МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Національний університет «Львівська політехніка»
Навчально-науковий інститут економіки і менеджменту
Кафедра маркетингу та логістики
КУРСОВИЙ ПРОЕКТ
з дисципліни
«Маркетинг»
на тему:
«Формування комплексу маркетингу підприємства, яке виготовляє авторучки»
Зміст
Вступ……………………………………………………………………………….... 4
Розділ 1. Аналіз ринку……………………………………………………………… 5
Розділ 2. Дослідження смаків та уподобань споживачів. Сегментування ринку………………………………………………………………………………….9
Розділ 3. Розроблення концепції товару та визначення його характеристик…. 16
Розділ 4. Визначення оптимальної ціни на товар на підставі результатів пробного маркетингу…………………………………………………………….....18
4.1. Визначення взаємозв’язку між ціною і попитом…………………………... 18
4.2. Розрахунок оптимальної ціни, за якої фірма отримає максимальний прибуток……………………………………………….…………………………....21
Розділ 5. Формування оптимальних каналів розподілу товару……………..…. 23
Розділ 6. Планування кампанії з просування товару……………….……….…...26
Висновок………………………………………………………………………..….. 28
Список використаної літератури……………………………………………..…... 29
ВСТУП
Актуальність теми. Головна мета діяльності будь-якої організації – задоволення потреби суспільства, побудова довгострокових взаємовідносин «клієнт-ринок», а економічною ціллю є отримання очікуваного фінансового результату. Так в середині минулого століття з’явився маркетинг як нова парадигма управління бізнесом, яка базується на інтересах споживачів і створює саме той продукт, який є корисним для ринку та приносить дохід виробнику.
Зараз, у складних економічних умовах, маркетинг стає підґрунтям для формування і забезпечення конкурентоспроможності бізнесу, основою стратегічного управління. Зауважимо, що якщо компанія планує працювати на ринку довгі роки та постійно збільшувати свою частку, то їй обов’язково треба розробити дієвий комплекс маркетингу та постійно пристосовувати його до умов середовища, в якому вона працює.
Найбільш відомими ученими-дослідниками маркетингу є Котлер Ф., Ламбен Ж.-Ж., Райс Ел., Траут Дж., Еванс Дж. Р., Берман Б., Голубков Є.П., Данько Т.П., Фатхутдінов Р.А.
Теоретичним аспектам розвитку теорії маркетингу присвячені роботи вітчизняних учених Ілляшенка С.М., Окландера М.А., Старостіної А.О., Решетнікової І.Л., Войчака А.В., Ромата Є.В. та інших.
Метою курсового проекту є формування комплексу маркетингу підприємства, яке виготовляє авторучки кулькові. Відповідно до мети проекту поставлено наступні завдання: проаналізувати ринок, провести опитування потенційних покупців, розробити товарний асортимент, логотип, зовнішній вигляд товару, встановити оптимальну ціну на ручки, визначити довжину та ширину каналів розподілу та методи просування авторучок.
Отже, об’єктом дослідження у курсовому проекті є ПП «Магнат», що займається виготовлянням кулькових авторучок. Предметом дослідження є процес маркетингу ПП «Магнат».
РОЗДІЛ 1.
АНАЛІЗ РИНКУ
Зо таке авторучка? Авторучка – письмова приналежність, за допомогою якої можна залишити чорнильний слід на поверхні (зазвичай паперу).
Аналіз середовища функціонування ПП «Магнат».
Мікросередовище ПП «Магнат»
1. Постачальники: МАНУЛІ УКРАЇНА ЛТД, СУІ ТОВ (чорнила), «Пластик» (основна для ручок).
2. Споживачі. Компанія випускає ручки для ринку України, орієнтується на споживача із середнім рівнем доходів і вище.
3. Конкуренти. Виробники авторучок: Parker, Montblanc, Waterman, Aurora, Шеффер.
4. Торгові посередники: ТзОВ «А Плюс», «Канц Клас», «Гал Плюс», торгові лотки із канцтоварами, копіцентри.
5. Контактні аудиторії.
