МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»
Інститут економіки та менеджменту
Кафедра менеджменту організацій
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
з дисципліни:
«Інформаційно-комунікаційний менеджмент»
на тему:
«Дослідження можливостей удосконалення інформаційної системи менеджменту на прикладі спiльного пiдприємства у формi товариства з обмеженою вiдповiдальнiстю "Галка Лтд"»
ЛЬВІВ-2015
ЗМІСТ
1.Опис підприємства.................................................................................................................................3
….
1.1.Характеристика основних напрямів діяльності.............................................................................
1.2. Місія фірми……………………………………………………………………………………….
1.3. Характеристика основних напрямів діяльності………………………………………………..
2. Структура управління організацією та опис підрозділу, на базі якого розгортається спеціалізована інформаційна система…………………………………………………………….....
3. Функції підрозділу……………………………………………………………………………........
4. Завдання, що виникають на основі функцій підрозділу………………………............................
5. Інформаційні потоки…………………………………………………………….............................
6. Формування локальної мережі……………………………………………….…...........................
7. Інформація…………………………………………………………….............................................
8. Компоненти, які входять до спеціалізованої інформаційної системи допомагає провести повний аудит маркетингу, включаючи SWOT - аналіз і Portfolio - аналіз, і розробити План маркетингу, заснований на реальних облікових даних.
........................................
9. Шляхи автоматизації процесу введення, збереження, обробки та
пред’явлення відомостей про контракти……………………………………………………………
10. Стратегія розвитку інформаційного забезпечення системи управління організації………………………………………………………………………..……………………
Висновок……………………………………………………………………………………………....
Список використаної літератури……………………………………………….................................
ВСТУП
Інформаційна система — це взаємозалежна сукупність засобів, методів і персоналу, використовуваних для зберігання, опрацювання й видачі інформації для осягнення поставленої мети, а, для прийняття оптимальних управлінських рішень в мінливому навколишньому середовищі, управлінець має усвідомлювати значущість ІС в організації.
Успішне функціонування інформаційних систем управління підприємством позитивно впливає на економіку підприємства в цілому за рахунок удосконалювання організаційної структури й автоматизації управлінських процесів, підвищення якості роботи й полегшення праці управлінського персоналу. Підвищуються кінцеві річні результати виробничо-комерційної діяльності підприємства. Інформаційні системи управління надають змогу системно підходити до обґрунтування й прийняття управлінських рішень, підвищувати рівень їхньої оптимальності, дієвості й результативності.
Для сучасних умов характерне застосування високоефективних внутрішньо фірмових систем інформації, що ґрунтуються на використанні найновіших інформаційних технологій, зокрема єдиної локальної комп’ютерної мережі.
Інформація, особливо її автоматизована обробка, і тепер залишається важливим фактором підвищення ефективності діяльності будь-якої організації. Важливу роль у використанні інформації відіграють способи її реєстрації, обробки, нагромадження і передачі; систематизоване збереження інформації і її видача в потрібній формі; виробництво нової числової, графічної та іншої інформації.
В сучасних умовах у великих організаціях створені і ефективно діють інформаційні системи, які обслуговують процес підготовки і прийняття управлінських рішень і вирішують наступні задачі: обробку даних, обробку інформації, реалізацію інтелектуальної діяльності з метою створення інформації.
Метою розрахунково-графічної роботи є дослідження шляхів удосконалення ІС менеджменту на ТЗОВ «Галка ЛТД». Отже, до завдань можна віднести формулювання задач на основі вказаних функцій, опис ІС, компоненти спеціалізованої ІС, шляхи автоматизації процесу введення, обробки та збереження інформації, розробку стратегії розвитку забезпечення інформацією системи управління організацією.
1. Опис підприємства
Спiльне пiдприємство у формi товариства з обмеженою вiдповiдальнiстю «Галка Лтд» – львівська кавова фабрика. Вона розпочала своє існування у грудні 1932 року, як «Львівська кооперативна фабрика домішок до кави «Суспільний промисл». Сьогодні спільне українсько-англійське підприємство «Галка Лтд» є не тільки провідним потужним сучасним підприємством, де застосовують новітні технології, але й виробництвом з принциповими позиціями щодо збереження натуральності та екологічності сировини, на основі якої випускається високоякісна готова продукція.
Щороку фірма отримує міжнародні нагороди за високу якість продукції. Зокрема діяльність компанії та її продукція дістали найвищі оцінки на конкурсах у Женеві (в 1996 та 2003 роках), у Парижі (1997рік), Мадриді (1998 рік), Нью-Йорку (1999 рік), Брюсселі та Москві (2000 рік). Кава натуральна розчинна та кава мелена «Ґердан» нагороджені дипломами на Всеукраїнському конкурсі «100 найкращих товарів України — 2005рік».
