Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»
ІКТА
кафедра ЗІ
Лабораторна робота №3
з навчальної дисципліни:
“ Схемотехніка пристроїв технічного захисту інформації ”
на тему
«МОДЕЛЮВАННЯ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ
ПІДСИЛЮВАЧІВ ПОТУЖНОСТІ»
Мета роботи: Ознайомитися з принципом функціонування двотактних підсилювачів потужності (ПП) в різних режимах роботи. Визначити їх основні параметри.
Послідовність виконання задач:
За допомогою системи схемотехнічного моделювання Micro-Cap8 (MC8) синтезувати схему двотактного підсилювача потужності з додатковою симетрією (комплементарного повторювача напруги) з двома джерелами живлення в режимі В (рис.3). Використати комплементарні транзистори n-p-n-типу Q1 марки BD135 та p-n-р-типу Q2 марки BD136, джерела живлення ЕK1=ЕK2=9В, джерело синусоїдального сигналу Еg з амплітудою 5 В і частотою 1 кГц.
Рис.3. Схема двотактного комплементарного підсилювача потужності з двома джерелами живлення в режимі В
Провести аналіз перехідних процесів – часову залежність напруги та струму вхідного сигналу, струму в емітерах двох транзисторів та вихідного сигналу.
Зробити висновок про форму, амплітуду та фазу отриманих сигналів.
За отриманими значеннями амплітуди струму та напруги вхідного та вихідного сигналів розрахувати KІ, KU та KР.
Синтезувати схему двотактного підсилювача потужності з додатковою симетрією (комплементарного повторювача напруги) з одним джерелом живлення в режимі АВ (рис.4). Використати комплементарні транзистори n-p-n-типу Q1 марки BD135 та p-n-р-типу Q2 марки BD136, діоди D1 та D2 – марки 1N4148, джерело живлення ЕK =18 В, джерело синусоїдального сигналу Еg з амплітудою 5 В і частотою 1 кГц.
Повторити пункти 2–4 для цієї схеми підсилювача потужності.
Порівняти параметри змодельованих підсилювачів потужності та їх вихідні сигнали. Зробити висновки.
Рис.4. Схема двотактного комплементарного підсилювача потужності з одним джерелом живлення в режимі АВ
Графіки залежностей напруги і струму вхідного сигналу, струмів в емітерах транзисторів та напруги і струму вихідного сигналу від часу:
Режим В:
KI=166.2; KU= 0.7, KP=143.2
Режим АВ:
KI=24.7; KU=0.8 , KP=28.3
Висновок : Схема двотактного комплементарного підсилювача потужності з двома джерелами живлення в режимі В має більший кефіцієнт підсилення за потужністю ніж схема двотактного комплементарного підсилювача потужності з одним джерелом живлення в режимі АВ.
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!