Міністерство освіти і науки України
Національний університет «Львівська Політехніка»
Кафедра САПР
ЗВІТ
Про виконання лабораторної роботи №1 з курсу:
“Системний аналіз”
на тему:
МЕРЕЖІ ПЕТРІ. СЕРЕДОВИЩЕ МОДЕЛЮВАННЯ СИСТЕМ
Львів-2016
МЕТА РОБОТИ
Мета роботи: набуття студентами знань про мережі Петрі, природу систем, які моделюються за їхньою допомогою, підходів до проектування систем за допомогою мереж Петрі, практичних навичок моделювання систем на основі мереж Петрі.
2. ТЕОРЕТИЧНІ ВІДОМОСТІ
Мережі Петрі (МП) це інструмент для математичного моделювання і дослідження складних систем. Мета представлення системи у вигляді мережі Петрі і подальшого аналізу цієї мережі полягає в отриманні важливої інформації про структуру і динамічну поведінку модельованої системи.
Природа систем, які моделюються мережами Петрі.
Мережі Петрі призначені для моделювання систем, які складаються з безлічі компонент, які взаємодіють між собою.
Мережі Петрі притаманні такі риси:
МП використовується для опису модельованої системи, і це може бути застосовано для специфікацій (для побудови систем) або опису системи.
Поведінку МП можна проаналізувати як моделюванням (що еквівалентно виконанню програми та її налагодженню), так і формальнішими методами аналізу (що відповідає програмній перевірці).
Процес створення опису та виконання аналізу допомагає краще зрозуміти модельовану систему самому моделювальнику.
Основні визначення
Визначення 2.1. Мережа Петрі PN є четвіркою PN=(P,Т,I,O), де
• P={p1, p2,...,pn} — скінчена множина позицій, n≥0;
• T={t1, t2,...,tm} — скінчена множина переходів, m≥0;
• I: T → P* — вхідна функція, яка співставляє переходу мультимножину його вхідних позицій (графічно представляється вхідними дугами переходу);
• О: T → P* — вихідна функція, яка співставляє переходу мультимножину його вихідних позицій.
Маркування мереж Петрі
Маркування — це розміщення у позиціях мережі Петрі фішок, які зображені на графі мережі Петрі крапками. Фішки використовуються для визначення виконання мережі Петрі. Кількість фішок у позиції при виконанні мережі Петрі може змінюватися від 0 до безмежності.
Визначення 2.2. Маркування М мережі Петрі N=(P,T,I,О) є функцією, яка відображає множину позицій P у множину невід’ємних цілих чисел Nat (де число з Nat позначає кількість фішок, які розміщуються у відповідну позицію).
Визначення 2.3. Маркована мережа Петрі N=(P,Т,I,О,М) визначається сукупністю структури мережі Петрі (P,T,I,О) і маркування М.
3. ЗАВДАННЯ ДО ЛАБОРАТОРНОЇ РОБОТИ
Варіант 20
4. ВИСНОВОК
Під час виконання даної лабораторної роботи, я здобув знання про мережі Петрі, природу систем, які моделюються за їхньою допомогою, підходів до проектування систем за допомогою мереж Петрі, здобув практичні навички моделювання систем на основі мереж Петрі.