Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
Міністерство освіти і науки України
Технічний коледж Національного університету «Львівська політехніка»
Звіт
до
Лабораторної роботи №18
Львів – 2016
Тема: визначення несправності РК-дисплею портативного комп’ютера та їх усунення
Хід роботи
Екрани ноутбуків мають властивість псуватися з часом, наприклад у вигляді вертикальних або горизонтальних смуг на них, виведенням зображення тільки на якусь частину області дисплея, або ще яких-небудь інших проблем. Все це викликається деякими причинами: проблеми в матриці матриці (допомогти з цим може тільки заміна несправної матриці); пошкоджений шлейф матриці (пошкоджені контакти можна поправити); зламаним (згорілим) відеоадаптером (його, звичайно, можна замінити.); будь-які пошкодження на материнській платі (наприклад, тобі раптом захочеться залити ноутбук водою - на ній напевно з'явиться корозія).
/
Тепер подивимося, як же нам провести діагностику цих різних проблем.
Насамперед варто підключити зовнішній монітор до ноутбука. Якщо на ньому все добре, значить проблема вже в самій матриці або материнської плати (але не у всіх випадках).
Лінії, які можуть змінювати свої кольори. Це як північне сяйво. При цій проблемі зовнішній монітор буде добре працювати. При легкому тиску на дисплей зображення змінюється. Виникають горизонтальні лінії в середині дисплея. У цьому випадку буде несправним шлейф матриці.
Дратівливі вертикальні смуги. Вони бувають червоними або синіми, нахабно розширюються, поступово біліють. Ця штука повторюється на зовнішньому моніторі. Якщо поміркувати, то проблема в відеокарті. Потрібно замінити відеочіп або зробити реболлінг (пайка кульок, в яких мало місце порушення контакту на чіпі відеокарти). Для цього знадобиться спеціально спеціальне обладнання для паяння.
Неприємна брижі на всьому дисплеї. На іншому моніторі зображення чисте. Несправна матриця або ж її шлейф. Але, після заміни всього несправного настирлива брижі не відступає? Це через переривання контакту між материнки і відкритий. Тут допоможе реболлінг або заміна мат. плати.
Якщо ноутбук відображає інвертовані кольору (проста заміна кольору протилежним (білий-чорний, червоний-жовтий)), то потрібно поміняти матрицю.
Включив монітор, а його половина відмовилася працювати. На ній з'явилися всякі червоні смуги. Проблема в матриці. Її потрібно міняти.
Зображення зникає або мерехтить. Ну, тут не складно і самому здогадатися, що якийсь контакт то відходить, то постає на місце, отже, проблема в шлейфі матриці. Його треба б поміняти. Так само варто подивитися на саму матрицю. Бути може вона теж потребує заміни.
Висновок: В даній лабораторній роботі я отримав навички визначення несправності РК-дисплею портативного комп’ютера та їх усунення.
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!