Міністерство освіти і науки України
Технічний коледж Національного університету «Львівська політехніка»
Звіт
до
Лабораторної роботи №3
Львів – 2016
ТЕМА: ОДНОРАНГОВА ЛОКАЛЬНА МЕРЕЖА
МЕТА РОБОТИ: вивчення структури однорангової мережі, отримання навиків в настройці і використанні робочої станції в простій одноранговій комп'ютерній мережі
ХІД РОБОТИ
1. Створення однорангової локальної мережі
Визначити вже встановлені мережеві служби і адаптери, дати їх характеристику, можна на вкладці «Сеть» (Рис. 1.1).
/
Рис. 1.1- Вкладка «Конфигурация» дозволяє побачити встановлені мережеві ресурси
Для перевірки властивостей встановленого мережевого адаптера, на значку "Сетевое окружение" по натисненню правої кнопки миші обрати "Свойства" /"SURECOM EP-320X-R 100/10М PCI Adapter"/ кнопка "Свойства".
Для установки нового мережевого адаптера необхідно вставити мережеву карту у слот РСІ, потім включити комп'ютер. Якщо автоматична установка драйверів не відбулася, то це можна зробити вручну. На значку "Сетевое окружение" по натисненню правої кнопки миші обрати "Свойства", потім обрати «Конфигурация/Добавить/Сетевая плата/Добавить». Потім з приведеного списку вибрати необхідну мережеву плату і натиснути ОК. Якщо необхідних драйверів в списку не виявилось, є можливість (за наявності драйверів на іншому носії - дискеті, CD) установки драйверів з диску.
Для цього необхідно натиснути кнопку «Установить с диска...» і встановити драйвера мережевих адаптерів на обох комп'ютерах. Отримати відомості про маску і IP - адресу комп'ютера.
Відомості про IP - адресу робочої станції, маску локальної мережі потрібно отримати у адміністратора мережі. Встановивши перемикач «Указать IP - адрес явным образом», потрібно ввести маску і IP - адресу даного комп'ютера на вкладці «IP - адрес» (Рис. 1.2).
/
Рис. 1.2 - Вкладка «IP - адрес » дозволяє встановити маску мережі та IP - адресу робочої станції
/
Рис. 1.3 - Вкладка «Идентификация » дозволяє встановити ім'я компьютеру в мережі та робочу групу
Тепер необхідно призначити ім'я робочої станції і робочу групу, до якої належить робоча станція, що настроюється, на вкладці "Идентификация" вікна иСеть"(Рис.1.3).
Для перевірки конфігурації комп'ютера, після натиснення на кнопку «Пуск» обрати пункт «Вьшолнить», набрати у вікні, що відкрилося, команду Winipcfg і натиснути кнопку «ОК». У вікні (Рис. 1.4), що відкрилося, доступна інформація про номер адаптера (МАС - адреса) в рядку «Адрес контроллера», IP - адресу комп'ютера («IP - адрес»), маску підмережі. Докладніші відомості можна отримати натисненням кнопки «Сведения».
/
Рис. 1.4 - Вкладка «IP - адрес » дозволяє встановити маску мережі та IP - адресу робочої станції
/
Рис. 1.5 - Вкладка «Доступ» вікна «Свойства папки»
Дізнавшись IP - адресу будь-якої робочої станції однорангової локальної мережі, подати команду:
Ping [IP - адреса рабочої станції, що перевіряється]
Результат запиту - повідомлення про час пересилок пакетів між робочою станцією на якій поданий запит і обраним комп'ютером введенням IP - адреси. Якщо з'явилися повідомлення Host Unreachable, то були допущені помилки в налагодженях протоколів.
2. Ресурси загального доступу в одноранговій локальній мережі
Створення мережевого ресурсу: вибрати теку і в її властивостях (отриманих правою кнопкою миші) у вкладці "Доступ" (Рис. 1.5) встановити бажаний тип доступу до вмісту теки.
"Загальний" ресурс відображається в мережевому оточенні. Проглядання мережевих тек, можна здійснити прогляданням мережевого оточення робочої станції.
Використовуючи значок "Сетевое окружение" на робочому столі відкрити вікно "Сетевое окружение", клікнувши по імені вибраної рабочої станції, відкрити доступні по локальній мережі ресурси загального доступу.
Щоб проглянути повнішу інформацію про мережеві ресурси і комп'ютери, вікно "Сетевое окружение" потрібно перевести вид відображення "Таблица"
/
Рис. 1.6 Вікно «Сетевое окружение» показує керований комп'ютер, та мережеві робочі станції, при умові їх підключення до локальної мережі.
Пошук доступного мережевого комп'ютера по імені або IP - адресі відбувається за допомогою пункту "Поиск компьютера" в меню правої кнопки миші для значка "Сетевое окружение" на робочому столі або на кнопці "Пуск"/" Найти"/"Компьютер".
ВИСНОВОК: в даній лабораторній роботі я вивчив структури однорангової мережі, отримав навиків в налаштуванні і використанні робочої станції в простій одноранговій комп'ютерній мережі