Міністерство освіти і науки України
Національний університет «Львівська політехніка»
Кафедра обліку та аналізу
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
з дисципліни «Менеджмент персоналу бухгалтерської служби»
Варіант – 2
Зміст
Вступ
3
Теоретична частина
4
1.1
Підбір та приймання на роботу працівників облікових професій. Оформлення трудового договору.
4
1.2
Скласти положення про структурний підрозділ бухгалтерії – група з обліку виробничих запасів на складах та підрозділах підприємства.
6
1.3
Характеристика професійно кваліфікаційних вимог до працівників бухгалтерської служби – бухгалтер з обліку розрахунків за податками та зборами.
10
Практична частина
13
Висновки
17
Список використаних джерел
18
ВСТУП
Метою виконання контрольної роботи закріплення теоретичних та практичних знань з дисципліни «Менеджмент персоналу бухгалтерської служби».
Організація бухгалтерського обліку на підприємствах, в установах та організаціях - це система методів, способів, заходів, які забезпечують його оптимальне функціонування та розвиток відповідно до мети, цілей та місії. Раціональна організація бухгалтерського обліку передбачає таку його будову, при якій він забезпечив би своєчасне виконання завдань планування, контролю, управління та надання повної правової й неупередженої інформації при мінімальних затратах засобів і праці. Очолює роботу бухгалтерської служби головний бухгалтер, який у адміністративному відношенні підпорядкований безпосередньо керівнику підприємства.
За організацію бухгалтерського обліку на підприємствах відповідають їх власники (керівники).
Контрольна робота складається з теоретичної та практичної частини. У теоретичній частині необхідно розкрити наступні питання:
Підбір та приймання на роботу працівників облікових професій. Оформлення трудового договору;
Скласти положення про структурний підрозділ бухгалтерії – група з обліку виробничих запасів на складах та підрозділах підприємства;
Характеристика професійно кваліфікаційних вимог до працівників бухгалтерської служби – бухгалтер з обліку розрахунків за податками та зборами.
Друга (практична) частина контрольної роботи включає чотири практичні завдання щодо підготовки та оформлення ділових документів, а саме оголошення про прийом на роботу, службові записки та пояснювальна записка.
ТЕОРЕТИЧНА ЧАСТИНА
1.1.Підбір та приймання на роботу працівників облікових професій. Оформлення трудового договору
У ринкових умовах кадри вирішують все. Висококваліфікований бухгалтер сприяє покращенню роботи підприємства. Для успішного виконання своїх обов'язків бухгалтер повинен мати відповідні знання, навички та вміння.
Ринкові умови висувають високі вимоги до рівня професійних знань бухгалтера. Йому необхідно знати основи господарського, трудового, цивільного і податкового законодавства, положення, інструкції та інші нормативні документи щодо порядку ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності, методичні матеріали міністерств та інших центральних органів виконавчої влади щодо галузевих особливостей застосування положень (стандартів) бухгалтерського обліку.
Кожний бухгалтер повинен уміти:
складати і перевіряти первинні документи;
організувати документооборот;
розробляти методичні положення (рекомендації) з ведення бухгалтерського обліку основних засобів, виробничих запасів, заробітної плати та по інших ділянках облікової роботи;
формувати облікові регістри, працювати на комп'ютері;
контролювати та аналізувати господарську діяльність на підприємстві; складати фінансову та податкову звітність;
отримані результати відображати не тільки в цифрах, а також у доступній і зрозумілій формі донести їх до інших зацікавлених осіб шляхом складання відповідних довідок, формування пропозицій тощо.
Обсяг завдань і обов'язків головного бухгалтера і просто бухгалтера неоднаковий, тому у Довіднику кваліфікаційних характеристик професій працівників вимоги до знань наведені за професіями (табл. 1.1).
