МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ ТА НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»
Кафедра САПР
/
Звіт
до лабораторної роботи № 3
з курсу: «Інтелектуальний аналіз даних»
на тему:
«Візуалізація даних в Deductor»
1.Мета роботи: вивчити з можливості візуалізації даних в аналітичній платформі Deductor.
2.Короткі теоретичні відомості:
Для візуалізації даних в Deductor призначений Майстер візуалізації, який запускається за допомогою контекстного меню, або клавіші F5, або ж кнопки . Крім Майстра візуалізації, виконати відображення даних можна і на останніх кроках Майстра імпорту та Майстра експорту. В аналітичній платформі Deductor до простих засобів візуалізації відносяться:
1.Таблиця – класичне представлення інформації в стовпцях та колонках. В Deductor таблиця підтримує складну структуру, об’єднання по колонках, різноманітне форматування.
2.Статистика (рис. 2) – надає інформацію про статистичні характеристики досліджуваної вибірки. Як правило, вона представлена в табличній формі та ведеться для кожного поля вибірки. Статистичні характеристики часто дозволяють висувати гіпотези про поведінку даних та наявні закономірності, контролювати результати обробки даних на різних етапах аналітичного процесу.
3.Діаграма – як правило використовуються для візуалізації дискретного(скінченого) набору значень (в той же час, як графіки в основному використовують для відображення неприривних числових значень, хоча принципової різниці між першим (діаграмою) та другим (графіком) нема). Як правило, в діаграмах по горизонтальній осі Х відкладають категорії, а по вертикальній Y – значення. Різновидами діаграми є: стовпчикова, лінійна, кругова та листкова.
4.Гістограма – є різновидом діаграми (зазвичай, стовпчиковою), яка відображає частоту появи тієї або іншої події в загальній сукупності всіх можливих подій. Наприклад, якщо вважати подією те, що досліджувана величина нанабуває деякого значення або потрапляє в деякий діапазон значень, то кожен елемент гістограми показує, скільки разів дана подія відбувається. Гістограми широко використовуються в статистиці для визначення найбільш вірогідних значень, яких може набувати деяка величина, а також для виявлення законів розподілу, яким підкоряється випадкова величина.
5.OLAP-куб – фактично це крос-таблиця, яка служить для відображення багатовимірних процесів (детальніше див. нижче).
6.Загальні відомості – відображають загальну інформацію про виконану операцію – вузла (імпорту, обробки, експорту тощо). Загальні відомості є, наприклад, єдиним візуалізатором, який створюється при завантажені даних у сховище. В загальних відомостях виводиться характеристика вузла, об’єкта та виконаноїоперації
3.Результати виконання:
1.Імпортую процес Продажи зі СД:
/
2.Застосовую майстер обробки до дати і часу:
/
3.Запускаю майстер візуалізації:
/
4.Налаштовую виміри для виводу Olap куба:
/
5.В результаті отримую побудований OLAP-куб:
/
6.Далі замінюю Дата(Месяц) на ТоварюКод:
/
7.Виключаю Аптека 3 з куба:
/
8.Будую діаграму:
/
Висновок: на цій лабораторній роботі я ознайомився з основами роботи зі сховищем даних в аналітичній платформі Deductor.