Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»
/
Лабораторна робота №5
З предмету «Інформатика» на тему:
«Текстовий процесор OpenOffice.org Writer. Підготовка текстового документу до друку.»
Львів 2014
Мета: формування умінь готувати документ до друку: вставляти номери сторінок, розставляти переноси та встановлювати потрібні параметри сторінки.
ТЕОРЕТИЧНІ ВІДОМОСТІ
Створення колонтитулів. Для того щоб колонтитули було видно виконаємо команди Вставити → Нижній/Верхній колонтитул. Курсор буде знаходитися у полі відповідного колонтитула. Тепер у колонтитулі можна поставити номер сторінки як було сказано вище.
Перевірка орфографії і граматики
Writer забезпечує перевірку орфографії. Автоматична перевірка кожного помилкового слова, що вводиться, підкреслюється червоною лінією. Якщо виправити помилку лінія зникає. Можна клацнути правою клавішею мишки на слові підкресленою червоню лінією. З’явиться контекстне меню, у якому вибираємо правильно написане слово. На палітрі інструментів є команда для автоматичної перевірки орфографії. Виконання окремої перевірки орфографії для документу чи позначеного фрагменту тексту можливе при натискуванні на палітрі інструментів команди (орфографія та граматика). При натискуванні цієї клавіші відбувається перевірка та з’являється вікно Перевірка орфографії, якщо знайдені помилки. У цьому вікні є клавіша Параметри. З’являється нове вікно з багатьма додатковими параметрами. Тут можна керувати словниками. Витирати чи додавати словники, витирати чи додавати окремі слова у словники. Використання тезауруса. Тезаурус пропонує альтернативні слова (синоніми) та фрази. Позначаємо слово вибираємо мову для цього виконуємо команди Для виділеного. Після цього виконуємо команди Сервіс → Мова → Тезаурус. З’являється вікно, у якому висвітлюються синоніми до слова.
Налаштування параметрів сторінки. Для налаштування параметрів сторінки потрібно виконати команди Формат → Сторінка.
При використанні команди Формат – Абзац увійшовши вставку Положення на сторінці можна, розставити переноси автоматично.
Нумерація сторінок. OpenOffice.org використовує поля для керування нумерацією сторінок. Щоб вставити поле номера сторінки, потрібно розташувати курсор у те місце, де хочемо вставити номер сторінки і виконати команди Вставити → Поля → Номер сторінки.
Нумерація першої сторінки не з одиниці. Вважаємо що нумерація сторінок уже поставлена і починається з одиниці. Курсор розташувати у першому абзаці, тоді виконуємо команди Формат → Абзац або з контекстного меню вибрати команду Абзац.
Зміна нумерації сторінок. Часто потрібно відновити нумерацію з номером після титульної сторінки або після змісту. Крім того, сторінки із змістом можуть нумеруватися римськими цифрами, а основна частина документу – арабськими. Є два способи змінювати нумерацію.
Перший спосіб.
Курсор розташовуємо у першому абзаці нової сторінки. Виконуємо команди Формат → Абзац. З’являється вікно, де вибираємо вкладу Положення на сторінці, активізуємо опцію Додати розрив. У рядку Тип вибираємо Сторінка. У рядку Позиція – Перед або Після, у залежності від того де хочемо вставити розрив сторінки. Активізуємо опцію Зі стилем і вказуємо стиль, що буде використовуватися, можна Базовий. У рядку Номер сторінки вказуємо номер сторінки з якого починається нумерація. Після цього натискуємо клавішу Гаразд.
Другий спосіб.
Потрібно розташувати курсор у першому абзаці нової сторінки. Виконуємо команди
Вставити → Розрив.
За замовчуванням активна опція Розрив сторінки. У рядку Стиль можна вибрати Базовий. Активізувати опцію Змінити номер сторінки та вказати з якого номеру почати нумерацію. Після цього натискуємо клавішу Гаразд.
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!