Таблиця 1.1
Вимоги до знань облікових працівників згідно з довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників
Посада
Повинен знати
Головний бухгалтер
Закони України, Укази Президента України, постанови, розпорядження, рішення Кабінету Міністрів України, Національного банку України, Державної податкової адміністрації України з питань правових засад регулювання господарської діяльності підприємства, положення (стандарти) бухгалтерського обліку та інші нормативно-правові акти Міністерства фінансів України щодо порядку ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності, а також методичні документи міністерств та інших центральних органів виконавчої влади щодо галузевих особливостей застосування положень (стандартів) бухгалтерського обліку; основи технології виробництва продукції, порядок оформлення операцій і організацію документообороту за розділами обліку, форми і порядок розрахунків, порядок приймання, зарахування на баланс, зберігання і витрат коштів, товарно-матеріальних та інших цінностей; правила проведення інвентаризацій активів та зобов'язань; економіку, організацію виробництва, праці і управління; податкову справу, основи цивільного права; трудове, фінансове, господарське законодавство
Бухгалтер (з дипломом спеціаліста
Нормативні, методичні та інші керівні матеріали з організації та ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності; облікову політику, систему регістрів обліку, правила документообороту і технологію оброблення облікової інформації на підприємстві; план рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій; систему і форми внутрішньогосподарського (управлінського) обліку, звітності і контролю.
Бухгалтер (з дипломом магістра)
Нормативні, методичні та інші керівні матеріали з організації та ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності; облікова політику, систему регістрів бухгалтерського обліку, порядок і способи реєстрації інформації, правила документообороту і технологію оброблення облікової інформації на підприємстві; план рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій; систему і форми внутрішньогосподарського (управлінського) обліку, звітності і контролю.
Касир
Правила документообороту і технологію оброблення облікової інформації на підприємстві, нормативно-правові акти щодо ведення касових операцій, обліку цінних паперів.
Обліковець
Нормативні, методичні та інші інструктивні матеріали з організації та ведення бухгалтерського обліку і складання фінансової звітності; облікову політику, систему регістрів бухгалтерського обліку, порядок і способи реєстрації інформації.
Якщо бухгалтер добросовісно працює, успішно виконує покладені на нього обов'язки, то власник (керівник) підприємства не має права звільнити такого бухгалтера на підставі Кодексу законів про працю України, яким передбачено, що трудовий договір, укладений на невизначений термін, може бути розірваний власником або уповноваженим ним органом у випадку виявленої невідповідності працівника займаній посаді або виконуваній роботі внаслідок недостатньої кваліфікації або стану здоров'я, які перешкоджають продовженню даної роботи. У Довіднику кваліфікаційних характеристик професій працівників наведено кваліфікаційні вимоги до бухгалтерів.
Головний бухгалтер, начальник (завідувач) відділу (управління) бухгалтерського обліку - повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст); післядипломна освіта у галузі управління; стаж бухгалтерської роботи за професіями керівників нижчого рівня: для магістра - не менше 2 років, спеціаліста-не менше 3 років.
Завідувач сектора (бюро) у відділі (управлінні) бухгалтерського обліку - повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст); стаж бухгалтерської роботи для магістра - не менше 2 років, спеціаліста - не менше 3 років.
Провідний бухгалтер (з дипломом спеціаліста)- повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) та підвищення кваліфікації; стаж роботи за професією бухгалтера 1 категорії не менш 2 років.
Бухгалтер 1 категорії (з дипломом спеціаліста) - повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст або бакалавр) та підвищення кваліфікації; для магістра - без вимог до стажу роботи, спеціаліста - стаж роботи за професією бухгалтера II категорії не менше 2 років, бакалавра - не менше 3 років.
Бухгалтер II категорії (з дипломом спеціаліста) - повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр) та підвищення кваліфікації; для спеціаліста - без вимог до стажу роботи, бакалавра - стаж роботи за професією бухгалтера не менше 2 років.
Бухгалтер з дипломом спеціаліста - повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр), без вимог до стажу роботи.
Бухгалтер І категорії - базова вища освіта відповідного напряму підготовки (бакалавр або молодший спеціаліст) та підвищення кваліфікації; стаж роботи за професією бухгалтера її категорії не менше 1 року.
Бухгалтер II категорії - базова вища освіта відповідного напряму підготовки (бакалавр або молодший спеціаліст) та підвищення кваліфікації; стаж роботи за професією бухгалтера II категорії не менше 1 року.
