Міністерство освіти і науки України
Національний університет «Львівська політехніка»
Кафедра «Деталі машин»
Пояснювальна записка до курсового проекту
з дисципліни Деталі машин
На тему: проектування двоступінчастого
циліндричного редуктора
ДМ 2,5.14.00.00.00
1. Основні завдання проектування з деталей машин
Навчитися користуватися ДСТУ та ГОСТами, а також іншими нормативними матеріалами. Стандарти та нормалі забезпечують єдиний підхід до конструювання, стабільність матеріалів, максимальне використання однакових деталей, які виготовляють для загально промислового застосування (кріплення, підшипники, муфти тощо ), елементів деталей ( діаметрів, товщин, радіусів закруглення, вихідних контурів, моделей). Стандарти забезпечують велику економію засобів, взаємозамінність деталей, складальних одиниць та агрегатів загального призначення, скорочують номенклатуру різального та вимірювального інструментів. У практику конструювання введені ДСТУ та ГОСТи, які виконуються на всіх машинобудівельних кресленнях.
Засвоїти основні конструктивні форми деталей та складальних одиниць. Практика конструювання виробила різноманітні варіанти конструктивного виконання поширених складальних одиниць та деталей. Кожен з варіантів виявляється найбільш вигідним в конкретних умовах. Проект з деталей машин дозволяє оцінити деякі, найбільш поширені, варіанти конструкцій деталей та складальних одиниць загального машинобудівного застосування.
Навчитися аналізувати результати розрахунку та конструювання деталей, складальних одиниць або агрегату в цілому, за різними вимогами. В процесі конструювання розміри всіх деталей та складальних одиниць повинні бути пов'язані між собою. При цьому часто виявляється, що більшість розмірів деяких деталей вибирається не з умови міцності або довговічності, а з умови жорсткості або стійкості. Завжди конструкція машини, яка визначається конструкцією її окремих складальних одиниць та деталей, повинна задовольняти ряд технічних вимог: міцність, надійність та довговічність, жорсткість, високий коефіцієнт корисної дії, технологічність, максимальне використання стандартних та уніфікованих деталей, невеликі маси та габарити, невисока вартість, зручність обслуговування, керування та ремонту, задоволення умов техніки безпеки, безшумність роботи, естетичний зовнішній вигляд тощо.
2. Вибір двигуна та навантажуючи параметри приводу.
Визначення параметрі дивгуна
А) К.К.Д. привода:
η = η1 × η2 ×
η
п
3
= 0,97 ×0,97×0,993 = 0,91
Де η1 = 097 -к.к.д. зубчастого зачеплення першої ступені;
η2 = 0,97 к.к.д. зубчастого зачеплення другої ступені;
ηп = 0,99 к.к.д. пар підшипників.
Б) потужність на швидкохідному валу:
P1=