Міністерство освіти та науки України
Національний університет «Львівська політехніка»
Інститут прикладної математики та фундаментальних наук
Кафедра прикладної математики
Курсова робота
з курсу Інтернет-технології
на тему:
«Створення інформаційного джерела в мережі Інтернет»
Викладено основні засади створення сайту: розглянуто етапи побудови сайту та його розміщення в мережі Інтернет, досліджено основні програмні засоби, що використовуються для створення сайту. Розроблено сайт торент «Торент» та розміщено його в мережу Інтернет.
Зміст
Вступ………………………………………………………………………………….4
Основні засади створення сайту……………………...……………………...5
Основні етапи створення сайту…………………………...……………..5
Реєстрація та вибір домену для сайту……………………...……………6
Хостинг для сайту………………………………………………………...7
Огляд програм, які можуть бути використані при створенні сайту……8
Флеш-анімація…………………………………………………………….9
Розробка Web-сайту «Торент»………………………………………..…….10
Контент – зміст сайту…………………………………...……………....10
Будова сайту……………………………………………………………..11
Розміщення сайту в мережі Інтернет………………………...………...19
Висновки…………………………………………………………………………….20
Список використаної літератури…………………………………………………..21
Вступ
На сучасному рівні розвитку інформаційних технологій використання комп’ютера для збереження будь-яких видів інформації стає єдиним засобом, що надає широкі можливості керування інформацією. Важливу роль у процесі отримання інформації відіграє мережа Інтернет. Сьогодні в Україні послугами Інтернет з різною періодичністю користуються близько 9 млн. жителів України.
Інтернет сьогодні це найбільш розвинена у світі інформаційна система, за допомогою якої здійснюється комунікація між мільйонами користувачами. За допомогою мережі Інтернет забезпечується доступ до більш як п'яти мільйонів інформаційних веб-сайтів. Якщо прийняти до уваги кількісні показники українського сегменту Інтернет, то вони налічують 200-300 тисяч користувачів, загальна кількість веб-серверів на сьогодні досягла позначки 4,5 тисяч.
З самого початку розвитку Інтернет, а особливо з появою веб-технологій, мережа орієнтована на інформаційне забезпечення своїх користувачів.
Метою даної курсової роботи є дослідження розвитку сучасних веб-технологій та їх ефективного застосування на прикладі створення веб-сайту “Торент”.
На сьогодні основним джерелом мультимедіа файлів є Інтернет-ресурси. Це зручно, доступно і завжди є можливість знайти саме те, що тобі пободаеться у сручний для себе час. Саме тому для свого сайту я обрав тематику торент ресурса .
1. Основні засади створення сайту
1.1. Основні етапи створення сайту
Розробка проекту
Розробка проекту – перший, і один з найважливіших етапів. Для чого потрібний проект? У процесі створення сайту беруть участь фахівці зовсім різних напрямків, на основі проекту кожен учасник процесу точно визначить обсяг і поставлені перед ним завдання. Процес написання проекту передбачає активну участь розробника і замовника. Тільки після розробки проекту можна приступати до роботи по створенню сайту.
Дизайн
При розробці дизайну сайту потрібно врахувати безліч чинників. На сайті повинні бути правильно розставлені елементи управління, з урахуванням правил користування та інших технічних особливостей, необхідних для швидкої і якісної роботи ресурсу. Дизайн веб-ресурсів має ряд особливостей і кардинально відрізняється від всіх інших напрямків візуального оформлення. Для розробки якісного дизайну, обов’язково потрібно знати основні мови, що використовуються при написанні сайтів та технології просування в пошукових системах, тільки при дотриманні всіх правил можна розраховувати на успішний розвиток і якісну роботу веб-ресурсу.
Розробка концепції дизайну:
створення дізайн-макета головної сторінки сайту;
затвердження концепції дизайну - макету головної сторінки;
створення внутрішніх сторінок сайту і визначення змін в дизайні до внутрішніх сторінок;
Програмування
Дуже важливий та трудомісткий етап розробки веб-ресурсу, саме від якості програмування залежить, на скільки, якісно буде працювати, і індексуватися пошуковими системами сайт. Як правило, терміни програмування залежать від технічних особливостей і функціональних можливостей сайту (чим більші функціональні можливості сайту, тим складніше його програмувати). Якість програмування залежить від рівня спеціаліста.
Програмування:
визначення завдань програмування;
розробка структури баз даних;
написання скриптів адміністрування.
1.2. Реєстрація та вибір домену для сайту
Домен (адреса сайту) – ім’я сайту, яке складається з букв та цифр. Саме по доменному імені знаходять Ваш сайт в Інтернеті, ввівши його в адресний рядок браузера. Домени поділяються на два види, географічні та тематичні. Наприклад: географічні домени. Ru,. Ua,. It,. Us; тематичні. Com,. Org,. Net. Доменне ім’я повинне бути не довгим, що добре запам’ятовується, збігатися або асоціюватися з назвою організації, товару або послуги наданої на сайті, якщо фірма чи підприємство працює на території міста чи однієї країни, то краще вибрати домен відповідного регіону.
