МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»
Кафедра обліку та аналізу
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
з дисципліни
«Облік у небюджетних неприбуткових організаціях»
Варіант №
ЗМІСТ
Вступ
3
Теоретична частина
4
Облік розрахунків з оплати праці та страхування у небюджетних неприбуткових організаціях (установах)
4
Порядок створення, державної реєстрації та діяльності політичних партій. Особливості ведення бухгалтерського обліку.
9
Тести
16
Практична частина
18
Список використаної літератури
22
ДОДАТКИ
23
ВСТУП
Неприбуткова організація – підприємство, установа, організація, основною метою діяльності якої є провадження благодійної діяльності, меценатства та іншої діяльності, передбаченої законодавством. Діяльність неприбуткової небюджетної організації визначається установчими документами, таку діяльність не проводять з метою отримання прибутку.
Метою контрольної роботи – є формування навиків щодо обліку фінансово-господарських процесів у небюджетних неприбуткових організаціях. Контрольна робота складається з двох частин: теоретичної та практичної.
У теоретичній частині розглянуто два питання, а саме: облік розрахунків з оплати праці та страхування у небюджетних неприбуткових організаціях (установах), а також порядок створення, державної реєстрації та діяльності політичних партій. Особливості ведення бухгалтерського обліку. Для цього безпосередньо опрацьовано необхідні літературні джерела та діючі нормативно-правові акти. На основі опрацьованих джерел наведено відповіді на перелік тестових питань.
У практичній частині розв'язано задачу із послідовним зазначення всіх господарських операцій, проведень за фінансово-господарськими операціями, їх описом та обґрунтуванням. На основі реєстру господарських операцій складається Податковий звіт про використання коштів неприбутковими організаціями й установами.
Основними завданнями даної контрольної роботи є здобуття та закріплення практичних навиків щодо: організації бухгалтерського обліку у небюджетних неприбуткових організаціях.
Теоретична частина
28. Облік розрахунків з оплати праці та страхування у небюджетних неприбуткових організаціях (установах).
Заробітна плата – це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Розмір заробітної плати залежить від складності та умов виконуваної роботи, професійно-ділових якостей працівника, результатів його праці та господарської діяльності підприємства [5].
Заробітна плата є одним з елементів і має свою структуру:
1) Основна заробітна плата – винагорода за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норми часу, виробітку, обслуговування, посадові обов'язки). Вона встановлюється у вигляді тарифних ставок (окладів) і відрядних розцінок для робітників та посадових окладів для службовців.
2) Додаткова заробітна плата – це винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці. Вона включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством; премії, пов'язані з виконанням виробничих завдань і функцій.
3) Інші заохочувальні та компенсаційні виплати. До них належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.
З метою визначення прав, обов’язків та відповідальності працівників, з одного боку, та власника з іншого, на підприємствах усіх форм власності укладається колективний договір. При цьому слід керуватися законом України «Про колективні договори та угоди». В колективному договорі узгоджуються умови прийняття на роботу, форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, схеми посадових окладів, умови введення і розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат.
В Україні діє тарифна система, яка складається з тарифної ставки, тарифної сітки і тарифно-кваліфікаційного довідника. Тарифна ставка являє погодинну або місячну зарплату, в основному, для визначення оплати праці або розцінки за одиницю продукції. Тарифна система оплати праці використовується для розподілу робіт залежно від їхньої складності, а працівників – залежно від кваліфікації та відповідальності за розрядами тарифної сітки. Вона є основою формування та диференціації розмірів заробітної плати [2].
Тарифна система оплати праці має так дві основні форми:
погодинна – згідно з тарифною ставкою оплачується робота за одиницю часу (як правило, це година);
відрядна – за основу розрахунку заробітної плати беруться кількість виконаної роботи і розцінка за одиницю продукції.
Проста погодинна форма ставить оплату праці у залежність від кількості відпрацьованого часу і кваліфікації працівника.
Погодинно-преміальна форма оплати праці застосовується з метою підвищення матеріальної зацікавленості працівників у результатах їхньої праці. При цій системі поряд з виплатою посадових окладів або ставки за одиницю часу роботи, за досягнення певних кількісних і якісних показників працівнику виплачується надбавка до заробітної плати, тобто премія. Здебільшого розмір премій встановлюється у відсотках до нарахованої заробітної плати.
