Зміст
Вступ
Опис роботи електорообладнання
Вибір електрообладнання
Ремонт електрообладнання. Охорона праці та організація робочого місця
Висновки
Список використаної літератури
Додатки
Вступ
Сучасне металообробне обладнання – це високо розвинуті машини. За конструкцією і призначенням важко знайти більш різноманітні машини ніж метало різальні верстати .
Створення оптимальної конструкції сучасного метало різального верстата, можливо тільки у разі автоматизації проектування, оскільки традиційний метод ручного проектування забезпечує лише створення працездатних конструкцій, але не оптимальних. Як відомо, заручного методу розрахунку і конструювання деталей і вузлів верстатів, робиться низько спрощень і не враховуються усі фактори, не розглядаються усі важливі варіанти конструкції . Застосування електронних обчислювальних машин (ЄОМ) дає змогу збільшити кількість факторів, які розглядаються і дає можливість досягти оптимальних рішень. Але бажаний ефект досягається в наслідок діалогу конструктора, якій володіє достатнім знанням в області розрахунку і конструюванні верстатів, і ЕОМ оскільки це дасть змогу розглянути значну кількість варіантів і вибрати оптимальні розміри і конструкцію.
Під час створення нових верстатів використовуються досягнення верстатобудівельної промисловості і наукових досліджень, а також суміжних областей техніки. Наприклад, на конструкцію верстата впливає створення нових типів електродвигунів (високо моментних, регулюваннях), поява нових датчиків положення , вдосконалення електрогідравлічної і оптичної апаратури , створення нових методів керування від спеціалізованих ЕОМ та інших.
Новостворювальні верстати мають бути суспільно доцільними , технічно і електрично вдосконаленні, економічними тощо. Вдосконалювання сучасних верстатів повинно забезпечувати підвищення швидкості робочіх і допоміжних рухів. Застосування композиційних матеріалів для різальних інструментів дає змогу вже сьогодні реалізовувати швидкості різання до 1500-2000 м/хв., а швидкість установочних переміщень до 20-30 м/хв..
У зв’язку зі зменшенням величин партій виробів , збільшенням гнучкості та скороченням термінів виконання замовлень переосмислюється питання усієї верстатобудівельної промисловості, а також створюється нова виробнича стратегія щодо комплексної обробки. Наприклад, токарні багато цільові верстати оснащуються іншим захватним шпинделем, який розташований напроти головного. Так з’являється можливість завершення обробки деталі з боку відрізання за одночасного початку обробки наступної деталі. Стійкою тенденцією є інтеграція фрезерної, зубонарізної,стругальної, свердлильної, та іншої обробки у технологічну токарну комірку. Системи часового програмного керування (ЧПК) такими верстатами дають можливість керувати 5-ма …10-ма координатними осями(а інколи і більше).
Вимоги до сучасних металоріжучих верстатів реалізується більшою мірою за допомогою електроприводу.
Багато цільові верстати забезпечують високий ступінь точності обробки деталей і продуктивність за постійністю технологічних баз що дає змогу підвищувати точність взаємного розташування оброблених поверхонь.
Верстати консольно-фрезерні. Загальні відомості
Горизонтальні консольно-фрезерні верстати мають горизонтально розташований, що не міняє свого місця шпиндель. Стіл може переміщатися перпендикулярно до осі шпинделя в горизонтальному і вертикальному напрямках і уздовж осі, паралельної їй.
Універсальні консольно-фрезерні верстати відрізняються від горизонтальних тим, що мають стіл, який може повертатися на необхідний кут.
Вертикальні консольно-фрезерні верстати мають вертикально розташований шпиндель, що переміщається вертикально і в деяких моделях повертається. Стіл може переміщатися в горизонтальному напрямку перпендикулярно до осі шпинделя і в вертикальному напрямку.
Широко – універсальні консольно-фрезерні верстати на відміну від універсальних мають крім основного горизонтального шпинделя приставну головку зі шпинделем, що повертається навколо вертикальної і горизонтальної осей.
Безконсольні – фрезерні верстати мають шпиндель, розташований вертикально і переміщається в цьому напрямку. Стіл переміщується тільки в поздовжньому і поперечному напрямках.
Консольно-фрезерні верстати горизонтальні і вертикальні - це найбільш поширений тип верстатів, що застосовуються для фрезерних робіт. Назва консольно-фрезерні верстати отримали від консольного кронштейна (консолі), який переміщується по вертикальних напрямних станини верстата і служить опорою для горизонтальних переміщень столу.