Правила вибору доменного імені:
Доменне ім'я повинне бути коротким.
Чим же добре коротке доменне ім'я? По-перше коротке доменне ім'я легше запам'ятовується і його простіше розмістити в логотипі, по-друге в короткому доменному імені важче допустити помилку при наборі в адресному полі браузера.
За часів становлення Інтернет можна було зареєструвати практично будь-яке доменне ім'я, але в даний час більшість коротких благозвучних доменів вже є зайнятими, і тепер підібрати коротке ім'я стає все складніше.
Доменне ім'я повинно запам'ятовуватися.
В першу чергу доменне ім'я повинне асоціюватися з назвою компанії, тому кращим варіантом буде домен company.ua або company.com.ua, щоб клієнти за найменуванням компанії швидко знайшли її сайт.
Якщо назва компанії складається з двох достатньо коротких і легко вимовних слів (наприклад, Два Слова), то самим кращим варіантом назви доменів буде dvaslova.ua або dvaslova.com.ua. Добре запам'ятовуються загальноприйняті абревіатури і ритмічні доменні імена, що складені з двох слів, які чітко орієнтують користувача на сферу діяльності компанії.
Скорочення (абревіатури) є прийнятними для тих випадків, коли назва сайту складається з трьох і більше слів або коли підсумкова назва, що утворюється при сполученні всіх слів назви, виявляється дуже довгою або важко вимовною.
Доменне ім'я не повинне допускати різночитань.
Доменна адреса може бути транскрипцією латинськими буквами кириличних назв і тут можуть бути неприємні сюрпризи. Наприклад, компанія «Київ Пасажирский» в транскрипції може виглядати як KyivPasazhirsky і як KyivPasazhirskiy.
1.3. Хостинг для сайту
Веб-хостинг (host – власник готелю) - це фізичне розміщення веб-сторінок на сервері. Від того, де буде розміщено сайт, залежить багато якісних характеристик, тому важливо вибрати оптимальний майданчик для сайту, що відповідає критеріям надійності та стабільності.
Хостинг умовно можна поділити на платний і безкоштовний.
Безкоштовний хостинг
Безкоштовний хостинг передбачає надання хостинг-провайдером безкоштовного дискового простору для розміщення сайту в Інтернеті. Безкоштовний хостинг, зазвичай, існує за рахунок реклами, що розміщується на сторінках сайтів. Ця реклама може бути у вигляді банерів, текстових посилань, рекламних фреймів, спливаючих вікон, хоча існують безкоштовні хостинги, які не розміщують на сайтах жодної реклами.
Поважні компанії, зазвичай, не користуються послугами безкоштовного хостингу, бо він має особливості, що є неприйнятними для серйозного Інтернет проекту.
Основні недоліки безкоштовного хостингу:
Невеликий об’єм, що надається для сайту.
Низька надійність і стабільність серверного майданчика.
Повільне завантаження сайтів.
Присутність реклами.
Часто відсутня підтримка PHP, баз даних та інших даних, що необхідні для повноцінного функціонування сайту.
Відсутність гарантій якісного та постійного надання послуг.
Плюси безкоштовного хостингу:
Хостинг є досить привабливим для малобюджетних, любительських чи тимчасових сайтів. Великим попитом користується серед юних розробників-початківців чи щойно створених спільнот.
Зрештою, інших плюсів безкоштовний хостинг не має, тому, якщо сайт скеровано на довге і стабільне існування, варто задуматися про надійний і швидкий комерційний хостинг.
Залежно від країни розташування, хостинг може бути, наприклад: українським (технічний майданчик розташовано в Україні), російським (в Росії), американським (у США) тощо.
Платний хостинг
У платному хостингу, власник сайту оплачує певну суму за використання дискового простору та сервіси, що йому надаються.
1.4. Огляд програм, які можуть бути використані
при створенні сайту
Назви програм, які стануть в нагоді при створенні сайту:
# Html-Reader 1.7 Rus - редактор для перегляду, коректування і створення нових html-сторінок.
# Міні-Сайт - невелика, проста і зручна програма фірми "Kors-Soft" для створення сайту про фірму.
# CatsHtml 1.5 Rus - редактор html, малий розмір, багато можливостей.
# CoffeeCup DHTML Menu Builder - програма для швидкого створення різних меню для Web-сторінок.
# AI HTML Utilities 1.6 - набір утиліт для розробки веб-сайтів: редактор HTML-текстів, CSS-файлів, утиліта для підбору кольорів, оптимізатор коду, збірка корисних кодів HTML і таблиця спеціальних символів.