При прямій відрядній формі оплати праці основу оплати становить відрядна розцінка, котра визначається діленням годинної ставки, що відповідає розряду конкретної роботи, на годинну норму виробітку [5].
Єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування – консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування. Розмір єдиного внеску - від 36,76 % (1-й клас) до 49,70 % (67-й клас професійного ризику) [4].
Сума, яка нарахована працівнику за виконану роботу, і сума, яка належить до виплати відрізняється одна від одної на суму проведених утримань із оплати праці.
Утримання із заробітної плати можуть бути:
1) обов’язкові – ті, які можуть провадитись тільки у випадках, передбачених законодавством України (податок на доходи фізичних осіб, у тримання єдиного соціального внеску, утримання за рішенням суду на користь юридичних та фізичних осіб);
2) утримання, які здійснюються за ініціативою підприємства (для погашення невитраченого і своєчасно не повернутого авансу, виданого на службове відрядження або на господарські потреби; при відшкодуванні шкоди, завданої з вини працівника підприємству та ін.) [2].
Основним видом утримань є податок на доходи фізичних осіб. Податок за правилами Податкового кодексу утримується з заробітної плати, з якої вже відрахований єдиний соціальний внесок за ставкою 3,6%. Об’єктом оподаткування є сукупний місячний оподатковуваний дохід. При визначенні сукупного оподатковуваного доходу враховуються всі доходи, одержані у натуральній і грошових формах. В сукупний оподатковуваний дохід не включається сума державної допомоги, житлових та інших субсидій або дотацій, компенсацій, нагород і страхових виплат, що отримуються платником податків з бюджетів, єдиного соціального внеску [4].
Сукупний оподатковуваний дохід зменшується на суму соціальної пільги. Податкова соціальна пільга застосовується до доходу, що отримується як заробітна плата на протязі податкового місяця, якщо його розмір не перевищує суми місячного прожиткового мінімуму для працездатних громадян, встановленого на 1 січня звітного податкового року, помножена на 1,4 і округленої до найближчих 10 грн. Розмір соціальної податкової пільги у складає 50% одної мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного року. Базова ставка податку на доходи – 15% [2].
Для платників податку із числа одиноких матерів, осіб, що мають трьох і більше дітей у віці до 18 років, що постраждали вслід Чорнобильської катастрофи 1 або 2 категорії податкова пільга дорівнює 150% соціальної податкової пільги. З процесом нарахування і виплати заробітної плати пов'язана необхідність нарахувань відповідних сум, що підприємство розраховує виходячи з загального розміру виплат відповідних категорій працівників і самостійно перераховує у виді податків і зборів (внесків) у соціальні фонди (так названі нарахування на заробітну плату). У даний час підприємства проводять відрахування єдиного соціального внеску за прогресивною шкалою відповідно до класу ризику підприємства. Платниками внесків на страхування є підприємства, установи й організації, а також філії або представництва, що використовують найману працю. Єдиний внесок перераховується до Пенсійного фонду, який потім розподіляє отримані кошти між іншими соціальними фондами
Утримання та нарахування страхових внесків з громадян, що працюють, відображається за кредитом рахунку 65, субрахунку 651 «За розрахунками із загальнообов'язкового державного соціального страхування» і дебетом рахунку 66 «Розрахунки за виплатами працівникам», субрахунку 661 «Розрахунки за заробітною платою».
Синтетичний облік розрахунків з робітниками та службовцями по оплаті праці підприємства здійснюють на пасивному рахунку 66 «Розрахунки по оплаті праці» по субрахунках: 661 «Розрахунки по заробітній платі», 662 «Розрахунки з депонентами». По кредиту рахунка 661 «Розрахунки по заробітній платі» відображають суми нарахованої працівникам основної і додаткової заробітної плати, премії, допомоги з тимчасової непрацездатності, матеріальна допомога, суми індексації заробітної плати в зв'язку з інфляцією, суми компенсації втрати працівниками частини заробітної плати в зв'язку з порушенням термінів її виплати, інші нарахування, що є доходом працівника. По дебету рахунка 661 відображається виплата заробітної плати, премій, допомог, матеріальної допомоги; суми утриманих податків, вартість отриманих у рахунок оплати праці матеріалів, продукції, товарів і інші утримання з нарахованих сум по оплаті праці персоналу.