Типорозміри консольно-фрезерних верстатів прийнято характеризувати за величиною робочої (кріпильної) поверхні столу. Консольно-фрезерні верстати можуть мати горизонтальне, універсальне (широкоуниверсальні) і вертикальне виконання при одній і тій же величині робочої поверхні столу. Поєднання різних виконань верстата при однаковій основний розмірної характеристиці столу називають розмірної гамою верстатів.
В СРСР було освоєно виробництво консольно-фрезерних верстатів п'яти типорозмірів:
№ 0; № 1; № 2; № 3 і № 4, причому по кожному розміру випускалася повна гамма верстатів - горизонтальні, універсальні і вертикальні. Кожен верстат однієї розмірної гами мав в шифрі однакове позначення, що відповідає розміру робочої поверхні столу.
Залежно від розміру робочої поверхні столу розрізняють наступні розміри консольно-фрезерних верстатів:
Размер
Гамма станков
Размер стола, мм
0
6Р10, 6Р80, 6Р80Г, 6Р80Ш
200 х 800
1
6Н11, 6Н81, 6Н81Г; 6Р11, 6Р81, 6Р81Г, 6Р81Ш
250 х 1000
2
6М12П, 6М82, 6М82Г; 6Р12, 6Р82, 6Р82Ш; 6Т12, 6Т82, 6Т82Г, 6Т82Ш
320 х 1250
3
6М13П, 6М83, 6М83Г; 6Р13, 6Р83; 6Т13, 6Т83, 6Т83Г
400 х 1600
4
6М14П, 6М84, 6М84Г
500 х 2000
Відповідно до розмірів столу змінюються габаритні розміри самого верстата і його основних вузлів (станини, столу, санчат, консолі, хобота), потужність електродвигуна і величина найбільшого переміщення (ходу) столу в подовжньому, санчат в поперечному і консолі в вертикальному напрямках.
Позначення консольно-фрезерних верстатів
6 - фрезерний верстат (номер групи за класифікацією ЕНІМС)
Р - серія (покоління) верстата (Б, К, Н, М, Р, Т)
1 - номер підгрупи (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9) за класифікацією ЕНІМС (1 - вертикально-фрезерний)
0 - виконання верстата - типорозмір (0, 1, 2, 3, 4) (0 - розмір робочого столу - 200 х 800)
Букви в кінці позначення моделі:
Г - верстат горизонтальний консольно-фрезерний з неповоротним столом
К - верстат з копіювальним пристроєм для обробки криволінійної поверхні
Б - верстат з підвищеною продуктивністю (підвищений діапазон чисел оборотів шпинделя, подач столу і підвищена потужність двигуна головного руху).
П - точність верстата - (н, п, в, а, с) по ГОСТ 8-ХХ
Ш - верстат широкоуніверсальний
Ф1 - верстат з пристроєм цифрової індикації КЦІ і попереднім набором координат
Ф2 - верстат з позиційною системою числового керування ЧПУ
Ф3 - верстат з контурної (безперервної) системою ЧПУ
Ф4 - верстат багатоцільовий з контурною системою ЧПУ і магазином інструментів
Опис роботи електорообладнання
Верстат вертикальний консольно-фрезерний 6Р10 призначений для фрезерування всіляких деталей з різних матеріалів.
Горизонтально-фрезерний верстат моделі 6Р80Г - базова модель, а універсально-фрезерний моделі 6Р80 і вертикально-фрезерний моделі 6Р10 - його модифікації.
На універсально-фрезерному верстаті моделі 6Р80 за допомогою універсальної ділильної головки можна фрезерувати спіральні канавки на циліндричних деталях, а також проводити різні фрезерні роботи, пов'язані з поворотом деталі на задану величину.
Поворотна фрезерна головка з висувною гільзою вертикально-фрезерного верстата моделі 6Р10 дозволяє виробляти фрезерні роботи на похилих поверхнях деталі.
Накладна поворотна фрезерна головка Н80Г.28 з вертикальним шпинделем, що поставляється по особливому замовленню за окрему плату, розширює технологічні можливості верстатів 6Р80Г і 6Р80.
Верстат призначений для виконання різних фрезерних робіт в умовах одиничного і серійного виробництва.
Шорсткість обробленої поверхні при чистових режимах різання V 6.
