МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ ТА НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Кафедра менеджменту організацій
Інститут економіки і менеджменту
РОЗРАХУНКОВА ГРАФІЧНА РОБОТА
з дисципліни:
“Інформаційно-комунікаційний менеджмент”
«Виробництво черепиці – компанія SUNTILE»
Львів – 2013
ЗМІСТ
ВСТУП……………………………………………………………………………………….3
1. Опис підприємства, його місія та основні напрямки діяльності.……………………...4
2. Структура управління підприємством ………………………………….………………5
3. Завдання відділу маркетингу і реклами, технологічні процеси, які характеризують призначення підрозділів цього відділу, основні функції цього відділу та його підрозділів.…………….………………………………………………………………...…………..7
4. Аналіз стану розвиненості ІКС на підприємстві ……………...………………………7
5. Завдання, що виникають на основі функцій підрозділу……………………………….8
6. Інформаційні потоки, які пов’язані з вказаними задачами. Оперограма, маршрутно-технологічна карта та документограма………………………………………………………..…10
7. Власний варіант формування локальної обчислювальної мережі, яка б реалізувала задачі у спеціалізованій інформаційній системі…………………………………………………13
8. У рамках розглянутих задач можна відмітити таке:
місце знаходження первинної та вторинної інформації з одночасною прив’язкою до організаційної структури управління місце та локальної обчислювальної мережі;
обсяги цієї інформації (у записах);
періодичність оновлення;
вимоги до збереження, доступу, оновлення, введення, обробки тощо………...14
9. Опис компонентів, які будуть входити в дану спеціалізовану ІКС………………….15
10. Розробити стратегію розвитку інформаційного забезпечення системи управління організацією………………………………………………………………………………………..17
11. Аналіз рівня автоматизації на підприємстві………………………………………....17
12. Стратегія розвитку ІКС організації…………………………………………………..20
ВИСНОВОК………………………………………………………………………………..23
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ……………………………………………..24
ВСТУП
На сьогоднішній день будівництво є однією з найбільш популярних галузей, що розвиваються. Першорядним питанням при затії будівництва є якість, надійність і вартість будівельних матеріалів. Український будівельний ринок буквально переповнений традиційними і сучасними будматеріалами імпортного та вітчизняного виробництва. Їх вибір обмежується виключно вашими перевагами і фінансовими можливостями.
Якого б призначення не була споруда, вона повинна бути зведена правильно і якісно. Особливої уваги потребує покрівля, на яку покладено найважливіші «обов'язки» – захист приміщення від проникнення вологи, холоду і опадів. Сьогодні на ринку покрівельні матеріали представлені в широкому асортименті, але найбільш затребуваною є металочерепиця. І це не спроста, вона володіє всіма необхідними характеристиками, що пред'являються до сучасних покрівельних матеріалів. Головними її перевагами є: привабливий зовнішній вигляд, висока якість, простота монтажу, довговічність і доступність. За зовнішнім виглядом якісну металочерепицю навіть фахівцям важко відрізнити від натуральної, причому, по довговічності і надійності вона їй зовсім не поступається.
Металочерепиця досить молодий і новий матеріал для покрівлі. Але не дивлячись на це вона завойовує ринок і популярність у покупців стрімкими темпами. І цей успіх металочерепиці можна цілком логічно пояснити, тому що вона володіє хорошими естетичними властивостями, досить недорого коштує в порівнянні з іншими покрівельними матеріалами, а також має досить довгий термін використання.
Металочерепиця являє собою багатошарову конструкцію. Основним матеріалом є оцинковані сталеві листи, поверхня яких покривається кольоровим полімерним покриттям, яке може мати різний візерунок. Як правило, малюнок імітує натуральну черепичну покрівлю. Слід зазначити, що цей покрівельний матеріал має підвищену стійкість до впливів низьких і високих температур, до несприятливих атмосферних впливів, тому ідеально підходить для використання в районах з різними кліматичними умовами. При якісному захисному покритті металочерепиці та експлуатації в більш-менш сприятливих кліматичних умовах, вона прослужить Вам близько 50 років.
Перша металочерепиця була виготовлена близько 60 років тому, англійською компанією. Найбільшими виробниками цього покрівельного матеріалу сьогодні є швейцарські виробники і виробники Фінляндії. Фінська покрівля вважається еталоном якості металочерепиці. Проте виробництво металочерепиці і в Україні стрімко набирає обертів. Сьогодні ринок металочерепиці заповнюється не лише продукцією відомих виробників світу, але і українськими компаніями, яка за властивостями нічим не поступається імпортним товарам. Тому, об’єктом дослідження даної роботи є компанія SUNTILE – фінське виробництво металочерепиці в Дніпропетровську.
