Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
«Міністерство освіти і науки України»
Відокремлений структурний підрозділ
Технічний коледж НУ «Львівська політехніка»
Відділення інформаційних
та комп’ютерної техніки
Курсова робота
З дисципліни: «Електричні машини»
На тему:
«Асинхронний двигуни з короткозамкненим ротором типу МТК-11-6»
Зміст
Вступ
Теоретична частина
1.1 Призначення двигуна, його переваги і недоліки.
1.2 Основні елементи конструкції двигуна.
1.3 Принцип дії асинхронного двигуна.
Розрахункова частина
Паспортні дані двигуна
Розрахунок габаритних розмірів двигуна
Розрахунок природно – механічної характеристики двигуна
Розрахунок пускових характеристик і визначення пускових опорів двигуна
Розрахунок робочих характеристик двигуна
Опис принципової схеми двигуна
Додаток
Література
Вступ
За способом створення магнітного поля статора і ротора машини змінного струму поділяються на синхронні і асинхронні.
Асинхронні машини застосовуються головним чином для перетворення електричної енергії в механічну, тобто в якості двигунів, але вони можуть працювати також в режимі електромагнітних тормозів, генераторів, перетворювачів частоти, трансформаторів.
Номінальна потужність асинхронних машин охоплює широкий діапазон від долей ватт до десятків тисяч кіловат.
В промислових установках найчастіше використовуються трьохфазні асинхронні двигуни діапазоном потужності від 0,06 до 400кВТ.
Асинхронні двигуни вигідно відрізняються від других електродвигунів простотою конструкції і надійністю в роботі. В наш час вони являють основним типом електродвигунів, які застосовуються для приводів різних механізмів в промисловості, на будівництві, в сільському господарстві.
В даній курсовій роботі опис з трифазним асинхронним двигуном з короткофазним ротором типу МТК-11-6 . А також в цій роботі розрахунок габаритних розмірів, природно-механічна характеристики, робочі характеристики, а також рохрахунок пускових опорів двигуна.
Теоретична
частина
Призначення двигуна, його переваги і недоліки
Асинхронної машиною називається двохобмотувальна електрична машина змінного струму, у якої тільки одна обмотка (первинна) отримує живлення від електричної мережі з постійною частотою, а друга обмотка (вторинна) замикається накоротко або на електричні опори. Струми у вторинній обмотці з'являються в результаті електромагнітної індукції. Їх частота є функцією кутової швидкості ротора яка, у свою чергу, залежить від обертаючого моменту, прикладеного до валу.
Асихронні машини поділяють на колекторні і безколекторні.
Безколекторні асинхронні машини набули найбільш широкого застосування. Основним типом такої машини є асинхронний трифазний двигун у двох виконаннях:
Двигун із фазним ротором
Двигун з короткозамкненим ротором.
Випускаються заводами асинхронні двигуни, які призначаються для роботи в певних умовах з певними технічними даними, званими номінальними. До числа номінальних даних асинхронних двигунів, які вказуються в заводській табличці машини, укріпленої на її корпусі, відносяться:
механічна потужність, що розвивається двигуном,
Р
н
=
Р
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!