Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»
ІКТА
кафедра захисту інформації
/
ЗВІТ
до лабораторної роботи №4
з навчальної дисципліни:
“Компонентна база засобів технічного захисту інформації”
на тему «МОДЕЛЮВАННЯ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ ЕЛЕКТРИЧНИХ КІЛ З КОНДЕНСАТОРАМИ ТА КОТУШКАМИ ІНДУКТИВНОСТІ
ЧАСТОТНИЙ АНАЛІЗ ЕЛЕКТРИЧНОГО КОЛА ЗМІННОГО СТРУМУ»
Варіант 1
.
Львів 2017
Мета роботи: Ознайомитися з основними параметрами і характеристиками напівпровідникових діодів, дослідити їх вольт-амперні характеристики. Ознайомитись з випрямними властивостями діода.
1. Створити принципову електричну схему з напівпровідникового випрямного діода.
/
2. Отримати вольт-амперну характеристику діода D1
/
З даних характеристики видно, що поргова напруга складає 0.463В, напруга пробою складає -50.1 В, струм насичення -0,189мА.
3. Створити принципову електричну схему з кремнієвим стабілітроном.
/
4. Отримати вольт-амперну характеристику кремнієвого стабілітрона D1
/
З даних характеристик видно, що напруга пробою дорівнює -7.14В, а напруга порогова рівна 0.641В.
5. Синтезувати схему для дослідження випрямних властивостей діода.
/
6. Отримати часові характеристики напруги та струму
/
Висновок: Основною характеристикою напівпровідникових діодів є вольт-амперна характеристика. Для порівняння на рис.5 подані типові ВАХ германієвого та кремнієвого діодів.
Напівпровідникові діоди є нелінійним приладами; в них опір залежить від напруги або струму, внаслідок чого їх ВАХ не є прямою лінією. Прямий струм дорівнюватиме нулю доти, поки напруга не досягне відповідного значення, за якого струм почне швидко збільшуватись зі збільшенням прикладеної напруги. Напругу, за якої з’являється помітний струм, часто називають пороговою напругою діода. Типові значення цієї напруги для германієвих діодів дорівнюють 0,2(0,3 В, для кремнієвих – 0,6(0,7 В.
Кремнієві діоди мають у багато разів менші зворотні струми за однакової напруги, ніж германієві. Допустима зворотна напруга кремнієвих діодів може досягати 1000(1500 В, а у германієвих вона лежить в межах 100(400 В. Кремнієві діоди можуть працювати за температур –60…+150 (С, а германієві – –60…+85 (С. Разом з тим прямий спад напруги за однакового струму у навантаженні у кремнієвих діодів є більшим, ніж у германієвих. Потужність, що розсіюється всередині германієвого діода є меншою, тому у випрямних пристроях низьких напруг вигідніше застосовувати германієві діоди.
Випрямні діоди призначені для випрямлення змінного струму. У залежності від частоти і форми змінної напруги вони поділяються на високочастотні, низькочастотні та імпульсні. Спеціальні напівпровідникові діоди використовують різноманітні властивості p-n-переходів: явище пробою, бар’єрну ємність, наявність ділянки з від’ємним опором та інш. Конструктивно випрямні діоди поділяються на площинні і точкові, а за технологією виготовлення на сплавні, дифузійні та епітаксіальні.
Випрямні діоди характеризуються такими основними параметрами:
максимальне середнє значення випрямленого струму Іпр.ср.;
спад напруги на діоді при певному значенні прямого струму Uпр ;
максимальна зворотна напруга Uзв ;
максимальний зворотний струм при певному значенні зворотної напруги Ізв. ;
гранична частота fмакс.;
ємність діода Сд .
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!