У бухгалтерському обліку витрати підприємства по заробітній платі групуються по двох ознаках:
- за видами діяльності (9 клас рахунків): собівартість (рахунки 90,91); адміністративні витрати (рахунок 92); витрати на збут (рахунок 93); інші операційні витрати (рахунок 94); надзвичайні витрати (рахунок 99);
- за елементами (8 клас рахунків): рахунок 81 «Витрати на оплату праці» і рахунок 82 «Відрахування на соціальні заходи».
За дебетом рахунків 9 класу відображаються суми витрат, а за кредитом – списання суми витрат в кінці звітного року або щомісячно на рахунок 79 «Фінансові результати». За дебетом рахунка 81 «Витрати на оплату праці» відображається сума визнаних витрат на оплату праці, за кредитом – списання на рахунок 23 «Виробництво» витрат, що прямо включаються у виробничу собівартість продукції (робіт, послуг), у витрати допоміжних (підсобних) виробництв, на рахунки класу 9 – витрат, що належать до виробничих накладних витрат, адміністративних і збутових витрат, або на рахунок 79 «Фінансові результати», якщо підприємство не застосовує рахунки класу 9 [2].
9. Порядок створення, державної реєстрації та діяльності політичних партій. Особливості ведення бухгалтерського обліку.
Право громадян на свободу об'єднання у політичні партії для здійснення і захисту своїх прав і свобод та задоволення політичних, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів визначається і гарантується Конституцією України. Порядок реєстрації та діяльність політичних партій регулюється Законом України [6].
Політична партія – це зареєстроване згідно з законом добровільне об'єднання громадян – прихильників певної загальнонаціональної програми суспільного розвитку, що має своєю метою сприяння формуванню і вираженню політичної волі громадян, бере участь у виборах та інших політичних заходах. Реєстрацію політичних партій здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації (легалізації) об’єднань громадян, інших громадських формувань.
Для реєстрації політичної партії до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації (легалізації) об'єднань громадян, інших громадських формувань разом з заявою подаються [6]:
1) статут і програма політичної партії;
2) протокол установчого з'їзду (конференції, зборів) політичної партії із зазначенням дати і місця його проведення, кількості учасників, які проголосували за створення політичної партії;
4) відомості про склад керівних органів політичної партії;
5) платіжний документ, що посвідчує внесення реєстраційного збору;
6) назва та адреса банківської установи, в якій політична партія відкриватиме рахунки.
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації (легалізації) об’єднань громадян, інших громадських формувань здійснює реєстрацію політичної партії після перевірки поданих матеріалів [3].
Після реєстрації політична партія набуває статусу юридичної особи. У реєстрації політичної партії може бути відмовлено, якщо документи, подані для реєстрації політичної партії, не відповідають Конституції та іншим законам України.
Створення і діяльність політичних партій забороняється, якщо їх програмні цілі або дії спрямовані на:
- ліквідацію незалежності України;
- зміну конституційного ладу насильницьким шляхом;
- порушення суверенітету і територіальної цілісності України;
- підрив безпеки держави;
- незаконне захоплення державної влади;
- пропаганду війни, насильства, розпалення міжетнічної, расової або релігійної ворожнечі;
- посягання на права і свободи людини;
- посягання на здоров'я населення.
Політичні партії повинні мати програму. Програма політичної партії є викладом цілей і завдань цієї партії, а також шляхів їх досягнення [6].
Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з запровадженням державного фінансування політичних партій в Україні» запроваджено державне фінансування політичних партій. Отже, за рахунок коштів Державного бюджету України:
1) фінансуватиметься статутна діяльність політичних партій, не пов'язана з їхньою участю у виборах до органів державної влади та органів місцевого самоврядування;
2) відшкодовуватимуться витрати політичних партій (зокрема й тих, що входили до виборчих блоків партій), пов'язані з фінансуванням їхньої передвиборної агітації під час чергових та позачергових виборів народних депутатів України.