Страхові компанії – «Граве Україна»;
Фінансові кола – ПАТ «Приват Банк»;
Рекламні агенції;
Персонал підприємства (торгові представники, піар менеджери, власники).
Характеристика основних конкурентів.
Аналіз конкурентів та історія їх авторучок.
Parker
В 1894 році Паркером була винайдена зігнута трубка-капіляр, що утримувала чорнила в ручці і запобігала їх висиханню. А в 1899 році була створена так звана «безстикова авторучка». У ній не було різьбових зчленовувань, всі життєво важливі деталі авторучки були поміщені в нерозбірну гільзу, і вона була геть позбавлена такого недоліку, як протікання чорнил [6].
У роки Першої світової війни, коли безліч фірм розорилася, Parker вистояв, завдяки тому, що дотепно пристосувався до нових умов. Нова ручка Trench мала спеціальний контейнер для чорнильних гранул. Розбавивши гранули водою, солдат міг написати лист додому прямо в окопі.У 1916 році була випущена авторучка Jack Knife – пряма попередниця найвідомішої донині ручки Parker Duofold.
Waterman.
Першою з найзнаменитіших авторучок – «люкс» стала ручка марки Waterman. Причина її виникнення курйозна. У 1883 році американський страховий агент Левіс Едсон Уотерман підписував один вельми вигідний контракт, коли його чорнильна ручка раптом відмовилася писати. Контракт підписаний не був, норовиста авторучка розтоптана, а страховий агент вирішив перекваліфіковуватися у винахідника. В результаті світ отримав авторучку Regular з ідеальним чорнильним механізмом, принцип якого з тих самих пір ні не змінився [6].
Aurora.
Авторучки марки Aurora одні з найрозкішніших. На початку ХХ століття всі основні недоліки в механізмі пір’яних авторучок були зведені нанівець, прийшов час замислитись над дизайном.
І в 1919 році італійська компанія «Аврора» гучно заявила про те, що відтепер «вічне пір’я» не поступиться в своїй вишуканості ювелірним прикрасам. Компанії знадобилося всього декілька років, щоб завоювати славу на італійському ринку. Перші моделі по справжньому приголомшили довершеністю обробки корпусів, філігранністю гравіювання і витонченістю «фірмових» арабесок золотого пір’я.
Банкіри і фінансисти, політики і депутати парламенту всюди демонстрували ручки від Aurora.
Кожен виробник авторучок залишає на них своє фірмове «факсиміле». У «Аврори» їх декілька. Знаменитий фірмовий кліп з широкою кулькою-прищіпкою щільно притискує ручку. «Прихований резерв чорнила» дозволяє написати ще три сторінки після того, як чорнило закінчилося. Пір’я на всіх ручках з 14-каратного золота (окрім лімітованих колекцій, де використовується 18-каратне золото). До речі, саме золото, вживане в ручках «Аврора», - м’яке, що робить написання плавнішим. Постійні клієнти «Аврори» традиційно перевіряють м’якість і гнучкість пера на власному нігті.
Montblanc [6].
Сер Сомерсет Моем писав тільки авторучками Montblanc, тому що їх пір’я ніколи не дряпає папір. Цій марці авторучок віддає перевагу в основному творча і стримано-респектабельна публіка. Виникла вона в Германії в 1910 році, коли банкір Клаус Йоханнес Восс, торговець Крістіан Лаузен і інженер Вільгельм Дзамбор вибрали своїм символом найвищу гірську вершину Європи. Було ухвалено рішення опоясувати кращі моделі написом Montblanc, ковпачки вінчати білою шестикінечною зіркою, що нагадує обриси гірських льодовиків, а саме перо, всупереч традиціям, показово мітити не золотою пробою, а цифрою «4810». Саме така висота Монблану, символізуючи високу якість німецької авторучки.
Макросередовище ПП «Магнат»
1. Економічні фактори. Зважаючи на зниження доходів населення, економічну кризу, нестабільність української валюти варто відзначити можливість зниження попиту на кулькові авторучки.
