МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ "ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА"
Лабораторна робота №2
на тему: «Робота з фрагментами тексту. Спеціальні вставки. Науково-технічні тексти»
з дисципліни: «Інформаційний менеджмент»
Теоретичні відомості
Робота з фрагментами тексту
Над фрагментом тексту визначенітакіосновнідії: копіювання в буфер обміну, вирізання в буфер обміну, вилучення з тексту, вирівнювання, перетвореннясимволів: збільшення, зменшення, задавання стилю написання (товстий, курсив, підкреслений та їхнікомбінації) тощо.
Буфер обміну (Clipboard), як відомо, призначений для зберігання фрагмента тексту з метою йогокопіюваннячипереміщення як у межах документа, так і в іншідокументи.
Виокремлений (вибраний) фрагмент тексту копіюють у буфер обміну одним ізтрьохспособів:
• командою «Копіювати» з контекстного меню виділеного тексту;
• натисканням на кнопку «Копіювати» вкладки «Основне»;
• комбінацієюклавішCtrl+C.
Вміст буфера обмінуможнавставити в текст у місце, де знаходитьсятекстовий курсор, одним ізтрьохспособів:
• командою «Вставити/Параметри вставки» з контекстного меню;
• натисканням на кнопку «Вставити» вкладки «Основне»;
• комбінацієюклавішCtrl+V.
Виокремлений фрагмент можнавирізати з тексту в буфер обмінутакож одним ізтрьохспособів:
• командою «Вирізати» з контекстного меню виділеного тексту;
• натисканням на кнопку «Вирізати» вкладки «Основне»;
• комбінацієюклавішCtrl+X.
Щобобробити таким чином фрагмент, йогопотрібновиділити. Виділитиможнаокремі слова, кількаслів, речення, кількарядків.
Щобвиділити слово, кількасліваборечення, необхіднорозміститивказівник "миші" на першомусимволі, натиснутиліву кнопку, не відпускаючи кнопку, протягнутивказівник "миші" до останнього символу і відпустити кнопку.
Щоб виділити кілька рядків тексту необхідно розмістити вказівник "миші" на вільному від тексту лівому полі навпроти першого рядка - з’явитьсястрілка, натиснутиліву кнопку, не відпускаючи кнопку, протягнутивказівник "миші" до останнього рядка і відпустити кнопку.
Щобвиділити весь текст документу, доситьнатиснутикомбінаціюклавішCtrl+А.
Щобзнятивиділення тексту, достатньоклацнути "мишкою" в будь-якомумісціекрану.
Спеціальні вставки: розрив і нумераціясторінок, колонтитули, посилання.
Більшістьнетекстових, абоспеціальних вставок можназнайти на вкладці «Вставлення».
«Розривсторінки» - примусовезакінченнясторінки і початок новоїсторінки.
Вставка нумераціїсторінок: «Номер сторінки» (дозволяєвибрати параметрами нумерації, положення номера на сторінці, наявність номеру на першійсторінці, формат нумерації).
Колонтитул - цезарезервованевільнемісцезверху і/абознизусторінки для друкування номера сторінки, назви книги, розділу, допоміжнихвідомостейтощо. Якщовибративставлення одного з колонтитулів– текст документу стане блідим і буде виокремлена область для введенняданих колонтитула. Область колонтитула обведена пунктирною лінією. Для повернення в режим редагування тексту достатньодвічіклацнути "мишкою" в області тексту.
Вставка символів. Математичніформули
Для викликупалітрисимволіввиконується процедура: «Вставлення - Символ - Іншісимволи…» Обравшипотрібний символ потрібнонатиснути кнопку «Вставити».
Документи з високимполіграфічнимрівнеммістятьсимволи, зображенняякихвідсутнє на клавіатурі. Цісимволиможнавставити, використовуючи закладку «Спеціальнісимволи» з вікна вставки символів. Якщодеякий символ часто використовується при наборі тексту, за ним можназакріпитикомбінаціюклавішнатиснувши кнопку «Сполученняклавіш…». Особливістьвставленихсимволівполягає у тому, що вони поводять себе як звичайнісимволи, введені з клавіатури.
При роботі з документами науковогоаботехнічного характеру, як правило, доводиться зустрічатись з спеціальними символами та математичними формулами. Математичніформулихарактеризуютьсядоволі складною структурою (дроби, верхні та нижнііндекси, специфіканаписаннясимволів у формулах, тощо).
Цідіїможнареалізувати з допомогоювбудованого редактора формул MicrosoftEquation. Виклик редактора формул можназдійснити командою «Рівняння - Вставитинову формулу» на вкладці «Вставлення». Післяцього в текстіз’явитьсяоб’єкт для введення формул і активізується нова вкладка конструктора формул.
Процеснабиранняформулиполягає у вставлянніструктурнихелементів у поле набору формули та їхзаповненні символами формули, як правило буквами латинськогоалфавіту, цифрами та спеціальними символами з верхнього рядка меню Equation (знаки операцій, символигрецькогоалфавіту та інше). Процеснабиранняформулизавершуютьклацаннямлівоюкнопкоюмиші у полі документа (за межами поля набору формули). Формулу можнавиділити як об'єкт, клацнувши над нею лівоюкнопкою "миші". При цьому у формуліз’явиться рамка об'єкта.
Хід роботи
Навчався у Львівській спеціалізованій школі №69. У 2014 році вступив до Національного університету «Львівська політехніка», у якому зараз навчаюсь в Інституті гуманітарних і соціальних наук за спеціальністю «Документознавство та інформаційна діяльність».
Я, Джичко Андрій Володимирович, народився 13 квітня 1997 року у Львові.
Я, Джичко Андрій Володимирович, народився 13 квітня 1997 року у Львові.
Я, Джичко Андрій Володимирович, народився 13 квітня 1997 року у Львові.
За допомогою вставки примусового розриву сторінки створив 5 сторінок та на початку кожної з яких набрав наступне: Сторінка 1 (2, 3,..), (рис.1). Пронумерував введені 5 сторінок, номер сторінки ставив у верхньому правому куті (рис.2), нумерація «A, B, C, …», номер на першійсторінці не ставив (рис.3).
Рис. 1. Вкладка «Розрив сторінки»
Рис. 2. Вкладка «Номер сторінки»
Рис. 3. Вкладка «Формат номера сторінки»
У документі набрала текст, якийміститьспеціальнісимволи:
£, ¥, §, ©, ®, α, β, γ, Σ, Ω, ← ↑, →, ↓, ∫, ≈, ×, ©, ®, ™.
Набрала наступніформули:
H2SO4, CO2, 2H2O→O2+2H2, T4, α12, mc2.
Набрала наступні математичні формули
Висновок: з допомогою даної лабораторної роботи я навчився працювати з фрагментами тексту в текстовому редакторі «Word», використовувати спеціальні вставки.