Право на державне фінансування статутної діяльності за цим законом мають лише ті політичні партії, які подолали п'ятивідсотковий бар'єр і пройшли до парламенту. До того ж таке право поширюється і на партії, що мали самостійний виборчий список кандидатів у депутати, і на ті, які входили до складу виборчого блоку політичних партій, виборчий список кандидатів якого отримав чотири і більше відсотків голосів виборців.
Законом визначено обсяг щорічного фінансування статутної діяльності таких партій з Державного бюджету України – він становить 0,01 розміру мінімальної заробітної плати, помноженого на кількість громадян, включених до списку виборців на останніх чергових виборах народних депутатів України.
Водночас партійцям слід пам'ятати, що у певних випадках державне фінансування статутної діяльності партії може бути зменшено або припинено. Підставами для цього визнано [6]:
1) реорганізацію (крім злиття і приєднання до інших партій), ліквідацію (саморозпуск) партії, заборону партії, анулювання реєстраційного свідоцтва партії;
2) встановлення судом фактів, що свідчать про використання партією коштів на цілі, не пов'язані зі здійсненням статутної діяльності (у тому числі й на фінансування участі у виборах).
Рішення про припинення державного фінансування діяльності партії з таких підстав приймає Мінюст.
Право на другий вид державного фінансування партій – відшкодування витрат, пов'язаних з фінансуванням передвиборної агітації – мають також лише партії-переможці виборчих перегонів, чий виборчий список отримав п’ять і більше відсотків голосів виборців. Таким партіям дозволено претендувати на відшкодування з державного бюджету витрат, пов'язаних з фінансуванням своєї виборчої агітації, у розмірі фактичних витрат, але в межах граничної суми виборчого фонду політичної партії (блоку), встановленого Законом України «Про вибори народних депутатів України» [7, с. 146-147].
Контроль за цільовим використанням партією коштів, виділених з державного бюджету на фінансування її статутної діяльності, будуть здійснювати шляхом проведення перевірок і ревізій Рахункова палата ВРУ та Головне контрольно-ревізійне управління України.
Статтею 17 Закону «Про політичні партії в Україні» визначено, що політична партія зобов'язана щорічно опубліковувати в загальнодержавному засобі масової інформації фінансовий звіт про доходи і видатки, а також звіт про майно політичної партії.
Звіт політичної партії повинен бути переданий для опублікування в офіційному загальнодержавному друкованому засобі масової інформації не пізніше 1 квітня року, наступного за роком, в якому з Державного бюджету України було виділено кошти на фінансування статутної діяльності політичної партії. Зазначений засіб масової інформації зобов'язаний опублікувати цей звіт протягом 15 днів з моменту отримання.
Якщо звіт політичної партії про обсяг та напрями використання коштів не буде переданий без поважних на те причин для опублікування, Міністерство юстиції України приймає рішення про зупинення перерахування коштів на фінансування статутної діяльності політичної партії на рахунок відповідної політичної партії. Фінансування відновлюється з початку кварталу, наступного за кварталом, у якому політична партія опублікує свій звіт. Втрачені політичною партією внаслідок зупинення державного фінансування кошти не повертаються і не відшкодовуються [9, с. 65-66].
Політичні партії ведуть бухгалтерську звітність у встановленому порядку. Всі неприбуткові організації щоквартально складають та подають до податкових органів звіт про використання коштів неприбуткових організацій, форма якого затверджена наказом ДПАУ «Про затвердження форми Звіту про використання коштів неприбуткових організацій і установ та Порядку її заповнення» від 11.07.97 р. № 233 (в редакції наказу ДПАУ від 03.04.2003 р. № 153).
Звіт про використання коштів неприбуткових організацій і установ заповнюється і подається до податкового органу протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) періоду.
Верховна Рада України встановлює пільги щодо оподаткування доходів по окремих видах господарської або іншої комерційної діяльності об'єднань громадян, створених ними установ та організацій, заснованих підприємств, максимальні розміри окремих та загальних річних пожертвувань на користь політичних партій, затверджує перелік всеукраїнських громадських організацій, яким держава надає матеріальну допомогу.
