Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ«ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»
Кафедра ЕОМ
Звіт
лабораторної роботи №4
«Налагодження та тестування інтернет-з’єднання у віртуальній машині»
з дисципліни:
«Проектування віртуальних машин»
Мета: Навчитись налагоджувати та тестувати інтернет-з’єднання, створені за допомогою засобів віртуалізації апаратного забезпечення обчислювальних машин.
Завдання:
№
Гостьова ОС
Середня швидкість інтернет-з’єднання(2ip.ru)
Швидкість інтернет-з’єднання «точка-точка»(speedtest.net)
05
Ubuntu
Тривалість: 1 год.
Дискрет: 5 хв.
Львів-Відень
Порядок виконання роботи:
1. Стислий опис принципів забезпечення інтернет-з’єднання для віртуальної машини за допомогою засобів віртуалізації.
Рис.1. Налаштування NAT для інтернет з’єднання.
Налаштування трансляції мережевих адрес:
При налаштуванні мережевих адрес (NAT), віртуальні машини відкривають доступ IP-адресу і MAC-адрес хоста системи.
Віртуальні машини і хост-системи мають одну ідентичність, яка не видно за межами мережі. Віртуальна машина не має свого власного адресу IP. Натомість, окремі приватні мережі що встановлюються на хост-системі і віртуальна машина отримує адресу в цій мережі з сервера VMware віртуальних DHCP. Пристрій VMware NAT передає данні по мережі між одним або декількома віртуальними машинами і зовнішньою мережею. Пристрій VMware NAT визначає вхідні пакети даних, призначені для кожної віртуальної машини і відправляє їх у правильному напрямі.
З NAT, віртуальна машина може використовувати багато стандартних протоколів для підключення до інших машин на зовнішні мережі. Наприклад, ви можете використовувати HTTP для перегляду веб-сайтів, FTP для передачі файлів, і Telnet, щоб увійти в інші системи. Ви також можете підключитися до TCP / IP мережі за допомогою Token Ring на хост-системі.
У конфігурації за замовчуванням, системи у зовнішній мережі не можуть ініціювати з'єднання з віртуальною машиною. Наприклад, у конфігурації за замовчанням не дозволяється використовувати віртуальні машини як веб-сервер для відправки веб-сторінок для систем на зовнішні мережі. Це обмеження захищає гостьову ОС від несанкціонованого доступу, перш ніж ви зможете захисне ПЗ.
За замовчуванням використовується NAT при використанні нової віртуальної машини Майстер створення віртуальної машини. Віртуальна машина використовує NAT для підключення до Інтернету або іншої TCP / IP мережі за допомогою мережного з'єднання на хост-системі. NAT працює з Ethernet, DSL і телефонні модеми. Окремі приватні мережі встановлюється на хост-системі. Віртуальна машина отримує адресу в цій мережі з сервера VMware віртуальні DHCP.
2. Стислий опис способів тестування якості інтернет-з’єднання.
Швидкість інтернет з’єднання – перевіряється швидкість вхідна та вихідна. Пакети викачуються та посилаються на певний сервер. Від відстані сервера може залежати швидкість, як вхідна так і вихідна.
Середня швидкість інтернет з’єднання – виконується за тим самим принципом що і швидкість інтернет з’єднання, але даний тест повторюється на протязі певного заданого часу, з певною заданою частотою. Але в даному тесті не враховується вихідна швидкість.
PING тест – визначення латентності з’єднання. Це час затрачений від надсилання запиту і приходу відповіді. Дозволяє визначити завантаженість каналу.
3. Послідовність дій щодо порівняльної оцінки якості інтернет-з’єднання в базовій та гостьвій системах.
Середня швидкість інтернет з’єднання 2ip.ru.
Для тестування необхідно зайти на сайт з гостьової або базової ОС. Перейти на пункт: середня швидкість інтернет з’єднання і вказати наступні параметри(рис.2)
Рис.2. Налаштування до тестування середньої швидкості з’єднання(2ip.ru).
Рис.3. Результати тестування середньої швидкості (базова система).
Рис.4. Результат тестування середньої швидкості (гостьова система).
Швидкість інтернет з’єднання speedtest.net.
Перед запуском було обрано місто Відень. І натиснено Begin Test. Як на базовій так і на гостьовій системі. Для запуску speedtest.net необхдіно мати FlashPlayer 10 або вище. Тому на гостьову систему на Linux було встановлено даний плагін.
Рис.5.Результат тестування швидкості(базова система)
Рис.6.Результат тестування швидкості(гостьова система)
4. Результати виконання тестів інтернет-з’єднання для базової та гостьової систем зведені у таблицю.
Таблиця1. Результати виконання тестів.
Базова система(host system)
Гостьова система(guest system)
Середня швидкість інтернет-з’єднання(2ip.ru)
3,87 Мбіт/с
2,53 Мбіт/с
Швидкість інтернет-з’єднання «точка-точка» (speedtest.net)
3,8 Мбіт/с(вхідна)
1,57Мбіт/с(вихідна)
46ms PING
3,9 Мбіт/с(вхідна)
0,8 Мбіт/с(вихідна)
51ms PING
5. Загальні висновки порівняльного аналізу якості інтернет-з’єднання для базової та гостьової систем.
Як видно з результатів Таблиця1 що швидкість інтернет з’єднання залежить від багатьох обставин(використання інтернету, завантаженість вхідного чи вихідного потоку, завантаженість системи і.т.д), але швидкість інтернет з’єднання як на гостьовій так і на базовій майже однакова. Це говорить про те що засоби віртуалізації надають таку саму швидкість, як і в базовій ОС. Середня швидкість з’єднання на 1/3 менша на гостьовій системі, ніж на базовій. Але це скоріше через більшу латентність гостьової системи.
Висновок: Під час даної лабораторної роботи я навчився налагоджувати та тестувати інтернет-з’єднання, створені за допомогою засобів віртуалізації апаратного забезпечення обчислювальних машин.
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!