1. Опис підприємства, його місія та основні напрямки діяльності.
SUNTILE™ (Сантайл) — компанія, що не так давно з’явилася на ринку України. Проте, за час своєї діяльності уже зуміла налагодити безперебійну систему виробництва. Підприємство динамічно розвивається і взявши курс на виробництво металочерепиці високої якості, впевнено почувається серед конкурентів.
Компанія SUNTILE – це єдина фірма в українському сегменті, що здійснює виробництво металочерепиці на європейському обладнанні останнього покоління. В арсеналі Сантайл — автоматичні лінії фінської компанії Samesor. Використання інноваційного обладнання дозволяє виготовляти металочерепицю з унікальними геометричними параметрами — із змінною довжиною хвилі і висотою ступені по довжині листа. Такий вид металочерепиці «Монтерей» наділений додатковими рисами індивідуальності дизайну, що дає можливість задовольнити потреби найвимогливіших замовників.
Виробництво металочерепиці компанією SUNTILE™ відбувається з дотриманням найкращих технологій та світових практик. Для виготовлення металочерепиці компанія використовує тільки якісний металопрокат лідерів металургійної галузі: ММК (Росія), АрселорМіттал (Німеччина, Польща), АрселорМіттал Теміртау (Казахстан), ММК Атакаш (Туреччина), а також підприємств Кореї. Різновиди металочерепиці SUNTILE показано на рис. 1.
/ / /
Рис. 1. Різновиди металочерепиці SUNTILE
За величиною компанія SUNTILE – це середнє підприємство (750 чол.)
За організаційно-правовою формою компанія SUNTILE – Товариство з обмеженою відповідальністю.
Товариство з обмеженою відповідальністю – це таке товариство, що має статутний фонд розділений на частки, розмір яких визначається установчими документами. Учасники ТОВ несуть відповідальність лише в межах їх внесків у майно товариства. Підприємство засноване згідно закону України «Про господарські товариства».
Компанія SUNTILE ™ є офіційним постачальником високоякісної оцинкованої сталі і сталі оцинкованої з полімерним покриттям в рулонах від світових лідерів металургійної галузі. Партнерами компанії є: Німеччина (ArcelorMittal), Казахстан (ArcelorMittal Temirtau), Китай (Sino Master), Корея (DK DONGSHIN, COUNION STEEL), Польща (ArcelorMittal), Румунія (ММК, ArcelorMittal Galat), Туреччина (ММК Metalurji), Франція (Myriad), Росія (MMK), Індія (ESSAR STEEL) та ін..
На рахунку даного підприємства є багато замовлень з відомих супермаркетів: «МЕТРО», «АШАН», «ПРАКТІКЕР», «ЄВРОБУД», «ЕПІЦЕНТР» тощо.
Місією компанії SUNTILE є: забезпечення споживача якісною та доступною продукцією за всіма вимогами споживача, тобто якість-ціна-дизайн.
Основним видом діяльності компанії є виробництво, оптовий та роздрібний продаж металочерепиці, виготовленої за новітньою європейською технологією.
Також підприємство SUNTILE займається такими видами діяльності:
виробництво, оптовий та роздрібний продаж композитної металочерепиці;
виробництво, оптовий та роздрібний продаж фасадних профілів
надання після продажного сервісу (доставка по місту, встановлення даної продукції, наданні знижок на наступні покупки тощо.)
Місце знаходження підприємства: м. Дніпропетровськ, просп. К. Маркса, 17в. Зручне територіальне розташування в центрі України дозволяє здійснювати оперативну доставку продукції по всій країні.
2. Структура управління підприємством.
Структуру управління підприємства показано на рис. 2.
Рис. 2. Структура управління підприємства SUNTILE
Дана структура є лінійно-функціональною, що передбачає, що функціональні служби отримують повноваження управління службами нижчого рівня, які виконують відповідні спеціальні функції.
Компанія SUNTILE потребує вдосконалень інформаційної системи різних підрозділів, що забезпечує ефективну діяльність підприємства в цілому, проте значного вдосконалення потребує відділ маркетингу і реклами, що буде описаний далі.
3. Завдання відділу маркетингу і реклами, технологічні процеси, які характеризують призначення підрозділів цього відділу, основні функції цього відділу та його підрозділів.