1.1. Місія фірми
Задоволення потреб клієнта є основною метою існування фірми. Сьогодні в асортименті "Галки" більше чотирьох десятків видів продукції, розрахованої на всі верстви та вікові групи населення. Особливістю фірми є то що підприємство є лідером у виробництві високоякісної кави в Україні. Це потужне підприємство з новітнім виробничим обладнанням. Передові технології, суворий контроль технологічних процесів, висока якість сировини дозволяють СП ТОВ «Галка ЛТД» випускати каву дуже високої якості.
1.2. Характеристика основних напрямів діяльності
Основними напрямками діяльності СП ТОВ «Галка ЛТД» є:
Виробництво чаю та кави.
Виробництво цукру.
Виробництво какао,шоколаду та цукристих кондитерських виробів.
Операцiї з нерухомим майном.
Компанія безпосередньо виробляє:
Цукор рафінований тростинний чи буряковий, інший.
Каву без кофеїну смажену.
Замінники кави, що містять каву.
Концентрати кави.
Цикорій смажений та інші замінники кави, смажені (у т. ч. екстракти, есенції, концентрати).
Надає послуги з постачання пари і гарячої води електростанціями.
2. Структура управління організацією та підрозділ, на базі якого розгортається спеціалізована інформаційна система.
Структура управління організацією: лінійно – функціональна. Вона відповідає вимогам середовища функціонування. Характеризується великим числом горизонтальних і вертикальних зв'язків і незначною участю низових ланок управління в прийнять рішень. Генеральному директору безпосередньо підпорядковуються його заступники за функціями (директор з економіки, технічний директор ,заступник директора з безпеки,комерційний директор,головний бухгалтер). Спеціалізована інформаційно-комунікаційна система розгортатиметься на базі відділу маркетингу.
3. Описання підрозділу, на базі якого розгортається спеціалізована інформаційна система.
Кава в Україні є одним з улюблених гарячих напоїв. У структурі ринку кави представлені як вітчизняні, так і закордонні виробники. Лідерами ринку кави в Україні є такі компанії:
Рис.1 Лідери ринку кави в Україні
Тобто лідерами за обсягами збуту кави є закордонні компанії. При цьому слід зазначити, що їх продукція є дорожчою, ніж у більшості конкурентів. Передові позиції на ринку України свідчать про високоефективне використання даними компаніями маркетингових інструментів. Отже, проблема, яку треба вирішити — організація маркетингової діяльності «Галка ЛТД».
Структура відділу маркетингу
У відділ маркетингу входить група реклами. Її завданнями є:
розроблення рекламної кампанії;
створення моделей відео-, аудіо- та іншої реклами;
організація рекламних заходів;
розроблення методів позиціювання товару в місцях продажу;
участь підприємства у спеціалізованих виставках, ярмарках, семінарах та інших подібних заходах.
Крім того, у підпорядкуванні старшого рекламіста на підприємстві знаходиться група так званих мерчандайзерів, які займаються розповсюдженням рекламних матеріалів в місцях продажу, які є рекламними агентами СП “Галка Лтд”. Аналіз рекламної діяльності СП “Галка Лтд” показує, що її організація фактично знаходиться на початковому етапі розвитку, оскільки:
не існує чіткої рекламної стратегії;
не визначено основні напрями проведення рекламної кампанії;
заходи, що проводяться, не проходять економічного обґрунтування;
фактично не використовуються такі маркетингові важелі, як сприяння збуту.
Також у структурі відділу маркетингу є група досліджень у складі двох осіб. Вони здійснюють пошук та збір інформації щодо кавового ринку. Оцінюючи їх роботу, можна стверджувати, що вона проводиться на низькому фаховому рівні — відсутня методика збору та оцінки отриманого матеріалу (інформаційна система), система звітності та прийняття рішень. Крім того, двох осіб недостатньо для проведення маркетингових досліджень та аналізу кавового ринку України, ситуація на якому постійно і різко змінюється Основною структурною одиницею, що фактично формує левову частку обсягу реалізації продукції СП “Галка Лтд”, є група регіональних менеджерів. У їх завдання входить:
ведення переговорів із наявними кавовими ділерами в регіоні;
формування цінової політики у розрізі кожного окремого клієнта;
опрацювання замовлень на поставку;
збирання та опрацювання інформації по кавовому ринку регіону; пошук нових клієнтів.
