МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»
ІКТА
кафедра ЗІ
З В І Т
до лабораторної роботи №6
з курсу: «Робота в Інтернет»
на тему: «РОБОТА З ПОШТОВОЮ ПРОГРАМОЮ OUTLOOK EXPRESS»
Варіант № 2
Мета роботи: ознайомитись з початковими настройками програми і виконання основних функцій для роботи з електронною поштою (одержання, читання, відправлення), визначення правил обробки повідомлень, блокування небажаних повідомлень, вкладення файлів, створення підписів, використання адресної книги.
Короткі теоретичні відомості
Електронна пошта (E-mail) стала першою послугою Internet, що одержала масове поширення і залишається наймасовішим і найпопулярнішим видом мережного сервісу.
До складу Windows XP входить потужна клієнтська програма для роботи з електронною поштою, яка до того ж дає змогу працювати і з телеконференціями — Outlook Express.
Протокол SMTP (Simple Mail Transfer Protocol — простий протокол передачі повідомлень) використовується для пересилання електронної пошти між вузлами Internet.
Протокол POP (Post Office Protocol — поштовий протокол) призначений для доставки повідомлень від провайдера на локальний комп'ютер.
Протоколи ІМАР (Internet Message Access Protocol — протокол доступу до повідомлень в Інтернеті) і HTTP (Hypertext Transfer Protocol — протокол передачі гіпертексту) використовуються для доступу через Internet до повідомлень, що зберігаються на сервері. Користуючись цими протоколами, можна читати пошту за допомогою будь-якого комп'ютера, що має вихід в Internet.
Завдання
1. Запустіть Outlook Express і виконайте налаштування програми на власний обліковий запис.
2. Ознайомтесь зі стартовою сторінкою програми, що розташовується в області повідомлень. Перегляньте поради щодо роботи з програмою. Зверніть увагу на те, що в папці Входящие є непрочитане повідомлення, і за допомогою відповідного гіперпосилання перейдіть у цю папку для перегляду повідомлення.
3. У папці Входящие ознайомтеся з тестовим листом-привітанням від розробників програми.
4. Додайте до локальних папок нову—Тести.
5. Для повідомлень, що надходять, задайте таке правило обробки: всі повідомлення, в яких у полі Тема зустрічаються слова "тест" або "test", переміщуються в папкуТести.
6. Підготуйте просте тестове повідомлення за темою "Mytest", що містить текст "Тестове повідомлення", позначте рівень його важливості як високий і збережіть незавершене повідомлення (без підпису) в папці Черновики.
7. Створіть зразки підпису, в одному з яких вкажіть своє прізвище та ініціали, а в іншому— повністю прізвище, ім'я та по батькові.
8. Поверніться до незавершеного повідомлення, вставте один зі створених підписів і відправте повідомлення на власну адресу.
9. Підготуйте ще одне повідомлення за темою "Mytest", що містить текст "Тест-повідомлення", вставте інший підпис і також відправте повідомлення на власну адресу.
10.За допомогою кнопки панелі інструментів Доставить почту отримайте відправлені собі повідомлення.
11.Перейдіть у папку Входящие. Вона містить тільки одне повідомлення за темою "Mytest". Друге повідомлення за темою "Mytest" відповідно з визначеним правилом обробки повідомлень відправлене в папку Тести. Перевірте це.
12.Відкрийте адресну книгу і розмістить у ній три-чотири адреси своїх одногрупників.
13.Виконайте пошук на локальних дисках усіх файлів з розширенням BMP, відберіть з них три найбільші за розміром.
14.Створіть нове повідомлення за темою "Зображення" і вкладіть відібрані під час виконання п. 13 файли. В тексті повідомлення вкажіть критерій, за яким відбирались файли.
15.Використовуючи поле прихованої копії, відправте підготовлене повідомлення своїм одногрупникам так, щоб кожний з них не зміг з'ясувати, кому ще відправлено копію повідомлення з вкладеними файлами.
16.Перейдіть у папку Отправленние і переконайтесь, що копії всіх відправлених вами повідомлень зберігаються тут.
Виконання завдань
Рис. 1 Завдання 4
Рис.2 Завдання 5
Рис.3 Завдання 6
/
Рис.4 Завдання 7
/
Рис.5 Завдання 8
Висновок: Виконавши дану лабораторну роботу, я ознайомився з початковими настройками програми і виконанням основних функцій для роботи з електронною поштою (одержання, читання, відправлення), визначив правила обробки повідомлень, блокування небажаних повідомлень, навчився вкладати файли, створювати підписи, а також використовувати адресну книгу.