# HTML Optimizer v 2.5 Rus - програма коректно видаляє непотрібні пропуски, лапки, коментарі і т.п. в HTML-коді, унаслідок чого об'єм сторіночки помітно зменшується (в середньому - на 25 %) і прискорюється її завантаження.
# Clear HTML v.1.54 - програма видаляє з коду сторінок непотрібні пропуски і упорядковує вміст.
Програми для роботи з графікою
# HTML Colors2000 - програма розпізнає колір в будь-якій точці і видає код.
# Color Picker - скрипт для вибору і визначення колірного коду.
# DeKnop 4.3.12 - створення кнопок, не вимагає навиків в графіці.
# Free-Buttons v.1.15 - програма для швидкого створення 3D кнопок.
# deja vu Picture Viewer v.2.70a Rus - дуже функціональна програма для перегляду графічних файлів.
# Pickup Window v.1.9 - програма для розпізнавання кольорів в будь-якій точці екрану.
Інші необхідні програми, фони для створення сайту.
Для доступу до сервера провайдера необхідна програма FTP-клієнт. FTP (File Transfer Protocol) - означає протокол передачі файлів. Призначений для того, щоб переносити і додавати на сервер провайдера різні файли (сторінки Вашого сайту, матеріали, програми для скачування, архіви і т.д.), розміщувати їх. Через протокол FTP передаються будь-які файли.
# "Total Commander v.6.03a" - найзручніший файловий менеджер (підтримує FTP-протокол)
# SmartFTP Client - один з найбезпечніших ФТП - клієнтів.
1.5 Флеш-анімація
Флеш анімація - це файл, створений при використанні програмного забезпечення Flash Macromedia. Подібний файл має формат .swf, який при необхідності можна переглянути за допомогою flash-програвача або вкласти в HTML-файл.
За допомогою Flash Macromedia можна створити файли і інших форматів, включаючи формат .gif. В основному його використовують для створення двомірної анімації.
За допомогою подібного програмного забезпечення можна створити різні візуальні ефекти, такі як:
- Здвоєний рух;
- Ефект тимчасової рамки;
- Трансформації;
- Маскування;
- Розмивання зображення;
- Розширення;
- Переходу;
- Перетворення;
- Вибуху.
Покадровий рух може бути використано для створення мультиплікаційного ефекту. За допомогою Flash Macromedia можна також створювати активні кнопки і кліпи для інтерактивної анімації.
Флеш анімації часто використовуються в Інтернеті, телебаченні та кіноіндустрії. Веб-банери та Інтернет рекламні оголошення розробляються саме ри використанні флеш. Файли .swf і .gif форматів використовуються при створенні веб-сторінок. На .swf файл, на відміну від файлу .gif, можна додати дію, наприклад клацання миші. У файл .swf формату можна також додати звукові ефекти, тобто в анімаційний файл можна вбудувати голосові та звукові файли. Флеш може об'єднати бітові масиви або растрові зображення, відео та малюнки на основі вектора.
Macromedia Flash використовують для створення веб-мультфільмів, онлайн мультфільмів, онлайн аудіоплеєрів, і діалогових програм. Флеш-анімації використовуються в мобільних MMS. Flash Macromedia - краще програмне забезпечення для створення комп'ютерних ігор та ігор для мобільних телефонів.
Macromedia Flash 4/MX, Basic 8 і Flash Professional 8 - стандартні версії програмного забезпечення. Використовуючи Macromedia Flash разом з програмою ActionScript ви зможете створити ще більш якісну анімацію і прикріпити до неї деякі об'єкти крім вбудованих в Флеш, такі як кнопки і кліпи.
2. Розробка веб-сайту «Торент»
2.1. Контент - зміст сайту
Контент сайту – це та інформація, яку Ви бачите на сторінці сайту.
Основна причина, по якій люди знаходять сайти в Інтернеті, - це отримання інформації, а не бажання витратити гроші. Неважливо, скільки інформації є на сайті, потрібно пам'ятати про просту навігацію сайту, можливість доступу пошуковій системі.
До контенту сайту потрібно підходити серйозно.
Часто компанії економлять грошові кошти і доручають написання текстів для сайту менеджерам, секретарям, фахівцям компанії, які мають професійні знання, але не вміють їх грамотно піднести відвідувачам сайту. Крім того, зазвичай це займає багато часу, адже у працівників компанії є і основні обов'язки.
Вимоги до контенту сайту досить прості: контент сайту повинен бути написаний простою, зрозумілою мовою, орієнтований на Вашу аудиторію сайту.