Регіональний менеджер — це збутовий працівник із регіональною спеціалізацією, який виконує усі функції, пов’язані із передпродажною фазою та самим продажем у своєму регіоні. Отже, він, з одного боку, є прототипом працівника зовнішньої збутової служби (робота в роз’їздах) та, паралельно з цим, виконує функції внутрішньої збутової служби (опрацювання замовлень клієнтів). Таке суміщення функцій з точки зору спеціалізації працівників є неефективним. Саме для посилення ролі особистого продажу та комунікаційного зв’язку із ділерами до кожного регіонального менеджера прикріплені 4—5 мерчандайзерів. Їх завдання, на відміну від мерчандайзерів із групи реклами, полягають у вивченні проблем та потреб кавових ділерів СП “Галка Лтд”. Спектр їх діяльності охоплює лише найбільші міста України . Як правило, мерчандайзери є мешканцями цих міст. Цим самим полегшується безпосередній контакт з ділерами та досягається суттєва економія коштів.
Отже, для покращання позицій на ринку необхідно розробити нову ефективну маркетингову кампанію та .
4. На основі вказаних функцій можна сформулювати наступні задачі:
1. Розробка ефективної рекламної кампанії:
Мета розв’язання: необхідно зібрати інформацію про дієвість кожного з виду реклам, про її ціну та доступність тощо.
Початкові дані: інформація з Інтернету, з попередніх опитувань споживачів різних товарів, інформація про рекламну кампанію у конкурентів.
Шляхи розв’язання: проведення додаткового дослідження щодо ефективності реклами, обрати ціну та якість реклами, тощо.
Вихідні дані:
інформація про найефективніше розміщення реклами;
ціна кожного рекламного проведення;
ставлення споживачів до того чи іншого виду реклами.
Вихідна форма: акт про розроблення рекламної кампанії на досліджуваному ринку.
2. Моніторингу ринку кави:
Мета розв’язання: Огляд (моніторинг) ринку кави проводиться для визначення основних тенденцій, динаміки та ємності ринку. Маркетингове дослідження ринку кави дозволяє виявити канали просування товару на ринку, стан конкурентного середовища, домінуючих фінансово-економічних показників і основних споживчих переваг на користь торгової марок.
Початкові дані: Перевірка узгодженості з добровільними нормами саморегулювання та чинним законодавством України.
Шляхи розв’язання : Аналіз відгуків та пропозицій від споживачів.
Вихідні дані : Cформована певна база.
Вихідна форма : Відслідкування кількості контактів споживачів,кількості скарг,їхня тема та способи вирішення.
5. Згідно організаційної структури управління описуємо інформаційні потоки, які пов’язані з вказаними задачами (тобто охоплюють вхідні, вихідні дані), окремо вказуємо зв’язки з зовнішнім світом. Для висвітлення даного завдання використовуємо оперограму, маршрутно-технологічну карту, документограму.
Складаємо оперограму про підготовку прийняття рішення щодо проведення рекламної кампанії.
Дані та етапи підготовки прийняття рішення наведено в таблиці 2:
Таблиця 2
Етапи підготовки прийняття рішення щодо проведення рекламної кампанії
Операція
Задіяні виконавці
Відповідальні виконавці
Скласти проект рішення
Комерційний директор, начальник відділу маркетингу.
Комерційний директор
Узгодити проект з вищим керівництвом
Комерційний директор і генеральний директор
Комерційний директор
Зібрання інформації про зацікавлених фірм нашою продукцією
Начальник відділу маркетингу та група досліджень
Начальник відділу маркетингу
Розмноження проекту
Працівники відділу маркетингу
Начальник відділу маркетингу
Довести проект до відома комерційного директора
Начальник відділу маркетингу
Начальник відділу маркетингу
Провести обговорення проекту
Начальник відділу маркетингу,група реклами,група досліджень
Начальник відділу маркетингу
Розробити рішення по результатах обговорення
Комерційний директор
Комерційний директор
Виготовити текст рішення
Начальник відділу маркетингу
Начальник відділу маркетингу
Підпис проекту рішення
Генеральний директор
Комерційний директор
Зареєструвати рішення
Працівник відділу маркетингу
Працівник відділу маркетингу
Довести рішення до зацікавлених осіб
Працівник відділу маркетингу,начальник відділу маркетингу,комерційний директор,генеральний директор
Працівник відділу маркетингу
Таблиця 3
Оперограма підготовки до прийняття рішення щодо проведення рекламної кампанії
№ з/п
Операція
Виконавці
Генеральний директор
Комерційний директор
Начальник відділу маркетингу
Працівник відділу маркетингу
Група реклами
Група досліджень
1
Скласти проект рішення
2
Узгодити проект з вищим керівництвом
3
Зібрання інформації про зацікавлених фірм нашою продукцією
4
Розмноження проекту
5
Довести проект до відома членів колегії
6
Провести обговорення проекту
7
Розробити рішення по результатах обговорення
8
Виготовити текст рішення
9
Підпис проекту рішення
10
Зареєструвати рішення
11
Довести рішення до зацікавлених осіб
Документограма управління відділом інформації і аналізу
Таблиця 4
Показники
Найменування документів
Квартальний звіти по проектах
Місячний план-графік завдання
Звіт про виконання добового завдання
Звіт про виконання змінного завдання
Періодичність
5 рази / рік
16раз / рік
3 рази / день
2 раз / день
Кількість документів на рік
200
180
1300
700
6. Власний варіант формування локальної обчислювальної мережі, яка б локалізувала задачі у спеціалізованій інформаційній системі. Звертаємо увагу на відповідність організаційної структури управління у підрозділі і структури локальної обчислювальної мережі.
