МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Національний університет “Львівська політехніка”
Кафедра “Телекомунікації”
Курсова робота
з предмету
«Проектування телекомунікаційних мереж»
На тему:
«Проект мережі міської лікарні швидкої допомоги»
Львів 2015
ЗМІСТ
Формулювання ділово-орієнтованої мети проекту мережі. Ст.. 2
Формулювання вимог до проекту. Ст.. 5
3. Вияснення поточного стану наявної мережі: її структура, функціональний склад,
характеристики наявних мережних застосувань. Ст.. 10
Побудова логічної моделі пропонованої мережі. Ст.. 10
Побудова фізичної моделі пропонованої мережі. Ст. 12
6. Опрацювання плану реалізації мережі, зокрема, встановлення мережі, передоручення
окремих послуг, інформування користувачів, навчання, повернення до попереднього
стану чинної мережі у випадку виникнення серйозних проблем. Ст.. 23
7. Опрацювання графіку реалізації проекту з вказанням завдань для основних етапів і
тривалості їх виконання. Ст.. 24
8. Висновок Ст. 25
9. Список використаної літератури Ст. 26
КУРСОВА РОБОТА
На тему: “ Проект мережі міської лікарні швидкої ”
Пояснювальна записка
Проектування телекомунікаційних мереж
Літера
Маса
Масштаб
Зм.
Арк..
№ документ
Підпис
Дата
Розробив
Керівник
Павливевич М.Й.
Консульт.
Арк. 2
Аркушів 28
Консульт.
Національний університет
“Львівська політехніка”
ІМЗ-11
Рецензент
Зав. Каф.
ВСТУП
В даній роботі було розглянуто методику і процес створення проекту телекомунікаційної мережі, на прикладі лікарні швидкої допомоги, з метою здобуття, умінь та навичок з проектування телекомунікаційних та інформаційних мереж, зокрема, мереж доступу, з використанням технології «згори вниз». Яка дозволяє ефективно спланувати мережу і запобігти багатьом типовим помилкам , пов’язаним із її проектуванням. Мережне проектування зверху вниз - методологія для проектування мереж, яка починається на верхніх рівнях еталонної моделі OSI і поступово переміщається на нижчі рівні. Вона зосереджується на застосуваннях, сесіях і транспорті даних з наступним вибором
маршрутизаторів, комутаторів і середовищ, які використовуються на нижчих рівнях. Процес мережного проектування зверху вниз включає дослідження структур підрозділів і груп для визначення користувачів, яким мережа надасть послуги і від яких необхідно отримати необхідну інформацію, щоб зробити проект успішним. Мережне проектування зверху вниз – це ітераційний процес. Щоб уникнути завчасної надмірної деталізації, важливо спочатку отримати повне уявлення про вимоги замовника. Пізніше можна зібрати більше подробиць про поведінку протоколів, вимоги універсальності, переваги технологій тощо. Мережне проектування зверху вниз дозволяє змінювати логічну модель і фізичний проект на підставі зібраної більш детальної інформації. Оскільки вказана методологія ітераційна, деякі питання тут розглядаються багаторазово. Підхід зверху вниз дозволяє мережному проектувальникові спочатку отримувати бачення проекту в цілому, а потім опускатися по спіралі вниз до детальних технічних умов і специфікацій. Мережне проектування зверху вниз - дисципліна, яка виросла на основі успіху створення структурованого програмного забезпечення і здійснення структуруваного системного аналізу. Основна мета структурованого системного аналізу полягає у більш точному поданні потреб користувача, які, на жаль, часто ігноруються або спотворюються. Інша мета – зробити проект керованим, шляхом його поділу на модулі, які легше підтримувати і змінювати.
Труднощі при проектуванні сучасних телекомунікаційних мереж полягають у тому, що зазначені мережі є в першу чергу гетерогенними, тобто складаються з локальних та глобальних ділянок, які можуть бути реалізовані як дротовими або бездротовими. Відсутність єдиної комплексної концепції ефективного середовища проектування зазначених мереж призводить до того, що проекти виконуються емпірично, з високою часткою рутинних робіт й приховують ймовірність помилок, неефективних або ж морально застарілих рішень. У більшості випадків рідко здійснюються попередні кількісні оцінки обсягу інформації, яка передається по телекомунікаційним каналам при заданій пропускній здатності. Це призводить до неефективного використання активних мережевих компонентів, ускладнює менеджмент та адміністрування. Важливо також зазначити що галузь телекомунікацій, є однією з найбільш динамічно прогресуючих в науковому і технологічному плані галузей що зумовлено перед усім зростаючими потребами ринку інформаційних послуг і потребами нашого суспільства. А отже дуже актуально в наш час враховувати ці тенденції , і проектувати мережу з позиції її майбутнього гармонічного розширення і еволюції.