Бухгалтер - базова вища освіта відповідного напряму підготовки (молодший спеціаліст) без вимог до стажу роботи; або повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта і стаж роботи за професіями технічного службовця в галузях фінансової діяльності, роботи з базами даних, статистики, бухгалтерського обліку - не менше 1 року.
Старший касир - неповна базова вища освіта відповідного напряму підготовки (молодший спеціаліст) без вимог до стажу роботи; або загальна середня освіта та професійно-технічна освіта, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією касира не менше 1 року.
Касир - повна загальна середня освіта: професійно-технічна освіта або професійне навчання на виробництві без вимог до стажу роботи.
Працівники реалізують своє право на працю шляхом укладення трудового договору про роботу на підприємстві, в установі, організації або з фізичною особою.
Трудовий договір – це угода між працівником та роботодавцем, за яким працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену даною угодою відповідно до внутрішнього трудового розпорядку, а роботодавець зобов’язується виплачувати працівнику заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю й угоду сторін.
Трудовий договір є двосторонньою угодою між найманим працівником та роботодавцем, де право однієї сторони відповідає обов’язку іншої. Роботодавець повинен бути зацікавлений в оформленні трудових відносин, тому що використання «тіньової» зайнятості для роботодавця призводить до позбавлення права вимагати виконання роботи належним чином, підпорядкування найманого працівника внутрішньому трудовому розпорядку, режиму роботи, можливості покласти на працівника матеріальну відповідальність, тощо.
Таким чином, робота за трудовим договором зараховується до загального трудового стажу, що впливає на розмір допомоги з безробіття (за умови реєстрації особи в центрі зайнятості), який може бути мінімальним – при роботі нелегально, та на рівні середньої заробітної плати в області – при роботі за трудовим договором, а також має вирішальне значення при виході на пенсію. Ігнорування трудового законодавства робить найманого працівника незахищеним перед життєвими негараздами та свавіллям деяких не законослухняних роботодавців.
Законом України «Про внесення змін в Кодекс Законів про працю України» від 24.12.1999 року №1356-XI держава зобов’язала приватних підприємців укладати трудові договори з найманими працівниками у письмовій формі.
Форма трудового договору між працівником і фізичною особою і порядок його реєстрації затверджені наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 08.05.2001 року № 260.
Відповідно до статті 24-1 КЗпП України трудовий договір укладається в трьох примірниках та реєструється фізичною особою – підприємцем у службі зайнятості за місцем проживання у тижневий строк з моменту фактичного допущення працівника до роботи. Працівники підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню, заробітна плата підлягає оподаткуванню.
При реєстрації трудового договору сторони повинні подати наступні документи:
фізична особа – підприємець із правом наймання працівників: паспорт, свідоцтво про реєстрацію підприємницької діяльності, довідку відповідної державної податкової адміністрації про присвоєння ідентифікаційного коду;
працівник, що влаштовується на роботу до фізичної особи: паспорт, трудову книжку, довідку відповідної державної податкової адміністрації про присвоєння ідентифікаційного коду;
особа, що вперше влаштовується на роботу і не має трудової книжки: паспорт, довідку відповідної державної податкової адміністрації про присвоєння ідентифікаційного коду.
Відповідальна особа центра зайнятості реєструє трудовий договір у спеціальній книзі реєстрації трудових договорів і завіряє всі три екземпляри своїм підписом з указівкою дати його реєстрації.
Записи про реєстрацію і зняття з реєстрації трудового договору надають право фізичній особі зробити записи в трудовій книжці працівника про прийняття і звільнення його з роботи.
Укладення трудового договору та запис у трудовій книжці дає можливість найманому працівнику бути захищеним чинним трудовим законодавством у разі порушення його прав, а саме:
в разі затримки в розрахунку по заробітній платі;
відмові оплати праці за виконану роботу;
недодержання зобов’язань роботодавця тощо.
Після закінчення терміну трудового договору або його дострокового розірвання суб’єкт підприємницької діяльності робить у трудовому договорі запис про причини його припинення з посиланням на відповідну статтю КЗпП України, що завіряється підписами підприємця і працівника. Сторони сповіщають про це державну службу зайнятості, що зареєструвала трудовий договір.
Укладення такого договору є підставою для законного перебування на робочому місці особи, що стажується (найманого працівника) і дозволяє уникнути накладення штрафних санкцій з боку податкових органів.