Спеціальна комісія Верховної Ради України, до складу якої входять депутати – представники усіх представлених у парламенті політичних партій, розглядає їх фінансову діяльність за рік і доповідає свої висновки на пленарному засіданні Верховної Ради України.
У випадках встановлення незаконних надходжень політичним партіям матеріали перевірки подаються фінансовим органам для прийняття рішень про їх вилучення і зарахування в державний бюджет.
Прийняті рішення фінансових органів передаються державним податковим інспекціям для стягнення у безспірному порядку з політичних партій зазначених надходжень до державного бюджету [1, с. 99-101].
Політичні партії та створювані ними установи і організації не можуть бути засновниками підприємств, крім засобів масової інформації, а також займатись господарською та іншою комерційною діяльністю за винятком продажу суспільно-політичної літератури, інших пропагандистсько-агітаційних матеріалів, виробів із власною символікою та проведення суспільно-політичних заходів (фестивалів, свят тощо).
Недодержання об'єднаннями громадян встановлених законом вимог щодо господарської діяльності може бути підставою для визнання у судовому порядку недійсними установчих документів заснованих ними підприємств, установ і організацій. У таких випадках арбітражний суд на підставі АПК України може вирішити питання про залучення об'єднання громадян до участі у справі як третьої особи.
З метою припинення незаконної діяльності об'єднання громадян за поданням легалізуючого органу або прокурора суд може тимчасово заборонити окремі виді діяльності або тимчасово заборонити діяльність об'єднання громадян на строк до трьох місяців.
Тимчасова заборона окремих видів діяльності об'єднання громадян може здійснюватись шляхом встановлення заборони на проведення масових заходів (зборів, мітингів, демонстрацій тощо), здійснення видавничої діяльності, проведення банківських операцій, операцій з матеріальними цінностями тощо.
За поданням органу, який звертався до суду щодо тимчасової заборони окремих видів або всієї діяльності об'єднання громадян, суд може продовжити цей термін. При цьому загальний термін тимчасової заборони не повинен перевищувати шість місяців.
При усуненні причин, що стали підставою для тимчасової заборони, за клопотанням об'єднання громадян його діяльність може бути відновлена судом в повному обсязі. Громадські організації мають право засновувати підприємства, необхідні для виконання статутних цілей.
У порядку, передбаченому законодавством, політичні партії мають право:
- брати участь у виробленні державної політики;
- брати участь у формуванні органів влади, представництва в їх складі;
- мати доступ під час виборчої кампанії до державних засобів масової інформації [8, с. 19-23].
Об'єднання громадян може мати у власності кошти та інше майно, необхідне для здійснення його статутної діяльності.
Об'єднання громадян набуває право власності на кошти та інше майно, передане йому засновниками, членами (учасниками) або державою, набуте від вступних та членських внесків, пожертвуване громадянами, підприємствами, установами та організаціями, а також на майно, придбане за рахунок власних коштів чи на інших підставах, не заборонених законом.
Політичні партії також мають право на майно, придбане від продажу суспільно-політичної літератури, інших агітаційно-пропагандистських матеріалів, виробів з власною символікою, проведення фестивалів, свят, виставок, лекцій, інших політичних заходів [6].
Політичним партіям, їх установам та організаціям забороняється прямо або опосередковано одержувати кошти та інше майно від:
- іноземних держав та організацій, міжнародних організацій, іноземних громадян та осіб без громадянства;
- державних органів, державних підприємств, установ та організацій, крім випадків, передбачених законами України;
- підприємств, створених на основі змішаної форми власності, якщо участь держави або іноземного учасника в них перевищує 20%;
- нелегалізованих об'єднань громадян;
- анонімних пожертвувачів.
Політичні партії не мають права одержувати доходи від акцій та інших цінних паперів, їм забороняється мати рахунки в іноземних банках та зберігати в них коштовності.
Політична партія зобов'язана щорічно опубліковувати в загальнодержавному засобі масової інформації фінансовий звіт про доходи і видатки, а також звіт про майно політичної партії. Політичні партії ведуть бухгалтерську звітність у встановленому порядку.