Арк.
1
Вим.
Арк..
№ документ
Підпис
Дата
Cформулювання ділово-орієнтованої мети проекту мережі.
№
з/п
Прізвище
Ім’я
По-батькові
Тип
Група
1.
Витрикуш
Дмитро
Андрійович
5.3
ІМЗ-11
Постановка завдання:
Структура об’єкту (ознайомлення з основною адміністративною структурою об’єкта та її функціями).
Особливості функціонування даного об’єкту (та їх можливий вплив на реалізацію структури мережі).
Висновок
Структура об’єкту:
Основними завданнями лікарні швидкої медичної допомоги є, крім тих,що стоять перед будь-яким стаціонарним закладом, надання реанімаційної допомоги і інтенсивної терапії, експрес-діагностики і виведення із важкого стану хворого з порушення життєво важливих функцій. Ще однією особливістю лікарні швидкої медичної допомоги є те, що на цей тип закладів покладається головна роль по керівництву екстреної стаціонарної допомоги населенню відповідної території, вона ніби керує службою і здійснює контроль за діяльністю, виконуючи організаційно-методичні функції. З цією метою в структурі лікарні швидкої допомоги виділяється спеціальний організаційно-методичний відділ (кабінет), котрий не тільки аналізує діяльність і об’єм екстреної медичної допомоги, її якість і ефективність, але і забезпечує консультативною допомогою заклади міста з питань швидкої медичної допомоги, а також організовує систему підвищення кваліфікації медичного персоналу служби. Важливими структурними підрозділами лікарні швидкої медичної допомоги є відділення реанімації та інтенсивної терапії. Крім того, особливу роль грає функціонально-організаційна структура приймального відділення, де працює цілодобово бригада лікарів. В лікарні швидкої медичної допомоги хворі чи постраждалі, що знаходяться в стані, який загрожує життю, можуть надходити безпосередньо в реанімаційне чи в спеціалізоване відділення, де функціонують блоки інтенсивної терапії.
В міській лікарні швидкої медичної допомоги є такі відділення: хірургічне (загально профільне); гінекологічне ; травматологічне; нейрохірургічне; невропатологічне; терапевтичне; анастезіолого-травматологічне; відділення швидкої медичної допомоги та інші. Також до складу непрофільних адміністративних відділів об’єкта можна віднести бухгалтерію, відділ кадрів, службу охорони, і кухня для харчування хворих що знаходяться на стаціонарі. Важливим фактором є те що структура об’єкту є централізованою (Рис 1.0) , при реалізації мережі потрібно це врахувати, також важливим фактором є те що потрібно забезпечити швидкий і надійний обмін інформацією між окремими спеціалізованими підрозділами.
Арк.
2
Вим.
Арк..
№ документ
Підпис
Дата
Рис. 1.0 Загальна адміністративна структура об’єкту (основний об’єкт і пов’язані з ним сателіти).
Структурними підрозділами швидкої медичної допомоги у великих містах (більше 500 тисяч чоловік) є: адміністративне керівництво станції (відділення); адміністративно-господарські та інженерно-технічні служби; відділи: організаційно-методичний, госпіталізації, оперативний; аптека з центральною стерилізаційною; довідкове бюро.
Відділ госпіталізації контролює правильність використання ліжкового фонду і забезпечує планомірність екстреної госпіталізації в стаціонари міста у відповідності із наявністю вільних місць та профілем закладу.
Основне завдання оперативного відділу полягає у прийомі викликів від населення за телефоном “03” і передача їх на підстанції чи по радіотелефонному зв’язку безпосередньо виїзними бригадами, що є у дорозі. Цей відділ забезпечує своєчасність надання допомоги населенню. У структуру відділу входять диспетчерська по прийому викликів від населення; диспетчерська по направленню і керуванню виїзни ми бригадами; відділення санітарного транспорту; довідкове відділення.