На відміну від раніше випускалися верстатів даного типу новий верстат відрізняється зниженим шумом, збільшеною довговічністю основних вузлів і збереженням норм точності протягом більш тривалого терміну. Електрообладнання змонтовано в просторій ніші і відповідає всім сучасним вимогам. Управління подачами столу роздільне. Є захисні пристрої, що оберігають робочого від стружки і бризок oxлаждающей рідини. Система охолодження забезпечена швидкознімними відстійниками. Зовнішній вигляд верстата відповідає сучасним вимогам промислової естетики.
Вбудовування верстата в автоматичну лінію не передбачено.
Клас точності верстата Н.
Рис.1. Розположення головних частин станка 6Р10
Рукоятка ручного переміщення консолі
Рукоятка ручного переміщення санчат
Рукоятка включення вертикальної подачі
Кнопка включення швидкого переміщення столу, санчат і консолі
Маховик ручного переміщення столу
Черв'як вибірки люфту в парі гвинт-гайка столу
кран охолодження
покажчик навантаження
Рукоятка включення електромережі
перемикач освітлення
лампа сигнальна
Кнопка «Стоп»
Рукоятка затиску санчат
Рукоятка включення поперечної подачі
Кнопка «Пуск»
Рукоятка затиску консолі
Рукоятка включення електродвигуна подач
Рукоятка включення електронасоса охолодження
Перемикач напрямку обертання шпинделя
Кнопка «Поштовх шпинделя»
Рукоятка включення перебору шпинделя
Рукоятка установки чисел оборотів шпинделя
Гвинти затиску хобота
Вал переміщення хобота
Рукоятка включення поздовжньої подачі
Гвинти затиску столу
Гвинти затиску поворотних санчат верстата 6Р80
Рукоятка установки величини подачі
Рукоятка затиску гільзи шпинделя верстата 6Р10
Рукоятка переміщення гільзи шпинделя верстата 6Р10
Обмеження у застосуванні верстатів 6Р10
Обмеження у застосуванні верстатів Повну величину зазначених в паспорті ходів можна використовувати тільки при відсутності на столі верстата деталей і пристроїв, що обмежують переміщення столу. Наприклад, при використанні круглого столу і при установці в шпинделі оправлення з фрезою скорочується вертикальний хід столу; при установці ділильної головки з гітарою скорочується поздовжній хід столу; при установці оброблюваних деталей між столом і дзеркалом станини скорочується поперечний хід столу.
Для використання повних механічних переміщень столу необхідно встановити вимикають упори в крайні положення. При цьому необхідно стежити за роботою переміщаються вузлів верстата, щоб виключити можливість їх поломки.
При роботі з механічним приводом делительная головка встановлюється на правому кінці столу. Шпиндель ділильної головки отримує обертання від ходового гвинта столу через змінні шестерні гітари, для установки яких необхідно зняти захисний кронштейн на правому кінці столу.
Режим роботи верстата 6Р10
При високих і середніх числах оборотів шпинделя межі використання верстатів обмежені, головним чином, допустимими значеннями швидкостей різання для фрез і потужністю електродвигуна головного руху.
Якщо на деяких режимах виникають вібрації, то рекомендується змінити величину подачі на зуб або застосувати фрези з нерівномірним кроком і великим кутом нахилу стружкових канавок.
Робота торцевими фрезами по стали
Діаметр фрези, мм - 80
Число зубів фрези - 16
Ширина фрезерування, мм - 40
Глибина фрезерування, мм - 3
Число оборотів шпинделя в хвилину - 140
Швидкість різання, м / хв - 35
Подача, мм / хв - 280
Подача на зуб, мм - 0,12
Для досягнення високої чистоти поверхонь і високої точності розмірів при роботі фрезами зі швидкорізальної сталі рекомендується працювати при подачі на зуб S = 0,02..0,03 мм, при глибині фрезерування t = 0,3..0,5 мм і швидкості різання V = 17..25 м / хв.
Пристрій і робота верстата 6Р10. Головний привід верстата 6Р10
Кінематичні схеми головного приводу верстатів 6Р80Г і 6Р80 однакові. Обертання шпинделя здійснюється від електродвигуна через клиноременную передачу і коробку швидкостей. При переміщенні блоків шестерень на валу II-II і перемиканні шестерень перебору на шпинделі виходить 12 швидкостей.
