Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
Міністерство освіти і науки України
Технічний коледж Національного університету «Львівська політехніка»
Звіт
до
Лабораторної роботи №9
Львів – 2016
Мета роботи: Вивчення основних характеристик ОЗУ і виявлення їх помилок
Теоретичні відомості
Основними характеристиками ОЗП є час доступу (швидкодія), ємність.
Час доступу - це проміжок часу, за який може бути записано або прочитано вміст комірки пам'яті після подачі її адреси і відповідного сигналу.
Ємність визначає кількість осередків або бітів в пристрої пам'яті.
У порівнянні зі статичними, динамічні ОЗП мають більш високу питому ємність і меншу вартість, але більше енергоспоживання і незначне виділення швидкодію. ОЗП мають модульну структуру. Збільшення ємності ОЗП проводиться встановленням додаткових модулів. Час доступу до модулів DRAM становить 60-70 нс.
На продуктивність ЕОМ впливає не тільки час доступу, але і такі параметри, як тактова частота і розрядність шини даних системної магістралі. Якщо тактова частота недостатня висока, то ОЗП простоює в очікуванні звернення. При тактовій частоті, що перевищує можливості ОЗП, в очікуванні буде знаходитися системна магістраль, через яку надійшов запит в ОЗП.
Інтегральною характеристикою продуктивності ОЗП з урахуванням частоти і розрядності шини даних є пропускна здатність, яка вимірюється в Мегабайтах за секунду. Для ОЗП з часом доступу 60-70 нс і розрядністю шини даних 64 біта максимальна пропускна здатність при тактовій частоті СМ 50 МГц становить 400 Мбайт / с.
Мікросхеми ПЗП також побудовані за принципом матричної структури. У такій матриці наявність перемички відповідає «1», а її відсутність – «0». Запис інформації в ПЗП здійснюється за допомогою програматора.
Кращий пакет для тестування оперативної пам'яті - "Memtest86 +". Оригінальна назва "Memtest86".
Хід роботи
Для тестування ОП необхідно:
Записати образ на диск (дискету, флешку).
Вимкнути комп'ютер.
Витягни всі модулі RAM, крім одного. Рекомендується тестувати по одному модулю пам'яті за раз, якщо тестувати кілька, то просто не дізнаєшся який модуль несправний.
Включи комп'ютер і переконайся що він завантажується з образу, який ми записали, а не з жорсткого диска. (Завантаження носіїв виставляється в BIOS).
Після завантаження, з'явиться наступний синій екран:
/
Даний тест буде працювати вічно, поки не зупинити. Рекомендується дочекатися хоча б одного повного випробування, а якщо є час, то нехай собі тестується годинку.
На особистому досвіді перевірено, що несправні модулі пам'яті швидко виявляються - довго чекати не потрібно.
Таким чином протестовуються всі інші модулі пам'яті.
Якщо в процесі тесту будуть виявлені помилки, то це відразу буде виведено в нижній половині екрану :
/
Якщо помилка є, то вже не важливо який у неї код або адреса, або ще щось. Помилки оперативної пам'яті ніяк не справляються, в хорошому модулі пам'яті помилок не повинно бути взагалі!
Висновок: в даній лабораторній роботі я ознайомився із основними характеристиками ОЗП і отримав навички у його тестуванні.
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!