Особливості функціонування даного об’єкту:
Для наближення швидкої медичної допомоги до населення і підвищення оперативної роботи бригад організовується мережа підстанцій на правах відділень швидкої медичної допомоги.
Диспетчер підстанції, одержавши виклик з оперативного відділу станції, заносить його до карти виклику швидкої допомоги і передає бригаді, яка має виїхати на місце події.
Невідкладна допомога на станціях та у відділеннях швидкої допомоги здійснюється бригадами швидкої медичної допомоги. Бригада є функціональною одиницею станції (відділення) швидкої медичної допомоги, яка працює 24 години на добу. Виїзні бригади швидкої медичної допомоги бувають таких видів: лікарські загально профільні, фельдшерські, спеціалізовані. До складу фельдшерських бригад включаються акушерські, перевізні, а також лікарські бригади, які не були укомплектовані лікарями. У число спеціалізованих бригад входять кардіологічні, неврологічні, психіатричні, інтенсивної терапії та інші спеціалізовані бригади. Кожна має свою специфіку і графік роботи що потрібно враховувати при проектуванні мережі. Отже важливим фактором є забезпечення мобільності і адаптованості мережі , а також підтримка ефективних систем віддаленого доступу.
Арк.
3
Вим.
Арк..
№ документ
Підпис
Дата
Диспетчер підстанції, одержавши виклик з оперативного відділу станції, заносить його до карти виклику швидкої допомоги і передає бригаді, яка має виїхати на місце події.
Терміновість направлення бригади на виклик має бути диференційована і залежить від причини виклику. У першу чергу (не пізніше як через чотири хвилини після надходження виклику) направляють бригади для подання екстреної медичної допомоги, якщо приводом для виклику є біль у ділянці серця, травма, отруєння, утоплення, повішення, падіння з висоти, гостра кровотеча, ураження електричним струмом, пологи вдома чи в громадському місці.
Після повернення на підстанцію бригада передає диспетчеру карту виклику. У ній мають бути записані результати обстеження хворого, діагноз, лікування і місце госпіталізації. В лікарні бригада залишає супровідний листок швидкої допомоги із зазначенням діагнозу, проведеного лікування, часу госпіталізації. Після виписки хворого з лікувального закладу відривний талон супровідного листка повертають на підстанцію. У талоні зазначають діагноз при надходженні хворого, клінічний і заключний діагнози, кількість ліжко-днів.
Станція (відділення) швидкої медичної допомоги не видає листків непрацездатності, судово-медичних висновків, не проводить експертизу алкогольного сп’яніння, а також не видає ніяких довідок хворим та їх родичам за винятком усних довідок при особистому звернення населення або по телефону про місцезнаходження хворих і потерпілих, яким було надано допомогу медичним персоналом станції.
Підстанції швидкої медичної допомоги дислокуються у геометричному центрі обслуговуваної території, поблизу транспортних магістралей, з урахуванням розташування закладів, які здійснюють екстрену госпіталізацію. При цьому також беруть до уваги розташування житлових масивів, промислових і культурних центрів, місць масового скупчення людей, потоки їх руху та інші фактори.
Критеріями визначення меж зони обслуговування є довжина найдовшого маршруту (радіуса), що орієнтовно становить у міській місцевості 5 – 7 кілометрів; у сільській – 20 кілометрів, і час їзди бригади, який не перевищує відповідно 15 і 30 хвилин.
Враховуючи дані особливості та з метою зменшення часових втрат при передачі прийнятих викликів і обміні різноманітною оперативною інформацією організовуються безпосередні (прямі) лінії телефонного зв’язку між центральною диспетчерською станцією швидкої медичної допомоги і підстанціями (пунктами), а також радіозв’язок з усіма виїзними бригадами швидкої медичної допомоги.
Крім безпосередніх ліній телефонного зв’язку з підстанціями, центральна диспетчерська забезпечена лініями телефонного зв’язку з пунктами (відділеннями) невідкладної медичної допомоги , прийомними відділеннями лікарень, медпунктами вокзалів, портів, стадіонів, відділеннями міліції та пожежними частинами, рятувальними та оперативно-ремонтними службами.