Приймаючи найманого працівника необхідно зареєструвати з ним трудовий договір у центрі зайнятості, внести до трудової книжки відповідний запис, у податкових органах до фіксованого патенту, попередньо доплативши 50% фіксованого податку. Роботодавець зобов’язаний утримувати 15% податку з доходів фізичних осіб (ПДФО) із зарплати найманих працівників.
Згідно зі статтею 48 КЗпП України основним документом про трудову діяльність робітника є трудова книжка, яка ведеться на всіх працівників, які працюють на підприємстві, установі, організації або у фізичної особи понад п’ять днів.
Трудова книжка має зберігатися у власника або уповноваженого ним органу. Трудові книжки працівників, які працюють на умовах трудового договору у фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності без створення юридичної особи з правом найму, та фізичних осіб, які використовують найману працю, пов’язану з наданням послуг (кухарі, няньки, водії, тощо), зберігаються безпосередньо у працівників.
1.2.Скласти положення про структурний підрозділ бухгалтерії – група з обліку виробничих запасів на складах та підрозділах підприємства
Положення про структурний підрозділ підприємства, як правило, розробляє керівник підрозділу або робоча група спеціалістів у галузі управління, трудового права та відповідного напрямку діяльності підприємства.
Проект положення підписується керівником структурного підрозділу (членами робочої групи), погоджується із заступником керівника підприємства відповідного напрямку роботи, керівниками структурних підрозділів або посадовими особами, з якими взаємодіє цей підрозділ, та затверджується керівником підприємства в порядку, встановленому для затвердження нормативних документів (грифом «ЗАТВЕРДЖУЮ»).
Після затвердження один примірник положення про структурний підрозділ зберігається в керівника підрозділу, другий — у кадровій службі.
Положення про будь-який структурний підрозділ складається з таких розділів.
1. «Загальні положення». У розділі має бути зазначено: точну назву структурного підрозділу та його місце в організаційній структурі підприємства (правовий статус); порядок створення і ліквідації; структуру; підпорядкування; посаду керівника структурного підрозділу та порядок його заміщення в разі відсутності; порядок призначення та звільнення працівників підрозділу; порядок внесення змін і доповнень до положення; перелік основних нормативно-правових документів та інструкцій, якими має керуватися структурний підрозділ у своїй діяльності.
2. «Завдання». Розділ має містити формулювання основних завдань (напрямків діяльності) структурного підрозділу.
3. «Функції». У розділі всебічно характеризується діяльність структурного підрозділу і ступінь його самостійності у вирішенні тих чи інших питань, пов’язаних із виконанням основних завдань (забезпеченням напрямків діяльності).
4. «Права». Розділ має містити перелік прав, наданих структурному підрозділу, необхідних для реалізації покладених на нього функцій.
5. «Відповідальність». У розділі перелічуються основні позиції, за якими працівники структурного підрозділу несуть колективну відповідальність за невиконання покладених на підрозділ завдань і функцій, невикористання наданих йому прав, за недостовірність даних у документації, яку веде структурний підрозділ, тощо.
ЗАТВЕРДЖУЮ
Керівник ТзОВ «Р-Інжиніринг»
__________ Дяків А.В.
«20» січня 2012 р.
ПОЛОЖЕННЯ
про структурний підрозділ бухгалтерії – група з обліку виробничих запасів на складах та підрозділах підприємства
ТзОВ «Р-Інжиніринг»
1. Загальні положення
1.1. Це положення визначає завдання, структуру, функції, права і відповідальність група з обліку виробничих запасів на складах та підрозділах підприємства.
1.2. Група з обліку виробничих запасів на складах та підрозділах підприємства (далі – Група) підпорядковується директору підприємства та головному бухгалтеру, в межах їх повноважень.
1.3. У своїй діяльності Група керується чинним законодавством України, наказами директора Підприємства..
1.4. Діяльність здійснюється на підставі плану роботи Групи, посадових інструкцій та положення Групи, затверджених керівництвом.
2. Основні завдання
2.1. Ведення бухгалтерського обліку фінансово-господарської діяльності.
2.2. Відображення у документах достовірної та у повному обсязі інформації про господарські операції і результати діяльності, необхідної для управління підприємством.