Відділ маркетингу і реклами займається аналізом навколишнього середовища та потреб споживачів, дослідженням ринку, плануванням збуту і асортименту товарів та послуг, просуванням товару, визначенням цінової політики, здійсненням рекламних заходів тощо. Працівники цього відділу визначають місткість ринку, критичні рівні збуту, вплив різних факторів на маркетингову діяльність. Завдяки цьому ми отримуємо інформацію про потенційних споживачів, їх уподобання та смаки. Можемо краще позиціонувати товар на ринку, використовуючи ефективні канали збуту і отримуючи максимальний прибуток. Ось чому інформаційна система відділу маркетингу і реклами така важлива для компанії, і потребує першочергового вдосконалення.
Керівником відділу маркетингу і реклами є заступник директора з маркетингу і реклами. Йому підпорядковується начальник відділу маркетингу і реклами. Відділ містить такі підрозділи: аналітичний підрозділ; підрозділ постачання і збуту; підрозділ реклами.
Аналітичний підрозділ займається збиранням інформації зі ЗМІ, різних новинок, щодо виготовлення металочерепиці, вивчає потреби, смаки та вподобання споживачів тощо. Дана інформація переходить до начальника відділу з маркетингу і реклами, який обробляє інформацію і радиться з заступником директора з маркетингу на рахунок конкретних питань. Ця інформація потрібна як для створення реклами, так і раціонального проведення маркетингової політики тощо.
Підрозділ постачання і збуту в основному шукає постачальників на вигідних для підприємства умовах, а також шукає споживачів товару. Він також включає в себе головних спеціалістів з імпорту і з експорту. Відповідно дані підрозділи співпрацюють з відділом ЗЕД, адже продукцію збувають і отримують не лише на українському ринку.
Підрозділ реклами. Включає в себе головних спеціалістів, які займаються розробкою дієвої реклами як для вітчизняного, так і для зарубіжного ринку. Реклама розробляється раціонально, тобто «сказане відповідає дійсності.»
Отже, відділ маркетингу і реклами займається дослідженням ринку і знаходить оптимальні шляхи для вигідного продажу товару тощо.
4. Аналіз стану розвиненості ІКС на підприємстві
Важливе значення у діяльності компанія SUNTILЕ мають інформаційні ресурси і комунікації, їх формування та використання для прийняття управлінських рішень.
Вимогою сьогодення стає необхідність переходу до більш складних інформаційно-комунікаційних систем, до створення таких систем комунікацій, в яких і підприємство, і споживач, і постачальник стають регулярними суб’єктами процесу обміну інформацією.
Сьогодні керівники приймають управлінські рішення, ґрунтуючись на даних, отриманих з інформаційних систем. Дані в інформаційно-комунікаційну систему поступають від персоналу підприємства і з офісних систем магазинів. Надалі вони використовуються для оперативного управління підприємством, контролю і аналізу діяльності мережі в цілому, регіональних представництв і магазинів. Споживачами даних інформаційної мережі є менеджери і керівники підприємства.
Керівнику підприємства, фінансовому директору, головному бухгалтеру, старшим менеджерам для ухвалення стратегічних управлінських рішень украй необхідно представляти повну картину стану підприємства і тенденцій його розвитку.
Сучасна розробка ІКС – це пошук нових шляхів вдосконалення самої управлінської діяльності, а саме розробка бізнес-процесів для формалізації і моделювання процедур управління з подальшим аналізом, визначенням найбільш раціональних варіантів організації бізнес-процесів.
Ось чому ІКС така важлива на підприємстві. Проте, аналіз показав, що стан сучасної ІКС на підприємстві SUNTILЕ потребує подальшого розвитку, подолання недоліків та удосконалення.
5. Завдання, що виникають на основі функцій підрозділу
На основі функцій вказаних в п. 3 можна сформувати такі завдання:
1. Завдання для аналітичного підрозділу.
Пошук правдивої і не застарілої інформації щодо потреб споживачів у даній продукції (металочерепиці).
Мета розв'язання: знайти необхідну інформацію про вимоги і смаки споживачів, про вид товару, яким вони найчастіше користуються і, який би вони хотіли б мати у власній оселі.
Початкові дані: дані в Інтернеті, з попередніх досліджень ринку, інформація про наявність проданої продукції, тобто її виду і форми у конкурентів тощо.
Шляхи розв'язання: пошук найновішої інформації в Інтернеті, проведення соціальних опитування споживачів, зокрема розроблення анкет, також зібрання інформації в базі даних по кількості проданого товару і якої форми, вивчення ринку конкурентів тощо.
Вихідні дані:
дані про товари конкурентів;
побажання споживачів, зібрані на основі соц. опитувань та анкет;
звіт про виконану роботу зі всіма виконаними завданнями тощо.