Краще доручити створення контента професійним копірайтерам, таким чином, ви захистите свій сайт від неякісних, згенерованих програмами текстів. Оптимізація контенту необхідна для того, щоб ваш сайт піднімався в результатах пошуку по запитах на ключові слова. Оптимізатори допрацьовують контент написаний копірайтерамі, і в результаті скорочуються витрати на платну рекламу в пошукових системах. Ваш сайт стане популярним, цікавим ресурсом за допомогою унікального контента.
Для ефективного просування сайту, існують певні вимоги до контенту сайту:
1. У контенті сайту повинні бути ключові слова, які на сторінках сайту виділені.
2. На сайті і в самому контенті сайту, повинні існувати перехресні посилання між сторінками сайту.
Контент сайту «Торент» - це колекція торент файлів і описів до них , посортована за такими категоріями:
Фільми
Ігри
Музика
Програми
2.2. Будова сайту
Сайт складається зі HTML-сторінок, серед яких:
Головна сторінка (Рис. 1).
Рис. 1. Головна сторінка
На сторінці міститься меню та для простішого пошуку файла та список останіх файлів а також самих популярних. Сайдбар містить меню сайту, що включає переходи на головну сторінку, перелік категорій та Чат.
Рис. 2. Флеш-анімація
Флеш анімація показує, що є зєднання і наскіки воно хороше.
Також на головній сторінці можна здійснити вхід на сайт, ввівши свій логін та пароль, або перейти на сторінку «Записатися» (Рис. 3).
Рис. 3. Форма для входу на сайт
На сторінці передбачено можливість переходу на сторінку, де можна подітися власним файлом і добавити його на сайт (Рис. 4).
Рис. 4. Можливість поділитися власним файлом
Сторінки категорії «Фільми» (Рис. 5).
Рис. 5. Сторінка категорії «Фільми»
На сторінках містяться назви фільмів із зображеннями, по яких можна переходити на сторінки з описом і силкою на скачування торента . На кожній сторінці є 10 фільмів, зв'язок між якими здійснюється за допомогою перехресних посилань («Назад» та «Вперед»). Сайдбар містить перелік категорій фільмів та зображення найкращих фільмів по яких можна перейти до їх скачування.
Сторінки категорії «Ігри». Аналогічно до сторінки категорії «Фільми».
Сторінки категорії «Музика». Аналогічно до сторінки категорії «Фільми».
Сторінки категорії «Програми». Аналогічно до сторінки категорії «Фільми».
Сторінки реєстрації (Рис. 6).
Рис. 6. Сторінка реєстрації
На головній сторінці сайту можна перейти на сторінку реєстрації, де користувач повинен внести свої дані для реєстрації:
Своє ім’я
Своє прізвище
Нік
Обрати стать
E-mail
Пароль
Після внесення даних користувач натискає кнопку «Зареєструватися». Далі наведений сценарій JavaScript, який перевіряє внесені дані на коректність:
<script language="JavaScript">
var ok1=false
function test(form)
{
if (form.login.value == "")
{
ok1=false
alert("Введіть ім’я!")
}
else
{if(form.password.value.length-1<5)
{
ok1=false
alert("Пароль менший 6 символів!")
}
else{
if(form.RE_password.value !== form.password.value)
{
ok1=false;
alert("Невірно повторений пароль!")
}
else
if ((form.email.value.indexOf('@', 0)<1)||(form.email.value.indexOf('@',
0)==table.email.value.length-1))
{
ok1=false
alert("Невірно введена адреса e-mail!")
}
else ok1=true
if(ok1)
{
alert("Форма заповнена!")
}
}
}
}
</script>
Сторінки, де можна поділитися власним рецептом (Рис. 7).
Рис. 7. Сторінка, де можна поділитися власним рецептом
Для того, щоб відправити свій рецепт на сайт необхідно бути авторизованим.
2.3. Розміщення сайту в мережі Інтернет
Для того, щоб розмістити сайт в Інтернеті, необхідно обрати хостинг та домен. Для свого сайту я обрав безкоштовний хостинг на сайті hostinger.com.ua, де за допомогою зручного файлового менеджеру можна легко завантажити всі необхідні файли для сайту (Рис. 11).
Рис. 11. Файловий менеджер
Після завантаження всіх файлів сайт став доступний за адресою http://ishop-ukraine.esy.es.
Висновки
У курсовій роботі викладено основні етапи створення сайту, розглянуто програми, які найчастіше використовуються при створенні сайту. Розглянуто етапи реєстрації домену та хостингу. Використовуючи мову HTML5 розроблено сайт, який зараз є доступним в мережі Інтернет за адресою http://ishop-ukraine.esy.es.
Список використаної літератури:
Дронов В. А. - HTML 5, CSS 3 и Web 2.0. Разработка современных Web-сайтов
http://arhiv-statey.pp.ua
Брайан Хоган. HTML5 и CSS3. Web-разработка по стандартам нового поколения