3)Висновок:
Для створення ефективної мережі лікарні швидкої допомоги потрібно розглядати її в цілому як суму її елементів (адміністративних структурних одиниць), також потрібно взяти до уваги що вона повинна володіти чіткою ієрархією і централізацією. Високі вимоги будуть швидше за все висуватися до надійності роботи і до забезпечення конфіденційності та безпеки даних. Також враховуючи специфіку об’єкта потрібно надати можливість віддаленого доступу до мережі для лікарів і виїзних бригад. Враховуючи усі аспекти на даному етапі можна побачити що мережа буде доволі неоднорідною і може поєднувати в собі кілька технологій для передачі даних, які потрібно ефективно поєднати і забезпечити їх взаємодію.
Арк.
4
Вим.
Арк..
№ документ
Підпис
Дата
Формування вимог до проекту
Список ділових цілей
1. Операції замовника, критичні для успіху проекту.
2. Критерії замовника щодо успіху проекту і наслідки невдачі.
3. Власне розуміння змісту мережного проекту.
4.Таблиця мережних застосувань замовника. Табл..1.0
5. Поясніть суть політики замовника щодо схвалення вибору виробників обладнання,
протоколів, або платформ.
6. Поясніть суть політики замовника щодо відкритих рішень і рішень, захищених правом
власності.
7. Поясніть суть політики замовника щодо поширення повноважень на використання
мережного проекту і його здійснення.
8. Перерахуйте статті кошторису мережного проекту.
9. Охарактеризуйте основні етапи і часові рамки виконання завдань етапів та проекту в
цілому.
10. Охарактеризуйте технічний мережний персонал замовника та їх технічну компетенцію.
11. Назвіть пропозиції щодо формування технічного персоналу замовника для експлуатації
та підтримки проектованої мережі..
12. Охарактеризуйте офісну політику, яка може мати вплив на мережний проект.
Контрольний список ділових цілей:
Для успіху проекту замовник повинен узгодити свої побажання і можливості з виконавцем в рамках проектної документації, та насамперед: надати необхідну технічну документацію , що до приміщень де буде розміщена мережа, також має бути узгоджено кошторис проекту, та графік проведення робіт по встановленню і налаштуванню мережі. Важливо щоб замовник виділив окреме приміщення (вразі потреби) для розміщення мережевого обладнання , та обладнання для зберігання і обробки даних (серверів, маршрутизаторів, то що) , та забезпечення нормальних умов їх роботи і відповідного ступеню захисту.
Замовник потребує надійну мережу для швидкого і ефективного доступу до інформації про пацієнтів, та для спрощення опрацювання викликів. Мережа повинна бути гнучкою і захищеною від несанкціонованого доступу, також має існувати можливість здійснювати захищений віддалений доступу до даних . При цьому процес доступу до інформації має бути максимально простим і ефективним (з реалізованим на рівні відповідних клієнтських застосувань). Враховуючи що мережа проектується для екстреної медичної служби то в разі критичної невдачі проекту, чи несправностей в мережі при її експлуатації це може відобразитися на якості надання медичних послуг, тому під час впровадження проекту доцільно паралельно інтегрувати його з існуючими системами обробки і передачі інформації (не відкидаючи їх) поки не буде забезпечено задовільний рівень надійності і стабільності роботи системи.
Мережевий проект дозволить покращити якість надання медичних послуг, застосувавши відповідні технології можна реалізувати сучасну систему для зберігання і обробки даних що до пацієнтів, створити надійний механізм доступу до цієї інформації для виїзних бригад з практично будь-якої точки , використовуючи відповідні засоби бездротового доступу до мережі (в рамках наприклад захищеного VPN з’єднання). Також потрібно організувати централізовану мережу в самій лікарні, для ефективного обміну інформацією між її адміністративними підрозділами (приймальнею, лабораторією, ординаторською та інш.).
Арк.
5
Вим.
Арк..
№ документ
Підпис
Дата
Табл. 1.0
Назва
застосування
Тип
застосування
Нове
застосування?
(так або ні)
Критичність
застосувань
Примітки
Outlook Express
поштовий клієнт
ні
2
Використовується для професійної переписки , встановлений на усіх кінцевих машинах.
MS Access
СУБД
так
3
Призначена для роботи з базою дан
х що знаходиться на сервері.