Вихідна форма: розроблена модель даного виду продукції (металочерепиця), а також акт про необхідну кількість товарів.
2. Завдання для підрозділу постачання і збуту.
Пошук постачальників якісної та недорогої продукції, на вигідних для підприємства умовах.
Мета розв'язання: необхідно перевірити із запропонованого переліку інформацію про постачальників, для того, щоб в подальшому з ними заключити контракт.
Початкові дані: відгуки щодо постачальників від конкурентів, інформація в Інтернеті, резюме постачальників тощо.
Шляхи розв'язання: вивчення і перевірка всіх документів, які надаються постачальниками, також їх історії існування на ринку тощо.
Вихідні дані:
дані про постачальників;
дані про кількість заключених з ними контрактів іншими фірмами (по мірі можливості);
дані про якість їх сировини тощо.
Вихідна форма: контракти з постачальниками.
3. Завдання для підрозділу реклами.
Розробка ефективної і доступної рекламної кампанії.
Мета розв'язання: необхідно зібрати інформацію про дієвість кожного з виду реклам, про її ціну та доступність тощо, на основі якої буде розроблена нова і ефективна реклама продукції.
Початкові дані: інформація з Інтернету, з попередніх опитувань споживачів різних товарів, інформація про рекламну кампанію у конкурентів.
Шляхи розв'язання: проведення додаткового дослідження щодо ефективності реклами, обрати ціну та якість реклами, проведення опитування, анкетування споживачів.
Вихідні дані:
інформація щодо найефективнішого розміщення реклами;
ціна кожного рекламного проведення;
ставлення споживачів до того чи іншого виду реклами.
Вихідна форма: акт про розроблення рекламної кампанії на досліджуваному ринку.
6. Згідно організаційної структури управління описую інформаційні потоки, які пов’язані з вказаними задачами. Для висвітлення цього завдання використаємо оперограму, маршрутно-технологічну карту та документограму.
Маршрутна технологічна карта – основний технологічний документ, що визначає послідовність проходження виробу по цехах і дільницях, в якій міститься перелік технологічних операцій із зазначенням обладнання, технологічного оснащення, розрядів робіт і норм часу. Для розробки ефективної рекламної кампанії, ми проведемо опитування серед споживачів про їхні вподобання. Маршрутно-технологічну карту подано в табл. 1.
Табл. 1
Маршрутно-технологічна карта
№
Назви операції
Виконавець
Норма часу на операцію, хв. (НІТ)
Норма часу на операцію, хв. (ТІТ)
Заробітна плата, грн.
Розрахунок величини вартості (НІТ), грн.
Розрахунок величини вартості (ТІТ), грн.
1.
Обговорення проблеми проведення опитування
Заступник з маркетингу і реклами
25
45
3000
9,9
15,6
2.
Погодження проведення опитування споживачів
Заступник з маркетингу і реклами
20
40
3000
5,6
11,3
3.
Повідомлення працівників рекламного підрозділу
Заступник з маркетингу і реклами
5
10
3000
1,4
2,8
4.
Збір інформації за допомогою опитування
Маркетолог
1100
1500
2500
218,7
298,2
5.
Передача інформації до керівництва
Маркетолог
25
45
2500
4,9
8,9
6.
Занесення інформації в комп’ютерну базу
Маркетолог
180
240
2500
42,6
56,8
7.
Обробка даних
Маркетолог
60
180
2500
11,9
35,7
8.
Аналіз інформації
Маркетолог
60
70
2500
11,9
13,9
9.
Складання звіту по результатах опитування
Заступник директора відділу маркетингу
30
55
3000
8,5
15,6
10.
Введення пропозицій вирішення проблем
Заступник директора відділу маркетингу
20
45
3000
5,6
12,7
11.
Складання рішення по даному звіті
Заступник з маркетингу і реклами
10
15
3000
2,8
4,2
12.
Складання тексту рішення
Секретар
10
15
2000
1,7
2,5
13.
Друкування рішення
Секретар
5
10
2000
0,8
1,7
14.
Затвердження рішення
Директор
10
15
5000
3,7
5,6
15.
Підписання рішення
Директор
5
5
5000
1,8
1,8
∑
1565
2290
-
-
-
З вищенаведеної маршрутно-технологічної карти про проведення опитування серед споживачів про їхні вподобання, можна зробити висновок, що з використанням нових інформаційних технологій, учасники процесу затрачають значно менше часу, ніж з використанням традиційних ІТ. Отже, лишається більше часу для виконання інших своїх обов'язків.
