Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
Тема. КОЛИВАЛЬНІ КОЛА, ЇХ ПАРАМЕТРИ ТА ХАРАКТЕРИСТИКИ.
Мета. Ознайомитися з коливальними колами в усталеному режимі гармонічних коливань.
Завдання.
7.15. Коливальне коло (рис. 7.3) має задані параметри L, C, r. Амплітуда вхідної напруги UmВх дорівнює 1 В. Визначте амплітуду напруги на ємності UmС на резонансній частоті: а) при відсутності навантаження Rн; б) при заданому значенні опору навантаження Rн.
Теоретичні відомості
Коливальний контур, що складається з послідовно з’єднаних індуктивності L, ємності C та активного опору R називається RLC-контуром.
В загальному випадку активний опір / включає не тільки активні опори провідників, а й опір, зв'язаний з витратами на випромінювання, що виникає внаслідок відкритості конденсатора та індуктивності. У випадку, коли активний опір малий, і ним можна знехтувати, коливальний контур називаю LC-контуром.
В коливальному контурі, опір якого дорівнює нулю, відбуваються гармонічні електромагнітні коливання. Під час гармонічних електромагнітних коливань заряд конденсатора змінюється за законом:
де Qm – амплітуда коливань заряду конденсатора з циклічною частотою, що визначається за формулою:
Усі величини і закономірності, встановлені для гармонічних коливань у механіці, зберігають свій зміст і в електромагнітних коливаннях. Зокрема, період коливань пов’язаний з циклічною частотою залежністю:
Ця формула для періоду вільних електромагнітних коливань в ідеальному коливальному контурі названа формулою Томсона. Аргумент косинуса в формулі, що відображає закон зміни заряду конденсатора, називається фазою.
Знання фази дає можливість обчислювати миттєве значення заряду конденсатора і визначає стан коливального процесу. Під час гармонічних електромагнітних коливань в коливальному контурі сила струму та напруга на конденсаторі змінюються за законами:
де
деКоливання сили струму випереджають за фазою коливання заряду і напруги на / , тобто коли сила струму досягає максимального значення Im, заряд Q і напруга U перетворюються на нуль і навпаки.
Хід роботи
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!