Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
Тема. ВИЗНАЧЕННЯ ЕКВІВАЛЕНТНИХ ОПОРІВ РЕЗИСТИВНИХ ДВОПОЛЮСНИКІВ ТА ЗАКОН ОМА.
Послідовне і паралельне з'єднання в електротехніці — два основних способи з'єднання елементів електричного кола. При послідовному з'єднанні всі елементи пов'язані один з одним так, що ділянка кола не має жодного вузла. При паралельному з'єднанні всі вхідні в коло елементи об'єднані двома вузлами і не мають зв'язків з іншими вузлами.
При послідовному з'єднанні провідників сила струму у всіх провідниках однакова:
Повна напруга в колі при послідовному з'єднанні, або напруга на полюсах джерела струму, дорівнює сумі напруг на окремих ділянках кола:
Загальний опір усієї ділянки кола дорівнює сумі опорів:
Паралельне з'єднання провідників. Ознакою паралельного з’єднання є розгалуження електричного кола, у якому електричний струм поділяється відповідно до кількості увімкнених провідників (споживачів). Точка, де сходяться провідники називається вузлом. Виходячи з того, що у таких точка електричний заряд нагромаджуватись не може, тому із закону збереження заряду й слідує, що сила струму після розгалуження дорівнює сумі струмів до розгалуження, або / . Оскільки напруга, це різниця потенціалів між двома точками кола, то вона залишається сталою для усіх провідників, увімкнених паралельно.
Сила струму в нерозгалуженій частині кола дорівнює сумі сил струмів в окремих паралельно з'єднаних провідниках:
Напруга на ділянках кола і на кінцях всіх паралельно з'єднаних провідників одна й та ж:
Опір ділянки визначається із рівняння — провідність ділянки є сумою провідностей елементів:
Формули закону Ома:
Сила струму в провіднику прямо пропорційна напрузі і обернено пропорційна опору. I=
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!