Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»
Есе на тему: “Особливості становлення та розвитку демократії в Україні”
з дисципліни: “Політологія”
На сьогоднішній день демократична форма правління є найпоширенішою у світі. Вона передбачає те, що саме народ повинен обирати і контролювати владу. Хоча це найбільш ефективний і перевірений часом спосіб організації політичного устрою, та як показує світова практика, на шляху до справжньої демократії виникає низка проблем і перешкод, які не у кожному суспільстві здатні подолати.
Якщо брати до уваги українські реалії, то демократія є саме тою формою правління, до якої всі ми прагнемо, але за роки незалежності, нам так і не вдалось сповна втілити в життя всі ті норми, які прописані у конституції. Основною проблемою розвитку демократії в Україні є низький рівень життя населення. Оскільки на даний момент для більшості наших співвітчизників значно важливішим є питання чим погодувати свою сім’ю, ніж те, як розвивати демократичне суспільство. Яскравий приклад невдалої побудови демократії в бідних країнах ми бачимо в Африці та Латинській Америці, тому потрібно старатися не повторювати чужих помилок.
Для цього потрібно змінити не тільки економічну ситуацію в державі, а й психологію людей, їхню систему цінностей та спосіб мислення. Суспільство повинно самостійно зрозуміти основні принципи демократії і жити за ними, тому що поки цього не буде, то демократія у нас існуватиме тільки на папері. Проблемою України також є той факт, що наші політики намагаються слідувати західним стандартам, але роблять це дуже інертно і неохоче. Розвиток демократії затримує і те, що політична еліта працює швидше для власного збагачення, ніж для благополуччя широких верств населення.
Отже, можна сказати, що сьогодні Україна перебуває тільки на початку важкого і тернистого шляху до побудови справжнього демократичного суспільства. Хоча ми будуємо демократичне суспільство вже більше двадцяти років, але, очевидно, цього часу недостатньо, щоб змінити спосіб мислення, життя і цінності громадян, які вироблялись впродовж не одного десятиліття.
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!