2.3. Дотримання режиму економії і господарського розрахунку.
2.4. Забезпечення контролю за наявністю і рухом майна, використанням фінансових і матеріальних (нематеріальних) ресурсів відповідно до затверджених нормативів і кошторисів.
3. Функції
Група відповідно до покладених завдань:
3.1. Готує пропозиції з питань, що відносяться до компетенції Групи:
за дорученнями керівництва;
за наказами, службовими та доповідними записками, поданнями, проектами листів, іншими документами.
3.2. Веде бухгалтерський облік відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку в державному секторі, а також інших нормативно-правових актів щодо ведення бухгалтерського обліку, в тому числі з використанням уніфікованої автоматизованої системи бухгалтерського обліку та звітності.
3.3. Своєчасно подає інформацію головному бухгалтеру для подання в подальшому ним звітності.
3.4 Забезпечує дотримання вимог нормативно-правових актів щодо використання фінансових, матеріальних (нематеріальних) та інформаційних ресурсів під час прийняття та оформлення документів щодо проведення господарських операцій;
3.5. Укладення звітних калькуляцій собівартості продукції, балансів та бухгалтерської звітності.
4. Структура
4.1. Структуру та штатний розклад бухгалтерії затверджує директор підприємства із врахуванням об’єму роботи та особливостей виробництва.
4.2. До складу Групи входять головний бухгалтер, заступники головного бухгалтера, бухгалтери.
5. Права та обов’язки
Група має право:
5.1.Вимагати від підрозділів підприємства надання матеріалів (планів, звітів, довідок), необхідних для здійснення роботи, яка входить в межі компетенції бухгалтерії.
5.2.Підписувати бухгалтерські звіти та баланси підприємства, статистичну звітність про виконання планів по найважливішим показникам виробничо-господарської діяльності, документи, які є підставою для отримання грошей, матеріальних та інших цінностей, а також документи, які змінюють кредитні та розрахункові зобов’язання підприємства. Вказані документи без підпису головного бухгалтера або його заступника вважаються недійсними.
5.4.Не приймати до виконання та оформлення документів по операціям, які порушують діюче законодавство та встановлений порядок прийому, зберігання та витрат грошових засобів, обладнання, матеріальних та інших цінностей.
5.5.Подавати керівництву підприємства пропозиції про накладення стягнень на осіб, які допустили недоброякісне оформлення та укладення документів, несвоєчасну передачу їх для відображення на рахунках бухгалтерського обліку та звітності, а також на тих осіб, які допустили недостовірність даних, які є у документах.
5.6.Здійснювати зв’язок з іншими організаціями з питань, які входять у компетенцію бухгалтерії.
6. Відповідальність
6.1. Бухгалтерія несе колективну відповідальність за стан бухгалтерського обліку і виконання покладених на неї обов'язків.
6.2 Персональна відповідальність головного бухгалтера та інших працівників бухгалтерії визначена відповідними посадовими інструкціями.
Головний бухгалтер ______ М.М. Мороз
Юрисконсульт ______ С.Р.Хомик
1.3.Характеристика професійно кваліфікаційних вимог до працівників бухгалтерської служби – бухгалтер з обліку розрахунків за податками та зборами
Завдання та обов’язки. Бухгалтер по обліку розрахунків за податками та зборами є організатором і виконавцем бухгалтерського обліку податків і зборів. Підпорядковується головному бухгалтеру. Організовує правильний та своєчасний облік податків і зборів, контролює їх нарахування та утримання. У своїй практичній роботі користується діючими законодавчими актами, положенням по веденню бухгалтерського обліку, вказівками головного бухгалтера та наказами керівника.
Забезпечує керівників, кредиторів, інвесторів, аудиторів та інших користувачів достовірною бухгалтерською інформацією по відповідній ділянці обліку.
Розробляє робочий план рахунків, форми первинних документів, що застосовуються для оформлення господарських операцій, по яких не передбачені типові форми, а також форми документів для внутрішньої бухгалтерської звітності, бере участь у визначенні змісту основних прийомів і методів ведення обліку і технології обробки бухгалтерської інформації.