Ведення бухгалтерського обліку, фінансових рахунків і супутніх документів про доходи та витрати політичних партій здійснюється відповідно до вимог правил бухгалтерського обліку для неприбуткових організацій. Відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», бухгалтерський облік є обов’язковим видом обліку, який ведеться підприємством згідно з національними стандартами бухгалтерського обліку. Всі пожертви політичним партіям – включно з відомостями про їх характер і вартість та особу пожертвувача, а також їх витрати включно з відомостями про характер, вартість і одержувача – мусять реєструватися у партійній звітності. Представники влади зауважують, що партійний бухгалтерський та фінансовий облік повинен здійснюватися дипломованими бухгалтерами [1, с. 104-105].
Тести
28. Неприбуткові організації мають право на отримання податкового кредиту з ПДВ під час придбання основних засобів за умови:
а) організація являється платником ПДВ;
б) об’єкт основних засобів планується використовувати у господарській діяльності;
в) об’єкт основних засобів буде використовуватись в операціях, які є об’єктом оподаткування;
г) усі відповіді вірні;
Правильна відповідь: в)
64. Наведіть кореспонденцію рахунків відповідно до змісту господарської операції: визнано дохід благодійної організації у розмірі витрат на її утримання:
а) Дт 48 – Кт 311;
б) Дт 791 – Кт 811;
в) Дт 791 – Кт 48;
г) Дт 48 – Кт 745;
д) Дт 48 – Кт 791.
Правильна відповідь: г)
45. Наведіть кореспонденцію рахунків відповідно до змісту господарської операції: списано суму інших витрат операційної діяльності на фінансовий результат:
а) Дт 949 – Кт 791;
б) Дт 23 – Кт 791;
в) Дт 791 – Кт 949;
г) Дт 791 – Кт 91;
д) Дт 791 – Кт 92.
Правильна відповідь: в)
9. Пожертвування – це:
а) дарування рухомих і нерухомих речей, зокрема, грошових коштів, цінних паперів, кредитів банків, інвестицій фізичними і юридичними особами, державі або територіальними громадам для досягнення ними визначеної цілі;
б) дарування рухомих і нерухомих речей, зокрема, грошових коштів і цінних паперів фізичними і юридичними особами, державі або територіальними громадам для досягнення ними визначеної цілі;
в) дарування рухомих і нерухомих речей, зокрема, грошових коштів, цінних паперів, кредитів банків, інвестицій фізичними і юридичними особами на безоплатній основі, державі або територіальними громадам для досягнення ними визначеної цілі;
г) усі відповідні вірні;
Правильна відповідь: б)
Практична частина
Задача 8
Громадська організація «Підкова» (неплатник ПДВ) протягом звітного періоду (серпень місяць поточного року) для проведення основної статутної діяльності здійснила такі господарські операції:
Доходи:
1) отримано від донора ТзОВ «Енергія» гуманітарну допомогу у вигляді коштів на поточний рахунок для будинку-інтернату на суму – 14 000,00+4800=18 800 грн.;
2) отримано від донора ПАТ «Галицькі інвестиції» гуманітарну допомогу у вигляді товарів для дитячої лікарні №7 на суму – 8500,00+6150=14 650 грн.;
3) отримано від донора Мельник М.М. гуманітарну допомогу у вигляді об’єкта основних засобів (транспортний засіб) для школи-інтернату – 15 000,00+5800=20 800 грн.;
4) отримано від донора ТзОВ «Інвест-центр» гуманітарну допомогу у вигляді МШП для школи-інтернату на суму – 3400,00+5800=9200 грн.;
5) отримано від ПП «Ерго» благодійну допомогу у вигляді матеріалів для використання в основній діяльності на суму – 5000,00+6150=11160 грн.;
6) нараховано відсотки на залишок коштів на поточному рахунку у банку на суму – 620,00 грн.;
7) отримано безповоротню фінансову допомогу від ТзОВ «Логістик-груп» для здійснення основної діяльності на суму – 4000,00+4800=8800 грн.;
8) від продажу товарів на суму – 6300,00+4800=11100 грн.