На сучасному етапі розвитку економіки України існує об’єктивна необхідність автоматизації процесів і функцій управління маркетингом, використання для цих цілей засобів обчислювальної техніки і нових інформаційних технологій.
Передусім це спричинюється гострою потребою в інформації, яка відбиває внутрішній фактичний стан справ на підприємстві, у фірмі (науково-технічний потенціал, можливості виробництва, збут товарів, рівень прибутків тощо), та зовнішнім середовищем (ринок, попит на товари, конкуренція, рівень цін і т. п.). Ця інформація слугує основою для розроблення стратегії і тактики маркетингу, подальшого контролю за їх реалізацією, прийняття обґрунтованих управлінських рішень.
На підприємстві існують проблеми з розробкою рекламних продуктів і розробленням методів позиціювання товару в місцях продажу.
Пропоную застосувати такий варіант формування локальної обчислювальної мережі – локальна мережа між підрозділами маркетингового відділу з багаторівневим доступом до програмного забезпечення, яке розміщене на сервері.
Тобто всі працівники мають той доступ до інформації, який їм видано згідно розподілу прав доступу до інформації, який прописується в так званих «ID файлах» кожного працівника. Наприклад, група реклами зможе знайти всю необхідну інформацію по маркетингових дослідженнях, виконані групою досліджень. Вони мусять бути в курсі досліджень одне одного, щоб швидко і якісно створити майбутній рекламний продукт.
/
Рис.2 Локальна мережа відділу маркетингу «Галка ЛТД»
7. У рамках розглянутих задач вкажіть:
місце знаходження первинної та вторинної інформації з одночасною прив’язкою до оргструктури управління місце та локальної обчислювальної мережі;
обсяги цієї інформації;
періодичність оновлення;
вимоги до збереження, доступу, оновлення, введення, обробки тощо.
Відповідно до встановлених у проблем визначимо місце знаходження інформації, періодичність її оновлення, збереження, доступі, введення і обробки:
1)Інформація про розробку ефективної рекламної кампанії.
Первинна інформація: береться із ЗМІ та інтернету. Також беркться до уваги рекламні кампанії конкурентів, вона міститься у базі даних відділу маректингу. Вторинна інформація: проводиться шляхом соціологічних досліджень з приводу того, яка інформація є найефективнішою і, яка дієво впливає на майбутніх споживачів тощо.
Обсяг цієї інформації: у записах становить: 40%.
Періодичність оновлення: щоквартально.
Вимоги до збереження, доступу: зберігається протягом року. Доступ до інформації мають працівники відділу маркетингу. Змінювати інформацію може керівник відділу маркетингу та комерційний директор. Звітами про проведення рекламної кампанії є різні стенди, буклети та ролик по телевізору тощо.
2)Моніторинг ринку кави.
Первинна інформація : перевірка узгодженості з добровільними нормами саморегулювання та чинним законодавством України, яка регулює маркетингову діяльність на постійній основі.
Вторинна інформація : дані, що пройшли попередню аналітичну обробку, цілі якої, зазвичай, не збігаються з метою аналізу.
Обсяги цієї інформації: первинна – 1-3 ст. А4, вторинна – 1-3 ст. А4.
Періодичність оновлення: щомісяця.
Вимоги до збереження, доступу: зберігання інформації протягом року, доступ до якої має тільки відділ інформації та аналізу і маркетинговий відділ.
8. Опис компонентів, які будуть входити в дану спеціалізовану інформаційну систему.
Для виконання поставлених завдань кожен з працівників повинен мати відповідно обладнане робоче місце, за що відповідає директор, начальник відділу. Для цього на робочих місцях розташовуються різноманітні пристрої. Рекомендований перелік засобів організаційної та обчислювальної техніки, що будуть використовуватись у відділах маркетингу і моделювання:
Стаціонарний телефон, що є найдешевшим, найшвидшим способом зв’язку для словесної передачі інформації між особами, що знаходяться на відстані один від одного. Такі телефони встановлюються у відділах для швидкого зв’язку з постачальниками, замовниками.