Opera
веб браузер
ні
1
для доступу до інформації в мережі Інтернет.
MS Word
текстовий редактор
ні
1
створення текстових файлів
VPN Client
програма для створення віртуальних тунелів
так
3
система для віддаленого доступу
diX
медичне відображення
так
3
спеціалізоване застосування
Політика замовника по даному питанню базується на ефективності , надійності і простоті використання , при оптимальному співвідношенні ціна /якість. На першому місці по критеріям вибору виноситься надійність роботи системи, тому що розпорядок роботи лікарні швидкої допомоги 24/7, а стабільність роботи системи повинна весь цей час забезпечуватися на належному рівні. На мережевому рівні буде використано протокол ip ,як найбільш зручний і універсальний.
Мають переважати продукти захищені правом власності так як вони більш надійні , і в більшості випадків можна звернутися в службу тех. підтримки чи отримати своєчасно оновлення. Що дозволяє забезпечити надійність , і ефективність роботи рішень без надлишковості технічного обслуговуючого персоналу.
Поширення повноважень на використання і розробку проекту має здійснюватися централізовано і суворо контролюватися .
До статей кошторису мережевого проекту можна віднести : Затрати на формування проектного рішення, вартість обладнання і спеціалізованого програмного забезпечення, вартість доставки і монтажу, затрати на випробовування і оптимізацію.
На розробку і планування проектного рішення -1,5 міс. , на реалізацію 4 міс., на тестування і оптимізацію 1 міс.. (Враховуючи об’єм роботи, і те що необхідно ще уточнити фронт робіт ці дані є приблизними і можуть бути змінені в остаточному варіант плану реалізації проектного рішення.)
Арк.
6
Вим.
Арк..
№ документ
Підпис
Дата
До технічного мережевого персоналу замовника належить системний адміністратор , що володіє доволі хорошими навиками роботи з мережею, може забезпечити стабільну роботу сервера і ліквідувати несправності в роботі мережі.
Для підвищення надійності і ефективності потрібно збільшити кількість кваліфікованого мережевого персоналу хоча б до 2-3 чол. для забезпечення ефективного цілодобового моніторингу роботи мережі , забезпечення безпеки і надійності роботи. А також для розподілу рівнів доступу і адміністрації мережевих ресурсів.
Враховуючи специфіку роботи замовника, важливо довести корисність даного рішення а також важливим фактором є те що в процес його реалізації і адаптації не повинен відображатися на ефективності роботи замовника.
Список технічних цілей:
удокументовані наміри замовника з розширення кількості розташувань, користувачів і
серверів/станцій на наступний рік і наступні два роки;
встановлені плани перенесення серверів підрозділів на ферми серверів або до
об’єднання мереж;
встановлені плани замовника щодо під’єднання до мереж загального користування, щоб
спілкуватися з партнерами або іншими компаніями;
удокументовані цілі присутності мережі у відсотках безвідмовної роботи і/або в годинах
напрацювання на відмову і тривалості ремонту;
удокументовані цілі для максимального середнього завантаження мережі на спільних
сегментах;
удокументовані цілі для перепускної здатності мережі;
удокументовані цілі для перепускної здатність міжмережних пристроїв;.
удокументовані цілі для безпомилковості та прийнятного значення рівня бітових
помилок;
погоджено з замовником важливість використання великих розмірів рамок для
забезпечення максимальної ефективності;
визначені застосування, які мають більш жорсткі вимоги щодо часу відповіді, ніж
стандартні 100 мс.
погоджено з замовником ризики безпеки мережі та вимоги до захисту;
зібрані вимоги до керованості мережі, зокрема, цілі для управління продуктивністю,
відмовами, конфігуруванням, захистом, та обліком користувачів;
складено і погоджено з замовником список цілей проектування мережі, включно з
технічними та діловими цілями;. список розпочинається однією спільною ціллю і
містить інші цілі в пріоритетному порядку з відзначенням критичних цілей;
таблиця мережних застосувань 1.1
Арк.
7
Вим.
Арк..
№ документ
Підпис
Дата
Контрольний список технічних цілей:
Цільова присутність мережі має складати 99.98%, час напрацювання на відмову 4000 годин, типовий час ремонту одна година. Також має бути забезпечене дублювання критичних елементів мережі.
