Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ "ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА"
ІКТА
Кафедра ЗІ
/
ЗВІТ
до лабораторної роботи № 4
з курсу
"Комп'ютерна обробка інформації"
на тему
ІНТЕРПОЛЯЦІЯ ФУНКЦІЙ В ПАКЕТІ MATHCAD
ЛЬВІВ – 2015
Короткі теоретичні відомості:
В наукових і інженерних розрахунках часто доводиться оперувати наборами значень, отриманих експериментальним шляхом або методом випадкової виборки. Як правило, на підставі цих наборів потрібно побудувати функцію, на яку могли б з високою точністю будуть включені отримані значення. Таке завдання називається апроксимацією кривої. Екстраполяція - методи знаходження точок за межами заданого інтервалу (продовження кривої).
Інтерполяція - спосіб знаходження проміжних значень величини по наявному дискретному набору відомих значень. Інтерполяцією називають такий різновид апроксимації, при якій крива побудованої функції проходить точно через наявні точки даних, тобто - це методи побудови наближених кривих.
Наприклад, дана таблична функція, на зразок описаної нижче, яка для декількох значень визначає відповідні значення f:
/
/
0
0
1
0,8415
2
0,9093
3
0,1411
4
−0,7568
5
−0,9589
6
−0,2794
Інтерполяція допомагає дізнатися яке значення може мати така функція в точці, відмінній від вказаних, наприклад, при x = 2,5?
Існує безліч різних способів інтерполяції. Вибір найбільш відповідного алгоритму залежить від точності вибраного методу, витрат на його використання, наскільки гладкою є інтерполяційна функція, якої кількості точок даних вона вимагає і т.п.
Способи інтерполяції.
1. Інтерполяція многочленами
На практиці найчастіше застосовують інтерполяцію многочленами. Це пов'язано перш за все з тим, що многочлени легко обчислювати, легко аналітично знаходити їх похідні і безліч многочленів щільно в просторі безперервних функцій. До цього типу інтерполяції (обчислення у при заданому x) відносяться:
- лінійна інтерполяція;
- інтерполяційна формула Ньютона;
- метод кінцевих різниць;
- многочлен Лагранжа.
Оберенена інтерполяція (обчислення x при заданом у):
- поліном Лагранжа;
- обернена інтерполяція за формулою Ньтона;
- обернена інтерполяція за формулою Гауса.
2. Інтерполяція функції декількох змінних:
- білінійна;
- бікубічна.
3. Інші способи інтерполяції:
- рацінальна;
- тригонометрична..
Завдання:
1. Функція задана таблицею значень:
/
Впорядкувати масив даних за зростанням аргументу (1 рядок).
Побудувати графік залежності, згладжуючи сплайнами.
Розв’язок завдань:
/
/
Висновок: на даній лабораторній роботі я ознайомився з інтерполяцією функцій в пакеті Маткад і виконавши всі завдання закріпив ці знання.
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!