2. Науково-технічні фактори. Завдяки сучасному обладнанню можна збільшити планові обсяги продажу та звичайно забезпечити високу якість виробу, а автоматизація виробництва дозволяє значно економити ресурси.
3. Демографічні фактори. Кулькові авторучки ПП «Магнат» в основному будуть зорієнтовані на осіб із доходом вище 5000 грн. в місяць віком від 30 до 60 років.
4. Політичні фактори. У своїй діяльності компанії опирається на Закони України, які регулюють підприємницьку діяльність, але криза в політичній системі країни та фінансово-економічна криза зараз мають негативний вплив на діяльність підприємств і економіку країни в цілому.
5. Соціально-культурні фактори. Кулькова авторучка не є товаром першої необхідності, її наявність вказує на вид діяльності власника.
Класифікація потреби у письмі за допомогою кулькової авторучки за матрицею індивідуальних потреб.
по ієрархії потреб потреба у письмі за допомогою кулькової авторучки не є першочерговою, вона швидше є соціальною і вказує на рід діяльності, соціальний статус;
фактори, які впливають на формування потреб: соціально-групові, оскільки кулькова авторучка є необхідним елементом у соціумі;
за принципом задоволення потреба належить до тих, що задовольняються одним товаром;
за ступенем принципового задоволення належить до повністю задоволених, оскільки кулькових авторучок на ринку є безліч видів різних брендів;
за ступенем поточної необхідності потреба належить до нормальних,бо задовольняється не дуже часто;
за причиною виникнення потреба належить до тих, яка була спричинена модою, рекламою, іншим покупцем;
за характером бар’єрів задоволення потреб: ресурсні, оскільки кулькова авторучка є дорогим товаром, а тому не кожен може дозволити собі її придбати.
За результатами аналізу ринку бачимо, що компанії «Магнат» варто приділити увагу виготовленню недорогих авторучок, що дозволить їй конкурувати із відомим брендами.
РОЗДІЛ 2.
ДОСЛІДЖЕННЯ СПАКІВ ТА УПОДОБАНЬ СПОЖИВАЧІВ. СЕГМЕНТУВАННЯ РИНКУ
Аналіз ринку починається з дослідження поведінки покупців та з’ясування основних мотивів придбання ними товарів та послуг. Дослідження ринку компанія «Магнат» проводить на основі опитування. Анкета подана у Додатку 1.
Відповіді на питання анкети.
На питання анкети «Ви зазвичай пишете» респонденти відповіли так (рис. 2.1).
Рис.2.1. Відповіді респондентів на питання «Ви зазвичай пишете»
На питання анкети «Обґрунтуйте свій вибір на за наведеними нижче факторами» респонденти відповіли так (рис. 2.2).
Рис.2.2. Відповіді респондентів на питання «Обґрунтуйте свій вибір на за наведеними нижче факторами»
На питання анкети «Торгова марка авторучки, якою Ви пишете» респонденти відповіли так (рис. 2.3).
Рис.2.3. Відповіді респондентів на питання «Торгова марка авторучки, якою Ви пишете»
На питання анкети «Фактор, що впливає на Ваш вибір авторучки» респонденти відповіли так (рис. 2.4).
Рис.2.4. Відповіді респондентів на питання «Фактор, що впливає на Ваш вибір авторучки»
На питання анкети «Для Вас має значення, щоб ковпачок _____?» респонденти відповіли так (рис. 2.5).
Рис.2.5. Відповіді респондентів на питання «Для Вас має значення, щоб ковпачок _____?»
На питання анкети «Колір кулькової авторучки, що Вам імпонує» респонденти відповіли так (рис. 2.6).
Рис.2.6. Відповіді респондентів на питання «Колір кулькової авторучки, що Вам імпонує»
На питання анкети «На Вашу думку, авторучка має бути виготовлена із» респонденти відповіли так (рис. 2.7).
Рис.2.7. Відповіді респондентів на питання «На Вашу думку, авторучка має бути виготовлена із»
На питання анкети «На Вашу думку, ціна має відповідати якості» респонденти відповіли так (рис. 2.8).
