Міністерство освіти і науки України
Технічний коледж Національного університету «Львівська політехніка»
Звіт
до
Лабораторної роботи №4
Львів – 2016
ТЕМА: ЛОКАЛЬНА МЕРЕЖА З ВИДІЛЕНИМ СЕРВЕРОМ
МЕТА РОБОТИ: вивчення структури локальної мережі з виділеним сервером, отримання навичок в її налагоджені і використанні
ХІД РОБОТИ
1. Створення серверної локальної мережі на базі існуючої однорангової мережі
Отримати дані про мережеву конфігурацію комп'ютера на платформі Windows 95/98/Ме, натисненням на кнопку «Пуск» вибрати пункт «Выполнить», набрати у вікні, що відкрилося, команду Winipcfg і натиснути кнопку «Выполнить». У вікні, що відкрилося, доступна інформація про номер адаптера (МАС - адреса) в рядку «Адрес контроллера», IP - адресі комп'ютера («IP - адрес»), масці підмережі. Докладніші відомості можна отримати натисненням кнопки «Сведения» (Рис.2.2).
Встановлення IP - адреси робочої станції в серверній локальній мережі
Отримавши дані про спосіб призначення IP - адреси робочої станції (для Windows NT можливі режим автоматичного призначення IP - адреси і явного введення), необхідно ввести його на вкладці «IP - адрес» вікна «Свойства TCP/IP». Вкладка «IP - адрес » дозволяє встановити маску мережі і IP - адресу робочої станції.
Перевірка можливості з'єднання з сервером і робочою станцією локальної мережі.
Дізнавшись IP - адресу будь-якої робочої станції і сервера локальної мережі у адміністратора, подати команду:
Ping [параметри] [IP - адреса робочої станції, що перевіряється] Параметри:
-t постійна відправка пакетів на вказаний вузол і перегляд статистики відповідей до команди переривання Control + Break. Команда завершення - Control + С;
-а визначення адрес по іменах вузлів.
/
Рис. 2.2 - Вкладка «Конфигурация IP» має повну інформацію про мережеве налагодження
Результат запиту - повідомлення про час пересилок пакетів між робочою станцією на якій поданий запит і вибраним комп'ютером введенням IP - адреси Якщо з'явилися повідомлення типу Host Unreachable або Request Time Out означає, були допущені помилки в настройках протоколів і необхідно перевірити всі настройки і кабельні з'єднання комп'ютера, що перевірявся.
2. Налагодження робочої станції Windows 95/98/Ме для роботи з сервером мережі
/
Рис.2.3 - Налагодження рабочої станції у домен «kis»
Для забезпечення можливості входу робочої станції в домен сервера Windows Nt/2000/2003, необхідно встановити службу "Клиент для сетей Microsoft" і після натиснення на кнопку "Свойства" вікна властивостей мережі, вписати ім'я домена і включити прапорець "Входить в домен Windows NT', як показано на рис.2.3. Обрати "Параметры входа в сеть": як правило це перемикач "Вход с восстановлением сетевых подключений".
Натиснувши кнопку «Доступ к файлам и принтерам» і включивши прапорці «Файлы зтого компьютера можно сделать общими» та «Принтеры этого компьютера можно сделать общими», дозволяємо використання ресурсів робочої станції іншими комп'ютерами локальної мережі. Після необхідне перезавантаження комп'ютера, для вступу до дії нових мережевих настройок.
Потім на вкладці властивостей мережі «Управління доступом», після вибору доменної моделі аутентифікації установкою перемикача «На уровне пользователей», необхідно ввести точне ім'я мережевого сервера, що є мережевим сервером домена. Доступ до даної робочої станції по локальній мережі тепер можливий тільки користувачеві, допущеному сервером мережі
Встановлення доступу до загальних мережевих ресурсів робочої станції Щоб користувач мережі зміг дістати доступ до каталогу або іншого ресурсу, необхідно:
встановити мережевий доступ на цей каталог;
призначити список користувачів І їх прав, для яких дані ресурси будуть доступні з іншої робочої станції локальної мережі.
Для видалення із списку доступу якого - або мережевого користувача, необхідно на вкладці «Доступ» виділити мишкою ім'я користувача (Рис.2.4) і натиснути кнопку «Удалить».
Для установки мережевого доступу до теки "Документи" в її властивостях (отриманих кліканням правої кнопки миші на вкладці "Доступ") потрібно
/
Рис.2.4 - Встановлення імені та нотаток мережевої теки «Документи» встановити перемикач «Общий ресурс», потім внести до поля «Сетевое имя» назву, під якою теку видно в локальній мережі іншим користувачам і її опис в графі «Заметки», що призначено для мережевих користувачів.
Після цього натиснути на кнопку «Добавить» і вибрати кнопками «Только чтение», «Полный доступ», «Особый» користувачів, що потребують доступу до даної теки.
/
Рис.2.5 - Спеціальні права доступу
ВИСНОВОК: в даній лабораторній роботі я вивчив структури локальної мережі з виділеним сервером, отримав навички в її налагоджені і використанні.