Кінематична схема головного приводу верстата 6Р10 аналогічна схемі верстатів 6Р80Г і 6Р80, тільки перебір розміщений на окремому валу і разом зі шпинделем вбудований у фрезерну головку.
Привід подач верстата 6Р10
Кінематична схема приводу подач однакова для всіх верстатів. Обертання валів VIII, IX, X, XI, XII, XIII приводу подач здійснюється від електродвигуна.
Робоча подача здійснюється при відключеному електромагнітної муфті. Обертання від коробки подач передається через обгону муфту на вал консолі XIV.
Кінематична ланцюг прискорених переміщень столу йде від електродвигуна через вали VIII, IX, X, XIII, електромагнітну муфту, обгону муфту і вал консолі XIV.
Включення і реверсування поздовжніх, поперечних і вертикальних подач виробляється двосторонніми кулачковими муфтами 25, 32, 39.
Станина верстата 6Р10
Станина верстатів складається з підстави, стійки, електрошафи, кожуха і хобота з підвісками (на верстаті 6Р10 хобот і підвіски відсутні).
На підставі встановлені: стійка, кронштейн з гайкою гвинта підйому консолі і насос охолодження.
Внутрішня порожнина підстави є резервуаром для охолоджуючої рідини.
З правого боку стійки прикріплений електрошафа, у верхній частині - коробка швидкостей і механізм перемикання швидкостей.
На хоботі верстатів 6Р80Г і 6Р80 кріпляться підвіски, які служать опорами для фрезерних оправок. Одна з підвісок має опору кочення, інша - ковзання. Особливістю станини верстата 6Р10 є наявність фланця у верхній її частині для кріплення фрезерної головки.
Коробка швидкостей і шпиндель верстата 6Р10
Привід шпинделя верстатів 6Р80Г і 6Р80 складається з електродвигуна, клинопасової передачі, шестиступінчастою коробки швидкостей, шпинделя і перебору, вбудованих в сгонку верстата.
В якості передньої опори шпинделя застосовані дворядні роликові підшипники з посадкою внутрішнього кільця на конус. Для сприйняття осьових зусиль в задній опорі встановлені радіально-наполегливі шарикопідшипники.
Привід шпинделя верстата 6Р10 відрізняється наявністю вала перебору і висувною гільзи, розміщених в корпусі фрезерної головки.
Консоль і коробка подач верстата 6Р10
Привід подач розміщений в консолі. Спереду, в нижню частину консолі, вбудований фланцевий електродвигун, з лівого боку консолі кріпиться коробка подач з механізмом перемикання подач і механізмом включення вертикального переміщення консолі, а з правого - механізм переміщення санчат.
12-ступінчаста коробка крім ланцюга робочих подач має ланцюг прискореного ходу. У коробці подач розташована запобіжна муфта 1 (рис. 15), що виключає можливість поломки шестерень при перевантаженні.
На одному валу із запобіжною муфтою змонтовані електромагнітна муфта 2 і обгону муфта 3. Включення швидких переміщень столу, санчат і консолі здійснюється кнопкою, розташованої на передній стінці санчат.
Рукоятка і маховик ручних переміщенні столу в поперечному і вертикальному напрямках розташовані на консолі спереду.
Механізм перемикання подач складається з рукоятки, диска з профільними пазами і важелів. При русі рукоятки вгору або вниз диск повертається і важелі переміщують вилки з шестернями.
Включення механічного переміщення консолі і санчат здійснюється за допомогою рукояток, розташованих з лівого і правого боків консолі. Напрямок руху рукоятки мнемонічно ув'язано з напрямком руху консолі і санчат.
Задня стінка консолі виконана у вигляді напрямних профілю «ластівчин хвіст».
З правого боку ззаду консолі знаходиться рукоятка для закріплення консолі на стійці.
Верхня частина консолі має прямокутні направляючі, по яких переміщаються санчата.
Стіл і санчата верстата 6Р10
Санчата переміщаються в поперечному напрямку на консолі і мають напрямні для столу.
З столом пов'язаний гвинт 1 (рис. 18) поздовжньої подачі. У санчатах знаходяться конічні шестерні 2, обертають гвинт, рукоятка і механізм включення поздовжньої подачі стола.
Для роботи методом попутного фрезерування передбачений механізм вибірки зазорів між різьбленням ходового гвинта 1 та гайок 3 і 4.