Оперограми представляють собою графічну інтерпретацію процесів створення документів, як по операціях формування в них інформації, що в них міститься, так і по операціях обробки носіїв інформації. З допомогою оперограм можна систематизувати зміст, раціоналізувати маршрути документів, визначати види робіт по документуванню управлінських процесів.
Складаємо оперограму про підготовку прийняття рішення щодо проведення рекламної кампанії. Дані та етапи підготовки прийняття рішення наведено в таблиці 2 та таблиці 3.
Табл. 2
Оперограма про підготовку прийняття рішення щодо проведення рекламної кампанії
Операція
Задіяні виконавці
Відповідальні виконавці
Скласти проект рішення щодо проведення рекламної кампанії
Головний спеціаліст з реклами, начальник відділу маркетингу та реклами
Начальник відділу маркетингу і реклами
Узгодити проект з вищим керівництвом
Заступник директора з маркетингу та реклами, начальник відділу маркетингу та реклами
Заступник директора з маркетингу та реклами
Зібрання інформації про середовище, в якому функціонуватиме майбутня реклама
Начальник відділу маркетингу та реклами, головний спеціаліст, член колегії, секретар
Головний спеціаліст
Розмноження проекту
Секретар
Секретар
Довести проект до відома членів колегії
Член колегії
Член колегії
Провести обговорення проекту
Начальник відділу маркетингу та реклами, член колегії
Начальник. відділу маркетингу та реклами
Розробити рішення по результатах обговорення
Головний спеціаліст, інспектор, секретар
Інспектор
Виготовити текст рішення
Секретар
Секретар
Підпис проекту рішення
Начальник відділу маркетингу та реклами
Начальник відділу маркетингу та реклами
Зареєструвати рішення
Секретар
Секретар
Довести рішення до зацікавлених осіб
Заступник директора з маркетингу та реклами, начальник відділу маркетингу та реклами, головний спеціаліст, інспектор, секретар
Секретар
Табл. З
Оперограма про підготовку прийняття рішення щодо проведення рекламної кампанії
Операція
Заступник директора з маркетингу та реклами
Начальник відділу маркетингу та реклами
Головний спеціаліст з реклами
Член колегії
Інспектор
Секретар
Скласти проект рішення щодо проведення рекламної кампанії
Узгодити проект з вищим керівництвом
Зібрання інформації про середовище, в якому функціонуватиме майбутня реклама
Розмноження проекту
Довести проект до відома членів колегії
Провести обговорення проекту
Розробити рішення по результатах обговорення
Виготовити текст рішення
Підпис проекту рішення
Зареєструвати рішення
Довести рішення до зацікавлених осіб
На основі документограм визначається кількість документів в структурному підрозділі організації, склад виконавців, порядок руху документів, трудомісткість їх обробки. Документограма управління відділом маркетингу та реклами подана в таблиці 4.
Табл. 4.
Документограма управління відділом маркетингу та реклами
Показники
Квартальний бізнес-план
Місячний план-графік завдання
Звіт про виконання добового завдання
Періодичність
4 рази/рік
12 разів/рік
1 раз/день
255 разів/рік
Робочі місця (од.)
18
Контрольні місця (од.)
1
Начальник відділу (од.)
1
1
1
Заступник директора з маркетингу (од.)
1
1
1
Директор (од.)
1
1
1
Кількість документів на рік (од.)
12
36
3315
Всього
3363
7. Власний варіант формування локальної обчислювальної мережі, яка б реалізувала задачі у спеціалізованій інформаційній системі.
Локальна мережа – це обчислювальна мережа, яка являє собою декілька персональних комп'ютерів, які зв'язані між собою в локальну мережу через сервер. На підприємстві вже діє локальна мережа, яка значно спрощує передачу даних від одного відділу до іншого. Дана мережа базується на принципі «кожен може дивитись, але міняти ні». Даний принцип полягає в тому, що кожен працівник відділу може переглядати будь-яку інформацію про даний виріб, але змінювати її не зможе. На даному підприємстві, а саме у відділі маркетингу і реклами існує локальна мережа типу зірки. Вона зображена на рис. 3.
/Рис. 3. Локальна мережа відділу маркетингу і реклами
Дана мережа досить добре задовольняє потреби в організації, проте є недосконалою. Оскільки на підприємстві зовнішня інформація надходить через зовнішні носії інформації такі як телефон, ЗМІ, глобальна мережа Інтернет, доцільно було б використовувати ще й факс та створити ще декілька окремих телефонних номерів, так як на підприємстві їх є лише 2, що значно утруднює зв'язок з тим чи іншим відділом, тощо.
