Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»
/
Лабораторна робота №3
З предмету «Інформатика» на тему:
«Текстовий процесор OpenOffice.org Writer.
Розміщення тексту в таблицях, колонках і списках»
Львів 2014
Мета: формування умінь використання текстового процесора для створення таблиць, колонок та списків у текстовому документі.
ТЕОРЕТИЧНІ ВІДОМОСТІ
При розробці ділової документації офісні працівники часто використовують у своїй роботі різні види списків.
Список - це наочно упорядкований за допомогою нумерації або спеціальних маркерів одно або багаторівневий текст. При цьому цифри нумерації і маркери виділяються і форматуються окремо від тексту рядків списку. Список можна створити заздалегідь, а можна перетворити в список готовий текст.
Нумерований список - це список, який грунтується на позначенні елементів списку цифрами (арабськими або римськими), а також латинськими літерами (малими або великими).
Щоб створити нумерований список використовуємо команду Формат – Маркери та нумерація.
З допомогою вкладки Тип нумерації вибираємо вигляд нумерації. З допомогою вкладки Параметри можна встановити тип нумерації, символ після нумерації, символ перед нумерацією, з якого номера починати. З допомогою вкладки
Маркований список - це список, який ґрунтується на позначенні маркерами списку. Ними можуть служити шрифтові символи або малюнки.
За допомогою команди Формат – Маркери та нумерація вибираємо вкладку Маркери обираємо вигляд маркера, а після цього натискаємо клавішу Гаразд. Щоб змінити у маркірованому списку маркер на будь який символ, потрібно виділити список і виконати команду Формат – Маркери та нумерація. У вставці Параметри вибрати символ і змінити його. Для того, щоб відсортувати маркерований список за алфавітом необхідно застосувати команду Засоби – Сортувати.
Багаторівневий список - це список, який ґрунтується на відображенні рядків у списку різними рівнями (від 1 до 10 рівня). Тобто кожний з рядків списку може включати підпункти різних рівнів.
Для позначення в багаторівневому списку можуть використовуватися як маркери, так і цифри. Щоб створити багаторівневий список потрібно виконати таку команду: Формат → Маркери та нумерація.
Колонки - це вертикальні текстові поля, на які розбиваються сторінки. Колонки використовуються для створення більш виразних документів і зручного розташування великих обсягів тексту на сторінках. Яскравим прикладом колонок служать газетні і журнальні колонки.
Для встановлення числа колонок на сторінці потрібно виконати команди: Формат → Колонки.
Таблиці дозволяють організовувати інформацію у вигляді рядків та стовбців, що дуже зручно для представлення даних. В таблиці заносяться факти та цифри, на які читач може не звернути увагу в тексті, але які дуже наглядно представляються в таблицях. Таблиці завжди були невід’ємною частиною друкованої науково-технічної документації.
Для того, щоб створити таблицю використовуємо команду Таблиця – Вставка. З’явиться діалогове вікно в якому ми зможемо встановити кількість рядків, стовпців, а також при потребі повторення заголовка першого рядка таблиці на кожній сторінці документу.
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!