На наступний рік планується відкриття нового крила відділення інтенсивної терапії, тому необхідно врахувати можливість розширення при побудові мережі, також треба врахувати можливість збільшення кількості виїзних бригад і передбачити механізм для розподілу навантаження на різних сегментах мережі.
В майбутньому потрібно враховувати плани розширення і інтеграції мережі з іншими закладами охорони здоров’я. Має бути також представлення лікарні в мережі Інтернет , шляхом підтримки і розміщення її веб-сторінки з інформацію про лікарню і необхідними контактами.
Для локального сегменту мережі ступінь оптимального використання мережі має бути близькою до 100% для WAN в середньому має становити 70-75%.
Пропускна здатність у середині локальної мережі може наближатися до 100Мбіт/сек. , враховуючи що пікове навантаження нерівномірно розподілене як в часі так і відносно до певних сегментів мережі, вона може змінюватися залежно від цих факторів але має підтримуватися на достатньому для ефективного функціонування системи рівні. Швидкість у WAN мережах (враховуючи сучасні методи віддаленого доступу) має сягати 1-2 Мбіт/сек., для ефективної роботи у мережі, і підтримки повної її функціональності.
Для локального сегменту мережі ступінь оптимального використання мережі має бути близькою до 100% для WAN в середньому має становити 70-75%.
Пропускна здатність у середині локальної мережі може наближатися до 100Мбіт/сек. , враховуючи що пікове навантаження нерівномірно розподілене як в часі так і відносно до певних сегментів мережі, вона може змінюватися залежно від цих факторів але має підтримуватися на достатньому для ефективного функціонування системи рівні. Швидкість у WAN мережах (враховуючи сучасні методи віддаленого доступу) має сягати 1-2 Мбіт/сек., для ефективної роботи у мережі, і підтримки повної її функціональності.
Враховуючи добре значення порогу – не більше одної помилкової рамки на 10^6 байтів даних. Вибирається такий розмір рамки який буде максимально ефективним для передачі даних. Розмір рамки Ethernet, FastEthernet макс. складає 1500 байт.
Високі вимоги що до рівня затримки має застосування MediX, яка працює в режимі реального часу передачі інформації.
Вимоги до захисту полягають в обмеженні фізичного і мережевого доступу до обладнання , використання систем аутентифікації та захисту від несанкціонованого доступу, застосування системи рівнів доступу, і ведення журналів доступу та підтримання політики що до запобігання компрометації паролів. Також доступ до мережевих пристроїв та сховищ даних має бути дозволений лише авторизованому персоналу.
Управління мережею частково автоматизоване за допомогою спец. мережевих протоколів здійснюється централізовано , з центрального вузла мережі мережевим адміністратором.
Висновок:
Керуючись сформованими цілями, можна приступити до створення логічної топології мережі , відповідно до об’єму інформаційних потоків і адміністративної структури об’єкту, враховуючи відповідні вимоги що до надійності і безпеки. Можна провести ефективну логічну сегментацію мережі для найбільш ефективного розподілення навантаження.
3. Побудова логічної моделі мережі
Арк.
8
Вим.
Арк..
№ документ
Підпис
Дата
Табл. 1.1
Арк.
9
Вим.
Арк..
№ документ
Підпис
Дата
Вияснення поточного стану наявної мережі: її структура, функціональний склад,
характеристики наявних мережних застосувань.
На даний момент мережа представляє собою примітивну однорангову локальну мережу , без можливості входу з ззовні, чи віддаленого підключення. В якій працює близько десяти стаціонарних машин. Частина машин взагалі працюють автономно, і немають доступу до мережі. Більшість інформації про пацієнтів зберігається у картотеці. Через це робота системи є повільною і неефективною. Враховуючи стан «мережі» і те що система потребує радикальних змін , існуюча система не має суттєвого впливу на проектування мережі і її реорганізацію.
Побудова логічної моделі пропонованої мережі
Постановка завдання:
Зміст
Таблиці адресації.
Характеристика особливостей реалізації мережі.
Логічна топологія.
Висновок.