На підприємстві потрібно запровадити певні інформаційні технології, які б мали змогу значно спростити роботу працівників відділу маркетингу та реклами та скоротити їх чисельність, у зв'язку з виконанням системами певної роботи, яка набуде більш автоматизованого, швидшого та якіснішого характеру.
На підприємстві існують проблеми з перевіркою інформації про наявність новинок на ринку та цін на них. Всі підрахунки про кількість опублікованої реклами в ЗМІ та про місця, де проводиться маркетингова політика ведеться в електронних таблицях МS Ехсеl, яка не є хорошою для такого рівня обслуговування. Тому значно кращим було б використовувати відповідно написані для цього програми, що значно пришвидшило б цей процес тощо. Також доцільно було б використовувати програми для розробки рекламних оголошень, це дозволило б скоротити час на розробку афіш, буклетів тощо, аніж вручну.
8. У рамках розглянутих мною в п. 5 задач відділу маркетингу і реклами можна відмітити таке:
місце знаходження первинної та вторинної інформації з одночасною прив’язкою до організаційної структури управління місце та локальної обчислювальної мережі;
обсяги цієї інформації (у записах);
періодичність оновлення;
вимоги до збереження, доступу, оновлення, введення, обробки тощо.
Пошук правдивої і не застарілої інформації щодо потреб споживачів у даній продукції (металочерепиці).
Первинну інформацію збирають з баз даних різних фірм, до яких є доступ, зі ЗМІ, з глобальної мережі Internet тощо. І вона міститься в базі даних у начальника відділу маркетингу та реклами. Вторинна інформація збирається шляхом соціологічних досліджень, аналізом та перевіркою на правдивість первинної інформації і вона знаходиться в базі даних у заступника директора з маркетингу та реклами.
Обсяг цієї інформації у записах становить: 80%
Інформація оновлюється щоквартально, все залежить від смаків і вподобань споживачів, моди та попиту на товар тощо.
Доступ до інформації мають всі працівники відділу з маркетингу та реклами, проте змінити її можуть лише керівник підрозділу, начальник та головний спеціаліст. Ця інформація зберігається лише в електронному варіанті у базі даних фірми.
Пошук постачальників якісної та недорогої продукції, на вигідних для підприємства умовах.
Первинна інформація про постачальників надходить із їхніх резюме, інформація про деяких з них у конкурентів, також із реклам тощо. Міститься у базі даних підрозділу постачання та збуту - відповідальний спеціаліст з постачання та збуту. Вторинна інформація береться на прикладі аналізу, тобто за часом їх існування на ринку, кількістю їх замовників (якщо доступ до цієї інформації подається) тощо. Інформація зберігається у базі даних у заступника директора з маркетингу та реклами.
Обсяг цієї інформації у записах становить: 70%
Інформація оновлюється щороку.
Доступ до інформації мають керівник відділу, начальник відділу маркетингу та реклами, а також головний спеціаліст з постачання та збуту. Проте зміни до цієї інформації може вносити лише спеціаліст з постачання та збуту. Доступ також може мати і бухгалтерія для складання звітів ї виробничий відділ – для вивчення складу сировини, що пропонує даний постачальник.
Розробка ефективної і доступної рекламної кампанії тощо.
Первинна інформація береться із ЗМІ, також із прикладу про рекламну кампанію у конкурентів, вона міститься у базі даних підрозділу з реклами. Вторинна інформація проводиться шляхом соціологічних досліджень з приводу того, яка інформація є найефективнішою і яка дієво впливає на майбутніх споживачів тощо.
Обсяг цієї інформації у записах становить: 40%
Інформація оновлюється щоквартально, а також в залежності від обставин.
Доступ до інформації має керівник підрозділу та начальник, а право змінювати та вносити додаткові записи має головний спеціаліст з реклами тощо. Звітами про проведення рекламної кампанії є різні стенди, буклети, календарики та ролик по телевізору тощо.
9. Опис компонентів, які будуть входити в дану спеціалізовану ІКС:
рекомендований перелік засобів організаційної та обчислювальної техніки, що будуть використовуватися у відділі;
програмні засоби (системне та прикладне), що потрібні для роботи інформаційної системи;
аналог інформаційної системи, які присутні на ринку. Орієнтовна вартість впровадження такої ІКС.
