Лабораторна робота № 2
MICROSOFT ACCESS 2010
Використання умов відбору та групових операцій в запитах
Відкрити свій робочий файл бази даних.
Створити запит “Перелік покупців-підприємств”, який виводить дані про покупців: Назва, Адреса, Телефон, Вид; який ґрунтується на таблицях: Покупці, Види покупців. Умова відбору: Поле “Вид” повинно бути лише "Підприємство".
-вибрати режим створення – “Конструктор запросов ”;
- у вікні “Добавление таблицы” додати до запиту необхідні таблиці - Покупці, Види покупців;
- вивести необхідні поля у нижню частину конструктора запиту - Назва, Адреса, Телефон, Вид;
-встановити умову відбору, а саме, щоб вид покупця був лише підприємство, тобто Вид=Підприємство, написавши необхідну умову відбору (=Підприємство) для поля Вид, так, як показано на рис:
* умова відбору =”Підприємство” означає, що для даного поля будуть виводитися тільки ті записи, для яких значення в даному полі дорівнює “Підприємство”, а всі інші записи, які не задовольняють умові відбору виводитися не будуть.
-запустити на виконання запит, та переконатися у правильності його роботи;
зберегти запит під ім’ям “Перелік покупців-підприємств”.
Аналогічно створити наступні запити з умовами відбору:
Запит “Угоди працівників більше 1000 грн”, який виводить дані про працівників - поля: ПІБ, Назва, Дата, Сума; що грунтується на таблицях: Угоди, Покупці, Працівники; умова відбору: Поле Сума: >1000.
* умова відбору >1000 означає, що для даного поля будуть виводитися тільки ті записи, для яких значення в даному полі більше 1000.
Запит “Покупці-товари менше 1000 грн”, який виводить інформацію про покупців та товари – поля: Назва, Назва_тов, Сума; що грунтується на таблицях: Угоди, Товари, Покупці; умова відбору: Поле Сума: >0 And <=1000.
* умова відбору >0 And <=1000 означає, що для даного поля будуть виводитися тільки ті записи, для яких значення в даному полі більше 0 і одночасно менше 1000.
Запит “Оплачені угоди за березень”, який виводить інформацію про угоди – поля: Назва, Дата, Сума, Оплата; що грунтується на таблицях: Покупці, Угоди; умови відбору: Поле Дата: Between #30.09.2011# And #20.10.2011#; Поле Оплата: ИСТИНА.
* умова відбору Between #30.09.2011# And #20.10.2011# означає, що для даного поля будуть виводитися тільки ті записи, для яких значення в даному полі більше знаходяться в діапазоні між 30.09.2011 та 20.10.2011;
* умова відбору ИСТИНА означає, що для даного поля будуть виводитися тільки ті записи, для яких значення в даному логічному полі дорівнюють ИСТИНА (TRUE) тобто правда.
Запит “Працівники-види розрахунків”, виводить інформацію про працівників – поля: ПІБ, Назва, Назва_тов, Вид_роз; що грунтується на таблицях: Угоди, Працівники, Покупці, Товари, Види розрахунків; умова відбору: Поле: Вид_роз: Like [Введіть вид розрахунку].
* умова відбору Like [Введіть вид розрахунку] означає, що перед виконанням даного запиту з’явиться вікно, в якому буде написаний текст, що введений в квадратні дужки та поле для введення необхідного значення для поля, в якому встановлено цю умову відбору.
Комплексний запит “Працівник-Товар-Більше 500”, виводить інформацію про працівників та товари – поля: ПІБ, Дата, Назва_тов, Кіл_тов, Сума, Вид_роз, Оплата; що грунтується на таблицях: Працівники, Товари, Угоди, Покупці, Види розрахунків; умови відбору: Поле ПІБ: Like [Введіть працівника], Поле Назва_тов: Like [Введіть назву товару], Поле Сума: >500, Поле: Оплата: ИСТИНА.
Створити запит “Кількість угод працівників фірми”, який грунтується на таблицях: Працівники фірми, Угоди, з виведенням даних угод - поля: ПІБ, Код_уг. Використовуючи групову операцію Count для поля Код_уг підрахувати кількість угод для кожного працівника фірми:
-створити при допомозі конструктора запит для виведення ПІБ та Код_уг:
-на панелі інструментів натиснути кнопку “Групповые операции” ;
- в рядку “Групповая операция”, що з’явиться в результаті в нижній частині конструктора запиту для поля “Код_уг” вибрати операцію Count:
перевірити роботу запиту та зберегти його під іменем “Кількість угод працівників фірми”.
Використовуючи групові операції, створити наступні запити:
Запит “Товар-Сума-Оплата” на основі таблиць: Угоди, Товари. Виводяться поля: Назва_тов, Сума, Оплата. Умова відбору: Поле Оплата – умова відбору Истина. Групова операція SUM для поля Сума.
Запит “Сума по виду розрахунку” на основі таблиць: Угоди, Види розрахунків. Виводяться поля: Вид_роз, Сума. Групова операція SUM для поля Сума.
Запит “Макс сума працівник фірми-покупець” на основі таблиць: Працівники фірми, Угоди, Покупці. Поля: ПІБ, Назва, Сума. Групова операція MAX для поля Сума.
Запит “Середня сума працівник фірми-покупець по виду розрахунку”, на основі таблиць: Працівники фірми, Угоди, Покупці, Види розрахунків. Виводяться поля ПІБ, Назва, Сума, Вид_роз. Умова відбору Поле Вид_роз: Like [Введіть вид розрахунку]. Групова операція SUM для поля Сума.