Відповідно обладнані ПК встановлюються у всіх відділах для швидкої обробки інформації, зручності пошуку даних та збереження інформації. Для полегшення роботи працівникам на комп’ютері встановлюються відповідні програми. Запропоновані програми для програмного забезпечення комп’ютерів подані нижче.
Сканер потрібен для забезпечення передачі даних за допомогою комп’ютера , а також для надання іншим елементам електронного вигляду.
Принтер потрібен для роздруку документів, виводу інформації з комп’ютера на папір.
Модем призначений для під’єднання до Інтернету. На даній фірмі Інтернет під’єднаний через виділену лінію, що дозволяє під’єднуватись до мережі без використання телефонної лінії.
Ксерокс значно спрощує роботу, коли виникає необхідність у нагальних копіях тощо.
Опис програмного забезпечення, що потрібне для роботи інформаційної системи.
Microsoft Office. Пакет офісних програм, які полегшують введеня, оброблення і виведення інформації на ЕОМ.
Time Line. Дозволяє складати плани роботи, що потребують координації багатьох людей і ресурсів.
Auto Cad. Допомагає здійснювати креслення і конструювання різних предметів і механізмів за допомогою комп’ютера.
Outlook Express. Програма, що служить для прийому, опрацювання, створення, відправлення електронної пошти.
Internet Explorer. Програма що забезпечує перегляд веб – сторінок на комп’ютері користувача.
1С – Бухгалтерія. Програма призначена для ведення бухгалтерського обліку.
Design Image Scanning. Програма що ідентифікує скановане зображення, і виводить інформацію на монітор.
Антивірусна програма. Програми що захищають інформацію на комп’ютерах від програм шкідників (Вірусів), підвищує безпеку зберігання інформації на підприємстві.
Аналоги ІС, що присутні на ринку
1)"Marketing Expert"
Цю програму можна віднести до класу аналітичних програм, призначених для підтримки прийняття маркетингових рішень. Аналітичні можливості "Marketing Expert" досить широкі. Досить сказати про функції оптимізації ціноутворення,CRM -аналізі, прогнозних функціях. У той же час самі розробники визнають: з програмою можуть ефективно працювати лише дуже кваліфіковані користувачі. Крім того, слід пам'ятати про величезну кількість даних, які необхідно занести в програму, перш ніж вона видасть скільки-небудь адекватний результат. Тут знову виникає проблема зв'язку з реальними даними про продажі підприємства. Також, за три роки життя програми на ринку у неї виявилися два принципових недоліку. Перший недолік полягав у відсутності в програмі необхідної зовнішньої інформації про ринки. Другий, більш серйозний, полягав у необхідності ручного введення даних про продажі продукції підприємства. Користувачеві давався лише інструмент, який він повинен був наповнити як даними внутрішнього управлінського обліку, так і даними про динаміку ринку. Обидва ці завдання виявилися занадто трудомісткими для ручного введення, що стало головною причиною, що обмежує ступінь використання програми.
Орієнтовна вартість впровадження такої системи коштуватиме 950-1200$.
2) «Marketing GEO»
Першим кроком в усуненні недоліків програми "Marketing Expert" стала поява програмного продукту «Marketing GEO», розробленого компанією "КУРС". Ця програма містить великий обсяг статистичної інформації про регіони, міста і підприємства і дозволяє виконувати необхідні аналітичні операції для визначення місткості ринку, обсягу ринку, темпів зростання ринку, рівня конкуренції за статистичними даними з річним кроком.
Орієнтовна вартість впровадження такої системи коштуватиме:стаціонарна версія: 60000грн, онлайн–версія - 2000грн/місяць.
9.Запропоновані шляхи автоматизації процесу введення, збереження, обробки та представлення відомостей в сфері функціональних обов’язків менеджера.
Для автоматизації діяльності відділу маркетингу пропонується інтегральна iнформацiйна система "Marketing Analytic". Ця програма призначена для аналізу статистики продажів з будь аналітичними ознаками товарів, покупців, каналів збуту і комбінаціям цих ознак. При цьому програма має простий інтерфейс обміну з обліковими торговими і бухгалтерськими системами, що дозволяє на регулярній основі в автоматичному режимі робити імпорт даних про продажі продукції та послуг підприємства. Зокрема, програма Marketing Analytic має статус 1С - сумісного продукту і обмінюється з програмою "1С - Торгівля" за допомогою спеціальної процедури, що вбудовуються в конфігуратор 1С. Крім того, Marketing Analytic вирішує завдання наповнення системи стратегічного і оперативного планування маркетингу реальними даними управлінського обліку.