Готує дані по відповідній ділянці бухгалтерського обліку для складання звітності, стежить за збереженням бухгалтерських документів, оформляє їх відповідно до встановленого порядку для передачі в архів.
Виконує роботи з формування, ведення та зберігання бази даних бухгалтерської інформації, вносить зміни до довідкової та нормативної інформації, яка використовується при обробці даних.
Повинен знати: Нормативно-правові, фінансові, контрольно-ревізійні та інші документи з питань організації та здійснення бухгалтерського обліку, складання звітності тощо на підприємстві; план рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань, і господарських операцій; систему і форми внутрішньогосподарського (управлінського) обліку, звітності і контролю. Накази, постанови, розпорядження керівника, форми і порядок фінансових розрахунків. Правила утримання та нарахування податків і зборів. Організаційну структуру підприємства, положення та інструкції з організації бухгалтерського податків і зборів, правила його ведення та організацію документообігу за ділянками обліку. Порядок і строки складання звітності правила проведення перевірок і документальних ревізій.
Правила внутрішнього трудового розпорядку, правила і норми охорони праці, техніки безпеки, протипожежного захисту та вимоги посадової інструкції.
Кваліфікаційні вимоги: провідний бухгалтер (з дипломом спеціаліста): повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією бухгалтера I категорії (з дипломом спеціаліста) не менше 2 років.
Бухгалтер (з дипломом спеціаліста) I категорії: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст або бакалавр)та підвищення кваліфікації; для магістра - без вимог до стажу роботи, спеціаліста - стаж роботи за професією бухгалтера (з дипломом спеціаліста) II категорії не менше 2 років, бакалавра - не менше 3 років.
Бухгалтер (з дипломом спеціаліста) II категорії: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр) та підвищення кваліфікації; для спеціаліста - без вимог до стажу роботи, для бакалавра - стаж роботи за професією бухгалтера (з дипломом спеціаліста) не менше 2 років.
Бухгалтер (з дипломом спеціаліста): повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр) без вимог до стажу роботи.
ПРАКТИЧНА ЧАСТИНА
1.1 Підготувати проект оголошення про прийом на роботу на вакантну посаду працівника бухгалтерської служби підприємства – заступник головного бухгалтера з обліку виробництва. В оголошенні необхідно вказати: назву підприємства (організації), його структурний підрозділ та посаду, індивідуальні вимоги до кандидата, основні обов’язки, необхідні навички (вміння), винагорода за роботу, умови праці, необхідні особисті документи, адреса і ін.
Оголошення про прийом на роботу
ТзОВ «Р-Інжиніринг», що працює в сфері виробництва меблів, в зв'язку з появою вакантної посади, шукає працівника бухгалтерської служби підприємства – заступника головного бухгалтера з обліку виробництва.
Обов'язки:
- правильне документування процесу виробництва;
- достовірне визначення всіх видатків виробництва;
- контроль за ходом виробництвом;
- результатами господарської діяльності.
Вимоги:
- досвід роботи на посаді бухгалтера від 2-х років;
- досвід робот з великими об’ємами інформації;
- знання різних ділянок бухгалтерського обліку (ОЗ, каса та ін.);
Умови роботи:
- графік роботи: п'яти денний робочий тиждень;
- високий рівень заробітної плати (обговорення при співбесіді);
- місцезнаходження компанії: м. Львів;
- офіційне працевлаштування.
Контактне лице: Дяків А.В., керівник підприємства
Телефон: +380966152135
1.2. Підготувати службову записку на ім’я керівника підприємства про нагородження почесною грамотою та преміювання, з нагоди його ювілею, працівника бухгалтерії – бухгалтера-ревізора. У тексті службової записки доцільно коротко охарактеризувати трудову діяльність працівника, його особисті позитивні якості, ставлення до роботи і ін.
Керівнику ТзОВ «Р-Інжиніринг»
Дяків А.В.
Службова записка
20.02.2016 р.
Про нагородження почесною грамотою та преміювання, з нагоди ювілею.
Прошу нагородити почесною грамотою та преміювати, з нагоди ювілею, Рудь Наталю Романівну, працівника бухгалтерії – бухгалтера-ревізора. Висловити подяку за плідну працю на підприємстві.