Рис.2.8. Відповіді респондентів на питання «На Вашу думку, ціна має відповідати якості»
На питання анкети «Ціна, яку Ви готові заплатити за кулькову авторучку» респонденти відповіли так (рис. 2.9).
Рис.2.9. Відповіді респондентів на питання «Ціна, яку Ви готові заплатити за кулькову авторучку»
На питання анкети «Зазвичай ви зберігаєте авторучку у» респонденти відповіли так (рис. 2.10).
Рис.2.10. Відповіді респондентів на питання «Зазвичай ви зберігаєте авторучку у»
На питання анкети «Рівень Ваших доходів» респонденти відповіли так (рис. 2.11).
Рис.2.11. Відповіді респондентів на питання «Рівень Ваших доходів»
На питання анкети «Ваша стать» респонденти відповіли так (рис. 2.12).
Рис.2.12. Відповіді респондентів на питання «Ваша стать»
Провівши опитування робимо висновок, що компанії доцільно орієнтуватися на виготовлення недорогих кулькових ручок для осіб із середнім рівнем доходів. Саме тому ПП «Магнат» приймає рішення щодо вибору стратегії цільового маркетингу, що передбачає повну концентрацію на обраному сегменті та створення конкурентних переваг в цьому сегменті і отримання стабільного доходу (рис. 2.13).
Рівень доходів
Високий
Середній
Низький
Для щоденного письма
Для престижу
Ціна
Рис. 2.13. Сегментація ринку кулькових ручок ПП «Магнат».
Отже, ПП «Магнат» виготовлятиме ручки, призначені для щоденного письма для осіб із середнім рівнем доходів.
РОЗДІЛ 3.
РОЗРОБЛЕННЯ КОНЦЕПЦІЇ ТОВАРУ ТА ВИЗНАЧЕННЯ ЇХ ХАРАКТЕРИСТИК
На основі аналізу ринку та дослідження смаків і вподобань ринку прийнято рішення щодо виготовляння кулькових авторучок для осіб із середнім рівнем доходу. Тож, розглянемо товар (авторучка) на трьох рівнях: товар за задумом, товар у реальному використанні, товар із підкріпленням (рис. 3.1).
Рис. 3.1. Три рівні товару.
МаГнАт
Рис. 3.2. Логотип компанії.
Зовнішній вигляд авторучок ТМ «Магнат» зображено на рис. 3.3.
Рис. 3.3. Зовнішній вигляд авторучок ТМ «Магнат».
Позиціонування авторучок ТМ «Магнат» проводимо за двома параметрами: ціна та якість (чіткість письма) (рис. 3.4).
5 балів Parker
Waterman
4 бали Aurora
Лого
3 бали Магнат
2 бали
1 бал
100 грн. 200 грн. 300 грн. 400 грн. 500 грн. 600 грн.
Ціна, грн.
Рис. 3.4. Позиціонування товару на ринку.
РОЗДІЛ 4.
ВИЗНАЧЕННЯ ОПТИМАЛЬНОЇ ЦІНИ НА ТОВАР НА ПІДСТАВІ ПРОБНОГО МАРКЕТИНГУ
4.1. Визначення взаємозв’язку між ціною і попитом.
Розрахунок ціни можна проводити з використанням трьох моделей, що базується на витратах, попиті чи конкуренції. В даній курсовій роботі використано модель ціноутворення, що орієнтується на попит, з врахуванням впливу інших моделей, оскільки вони взаємопов’язані. Обрана модель базується на знанні попиту і на тому, що ціна товару обернено пропорційно впливає на величину попиту на нього.
Вхідні дані для подальших розрахунків взаємозв’язку між ціною і попитом, подано у табл. 4.1.
Таблиця 4.1
Вхідні дані
Ціна, грн.
Обсяг збуту, од.
45
1380
44
1419
43
1524
42
2352
41
2671
40
3453
39
3741
38
4050
37
5008
36
5242
Кореляційне поле точок зображено на рис. 4.1.
Рис. 4.1.Кореляційне поле точок
Для оцінювання взаємозв’язку між ціною і попитом на товар фірма протягом декількох місяців здійснювала пробний маркетинг.
