Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
Міністерство освіти і науки України
Національний університет «Львівська політехніка»
Інститут будівництва та інженерії довкілля
Кафедра будівельних
конструкцій та мостів
Пояснювальна записка
до курсового проекту
з дисципліни
«Проектування конструкцій з дерева та пластмас»
1. Вибір схеми споруди та покриття
Промислову споруду, за призначенням – виробничий цех в м. Дрогобичі, законструйовано наступним чином:
Довжина споруди 43м, проліт 17,5м. Висота до низу стропильних конструкцій складає 4,8м. В якості несучих конструкцій покриття вибранні дощатоклеєні балки двоскатного постояного січення, розкладка балок цеху проводиться з кроком через кожні 4м у середніх прольотах, а у двох крайніх з кроком 3,5м.
Покрівля – холодна, виконана із азбестоцементних листів по дерев’яній обрешітці.
Несучі конструкції покриття опираються на окремо розташовані колони, заанкеровані у фундаменти, що створює систему несучих поперечних каркасів будинку.
Забезпечуємо просторову жорсткість: горизонтальними вітровими фермами, вертикальними в’язями по колонам ряду, вертикальними в’язями між фермами (похилими).
Вітрові ферми влаштовуємо в торцях будинку для сприйняття вітрового навантаження, що діє на торець вздовж осі будинку.
Вертикальні в’язі по колонам ряду включають обв’язочний брус, який зв’язує колони по верху та виконує роль розпірки, розкоси у вигляді тяжів з круглої сталі, які дозволяють виконувати їх натяг за допомогою муфти.
Дві поперечні рами будинку, зв’язані системою в’язей, утворюють незмінний просторовий блок, такі блоки розташовують в торцях будинку і по довжині з відстанню між ними до 30м. Колони торцевого фахверку не різної висоти зв’язані між собою поверху балками, на які опираються елементи даху. Несучі балки в торцях відсутні. На відмітці нижнього поясу ферм покриття колони фахверку зв’язані між собою горизонтальною вітровою фермою.
/
/
2. Розрахунок покриття
Обрешітку під покрівлю розраховують за двома варіантами навантажень:
а) власна вага і сніг (розрахунок на міцність і прогин)
б) власна вага і зосереджена сила 1,00 кН, величина якої множиться на коефіцієнт перевантаження 1,2 (розрахунок тільки на міцність).
Розрахунковий опір деревини на згин при розрахунку обрешітки множать на коефіцієнт умов роботи згідно СНиП II-25-80 При розрахунку на зосереджену силу, крім цього, розрахунковий опір множать на коефіцієнт 1,2 (монтажне навантаження).
Обрешітку розраховують з врахуванням її нерозрізності в межах двох прольотів. За розрахунковий проліт l приймають відстань між осями крокв.
При завантаженні двопролітної балки рівномірно розподіленим навантаженням від власної ваги і снігу найбільший згинальний момент на середній опорі рівний:
М
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!