПу видається довідка про взяття фізичної особи - підприємця на облік в органі державної податкової служби (форма №4-ОПП).Крок 3. Взяття підприємця на облік у Пенсійному фонді
Пенсійний фонд повинен взяти підприємця на облік не пізніше наступного робочого дня, наступного за днем отримання інформації від державного реєстратора.Пенсійний фонд, в свою чергу, направляє інформацію до :Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, який присвоює підприємцю відповідний клас професійного ризику виробництва. Не пізніше наступного робочого дня з дня взяття на облік Пенсійний фонд надсилає або видає підприємцю повідомлення про взяття на облік. Постановою №21-6 не передбачено самостійне написання підприємцем заяви, Тому, підприємцю просто треба чекати, поки ПФ не видасть йому повідомлення.Крок 4. Відкриття банківського рахунку
Нижче наведений перелік необхідних документів:
Виписка з Єдиного державного реєстру або свідоцтво про держреєстрацію – копії, завірені нотаріальна або працівником банку.
Довідка про взяття на облік у податковій службі за формою №4-ОПП – копія.
Повідомлення про взяття на облік як платника єдиного соціального внеску – копія.
Заява про відкриття поточного рахунку та картка зі зразками підписів та печатки (договір) – нададуть у банку.
Крок 5.Отримання довідки з ЄДРПОУ.
Для отримання довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) потрібно звернутися до органу статистики за місцем реєстрації юридичної особи, та надати наступні документи:
· Запит
· Виписка з єдиного державного реєстру та її ксерокопія (для уточнення даних про юридичну особу).
· Документ про оплату з відміткою банку
· Документ, що підтверджує повноваження особи (довіреність, тощо)
Крок 6.Отримання коду КВЕД:
Потрібно звернутись до податкової інспекції за місцем реєстрації ІП або підприємства. Необхідні документи:
- заповнену заяву про внесення змін до ЕГРІП або ЕГРЮЛ;
- квитанція про сплату держмита;
- паспорт;
- довіреність.
Крок 7. Отримання печатки.
Для її виготовлення треба лише звернутися до фірми, яка цим займається. Необхідні документи приблизно наступні:1.Заява.2.Копія виписки з реєстру (або свідоцтва про держ.реєстрацію).3.Копія нотаріальної довіреності (якщо печатка замовляє довірена особа).4.Паспорт 5. Ескіз.
Визначення потреби у капіталі, необхідному для започаткування підприємницької діяльності.
Визначення загальної величини витрат.
Загальна величина витрат, необхідних для реалізації підприємницької ідеї.
№
Елементи витрат
Джерела отримання
Терміни, в які будуть зроблені витрати
1
Будівлі
Оренда
Щомісяця 4500 грн
2
Споруди
Оренда
Щомісяця 2700 грн
3
Устаткування
Купівля
В 2 місяці 19 000 грн
4
Обладнання
Купівля
В 5 місяці 50000 грн
5
Транспорт
Лізинг
Щомісяця 9700 грн
6
Заробітна плата
-
Щомісяця 95700 грн
7
Матеріали, сировина, паливо
Купівля
В 12 місяці 70000грн
8
Витрати на рекламу
-
Щомісяця 5900 грн
9
Інші витрати
Щомісяця 1900 грн
Загальні помісячні витрати
Місяці
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Обсяг витрат,тис грн
259,4
259,4
240,4
240,4
240,4
190,4
190,4
190,4
190,4
190,4
190,4
190,4
Визначення потреби в капіталі, враховуючи одержання чистого прибутку від реалізації продукції.
Обсяги виробництва продукції та чистого прибутку.
Місяці
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Разом
Обсяг виробництв, од.
25
26
29
41
45
48
44
43
38
46
39
46
470
Обсяг чистого прибутку,тис. грн
-
-
-
41.0
45.0
48.0
44.0
43.0
38.0
46.0
39.0
46.0
390.0
Побудова графіка зміни помісячних витрат підприємця.
/
Рис.2. Графік зміни помісячних витрат підприємцем
Побудова графіка потреби капіталу в часі
Місяці
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Обсяг чистого прибутку, тис.грн
-
-
-
41.0
45.0
48.0
44.0
43.0
38.0
46.0
39.0
46.0
Для побудови графіка визначаємо реальну щомісячну потребу в капіталі.
для першого місяця: 259,4-0=259,4 тис. грн.;
для другого місяця: 259,4-0=259,4 тис. грн.;
для третього місяця: 240,4-0=240,4 тис. грн.;
для четвертого місяця: 240,4-41.0=203,4 тис. грн.;
для п’ятого місяця: 240,4-45.0=195,4 тис. грн.;
для шостого місяця: 190,4-48.0=142,4 тис. грн.;
для сьомого місяця: 190,4-44.0=146,4 тис. грн.;
для восьмого місяця: 190,4-43.0=147,4 тис. грн.;
для дев’ятого місяця: 190,4-38.0=152,4 тис. грн.;
для десятого місяця: 190,4-46.0=144,4 тис. грн.;
для одинадцятого місяця: 190,4-39.0=151,4 тис. грн.;
для дванадцятого місяця: 190,4-46.0=144,4 тис. грн.;
/
Рис. 3 Графік потреби капіталу в часі
Для підприємства величина стартового капіталу становитиме: 259.4+259.4+240.4+203.4+195.4+142.4+146.4+147.4+152.4+144.4+151.4+144.4=2 млн. 186.8 тис. грн.
Визначення величини покриття потреби капіталу за рахунок власного капіталу, необхідного для реалізації підприємницької діяльності та побудова графіка покриття потреби в капіталі у часі
Підприємець володіє власним капіталом у розмірі 2 млн. грн.
Після першого місяця у підприємця залишиться 2 млн. - 259.4 тис. = =1млн.740.6 тис. грн. власних коштів.
За другий місяць: 1 млн. 740.6 тис. - 259.4 тис. = 1млн. 481.2 тис. грн.
За третій місяць: 1млн. 481.2 тис. – 240.4 тис. = 1млн. 408 тис. грн.
За четвертий місяць: 1млн. 408 тис. – 240.4 тис. = 1 млн. 400 грн.
За п’ятий місяць: 1 млн. 400 – 195.4 тис. = 805 тис. грн.
За шостий місяць: 805 тис. – 142.4 тис. = 662.6 тис. грн.
За сьомий місяць: 662.6 тис. – 146.4 тис. = 516.2 тис. грн.
За восьмий місяць: 512.6 тис. – 147.4 тис. = 368.8 тис. грн.
За дев’ятий місяць: 368.8 тис. -152.4 тис. = 216.4 тис грн.
За десятий місяць: 216.4 тис. – 144.4 тис. = 72 тис. грн.
За одинадцятий місяць: 151.4 тис. – 72 тис. грн. = 79.4 тис. грн.
Таким чином величина капіталу покриття підприємця становить:
0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 79.4 + 144.4 = 223.8 тис. грн.
Графік покриття потреби в капіталі у часі наведено на рис. 4
Тис грн
150
100
50
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Місц.
Висновок
Створення підприємства за такою ідеєю є досить перспективним. Воно користуватиметься попитом. Але потрібно завжди підтримувати і зберігати репутацію підприємства, дивувати клієнтів новими можливостями і тим самим давати гідну відсіч конкурентам. Найголовніше це розробити чіткий план дій, а потім крок за кроком виконувати його. Теж я побачив, якою нелегкою є вступна робота підприємця і скільки всього необхідно зробити для того, щоб відкрити власну справу.