МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
ЗВІТ
ДО ЛАБОРАТОРНОЇ РОБОТИ № 2
З КУРСУ “РОБОТА В ІНТЕРНЕТІ”
ВИВЧЕННЯ МОЖЛИВОСТЕЙ БРАУЗЕРА INTERNET EXPLORER ПРИ РОБОТІ В СИСТЕМІ WORLD WIDE WEB
Мета: знайомства з можливостями браузера Internet Explorer (v.6), що входить до складу операційної системи Windows XP: пошукові засоби, механізм закладок, робота з документами в автономному режимі, журнал відвідувань, збереження та друк.
Основні теоретичні відомості
Загальні відомості про World Wide Web і URL-адреси
World Wide Web (Всесвітня Павутина) — це інтерактивна мультимедійна система комунікацій у Internet, що заснована на використанні гіпертекстової технології. Ще її називають WWW, W3 або Web (Павутина). На сьогодні це найпопулярніша система в Internet, що динамічно розвивається. У системі World Wide Web можна в реальному часі звертатися до гіпертекстових документів, які містять текст, графіку, фотографії, аудіо- і відеозаписи.
Гіпертекстові документи — це електронні документи, що підготовлені мовою розмітки гіпертексту HTML (HyperText Markup Language). Їх також називають HTML-документами або Web-документами. Такі документи є текстовими документами, що містять спеціальні коди або мітки (теги).
Комп'ютери, що використовуються для зберігання, організації та пересилання HTML-документів, називають Web-серверами. Для перегляду таких документів призначені спеціальні програми — клієнт-програми Web або браузери. Такі програми при відкритті HTML-документа обробляють коди, що містяться в ньому, і відображають текст документа відповідно до отриманих інструкцій. Найпоширенішим з браузерів, який є частиною операційної системи Microsoft Windows є Internet Explorer.
Браузер рідко складається з однієї програми для роботи з WWW. Cучасний браузер – це цілий програмний комплекс, до складу якого входить декілька десятків програм, які забезпечують роботу не тільки з сервісом WWW, але й з електроноою поштою і новинами, телеконференціями та іншими сервісами. Так до складу Internet Explorer входять:
Internet Explorer – Web браузер;
Outlook Express – клієнт для роботи з електонною поштою та групами новин;
NetMeeting – програма для інтернет-телефонії;
Microsoft Chat – програма для “балачок” в текстовому режимі (IRC);
Microsoft Messenger – “інтернет-пейджер”, програма для швидкого обміну текстовими повідомленнями та програма для інтернет-телефонії.
Результати виконання завдання
1. Запустили Internet Explorer.
2.Відключили панель інструментів Ссылки
3. Увімкнули функцію автозавершення. Для цього виконали команду Сервис-Свойства обозревателя..., вкладка Дополнительно і встановили прапорець Использовать встроенное автозаполнение.
4. З панелі інструментів Обычные кнопки видалили кнопки Печать, Правка і додали кнопки Вверх, Папки, Связанный.
Справа вибираєм потрібну кнопку і натаскаєм Удалить.
Зліва вибираєм потрібну кнопку і натаскаєм Добавить.
5. Вводимо в адресний рядок URL-адресу Національного університету «Львівська політехніка» — http://www.lp.edu.ua і натискаєм Enter.
6. Робим цю сторінку домашньою Сервис-Свойства обозревателя і на вкладці Общие в секції Домашняя страница натискаємо кнопку С текущей.
7. В поточному вікні активувати гіперзв’язок “Навчальний процес”-“Навчально-наукові інститути” - “Інститут комп’ютерних технологій та автоматики”.
8. Користуємось кнопками панелі інструментів Назад і Вперед для переходу від одного документа до іншого.
9. За допомогою кнопки Домой повертаємось на домашню сторінку.
10. Налаштовуємо пошук
11. Результат пошуку в MSN
12. Відкриваєм ссилку далі Избранное - добавить в избранное і вибираємо де і під якою назвою хочемо зберегти ссилку.
13. Робим сторінку доступною в автономному режимі ставлячи галочка в попередньому вікні
14. Натискаємо кнопку Папки потім знаходимо свою папку, ПКМ-Создать-Папку.
15. Избранное – вибираєм папку – натискаєм на закладку і отрамуєму web сторінку. Для її збереження вибираємо Файл – Сохранить как – ОК.
16. Натискаємо кнопку Папки потім знаходимо свою папку .
17. Знаходимо схожі ссилки за допомогою кнопки на панелі інструментів Связанный.
18.
19. Переглядаємо список серверів до яких зверталися за допомогою кнопки Журнал.
20. Закриваєм IE.
Висновок: на лабораторній роботі ми ознайомилися з можливостями браузера Internet Explorer , що входить до складу операційної системи Windows XP: пошуковими засобами, механізмом закладок, роботою з документами в автономному режимі, журналом відвідувань, збереженням та друком.