Рудь Наталя Романівна працює на ТзОВ «Р-Інжиніринг» з 18 травня 2006 р. року на посаді бухгалтер-ревізор. Вона кваліфікований фахівець своєї справи, відповідальна, відрізняється високою працездатністю і витримкою в стресових ситуаціях.
Керівник ТзОВ «Р-Інжиніринг»
А.В. Дяків
Підготувати службову записку на ім’я керівника підприємства про застосування дисциплінарного стягнення за порушення бухгалтером графіку документообігу.
Керівнику ТзОВ «Р-Інжиніринг»
Дяків А.В.
Службова записка
20.02.2016 р.
Про застосування дисциплінарного стягнення.
В зв’язку з неналежним виконанням службових обов'язків, оголосити догану бухгалтеру Кусак Марії Миколаївні за порушення графіку документообігу.
Керівник ТзОВ «Р-Інжиніринг»
А.В. Дяків
Підготувати текст пояснення про причини порушення встановленого терміну передачі документів до архіву підприємства.
Керівнику ТзОВ «Р-Інжиніринг»
А.В. Дяків
Пояснювальна записка
20.02.2016 р.
Про причину порушення встановленого терміну передачі документів до архіву підприємства.
Я, Марків Наталя Василівна, порушила термін передачі документів до архіву підприємства, оскільки не було усіх документів, які мали бути передані в архів.
Головний бухгалтер
ТзОВ «Р-Інжиніринг»
Н.В. Марків
ВИСНОВКИ
Бухгалтерський облік займає важливе місце в системі управління підприємством, оскільки здійснює збір, вимірювання, реєстрацію, обробку та передачу інформації щодо процесів виробництва, розподілу, обміну і споживання ресурсів підприємства. При цьому бухгалтерський облік потребує належної організації, тому що ефективна організація бухгалтерського обліку передбачає створення гнучкої, оптимальної та багатофункціональної системи, орієнтованої на забезпечення вихідною обліковою інформацією користувачів.
Контрольна робота включає в себе два розділи : теоретична та практична частини.
У теоретичній частині було розкрито наступні питання:
Підбір та приймання на роботу працівників облікових професій. Оформлення трудового договору;
Скласти положення про структурний підрозділ бухгалтерії – група з обліку виробничих запасів на складах та підрозділах підприємства;
Характеристика професійно кваліфікаційних вимог до працівників бухгалтерської служби – бухгалтер з обліку розрахунків за податками та зборами.
У другій частині контрольної роботи було складено чотири ділових документів, а саме:
- оголошення про прийом на роботу (посаду працівника бухгалтерської служби підприємства – заступника бухгалтера з );
- службові записки (про нагородження почесною грамотою та преміювання, з нагоди ювілею; про застосування дисциплінарного стягнення);
- пояснювальна записка (про причину порушення встановленого терміну передачі документів до архіву підприємства).
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
1. Менеджмент персоналу бухгалтерської служби: конспект лекцій для студентів денної та заочної форм навчання спеціальності 7.03050901 «Облік і аудит». /Ясінська А.І., Демків Н.І., Подольчак Н.І. – Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2013. – 102 с.
2. Організаційно-нормативні документи підприємства: Положення про структурний підрозділ. Посадові інструкції. Режим доступу: http://hrliga.com/index.php?module=profession&op=view&id=392
3. Положення про бухгалтерію. Режим доступу: http://pomichnyk.org/dlya-yurydychnyh-osib/kadry-ta-dilovodstvo/polozhennya-pro-pidrozdily/polozhennya-pro-buhhalteriyu.html
4. Посадова інструкція бухгалтера по обліку податків і зборів. Режим доступу:http://ohranatrud.ua./posadovi-instruktsiji-navchalnikh-zakladiv/1832-posadova-instrukciya-buxgaltera-po-obliku-materialnix-cinnostej.html
5. О. В. Качмар. Теоретичні основи організації бухгалтерського обліку на підприємстві. Режим доступу: http://www.economy.nayka.com.ua/?op=1&z=3367
6.Організація бухгалтерського обліку. Режим доступу: http://pidruchniki.com/1652122253238/buhgalterskiy_oblik_ta_audit/organizatsiya_buhgalterskogo_obliku.