Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ ТА НАУКИ УКРАЇНИ
Національній університет "Львівська політехніка"
/
Проведення структурної та параметричної ідентифікації складних об’єктів і систем.
Звіт
до лабораторної роботи №3
з курсу "Основи автоматизованого проектування складних об'єктів і систем"
1.Мета роботи: вивчити методологію та основні етапи рішення задачі ідентифікації для СОС, отримати навики проведення структурної ідентифікації математичних моделей об`єктів, отримати навики по вибору метода параметричної ідентифікації і порядку її проведення.
2.Короткі теоретичні відомості.
Задача ідентифікації, яка полягає в визначенні структури і параметрів об`єкта, виникає в двох випадках:
• при формуванні моделей з метою глибшого пізнання об`єктів і систем;
• при формуванні моделей з метою управління об`єктом чи системою .
Суттєвою особливістю побудови моделей першого типу являється необхідність відображення механізмів об`єкта або явища в структурі оператора Fo , тобто всіх пичинно наслідкових зв`язків об`єкта, виявлених в процесі ідентифікації. В другому випаду в процесі ідентифікації повинна бути створена модель, котра могла б задовільняти вимогам управління. Вона може і не відображати внутрішніх механізмів об`єкта, а тільки константувати наявність певного формального зв`язку між входом і виходом. Метою управління являється перевід об`єкта в певний необхідний стан - розбивається на два етапи : 1) синтез адекватної моделі об`єкта ; та 2) синтез управління на основі цієї моделі. Взаємодія між об`єктом, що ідентифікується і середовищем здійснюється по каналах Х та У, а управління - по U. По Х середовище діє на об`єкт, а по У - об`єкт діє на середовище. По Х` - управляючий пристрій отримує неуправляєму, но контролюєму складову зі сторони середовища. Для зворотнього зв`язку, інформація по каналі У` попадає на управляючий пристрій.При цьому, задача ідентифікації зводиться до визначення (синтеза) модельного оператора F , що зв`язує вхід і вихід об`єкта, тобто в отриманні оцінки Fo. Очевидно необхідно, щоб F був близьким до Fo відносно деякого критерію.
3.Результати виконання.
Варіант:X1-1; X2-5; X3-10; X4-1; Y-5.
Завдання:
Визначити характер зв’язку між контрольованим величинами та значенням функції;
Побудувати модель та перевірити її алекватність.
/
Рис.1. Визначення кількості вхідних параметрів.
/
Рис.2. Визначення характеру зв’язку між X3 та Y.
/
Рис.3. Визначення характеру зв’язку між X4 та Y.
/
Рис.4. Побудова математичної моделі та перевірка її на адекватність.
/
Рис.5. Результати.
Висновок: в процесі виконання лабораторної роботи я вивчив методологію та основні етапи рішення задачі ідентифікації для СОС, отримав навики проведення структурної ідентифікації математичних моделей об`єктів.
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!