Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
НУ “Львівська політехніка”
Кафедра фізики
Лабораторія електрична
/
ЗВІТ
про виконання лабораторної роботи № 4
Назва роботи: “Визначення опору провідників за допомогою містка постійного струму (містка Уітстона)”
Мета роботи:
Визначити опір провідника за допомогою містка постійного струму (містка Уітстона).
Прилади і матеріали:
Магазин опорів, гальванометр, реохорд, невідомий опір, джерело струму.
Короткі теоретичні відомості, виведення робочої формули:
Опір провідника можна виміряти різними методами. Одним з найпростіших і найточніших методів є метод визначення опору провідників за допомогою містка постійного струму (Уітстона).
Струм, що йде від джерела напруги , розгалужується між точками A і C на дві вітки: ABC і ADC. Оскільки потенціали початків і кінців віток відповідно рівні між собою, а в міру віддалення від точки A в кожній з цих віток потенціал поступово зменшується, то завжди можна на цих вітках знайти такі дві точки, наприклад B і D, потенціали яких будуть однакові, і гальванометр, увімкнутий між цими точ-ками, не покаже струму. Цей гальванометр з провідниками, що сполучають його з точками B і D, при відсутності струму і є містком між двома точками однакового потенціалу.
За першим правилом Кірхгофа складаємо рівняння для вузлів А, B і C.
/
/
/
Складаємо рівняння за другим правилом Кірхгофа:
/
/
Оскільки через гальванометр струм при вимірюванні опору провідників встановлюється рівним 0, то, з урахуванням всього вищесказаного, маємо:
/
Розв’язуючи цю систему, отримаємо:
/
Коли вітка ADC є однорідна прокалібрована дротина, то відношення / можна замінити відношенням довжин відповідних відрізків дроту AD і DC. Отже:
/
де
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!