Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»
Кафедра КСА
Курсова робота
на тему:
«РОЗРАХУНОК ГЕНЕРАТОРА ЗАДАНИХ ІМПУЛЬСНИХ ПОСЛІДОВНОСТЕЙ»
з дисципліни
«Елементи дискретних пристроїв автоматики та обчислювальної техніки»
Варіант 21
Львів - 2015
Зміст
Мета роботи
Теоретична частина
Завдання
Розрахунок генератора тактових імпульсів
Моделювання тактового генератора
Синтез комбінаційна схема
Розрахунку і моделювання лічильника числа затримки Nзат
Моделювання повної схеми генератора
Висновок
Використана література
Виконання креслення до курсової роботи
Мета роботи
Ознайомлення з методикою розрахунку аналогових імпульсних та цифрових схем для формування послідовностей імпульсів заданої тривалості, синтезом схеми формування заданих послідовностей імпульсів та дослідження отриманого результату синтезу схеми і її моделюванням за допомогою прикладної програми Multisim.
Теоретична частина
В пристроях автоматики широко використовуються пристрої, якими формуються імпульси заданої тривалості. Такі імпульси можуть використовуватися для ввімкнення різноманітних приладів на заданий час tз безпосередньо після ввімкнення, або через певний період часу затримки (паузи) tп. Задані проміжки часу визначаються частотою генератора тактових імпульсів і їх кількістю у кожному заданому часовому проміжку. Варіанти побудови таких генераторів можуть бути різними у залежності від вибору елементної бази, включаючи інтегральні схеми аналогових таймерів, цифрові інтегральні схеми та мікроконтролери. Варіант рішення визначається технічними вимогами до проектованого пристрою і наявністю елементної бази. У завданні до курсової роботи пропонується розробка схеми для формування часових проміжків, які формуються заданими кількостями імпульсів певної тривалості. Форми вихідних імпульсів схеми приведені на рис. 1.
Рис. 1. Форми вихідних імпульсів схеми
У завданні до курсової роботи приведені необхідні тривалості тактових імпульсів tі, їх період повторення Т, а також кількість імпульсів Nп часу затримки tп і кількість імпульсів Nз заданого часу тривалості вихідного імпульсу tз.
На рис. 2 приведений варіант структурної схеми для рішення поставленого завдання, у якій використано двійково-десяткові лічильники. Крім лічильників у її склад входять комбінаційні схеми для формування керуючих сигналів, тактовий генератор ТГ, цифрові індикатори, частотомір і логічний аналізатор для відображення результатів проектування.
Рис. 2. Структурна схема пристрою
Імпульси від тактового генератора ТГ подаються на входи синхронізації СLK двійково-десяткових лічильників імпульсів СТ2/10 D1 і D3. У структурній схемі (рис. 2) найменування виводів лічильників відповідає їх позначенням, прийнятим для двійково-десяткових лічильників 74LS160D. Для забезпечення модуля рахунку від 0 до 99 лічильники D1D2 і D3D4 об’єднано у групи по два і виходи переносу RCO D1 і D3 з’єднано з входами синхронізації СLK D2 і D4. До виходів усіх лічильників QА…QD підключені комбінаційні схеми 1…4, якими формуються високі рівні у випадку досягнення числа вхідних тактових імпульсів значень Nп і Nз, де N – число заданої кількості тактів тактового генератора ТГ. Тільки у цьому випадку на виходах схем D5 і D6 формуються низькі рівні, яким через входи ENP зупиняється робота лічильників D1 і D4. Комбінаційна схема 5 дозволяє спочатку підрахувати число Nп і потім почати підрахунок числа Nз. Після закінчення підрахунку робота генератора зупиняється і значення Nп і Nз відображаються семисегментними індикаторами для зчитування числа записаних імпульсів. Роботу тактового генератора, лічильників імпульсів і всієї схеми слід проконтролювати логічним аналізатором.
Завдання
Варіант
T, мкс
Ti, мкс
Nзат
Nзад
21
325
0,8Т
47
53
Розрахунок генератора тактових імпульсів
Технічне завданням до курсової роботи задано:
Тривалість повторення тактових імпульсів Т = 325 мкс.
Тривалість тактового імпульса Ti = 0.8T=260 мкс
Приймемо, що номінальне значення величини ємності конденсатора С1 дорівноє 20нФ.
З формули визначаємо:
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!