Для встановлення зв’язку між попитом та ціною потрібно розв’язати рівняння регресі: N = b0 + b1Ц.
Для визначення b0 та b1 треба розв’язати систему рівнянь:
Роз’вязком даної системи є числа: b0 = 22096,91 та b1 = -469,45.
Результати досліджень відображені у табл. 4.2 та на рис. 4.2.
Таблиця 4.2
Проміжні розрахунки
КІЛЬКІСТЬ ЗАМІРІВ
ЦІ
NІ
ЦІ*NІ
1
45
1380
62100
2025
1904400
971,45
-2112,55
4462848,30
2
44
1419
62436
1936
2013561
1440,91
-1643,09
2699747,74
3
43
1524
65532
1849
2322576
1910,36
-1173,64
1377422,31
4
42
2352
98784
1764
5531904
2379,82
-704,18
495872,03
5
41
2671
109511
1681
7134241
2849,27
-234,73
55096,89
6
40
3453
138120
1600
11923209
3318,73
234,73
55096,89
7
39
3741
145899
1521
13995081
3788,18
704,18
495872,03
8
38
4050
153900
1444
16402500
4257,64
1173,64
1377422,31
9
37
5008
185296
1369
25080064
4727,09
1643,09
2699747,74
10
36
5242
188712
1296
27478564
5196,55
2112,55
4462848,30
СУМА
405
30840
1210290
16485
113786100
30840,00
0,00
18181974,55
Рис. 4.2. Залежність попиту від ціни.
Проаналізувавши результати пробного маркетингу, можна зробити висновок, що попит тісно пов'язаний із ціною на товар.
Далі для визначення щільності зв’язку між попитом та пропозицією обчислюємо коефіцієнт детермінації.
де факторна дисперсія
загальна дисперсія
отже,
Визначивши коефіцієнт детермінації бачимо, що зв’язок є щільним, оскільки коефіцієнт детермінації, який становить 0,97, є у межі 0,6<R<1.
4.2. Розрахунок оптимальної ціни, за якої фірма отримає максимальний прибуток
Як вже вказувалося у попередньому пункті, ціна є важливою складовою комплексу маркетингу і саме вона забезпечує отримання доходу та прибутку для компанії.
Для визначення оптимальної ціни будемо проводити ряд розрахунків.
Для визначення прибутку використовуємо математичну модель:
де, П – прибуток, який отримає фірма від реалізації продукції за досліджуваний період; Ц – ціна товару; N – обсяг його збуту; F – постійні витрати фірми на виробництво і збут продукції за конкретний період;V – змінні витрати га одиницю продукції.
Для того, щоб вирахувати максимальний прибуток ми проводимо наступні розрахунки.
У даній курсовій роботі використаємо модель ціноутворення, що базується на попиті з урахуванням впливу інших моделей, оскільки вони взаємопов'язані.
Після проведеного ринкового тестуванні при різних рівнях цін було отримане регресійне рівняння, яке виражається, як:
N=22096,91 – 469,45*Ц
Постійні витрати:16570 грн.,
Змінні: 18 грн. на виготовлення однієї авторучки.
Обчислюємо оптимальну ціну, при якій буде максимальний прибуток:
Цопт=(b0-b1*V)/-2*b1
Цопт=((22096,91 – (-469,45*22))/-2*(-469,45)= 32,53 грн.
Обчислюємо рівень збуту, який відповідатиме оптимальній ціні:
N=b0 +b1*Цопт = 22096,91 – 469,45*32,53 = 6823 шт.
Обчислюємо прибуток максимальний при даній ціні та рівні збуту:
П=[32,53*6823-(16570+18*6823)] = 82605,29 грн.
Обчислюємо собівартість продукції при даному рівні виробництва та збуту:
S=V+F/N=18+16570/6823 = 20,43 грн.
Графік залежності собівартості від обсягу збуту зображено на рис. 4.3.
Рис. 4.3. Залежність собівартості товару від обсягу збуту.
