Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
ІКТА
кафедра ЗІ
Звіт
до лабораторної роботи №5
з курсу:
«Комп’ютерна обробка інформації»
на тему: «Обробка табличних даних в пакеті Origin»
Мета: навчитись працювати з електронними таблицями і графіками в середовищі Origin, навчитися застосовувати набуті знання для обробки інформації.
Короткі теоретичні відомості:
MICROCAL Origin 7.5 Pro - професійний пакет для побудови графіків математичних функцій, експериментальних і статистичних даних, який застосовується для обробки і візуалізації експериментальних даних.
Функціональні можливості пакету Origin, що включають ряд найбільш важливих функцій обробки даних і побудови графіків, можуть бути представлені наступною схемою (рис. 1).
/
Рис. 1. Функціональні можливості пакету Origin.
Робота в Origin організовується у вигляді проекту (Project). Проект є набором вікон. Origin підтримує роботу 8 основних видів вікон, що відкриваються за допомогою меню File: New. або за допомогою відповідних піктограм, розміщених в панелях інструментів (Toolbars).
Основні вікна для роботи в Origin:
1) вікно робочої таблиці (Worksheet Window);
2) вікно графіка (Graph Window);
3) вікно матриці (Matrix Window).
Вікно Excel дозволяє використовувати засоби однойменного пакету для роботи з даними.
Вікно вихідної сторінки (Layout Page-l.p.) служить для розміщення на одній сторінці табличних даних, текстових фрагментів і графіків.
Вікно функціонального графіка (Function Graph-f.g.) використовується при розрахунку функцій.
За допомогою вікна редактора мови Labtalk (Labtalk Editor) можна проводити операції редагування і відладки підпрограм. Останнім в списку є вікно заміток (Notes).
Як додаткові вікна можна вказати на вікно результатів (Results Log), в якому відображаються результати обробки даних за допомогою функцій, що викликаються з меню Analysis.., і вікно записів (Script Window) - вікно текстового редактора.
В кожен момент часу активне тільки одне вікно. Від виду вікна певною мірою залежить склад функцій, включених в рядок меню (Menu Bar). Операції вибору, перейменування, розміщення вікон на екрані монітора проводяться за допомогою меню Window. Ряд функцій роботи з вікнами доступні в меню, що відкривається клацанням правою кнопкою миші на заголовку вікна.
Завдання:
Представити табличні дані, результати обчислень і графічний матеріал в електронному вигляді.
Представити результати обчислень і графічний матеріал відповідно п.2. з поясненнями у роздрукованому вигляді.
Виконання завдань
Вивчення діалогових вікон
/
/
/
Робота в табличному вікні
/
/
/
Побудова графіків на основі таблиць.
/
/
/
/
Настройка елементів графіка
/
/
/
Настройка параметрів шару графіка./
/
Висновок: на даній лабораторній роботі я навчився працювати з електронними таблицями і графіками в середовищі Origin, та виконавши завдання закріпив ці знання.
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!