Таблиця внутрішньої адресації :
Назва Vlan
Номер Vlan
мережева адреса
(внутрішня)
Шлюз за замовчуванням
Кількість кінцевих машин
Діапазон адрес
Management (Native)
vlan 45
172.17.45.0\24
192.0.1.14
-------------
172.17.45.1-254
Wi-Fi (ординаторська)
vlan 2
172.17.2.0\24
192.0.1.14
до 254*
172.17.2.1-254
Адміністрація
vlan3
172.17.3.0\24
192.0.1.14
6
172.17.3.1-254
Бухгалтерія
vlan4
172.17.4.0\24
192.0.1.14
5
172.17.4.1-254
Лабораторія
vlan5
172.17.5.0\24
192.0.1.14
до 254*
172.17.5.1-254
Приймальня
vlan6
172.17.6.0\24
192.0.1.14
до 254*
172.17.6.1-254
1 Відділення
vlan7
172.17.7.0\24
192.0.1.14
до 254*
172.17.7.1-254
2 Відділення
vlan 8
172.17.8.0\24
192.0.1.14
до 254*
172.17.8.1-254
3 Відділення
vlan9
172.17.9.0\24
192.0.1.14
до 254*
172.17.9.1-254
Реанімація
vlan10
172.17.10.0\24
192.0.1.14
до 254*
172.17.10.1-254
Табл 1.2
*Примітка: Кількість кінцевих машин не прив’язана лише до стаціонарних станцій , а також до мобільного медичного обладнання, що має можливість для підключення до ip мережі через Ethernet, тому враховуючи вважаю недоцільним суттєво обмежувати адресацію мережі.
4. Побудова фізичної моделі пропонованої мережі
Арк.
10
Вим.
Арк..
№ документ
Підпис
Дата
Зовнішня адресація :
Мережева адреса: 192.0.1.4\30 , 192.0.1.8\30, 192.0.1.12\30, 192.0.1.16\30
Серевер 1
192.0.1.9
Сервер дзеркальний
192.0.1.10
Маршрутизатор 1
192.0.1.5
Шлюз по замовчуванню
(з'єднання між маршрутизаторами)
192.0.1.13
Маршрутизатор 2
192.0.1.6
192.0.1.14
RADIUS-Server
192.1.17.0
Характеристика особливостей реалізації мережі.
Використаний протокол маршрутизації OSPF як найбільш оптимальний, він дозволяє ефективно зменшити час збіжності мережі та запобігти зайвій надлишковості. Також для запобігання утворенню «петель» доцільно використати протокол STP.
Мережа має високі показники надійності на 2 і 3 рівні ієрархії , інформація на сервері дублюється на дзеркальний сервер який з певним періодом часу синхронізується з основним сервером, також дублюється маршрутизатор . Це дозволяє досягнути високого рівня надійності. Відповідно до адміністративного поділу для підвищення захисту мережа поділена на Vlan, а до бази даних на сервері можна здійснити лише авторизований доступ в залежності від профілю користувача і його рівня доступу. В ординаторській розміщена точка доступу , яка забезпечує швидкий і мобільний доступ до інформації персоналу за допомогою захищеного з’єднання. Також підтримується відео зв’язок в залі для консиліумів, а також в диспетчерській підтримується ip- телефонія для зв’язку з підстанціями і прийому викликів разом із звичним телефонним зв’язком. Для аутентифікації використовується RADIUS-Server. Для віддаленого доступу доцільно використовувати VPN-з’єднання. Враховуючи використання приватних адрес потрібно налаштувати NAT. Відповідні зовнішні канали захищені за допомогою Firewall. NAT необхідно налаштувати на обох маршрутизаторах що мають доступ до мережі. Для управління мережею застосовується протокол STMP і VTP. Операційна система серверів FreeBSD. Використовувана база даних Microsoft Access.
Рис. 1.1 Логічна топологія мережі
Арк.
11
Вим.
Арк..
№ документ
Підпис
Дата
Висновок: В загальному окресливши логічну структуру мережі і вибравши набір протоколів, що будуть використані для її ефективного функціонування, можна перейти до проектування її фізичної моделі після уточнення технічного завдання.
5. Побудова фізичної моделі пропонованої мережі
Фізична будова пропонованої мережі:
1) особливості і рекомендоване використання вибраних пристроїв і технологій;
2 )вартість мережних пристроїв і послуг;
3 )наявність і доступність вибраних пристроїв і технологій.
Вибір мережевого обладнання і похідних матеріалів, розрахунок загальної вартості проекту на даний момент:
Комутатори. 3шт.
