Заробітна плата — винагорода, обчислена, зазвичай, у грошовому виразі, яку за трудовим договоромвласник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.
В пп 1с:Бухгалтерія автоматизація обліку заробітної плати ведеться через вбудований блок розрахунку з/п. Всі документи по обліку заробітної плати згруповані в цьому блоці.
Розрахунок заробітної плати в пп 1с:Бухгалтерія складається з наступних документів:
«Нарахування з/п працівникам організації»
/
Цей документ виконує процес нарахування оплати праці в програмі. Заповнений документ при його коректному проведенні заноситься в журнал документів «нарахування заробітної плати», що відкривається шляхом вибору пункту «заробітна плата» що знаходиться в підменю «нарахування з/п працівникам організації».
В цьому документі обов’язково вказуємо місяць в якому виконуємо нарахування відповідної оплати праці.
Табличну частину документа можна заповнити автоматично шляхом натискання на кнопку «заповнити» або «користувачем вручну». В реквізиті «відповідний» вводиться норматив, який спеціально виділений для обліку оплати праці в програмі
Для формування та коректного заповнення документа «нарахування оплати праці працівникам підприємства» необхідно сформувати та провести всі документи щодо обліку робочого часу працівників підрозділу підприємства для якого здійснюється розрахунок, зокрема, провести в програмі нарахування за лікарняним листком та нарахування відпускних робітникам підприємства.
«видатковий касовий ордер»
Для виплати зарплати необхідно оформити «видатковий касовий ордер».
/
/
В документі вказуємо працівника, місяць, за який виплачуємо, суму коштів до виплати а також рахунки.
Документ «з/п до виплати організації»
Цей документ призначений для виплати працівникам організації заробітної плати через касу підприємства або на рахунки працівників банку.
У формі документа «з/п до виплати організації» передбачено можливість автоматичного розрахунку суми до виплати працівникам даної організації , відповідно по стану на дату даного документа .
Документ «прийом на роботу в організацію»
Для реєстрації прийому співробітників в організацію, як на основне місце роботи, так і за сумісництвом і опису умов оплати праці (призначення планових нарахувань працівникам організації та завдання їх розміру) призначений документ «Прийом на роботу в організацію» (Документи Кадровий облік Прийом на роботу в організацію).
Документ «звільнення з організації»
Звільнення співробітника з організації реєструється документом «Звільнення з організації», а також «припиняється» розрахунок для цього співробітника всіх призначених ним постійних нарахувань і утримань (Документи Кадровий облік Звільнення з організації). При проведенні документа програма перевіряє, чи не були співробітники, зазначені в документі, звільнені раніше. При виявленні таких ситуацій видається повідомлення про помилку і документ не проводиться.
Документ «кадрове переміщення»
Призначений для реєстрації переміщення працівників підприємства на інші робочі місця . В цьому документі обов’язково вказуємо список працівників які переміщуємо, підрозділи та посади , їх нові табельні номери , дату переміщення, та графіки їх роботи.
Документ «наказ про зміну окладів»
Для випадків, коли потрібно змінити оклади всім або групі співробітників у типовій конфігурації призначений документ «Наказ про зміну окладів» (меню «Документи - Зарплата - Наказ про зміну окладів»). У полі введення дати документа слід вказати число, починаючи з якої співробітникам встановлюються нові оклади.
Для додавання співробітника в табличну частину документа можна скористатися клавішею Insert.
Якщо оклади змінюються у всіх або у більшості співробітників, то можна скористатися кнопкою «Заповнити». При цьому в табличну частину будуть занесені усі співробітники організації. Отриманий список можна скорегувати, видаливши з нього тих співробітників, оклади яких не змінюються. Для цього слід встановити курсор в терміні з віддаленим співробітником і натиснути клавішу Del. Для формування списку співробітників відразу з новими окладами можна скористатися кнопкою «Підбір». При цьому відкривається довідник «Співробітники», а після вибору співробітника - викликається додаткове діалогове вікно для введення нового окладу. Після введення окладу довідник не закривається, чекаючи вибору наступного співробітника. Після того, як всі співробітники будуть вказані, вікно довідника «Співробітники» слід закрити.
«Лікарняний лист»
Лікарняний лист складається при невихід працівника на роботу у зв'язку з хворобою. Він складається на підставі довідки з медичної установи, і в ньому вказуються період непрацездатності працівника, у т. ч. оплачуваних днів, відсоток оплати і загальна сума виплат, розрахована на підставі середнього заробітку за останні три місяці.