Програма Marketing Expert допомагає провести повний аудит маркетингу, включаючи SWOT - аналіз і Portfolio - аналіз, і розробити План маркетингу, заснований на реальних облікових даних.
На тактичному рівні Marketing Analytic надає інформаційно-аналітичну підтримку при вирішенні таких завдань:
планування комплексу маркетингу: формування асортименту, ціноутворення, підготовка програми заходів щодо просування, планування роботи збутової мережі
аналіз результативності та ефективності заходів комплексу маркетингу
середньострокове прогнозування обсягу продажів
На оперативному рівні Marketing Analytic використовується для вирішення наступних завдань:
автоматизація роботи персоналу продажів (управління контактами з клієнтами, підготовка стандартних документів та інші типові операції),
планування і контроль поточної роботи персоналу продажів і партнерів по збуту;
планування заходів по просуванню і контроль їх виконання;
оперативне планування продажів і закупівель (для торгових компаній).
Також доступні наступні функції:
створення єдиного інформаційного простору необхідної структури для зберігання маркетингових даних, що надходять із внутрішніх облікових систем і різноманітних зовнішніх джерел;
проведення аналітичних досліджень на великих обсягах даних, включаючи прогнозування;
підготовка вихідних документів - довідок, аналітичних звітів - по будь-яких об'єктів інформаційної системи (споживачам, конкурентам, товарам, проектам і т.д.) в необхідній формі;
управління контактами і ведення інформації про угоди.
Програма Marketing Analytic працює з банком операційних даних, організованим за "схемою зірки". Ця схема зручна при зберіганні інформації, призначеної для багатовимірного аналізу. Вона передбачає наявність однієї таблиці фактів і декількох таблиць вимірів, або довідників. Таблиця фактів містить по одному рядку для кожного факту. Полями таблиці фактів є ключі по кожному виміру і числові показники, що описують даний процес. Для процесу продажів фактами є продажу окремих товарів, а показниками - їх ціна, собівартість, обсяг продажів і т.п. Довідники містять значення вимірювань, тобто якісну інформацію, що характеризує факти. Типовими вимірами процесу продажів є товари (що продано), покупці (кому продано), засоби просування (за допомогою яких заходів з просування здійснено продаж). Необхідною виміром будь-якого сховища є ціна замовлення. Кожен довідник містить всю атрибутивну інформацію, що відноситься до даного виміру. З погляду нормалізації таблиць довідники зберігають надлишкові дані. Однак така надмірність робить структуру бази даних більш зрозумілою для користувача і забезпечує швидкість запитів до бази даних, що дуже важливо при багатосторонньому вивченні та аналізі даних.
Структура Сховища даних, використовувана в Marketing Analytic, наведена на рисунку.
/
Рис.3.Структура сховища
Таблиця 6
База даних про продаж товарів ТОВ «ЛТД Галка» протягом 2014року
№
ТОВАРИ
ПОКУПЦІ
ЗАСОБИ ПРОСУВАННЯ
ЦІНА ЗАМОВЛЕННЯ
ВАЛЮТА
УМОВИ ОПЛАТИ
1
Кава в зернах “Арабіка”
Магазин-супермаркет «Арсен»
Директ-маркетинг
123596
Гривня
Попередня оплата товару
2
Кава в зернах “Робуста”
Магазин –супермаркет «Сільпо»
Директ-маркетинг
98722
Гривня
Попередня оплата товару
3
Кава натуральна мелена «Еспрессо Класік»
Кав`ярня «Віденська кава»
Реклама
87215
Гривня
Попередня оплата товару
4
Кава натуральна мелена «Еспрессо Голд»
Магазин «Близенько»
Персональні-продажі
68972
Гривня
Попередня оплата товару
5
“Еспрессо Преміум”
Магазин «Два кроки»
Персональні-продажі
67921
Гривня
Попередня оплата товару
6
“Гердан”
Ресторан «Сhelentano»
Реклама
50882
Гривня
Попередня оплата товару
7
“Галицька кава”
Кав`ярня «Львівська»
Реклама
49820
Гривня
Попередня оплата товару
8
Кава натуральна розчинна сублімована "Freeze-Dried"
Кав`ярня «Глорія»
Директ-маркетинг
38720
Гривня
Попередня оплата товару
9
Кава натуральна розчинна порошкоподібна
Кав`ярня «Coffe»
Персональні продажі
38459
Гривня
Попередня оплата товару
10
Латте класичний
Кав`ярня «Цукерочка»
Персональні продажі
20792
Гривня
Попередня оплата товару
Рис.4.Прогнозування загального рівня продаж в програмі Marketing Analytic
/
Рис. 5.Прогнозування рівня продаж по окремому товару в програмі Marketing Analytic
Таблиця 7
Звіт про проведення рекламної кампанії у м. Львові
№ з/п
Місце проведення реклами
Форма вираження
Документ підтвердження
Час проведення
Кількість перевірок за даний час
1
2
3
4
5
6
1
Телебачення
1+1, Інтер-канали
Відео-ролик
Запис відео-ролика та розрахунковий чек з телебаченням
1,5 місяця
1 р/тиждень
2
Журнали «Все для дому», газета «Твій дім», «Ваш Магазин»
Письмова з фото- зображеннями
Наявність журналів, газет та розрахункових чеків з поліграфічних фірм та фірм даних ЗМІ
2 місяці
1 р/тиждень
3
Вулиця Стрийська, Городоцька, Сихівська м.Львова
Розміщення біг-бордів
Наявність форми вираження даного запиту
2 місяця
1 р/тиждень
10. Розробка стратегії розвитку інформаційного забезпечення системи управління організації.