Видатки:
1) передано гуманітарну допомогу набувачам;
2) використано 50% вартості матеріалів для потреб основної діяльності;
3) нараховано заробітну плату:
- бухгалтеру І категорії Пилипів Марії Петрівні (ідентифікаційний номер 2036014801) – 4560,00+5800=10360 грн. (згідно угоди ЦПД з 01.09 по 31.10 поточного року);
- бухгалтеру ІІ категорії Савицькій Олені Іванівні (ідентифікаційний номер 2031140069) – 4150,00+5800=9950 грн. (згідно угоди ЦПД з 01.09 по 31.10 поточного року);
3) сплачено за оренду приміщення ТзОВ «Система» - 2000,00 грн.
4) сплачено банку за розрахунково-касове обслуговування (згідно угоди) – 190,00 грн.;
5) сплачено за комунальні послуги ЛКП «Комфорт» - 1100,00 грн.
Залишок коштів на поточному рахунку на початок звітного періоду складає 23 000,00 грн.
Адреса та реквізити: 79049, м. Львів, вул. Виговського, 87, ЄДРПОУ 2656679, р/р 260109500815032 у банку «Укрінбанк» м. Львів, МФО 506356, рішення про реєстрацію №8921 від 03.02.2010 р.
Керівник організації: Попович Н.І. (ідентифікаційний номер 5620130174)
Головний бухгалтер: Яценко С.В. (ідентифікаційний номер 8012301403)
Необхідно відобразити отримані доходи та понесені витрати внаслідок здійснених операцій з використанням рахунків класу 7 та 9, списати суми доходів та витрат на результати діяльності.
Журнал господарських операцій наведено в табл. 2.1.
Таблиця 2.1.
Журнал господарських операцій
№
з/п
Зміст господарських операцій
Кореспонденція
рахунків
Сума, грн.
Дебет
Кредит
1
2
3
4
5
1
Отримано від донора ТзОВ «Енергія» гуманітарну допомогу у вигляді коштів на поточний рахунок для будинку-інтернату
311
48
18 800
2
Перераховано кошти для будинку-інтернату
48
311
18 800
Продовження табл. 2.1.3
Отримано від донора ПАТ «Галицькі інвестиції» гуманітарну допомогу у вигляді товарів для дитячої лікарні №7
28
48
14 650
4
Передано товари для дитячої лікарні №7
48
28
14 650
5
Отримано від донора Мельник М.М. гуманітарну допомогу у вигляді об’єкта основних засобів (транспортний засіб) для школи-інтернату
105
48
20 800
6
Передано основні засоби (транспортний засіб) для школи-інтернату
48
105
20 800
7
Отримано від донора ТзОВ «Інвест-центр» гуманітарну допомогу у вигляді МШП для школи-інтернату
22
48
9200
8
Передано МШП для школи-інтернат
48
22
9200
9
Отримано від ПП «Ерго» благодійну допомогу у вигляді матеріалів для використання в основній діяльності
201
48
11 160
10
Використано 50% матеріалів для потреб в основній діяльності
92
201
5580
11
Віднесено 50% використаних матеріалів на доходи
48
718
5580
12
Нараховано відсотки на залишок коштів на поточному рахунку у банку
373
732
620
13
Отримано відсотки за депозитним рахунком
311
373
620
14
Отримано безповоротню фінансову допомогу від ТзОВ «Логістик-груп» для здійснення основної діяльності
311
48
8 800
15
Віднесено суму безповоротної фінансової допомоги від ТзОВ «Логістик-груп» на доходи
48
718
8 800
16
Відображено дохід від реалізації товарів
377
702
11 100
17
Нараховано заробітну плату бухгалтеру 1 категорії
92
661
10 360
18
Нарахування ЄСВ (37%)
92
651
3833,3
19
Утримання ЄСВ
661
651
372,96
20
Утримання ПДФО
661
641
1 534,05
21
Утримання військового збору
661
642
155,4
22
Сплачено ЄСВ
651
311
4206,26
23
Сплачено ПДФО
641
311
1 534,05
24
Сплачено військовий збір
642
311
155,4
25
Сплачено заробітну плату бухгалтеру 1 категорії
661
311
8297,59
26
Нараховано заробітну плату бухгалтеру 2 категорії
92
661
9950
Продовження табл. 2.1.27
Нарахування ЄСВ (37%)
92
651
3681,5
28
Утримання ЄСВ
661
651
358,2
29
Утримання ПДФО
661
641
1438,77
30
Утримання військового збору
661
642
149,25
31
Сплачено ЄСВ
651
311
1796,97
32
Сплачено ПДФО
641
311
1438,77
33
Сплачено військовий збір
642