Для виконання поставлених завдань кожен з працівників повинен мати відповідно обладнане робоче місце, за що відповідає директор, начальник відділу маркетингу та реклами. Для цього на робочих місцях розташовуються різноманітні пристрої. Рекомендований перелік засобів організаційної та обчислювальної техніки, що будуть використовуватись у відділі маркетингу і реклами подані в таблиці 5.
Табл. 5
Засоби організаційної та обчислювальної техніки, що будуть використовуватись у відділі маркетингу і реклами
Компоненти
Опис
Аналог на ринку
Орієнтовна ціна, грн.
Засоби обчислювальної та оргтехніки
Стаціонарний телефон
Найдешевший та найшвидший спосіб зв'язку для словесної передачі інформації між особами, що знаходяться на відстані один від одного. Такі телефони встановлюються у відділах для швидкого зв'язку з постачальниками, замовниками тощо.
ROTEX RPC42-C-W
4*71,00 =
284,00
Персональний комп’ютер
Встановлюються у всіх відділах для швидкої обробки інформації, зручності пошуку даних та збереження інформації. Для полегшення та прискорення роботи працівникам на комп'ютері встановлюються відповідні програми.
Acer Aspire XC 600
6*4223,00 = 25338,00
Принтер
Потрібен для роздруку документів, виводу інформації з комп'ютера на папір.
HP Desk Jet 1000 A4
2*400,00 = 800,00
Сканер
Потрібен для забезпечення передачі даних за допомогою комп'ютера, а також для надання документам електронного вигляду
Canon CanoScan LiDe 110
1*676,00 = 676,00
Факс
Дозволяє швидко передавати документи, постанови, розпорядження від одного відділу до іншого
Panasonic KX-FT982
2*1200,00 = 2400,00
Ксерокс
Призначений для копіювання документів
Xerox Phaser 3010 (3010V_B)
1*631,00 = 631,00
Модем
Призначений для під'єднання до Інтернету. На даній фірмі Інтернет під'єднаний через виділену лінію, що дозволяє під'єднуватись до мережі без використання телефонної лінії.
GVC SF-1156V/K4D
1*230,00 = 230,00
Програмне забезпечення
Операційна система
Базовий комплекс програмного забезпечення, що виконує управління апаратним забезпеченням комп'ютера
Windows 8
6*820,00 = 4920,00
Стандартний пакет Microsoft Office
Офісний пакет додатків, до складу якого входить програмне забезпечення для роботи з різними типами документів: текстами, електронними таблицями, базами даних та ін.
Microsoft Office Mac Home & Business MultiPK 2011 Russian DVD BOX (W9F-00023)
6*1665,00 = 9990,00
РhоtоShор
Графічний редактор, що дає змогу обробляти фотографії та рисунки, виконувати різноманітні функції тощо.
Adobe Photoshop Elements 11 Windows Russian Retail (65193484)
957,00
CorelDraw
Надійне програмне рішення для графічного дизайну. Пакет включає в себе середовище з широким контентом і професійні додатки для графічного дизайну, редагування фотографій і веб-дизайну.
CorelDRAW Graphics Suite X6 Rus (CDGSX6RUHBB)
5158,00
Продовження табл. 5
ZWCAD
2-х і 3-х вимірна система автоматизованого проектування і креслення
ZWCAD 2011 Professional
5199,00
Internet Explorer
Програма що забезпечує перегляд веб-сторінок на комп’ютері користувача
Internet Explorer 10
-
Антивірусні програми
Це програми, які захищають інформацію від так званих шкідників (вірусів), підвищують безпеку зберігання інформації
Symantec Norton 360 Ru 1 User 3 Lic Ret Box
582,00
Орієнтовна вартість засобів організаційної та обчислювальної техніки, що будуть використовуватись у відділі маркетингу і реклами складає 57 165 грн.
10. Шляхи автоматизації процесу введення, збереження, обробки та представлення відомостей в сфері функціональних обов’язків менеджера.
Аналізуючи дану інформаційну систему, можна сказати, що вона автоматизована на середньому рівні. Це пов’язано з тим, що й надалі необхідно вручну вводити записи у базу даних. Але подальша їх обробка, аналіз, обмін ними проходить на автоматичному рівні. Це допомагає працівникам економити час на пошуку необхідної інформації, її впорядкуванні, сортуванні, вибірці тощо. Завдяки впровадженню інформаційної системи на підприємстві продуктивність праці працівників та управлінців зросте у декілька раз. Обмін інформацією буде представлений в електронному вигляді.
Для автоматизації процесу ведення відомостей про постачальників або про укладені контракти найкраще буде використовувати два програмні забезпечення – Microsoft Office Excel, але користування може викликати незручності через великий обсяг інформації, тому доцільніше використовувати середовище та Microsoft Office Access.