Варіанти:
1) Коммутатор D-Link DGS-1024D/GE
Загальна характеристика:
Керованість: Некерований.
Загальна характеристика: 24 порти10BASE-T/ 100BASE-TX/ 1000BASE-T RJ-45Гарантія: 12 місяців
Ціна: 2707 грн.
Рис. 1.2
2) Коммутатор Cisco SB SPS224G4-G5
Загальна характеристика:
Керованість: Керований.
Загальна характеристика: 24 порти Ethernet 10/100 Мбит/сек +4 порти Gigabit 10/100/1000 Мбит/секГарантія: 60 місяців
Ціна: 11200 грн.
3) Коммутатор D-Link DES-1210-28
Загальна характеристика:
Керованість: Некерований.
Загальна характеристика: 24 x Fast Ethernet RJ-45Гарантія: 36 місяців
Ціна: 2936 грн.
Враховуючи вимоги до надійності мережі а також до захисту даних що в ній передаються, вважаю що найкращим вибором буде коммутатор Cisco SB SPS224G4-G5, хоч він і доволі дорогий в порівнянні з іними представленими моделями, але його керованість і набір інтегрованих функцій для захисту мережі: (STP Root Guard, DHCP Guard, IP Source Guard, а також підтримка динамічної перевірки ARP), + 4 Гігабітні порти, а також 5 рична гарантія – є очевидним задатком для вибору саме цього обладнання яка може стати продуманим і довгостроковим рішенням.
Арк.
12
Вим.
Арк..
№ документ
Підпис
Дата
Маршрутизатори 2шт.:
Варіанти:
1)Маршрутизатор Cisco RV042-EU
Рис. 1.3
Загальна характеристика:
PartNumber:
RV042-EU
Тип:
Провідний
Порты Ethernet:
2x10/100BASE-T Ethernet (MDI/MDIX)
Порти WAN:
4х10/100BASE-TX Ethernet (MDI/MDIX)
Типи підключення WAN:
4х10/100BASE-TX Ethernet (MDI/MDIX)
Мережеві протоколи:
PPTP, IPsec
Метод коммутації портів:
Store-and-forward
Антенна:
відсутня
Безпека:
SPI firewallПрава доступу: до 50 користувачівURL фільтр.
Керування пристроєм:
Web-інтерфейс
Індикатори:
Internet, DMZ/Internet, DMZ Mode, Diag, 1-4
Живлення:
Зовнішній адаптер.
Гарантія:
12 місяців Ціна: 4 664 грн.
2) Маршрутизатор Asus RT-AC68U
PartNumber:
RX3042H
Тип:
Провідний
Стандарти:
Auto MDI/MDIX
Порти Ethernet:
4 x 10/100 мбіт/сек
Порти WAN:
Ethernet 10/100 Мбіт/сек
Арк.
13
Вим.
Арк..
№ документ
Підпис
Дата
Типы подключения WAN:
Ethernet 10/100 Мбіт/сек
Мережеві протоколи:
RIP v1, RIP v2
Метод коммутации портів:
Store-and-forward
Антенна:
Відсутня
Розміри:
194 x 42 x 154 мм
Гарантія:
24 міс. Ціна: 4903 грн.
3) Маршрутизатор D-Link DIR-100
PartNumber:
DIR-100
Тип:
Провідний
Стандарти:
- IEEE 802.3 10BASE-T Ethernet - IEEE 802.3u 100BASE-TX Fast Ethernet - ANSI/IEEE 802.3 NWay - IEEE 802.3x
Порти WAN:
Підтримка підключення DSL и кабельного модему. Підтримка `Always-on` (bridged) і PPPoE для PPP
Мережеві протоколи:
- CSMA/CD
Метод коммутації портів:
Store-and-forward
Антенна:
Відсутня
Безпека:
- UL- TUV
Індикатори:
- На порт: LAN - На прилад: Power, Status
Живлення:
- 5В постійного струму 2А +/- 5%
Гарантія:
12 міс. Ціна 957 грн.
Враховуючи все що сказано по відношенню до Комутаторів: пропоную маршрутизатор Cisco RV042-EU
Вигідно виділяється перед конкурентами + в взаємодії з комутаторами дає можливість використання пропрієтарних протоколів Cisco.