;
Отже, попит на авторучки кулькові є еластичним, тому, що значення по модулю є вищим за 1.
РОЗДІЛ 5.
ФОРМУВАННЯ ОПТИМАЛЬНИХ КАНАЛІВ РОЗПОДІЛУ ТОВАРУ
ПП «Магнат» розробила товарну і цінову політику за результатами маркетингових досліджень та аналізу ринку. Тепер на слід обрати саме такий спосіб розподілу товару, який буде вигідним для підприємства та ринку.
ПП «Магнат» виготовляє кулькові авторучки. Торговими посередниками, яких ТзОВ «А Плюс», «Канц Клас», «Гал Плюс», торгові лотки із канцтоварами, копіцентри.
Довжина каналів розподілу представлена на рис. рис. 5.1.
Рис. 5.1. Схема однорівневого каналу розподілу ПП «Магнат»
ПП «Магнат» обирає співпрацювати із торговими посередниками тому, що:
це не потребує витрат на оренду приміщення для магазину;
не потребує виплат на оплату праці продавців, які б продавали авторучки у магазинах від виробника;
посередник зацікавлений у продажі та також стимулюватиме збут товару ТМ «Магнат».
Отже, ПП «Магнат» обирає інтенсивний розподіл товару, оскільки має на меті отримувати високий дохід та завоювати значну частку Українського ринку.
У ПП «Магнат» буде сформовано відділ маркетингу до складу якого входитиме маркетолог, спеціаліст зі збуту та спеціаліст з реклами, а також торговий відділ, де працюватимуть торгові представники, які здійснюватимуть активні продажі товару. У відділі формуватиметься комплекс маркетингу, аналізуватиметься ринок, вивчатиметься його кон’юнктура, формуватимуться анкети для опитування потенційних покупців, а спеціально для спеціалістів зі збуту будуть визначатися планові обсяги продажу, узгоджені із виробничою програмою та дослідженнями ринку, яких їм потрібно буде виконати. Торгові представники будуть вести переговори та проводити презентації у торгових точках, куди постачатимуть товар, укладатимуть угоди про співпрацю, а начальник відділу затверджуватиме їх.
Оскільки обсяг реалізації фірми є динамічним показником, то слід провести аналіз беззбитковості і знайти точку критичного збуту (рис.5.2).
Обчислюємо рівень критичного збуту при даній ціні, нижче якого фірма не отримає прибутку:
Nкрит=F/(Ц-V)= 16570/(32,53-18) = 1140 од.
РОЗДІЛ 6.
ПЛАНУВАННЯ КАМПАНІЇ З ПРОСУВАННЯ ТОВАРУ
Задля того, щоб товар продавався на ринку та продажі приносили прибуток, ПП «Магнат» приймає рішення розробити та реалізувати ефективну кампанію із просування своїх авторучок. Підприємство обирає стратегію проштовхування товару до споживача, щоб отримувати високий дохід та завоювати значну частку ринку
Реклама авторучок ПП «Магнат»
ПП «Магнат» приймає рішення провести такі рекламні заходи:
реклама у газетах, журналах;
реклама на біл-бордах;
розміщення рекламних банерів в Інтернеті;
корпоративна реклама (блокноти, зошити, ручки із зображенням логотипу фірми)
Розробка рекламного біл-борду.
Щоб розмістити рекламу на біл-борді ПП «Магнат» співпрацює із рекламною компанією «АртПром».
Біл-борди встановлюватимуться по вул.. Городоцька, 116 (навпроти Привокзального ринку), пр. Чорновола 4; центральна частина міста, на фасаді Головного управлiння статистики у Львiвськiй областi, поруч нічний клуб «Міленіум», магазин-салон сантехніки.
Розмір рекламного щита 6х3
Вартість одного біг-борду:
оренда біг-борду – 2 400 грн./міс.
папір – 270 грн./м. кв.;
монтаж – 250 грн. год.;
Загальна вартість: 2920 грн.
Вартість 2-х біл-бордів: 5840 грн.
Макет біг-борду виглядатиме наступним чином (рис. 6.1):
Рис. 6.1.Макет рекламного біл-борду
Заходи зі стимулювання збуту.