1. Допустимі сфери застосування нових ІТ в організації:
В умовах глобалізації значно зростає роль інформаційних технологій як важливого інструменту в підвищенні ефективності управління підприємствами. Специфічні особливості створення та реалізації товару (велика кількість учасників та значна їх географічна роз’єднаність) обумовлюють необхідність підвищення рівня забезпечення системи управління сучасними інформаційними технологіями (ІТ).
Сучасні інформаційні технології, які базуються на професійному використанні інформаційного ресурсу, дають змогу менеджерам ефективно діяти, мінімізуючи ризик. На підприємстві «Галка ЛТД» можуть застосовуватися такі види інформаційно-управлінських технологій у всіх сферах :
зберігаючі (економлять витрати, матеріали й фінансові ресурси, але не впливають суттєво на зміну стану й рівня функціонування підприємства) — передають інформацію від відправника до адресата, не відповідаючи за суть інформації, що передається, та її використання адресатом;
раціоналізуючі — відповідають за використання інформації;
творчі — "виробляють" нові знання, їх передають, використовують для вдосконалення ланки управління. Вимога до спеціалістів, що готують інформацію для керівників: фундаментальна підготовка з теорії і практики управління, розуміння суті функціонального навантаження відповідних керівників, знання механізму прийняття управлінських рішень;
забезпечення безперервного зв'язку між зовнішньою і внутрішньою інформацією та прийняття рішень на всіх рівнях ієрархії управління.
2.Критичні напрями впровадження нових ІТ в організації:
На сьогодні є такі проблеми впровадження інформаційних технологій (ІТ) у ТЗОВ «Галка ЛТД» :
безперервне збільшення обсягу технологічних пропозицій, що потребують великих інвестицій, і, відповідно, — посилення залежності від зовнішніх послуг (наприклад постачальників програмного забезпечення);
зміна ролі ІТ у господарській діяльності багатьох підприємств; під час виконання внутрішньофірмових процесів функція ІТ перестала бути допоміжною, а перетворилась у важливу складову продукту чи виробничих потужностей;
зростання витрат у сфері ІТ;
не стабільний курс гривні.
3. Перелік заходів які необхідні для впровадження нової інформаційної системи, зокрема щодо реорганізації організаційної структури управління організації, перепідготовки кадрів та формуванні нових правил роботи з інформацією:
Перелік заходів, які необхідні для впровадження нової інформаційної системи:
Купівля програмного забезпечення та додаткових комплектуючих для ПК.
Встановлення нових програм (запрошення фахівців)
Навчання працівників як користуватись новими програмами
Формування нових правил роботи з інформацією.
Реорганізація організаційної структури, а саме зменшення кількості працівників, у зв’язку з впровадженням нових ІС, що значно скорочує ручну роботу над процесами. А отже і значно скорочує кадри на підприємстві. Також зменшення та зміну повноважень деяких працівників і відповідальність їх за виконання певних рішень.
Вирізняють шість заінтересованих груп, від яких залежить прийняття рішень у сфері ІТ:
Вище керівництво, яке повинне управляти ІТ як стратегічним потенціалом підприємства. Керівництво фірми на сьогодні має визначитися з таких питань: який вклад зобов'язана внести ІТ у процес виробництва товарів і послуг. На увагу заслуговують передусім найважливіші аспекти: ІТ як функція забезпечення виробничого процесу; ІТ як інтегральна складова продукту; ІТ як організаційний інструмент для створення віртуальних форм підприємства; хто повинен виконувати перелічені та інші функції. На передній план висувається питання про координаційний механізм для окремих видів інформаційно-технологічних послуг.
Спеціалісти, основним обов'язком яких є пошук системних рішень для оптимізації функціональних спеціальних завдань. Вони через обмеженість своєї сфери діяльності не завжди мають можливість конкретно уявляти процес виробництва товарів і послуг;
Менеджери окремих функціональних підрозділів, які мають використовувати ІТ з огляду на логіку своєї господарської діяльності і приділяти увагу аналізові можливих наслідків рішень, що приймаються, а також потенційним ризикам.