При роботі методом зустрічного фрезерування сильно зношується ходовий гвинт. Тому, коли на верстаті тривалий час виконується одна робота, слід міняти ділянку роботи гвинта.
Поворотні санчата на верстаті 6Р80 дають можливість здійснювати поворот столу в межах ± 45 ° в горизонтальній площині.
рис.2.Схема електрична консольно-фрезерного верстата 6Р10
рис.3. Схема електрична фрезерного верстата 6Р10. Коло керування
Опис роботи електронних схем фрезерного верстата 6Р10
Включенням ввідного автоматичного вимикача А1 подається напруга мережі на затискачі А10, B10, C10, т. Е. В первинні обмотки трансформаторів управління ТУ1, ТУ2, ТУЗ і на вхідні контакти магнітного пускача КЛ.
Пуск верстата в роботу здійснюється натисканням кнопки КУ2 (символ!). При цьому спрацьовує магнітний пускач КЛ, який, замкнувши свої прикінцеві контакти в силовому ланцюзі, включає електродвигуни приводу шпинделя ДШ, приводу подачі ДП і електронасоса ДО.
Для роздільної роботи електродвигунів ДШ, ДП, ДО є, відповідно, вимикачі ПШ, ВП, ВН. Крім того, вимикач ПШ призначений для зміни напрямку обертання електродвигуна ДШ.
Зупинка верстата здійснюється натисканням кнопки КУ1 (символ О). Від натискання останньої відключається магнітний пускач КЛ, який, в свою чергу, виключає все електродвигуни.
При натисканні кнопки КУ1 замикаючим контактом включається магнітний пускач КТ, який спільно з проміжним реле РП, замкнувши свої прикінцеві контакти в ланцюзі гальмування, подає в ланцюг статоров електродвигунів постійний струм. Відбувається електродинамічне гальмування електродвигунів. Тривалість гальмування визначає натиснутий стан кнопки КУ1.
Для включення прискореного переміщення столу є кнопка КУ4 (символ), від натискання якої, при включеному магнітному пускачі КЛ, включається електромагнітна муфта МБХ.
Для короткочасного включення електродвигунів є кнопка КЗОЗ (символ Т).
Для включення місцевого освітлення на світильниках встановлені вимикачі B01, B02.
Захист, блокування і сигналізація фрезерного верстата 6Р10
Захист електрообладнання верстата від коротких замикань в силовому ланцюзі здійснюється автоматичними вимикачами A1, A2 і в колах керування - автоматичним вимикачем A3 і запобіжниками Пр1 - ПРЗ.
Захист від перевантажень електродвигунів приводу шпинделя ДШ і електронасоса ДО здійснюється, відповідно, тепловими реле РТ1 і Рт2. Захист від перевантажень електродвигуна приводу подач ДП здійснюється автоматичним вимикачем А2.
Мінімальна захист електродвигунів забезпечується магнітним пускачем КЛ.
Неможливість включення електродвигунів при відкритих задніх дверцятах верстата забезпечується кінцевим вимикачем ВК.
При включеному положенні рукоятки вступного вимикача можна відкрити дверцята електрошафи, а при відкритих дверцятах - не можна включити рукоятку вступного вимикача. Дана блокування забезпечується конструкцією рукоятки вступного вимикача. При необхідності включити вступної вимикач з відчиненими дверцятами електрошафи для ремонтних цілей необхідно натиснути на шток Е (рис. 5 і 6), що висувається при відкритті дверець.
Про наявність напруги мережі в електричних ланцюгах верстата при включеному ввідному автоматичному вимикачі А1 вказує сигнальна лампа ЛС.
Після автоматичного відключення вступного вимикача рукоятка його залишається в положенні «включено». Сигнальна лампа при цьому гасне. Для повторного включення необхідно відвести рукоятку в положення «Відключено» і потім переключити в положення «включено».
Вибір електрообладнання
Електроприводи металообробних верстатів призначені для здійснення робочих і допоміжних переміщень інструменту і заготовки. У вертикально - фрезерному верстаті - це привод вертикального шпинделя.
Стосовно до вертикально-фрезерних верстатів доцільно використовувати передачу від електродвигуна до коробки швидкостей за допомогою клинової передачі.
Це виправдано тим, що верстат передає невеликі величини крутячих моментів, і тому не вимагає інших, дорогих і більш складних способів передачі крутящих моментів
Вибір електродвигуна
Аналіз гами верстатів показує, що на верстатах цієї групи найбільш широко використовуються електродвигуни малої і середній потужності.