ПП «Магнат» проводить такі заходи зі стимулювання збуту:
знижки (7-10%);
співпраця із торгівельними посередниками по розтермінуванню (такий спосіб дозволяє збільшити продажі у 2 рази);
конкурси серед торгового персоналу.
Заходи «паблік рілейшнс.
Компанія спонсорує розвиток культурної сфери м. Львів.
Персональний продаж.
ПП «Магнат» акцентує увагу на персональному продажу. Кожен торговий представник має відвідати в день 30 діючих торгових точок та налагоджувати співпрацю із потенційними клієнтами. Представник демонструє якість написання за допомогою авторучки ТМ «Магнат». Компанія для цього спеціально навчає свій персонал, раз у місяць торгові проходять тестування.
ВИСНОВОК
У курсовому проекті розроблено комплекс маркетингу ПП «Магнат», яке виготовляє кулькові авторучки.
У першому розділі проекту проаналізовано ринок. Конкурентами ПП «Магнат» є виробники авторучок: Parker, Montblanc, Waterman, Aurora, Шеффер.
У другому розділі з допомогою анкет проведено маркетингове дослідження. Провівши опитування зроблено висновок про доцільність виготовлення недорогих кулькових ручок для осіб із середнім рівнем доходів. Саме тому ПП «Магнат» приймає рішення щодо вибору стратегії цільового маркетингу, що передбачає повну концентрацію на обраному сегменті та створення конкурентних переваг в цьому сегменті і отримання стабільного доходу
Компанія випускатиме авторучки різного кольору, які писатимуть чорним, червоним, синім, фіолетовим чорнилом. Товар безперечно є сертифікований. На рис. 3.2 зображено логотип ПП «Магнат». Порівнявши позиції підприємства із конкурентами бачимо, що вони більш вигідні у ціні, щоправда трохи поступаються у якості відомим гравцям.
У четвертому розділі розроблено цінову політику. За результатами пробного маркетингу встановлено, що оптимальна ціна авторучки складатиме 32,53 грн., при якій оптимальний обсяг дорівнюватиме 6823 од. авторучок.
Торговими посередниками, яких ТзОВ «А Плюс», «Канц Клас», «Гал Плюс», торгові лотки із канцтоварами, копіцентри. У підприємстві сформовано відділ маркетингу та торговий відділ, який і займатиметься продажами.
ПП «Магнат» акцентує увагу на рекламі та персональному продажу, часто розміщуватиме рекламу на біл-бордах, а також дбає про професійний рівень торгового персоналу, проводить навчання і тестування, що безперечно збільшує виручку від реалізації авторучок.
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
Балабанова Л.В. Маркетинг: Підручник. – 2-ге видання, перероб. і доп. – К.:Знання-Пресс, 2004. – 645с.
Гаркавенко С.С. Маркетинг: Підручник.- 4-те видання доповнене - К.: Лібра, 2006 р. - 720 с.
Крикавський Є.В., Дейнега І., Патора Р.Навч. посібник. Маркетингова товарна політика – Львів: 2-ге видання. Видавництво НУ «Львівська політехніка», 2008. – 276с.
Методичні вказівки до виконання курсового проекту «Формування комплексу маркетингу підприємства» з курсу «Маркетинг» для студентів всіх форм навчання галузей знань 0305 «Економіка та підприємництво» та 0306 «Менеджмент і адміністрування» / Укл.: Мороз Л.А., Крикавський Є.В., Косар Н.С., Кузьо Н.Є., Леонова С.В., Рикованова І.С., Савченко Ю.Т. – Львів: НУ «Львівська політехніка», 2009. – 26 с.
Мороз Л.А., Чухрай Н.І. Маркетинг/ За наук. ред. Мороз Л.А.: Підручник - Львів: НУ «Львівська політехніка» (Інформаційно-видавничий центр «ІНТЕЛЕКТ+» Інституту підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів), 2005. - 244 с.
http://svyatetz.blogspot.com/2011/06/blog-post_168.html