Менеджери бухгалтерсько-фінансових служб, які відповідають за чіткість і зрозумілість щодо очікувань клієнтів та користувачів, пов'язаних з інформаційно-технологічними послугами;
Постачальники ІТ, що повинні пропонувати послуги відповідно до проблемних установок своїх споживачів, виробивши стратегію, яка базується на орієнтації на клієнта, довгострокових зв'язках з клієнтурою на засадах взаємної довіри, гнучкості й готовності до ризику.
Власний інформаційно-технологічний підрозділ. На співробітників цього підрозділу покладається вирішення технологічних завдань у своїй сфері та соціальних проблем, пов'язаних із упровадженням та експлуатацією ІТ; координувати роботу з групами осіб та організаціями, заінтересованими у використанні потенціалу й визначенні проблематики ІТ. Вони спільно з керівництвом повинні шукати шляхи розвитку підрозділів та підприємства в цілому, завоювання конкурентних переваг для окремих господарських зон.
4. Чи узгоджується можливості пропозицій з ступенем розвитку національного інформаційного ринку та регіональної інформаційної інфраструктури, рівнем підготовленості споживачів в галузях застосування нових ІТ:
В Україні можливості пропозиції не узгоджуються з ступенем розвитку національного інформаційного ринку. Пропозиція ринку випереджає розвиток національного ринку інформації. Тобто в Україні лише невелика частина підприємств, які б перейняли досвід підприємств іноземних держав і запровадили нові системи. Рівень регіональної інформаційної інфраструктури також не відповідає пропозиції національного інформаційного ринку.
Щодо підготовленості споживачів в галузях застосування нових ІТ, то можна сказати, що незважаючи на низьке фінансове забезпечення фізичних та юридичних осіб України, українці легко сприймають новинки в ІТ. А при можливості їх би і запроваджували.
.
Висновки
У розрахунково-графічній роботі метою було розглянуто ТЗОВ «Галка ЛТД», що спеціалізується на виготовленні кави.
Підприємство функціонує досить успішно, проте за рівнем продажу займає 3 місце. ТЗОВ «Галка ЛТД» було запропоновано впровадження нових ІТ, які суттєво покращили б діяльність маркетингового відділу.
Підприємство поставило собі такі завдання, а саме: розробка ефективної рекламної кампанії і мати змогу проводити моніторинг ринку кави. Для реалізації цих завдань, ТЗОВ «ЛТД Галка» мала на меті зібрати інформацію про дієвість кожного виду реклами який застосовується, про дієвість засобів просування,скласти прогноз рівня продажів.
Для автоматизації діяльності відділу маркетингу пропонується інтегральна iнформацiйна система "Marketing Analytic". Ця програма призначена для аналізу статистики продажів з будь аналітичними ознаками товарів, покупців, каналів збуту і комбінаціям цих ознак. Вона допомагає провести повний аудит маркетингу і розробити план маркетингу, заснований на реальних облікових даних. Також було запропоновано застосувати такий варіант формування локальної обчислювальної мережі – локальна мережа між підрозділами з багаторівневим доступом до програмного забезпечення, яке розміщене на сервері. Тобто всі працівники мають той доступ до інформації, який їм видано згідно розподілу прав доступу до інформації, який прописується в так званих «ID файлах» кожного працівника.
Отже, для ведення підприємницької діяльності потрібні чималі кошти. Проте не менш важливим є організація інформації, що здійснюється за допомогою інформаційних систем. Можливо колись і Україні вдасться ступати в ногу з новими технологіями
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
Методичні рекомендації до виконання даної розрахункової роботи.
Новаківський І.І., Грибик І.І., Федак Т.В. Інформаційні системи в менеджменті: системний підхід /Навчальний посібник – Львів: Видавництво «Львівської політехніки», 2010р-260с.
Гордієнко І.В. Інформаційні системи в менеджменті: Навч.-метод. посібник для самостійного вивчення дисципліни. – К.:КНЕУ, 1999р.-127с.
Плескач, В.Л. Інформаційні системи і технології на підприємствах [Текст] : підручник / В. Л. Плескач, Т. Г. Затонацька. – К. : Знання, 2011. – 718с.
Карпенко С.Г., Попов В.В., Тарнавський Ю.А., Шпортюк Г.А. Інформаційні системи і технології. – Київ., 189с.
Глобальна мережа Інтернет.
Короткий тлумачний словник з інформатики та інформаційних систем для економістів / Уклад.: Л.С. Козловська, Н.М.