Діапазон потужності коливається від 2,2 до 7,5 кВт. Практика показує що застосування таких типів двигунів найбільш економічно вигідно. Вони забезпечують достатній діапазон чисел оборотів шпинделя, в середньому від 50 до 2000 об/хв. Використовуючи ці дані на даному верстаті обраний електродвигун потужністю 7,5 кВт асинхронний з короткозамкненим ротором.
Потужність, необхідна для роботи верстату визначається режимом роботи верстату з врахуванням забезпечення його високої продуктивності, економічності і безпеки обслуговування.
Режим фрезерування на верстатах характеризується визначеними розрахунковими параметрами, до яких підносять: глибину фрезерування, подачу або переміщення інструменту на один оберт, швидкість фрезерування та інші.
По вказаних параметрах, а також по коефіцієнтах, які характеризують оброблювальний матеріал і матеріал фрези, находять зусилля фрезерування, а по ній і по швидкості визначають необхідну потужність верстату.
Технічна характеристика вертикально-фрезерного верстату
Верстат консольний вертикально-фрезерний 6Р10призначений для обробки заготівок з чавуну, стали, кольорових металів за допомогою фрезерування. Консольно-фрезерний верстат моделі 6Р10 може використовуватися як в індивідуальному, так і в серійному виробництві. Закладена в конструкцію верстата потужність приводу і що є широкий діапазон чисел обертів дозволяють обробляти деталей з чавуну, стали, кольорових металів інструментами із швидкорізальної сталі і твердосплавним інструментом при максимальній продуктивності.
Верстат забезпечує як стрічну, так і попутне фрезерування. Гідравлічний опускаючий пристрій дозволяє автоматично опускати деталь щодо інструменту при прискореному відведенні. Таким чином, зберігається якість одержаної поверхні виробу, підвищується зносостійкість інструменту. Після закінчення прискореного відведення деталь повертається в первинне положення. Шпіндель, при відключенні приводу, зупиняється за допомогою електричного дискового гальма.
Верстат має переносну панель управління, затиск інструменту виробляється за допомогою електромеханічних пристроїв.
Застосування спеціальних пристосувань розширює область застосування верстатів. Фундаментна плита і стійка з'єднуються гвинтами. На передній стороні стійки встановлена консоль, яка переміщається по направляючим. На фундаментній плиті встановлений ходовий гвинт для переміщення консолі (вертикально, вісь Z). Фундаментна плита має резервуар для зберігання змащувально-охолоджуючої рідини. Електрообладнання верстата забезпечує його експлуатацію в приміщенні не вище зони класу П-II.
Верстат виконання ВХГ, категорії розміщення 4 по ДСТ 15150. Оптимальна температура для досягнення необхідної точності обробки 22+-2 градуса Цельсія.
Паспортні дані і технічна характеристика приведені в таблиці 2.
Найменування показника
Величина параметрів
1. Габаритні розміри верстата, мм:
довжина
2530
ширина
2140
висота
2905
2. Маса верстата, кг:
4400
3. Граничні розміри встановлюваної заготівки, мм:
довжина
1800
ширина
450
висота
630
4. Граничні розміри оброблюваних поверхонь, мм:
довжина
1300
ширина
345
висота
630
5. Найбільша маса встановлюваної заготівки, кг:
1500
6. Параметри столу, мм:
довжина
1800
ширина
450
7. Найбільше переміщення столу, мм:
подовжнє
1320
поперечне
345
вертикальне
630
8. Осьове переміщення шпінделя за рахунок пінолі, мм:
90
Вибір електроприводу вертикально-фрезерного верстату
Для вибору електродвигуна вертикально-фрезерного верстату необхідно знати зусилля, що витрачається на подачу Р, кВт
де, Рen - ефективна потужність подачі
де, Q - найбільше зусилля механізму повздовжньої подачі столу- швидкість подачі, мм/хв.
Знаходимо ефективну потужність двигуна Рen, кВт
Потужність двигуна Р, кВт
Приймається двигун головного приводу верстату типу 4А, потужністю 5,5 кВт, 1500 об/хв.
Дані двигуна виписуються по довіднику і зносяться до таблиці.
Таблиця 3. Технічні дані двигуна
Тип двигуна
Рн, кВт
Ін, А