311
149,25
34
Сплачено заробітну плату бухгалтеру 2 категорії
661
311
8003,78
35
Нараховано орендну плату за користування приміщенням
92
685
2 000
36
Сплачено за оренду приміщення
685
311
2 000
37
Віднесено на витрати за розрахунково-касове обслуговування поточного рахунку в банку
92
685
190
38
Сплачено банку за розрахунково-касове обслуговування
685
311
190
39
Нараховано витрати за комунальні послуги
92
685
1 100
40
Сплачено за комунальні послуги ЛКП «Комфорт»
685
311
1 100
41
Списано на фінансовий результат доходи:
від реалізації товарів
702
791
11 100
від безповоротної фінансової допомого
718
791
14 380
від нарахованих відсотків на залишок коштів на поточному рахунку у банку
732
791
620
42
Списано на фінансовий результат витрати:
адміністративні витрати
791
92
35594,8
Податковий звіт про використання коштів громадською організацією «Підкова» наведено в додатку А.
Список використаних джерел
Гура Н.О. Концепція бухгалтерського обліку в неприбуткових небюджетних організаціях / Н.О. Гура // Фінанси України. – 2012. – № 10. – С. 97-108.
Облік розрахунків з оплати праці. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.buhobl.donnuet.dn.ua/
Політичні партії в Україні: особливості створення та облік діяльності: [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://consultant.parus.ua
Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Про оплату праці: Закон України від 24.03.1995 №108 / 95-ВР (за редакцією 01.01.2015)
Про політичні партії: Закон України від 05.04.2001 № 2365-III (за редакцією від 08.08.2015)
Савченко О. Неприбуткові організації: податковий та бухгалтерський облік / О. Савченко, В. Кузнєцов. – 8-ме вид., перероб. і доп. – Х.: Фактор, 297 с.
Хоцянівська Н. Положення про реєстр неприбуткових установ та організацій / Н. Хоцянівська // Все про бухгалтерський облік. – 2011. – № 20. – С. 18-24.
Ясінська А.І., Подольчак Н.І., Мороз А.С. Облік у небюджетних неприбуткових організаціях: конспект лекцій для студентів денної та заочної форми навчання напряму підготовки 6.030509 «Облік і аудит». – Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2011. – 104 с.
ВИСНОВКИ
В результаті виконання контрольної роботи було опрацьовано такі питання:
облік розрахунків з оплати праці та страхування у небюджетних неприбуткових організаціях (установах);
порядок створення, державної реєстрації та діяльності політичних партій. Особливості ведення бухгалтерського обліку.
Розмір заробітної плати залежить від складності та умов виконуваної роботи, професійно-ділових якостей працівника, результатів його праці та господарської діяльності підприємства. Заробітна плата – це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Право громадян на свободу об'єднання у політичні партії для здійснення і захисту своїх прав і свобод та задоволення політичних, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів визначається і гарантується Конституцією України. Політична партія зобов'язана щорічно опубліковувати в загальнодержавному засобі масової інформації фінансовий звіт про доходи і видатки, а також звіт про майно політичної партії. Політичні партії ведуть бухгалтерську звітність у встановленому порядку.
У практичній частині на основі проаналізованої інформації розв`язані тестові завдання. Також виконано задачу з використанням Плану рахунків, із послідовним зазначення всіх господарських операцій, проведень за фінансово-господарськими операціями, їх описом та обґрунтуванням, а також із відображенням всіх розрахунків, які необхідні для розв’язання роботи. На основі реєстру господарських операцій складається Податковий звіт про використання коштів неприбутковими організаціями й установами.