Всі електронні бланки будуть зберігатись на сервері фірми і до них будуть мати лише деякі працівники підприємства, які заходитимуть на сервер за допомогою персонального логіна та пароля. Вся інформація буде розділена на каталоги, кожний каталог буде відповідати певному року.
11. Аналіз рівня автоматизації на підприємстві:
словесний опис структури банку даних, що міститиме необхідну інформацію;
пропозиція конкретної структури файлу бази даних, що міститиме один з масивів інформації (тобто розпис структури БД з вказівками назв полів, їх типів та додаткових вказівників);
збір інформації для заповнення даної БД і внесення не менш ніж 30 показових записів.
Банк даних здійснює формування, коригування і зберігання всіх даних, необхідних для управління об’єктами, забезпечує багаторазовий і швидкий доступ до даних в процесі рішення задач. Структура банку даних, що міститиметься у відділі маркетингу та реклами, а точніше у підрозділі з постачання та збуту, буде не дуже складною, адже банк даних складатиметься з не дуже великої та досить зрозумілої кількості розділів. Розділи, які будуть сюди входити подані в таблиці 6.
Табл. 6
Основні поля таблиці даних
Назва поля
Тип поля
Додаткові вказівки
Номер за порядком
Числове
Розмір поля – довге ціле. Значення по замовчуванню – попереднє +1. Обов’язкове поле. Не допускається співпадіння.
Постачальник
Текстове
Розмір поля – за замовчуванням 40 символів. Обов’язкове поле. Допускаються співпадіння. Не допускаються пусті строки
Дата постачання сировини
Дата
Розмір поля – 8. Короткий формат дати. Обов’язкове поле. Допускаються співпадіння.
Дата закінчення сировини
Дата
Розмір поля – 8. Короткий формат дати. Обов’язкове поле. Допускаються співпадіння. Не допускаються пусті строки.
Назва продукції
Текстове
Розмір поля – за замовчуванням 40 символів. Обов’язкове поле. Допускаються співпадіння.
Кількість
Числове
Розмір поля – довге ціле. Обов’язкове поле. Допускаються співпадіння. Не допускаються пусті строки
Вид
Текстове
Розмір поля – за замовчуванням 40 символів. Обов’язкове поле.
Сировина
Текстове
Розмір поля – за замовчуванням 40 символів. Обов’язкове поле.
Термін зберігання продукції
Числове
Розмір поля – 8. Короткий формат дати. Обов’язкове поле. Допускаються співпадіння. Не допускаються пусті строки. Це поле потрібне для дотримання строків споживання.
Дата надходження на склад
Дата
Розмір поля – 8. Короткий формат дати. Обов’язкове поле. Допускаються співпадіння. Не допускаються пусті строки. Це поле потрібне для дотримання строків використання.
Ціна
Грошове
Фіксований формат ціни. Обов’язкове поле. Допускаються співпадіння.
Цю базу даних доцільно створювати в середовищі Microsoft Access. Для цього в цьому середовищі варто створити окремі таблиці, куди занести відомості про кожен вид виготовлюваного товару, про замовників тощо. А потім всю інформацію подати у вигляді форми, для зручності перегляду. У форму не обов’язково включати всі дані, можна обмежитись найбільш необхідними (табл. 6).
Перелік продукції, виготовленої підприємством протягом 2011 року поданий в таблиці 7.
Табл. 7
Перелік продукції, виготовленої підприємством протягом 2011 року
№ з/п
Постачальник
Дата постачання
Назва продукції
Довжина, м.
Кількість, шт.
Ціна, грн./шт.
1
ММК (Росія)
13.01.11
Металочерепиця Стандарт
0,40
700000
55
2
АрселорМиттал Темиртау (Казахстан)
14.03.11
Металочерепиця Стандарт
0,45
670000
65
3
ММК Metalurji (Турція)
21.06.11
Металочерепиця Стандарт
0,50
550000
77
4
АрселорМиттал (Німеччина, Польща)
23.05.11
Металочерепиця Стандарт мат
0,50
450000
78
5
Sino Master (Китай)
02.11.11
Металочерепиця Стандарт пластизол
0,45
570000
70
6
DK DONGSHIN CO.
19.02.11
Металочерепиця Преміум
0,50
850000
90
7
АрселорМиттал Темиртау (Казахстан)
23.09.11
Композитна металочерепиця
1,18
870000
80
8
DK DONGSHIN CO.
02.01.11
Металочерепиця Ruukki Monterrey
1,18
560000
75