Міністерство освіти і науки
Національний університет “Львівська політехніка”
Кафедра ЕОМ
/
Звіт
з лабораторної роботи № 8
з дисципліни: “Комп’ютерні мережі”
на тему: “Веб-камери в локальних мережах”
Мета роботи: підключити камеру до безкабельної мережі.
Теоретичні відомості
Рис.1 Використання веб – камер
Завдяки вбудованому веб – серверу веб – камери є самостійними мережними пристроями, які не потребують безпосереднього підключення до комп’ютера. Вони обладнані інтерфейсами для підключення до кабельної та/або безкабельної комп’ютерної мережі. Окрім того , порт Fast Ethernet камери можна використати для безпосереднього підключення до широкосмугового каналу зв’язку з Internet через ADSL- модем або маршрутизатор. Така можливість дозволяє реалізувати відеоспостереження з довільного комп’ютера, підключеного до Internet.
При налаштуванні веб-камери D-Link DSC- 950G будемо використовувати основні можливості майстра встановлення веб-камери.
Спочатку підключаємо камеру до напруги живлення. Засвітиться світлодіод “ Power” ( Живлення). Для початкового налаштування підключаємо кабель UTP/STP категорії 5 одною стороною до Ethernet – порту на задній панелі камери, а другою стороною до довільного з портів комутатора локальної комп’ютерної мережі. Як альтернатива, камеру можна підключити одразу до комп’ютера, який буде використовуватись для налаштування. При правильному підключенні до мережі Ethernet засвітиться світлодіод “ Link“ ( З’єднання). Після того, як для камери буде налаштоване безкабельне з’єднання, можна буде відключити мережний кабель та перезавантажити камеру для її підключення до безкабельної мережі.
По замовчуванню камера DSC- 950G отримує ІР – адресу від доступного DHCP – сервера. При відсутності в локальній мережі такого сервера, в камері буде автоматично встановлена статична ІР – адреса 192.168.0.20 з маскою підмережі 255.255.255.0.
Для того, щоби виконати налаштування веб-камери необхідно призначити комп’ютеру статичну ІР – адресу з тої ІР – підмережі , що і для камери ( наприклад 192.168.0.100 з маскою підмережі 255.255.255.0 ). Якщо комп’ютеру призначена динамічна ІР – адреса із вказаної підмережі ( 192.168.0.0/24 ), то можна використати цю адресу і не перепризначати статичну ІР – адресу.
Якщо використовуємо комп’ютер, на якому встановлена ОС Windows XP із включеною службою UPnP ( Universal Plug and Play), то одразу побачемо камеру DSC- 950G в папці Мережне оточення. В цьому випадку для доступу до керування камерою достатньо клікнути на рядку, ле прописана камера. В контекстному меню, яке розкриється, вибрати команду Викликати. Якщо в папці Мережне оточення веб-камера відсутня, то треба або включити службу UPnP, або отримати доступ до інтерфейсу керування веб-камерою в інший спосіб.
Встановимо утиліту DSC- 950 Series Setup Wizard ( файл IPCamWizard.exe ). При запуску вона автоматично виконує пошук доступних в цій локальній мережі веб-камер, та відобразить їх список із вказівкою ІР – адрес. Треба вибрати у списку потрібну камеру і клікнути на кнопці <Link> для доступу до її інтерфейсу керування.
У веб-браузері, який буде використовуватись, не повинен бути включений режим використання проксі – сервера для локальних адрес. У браузері Internet Explorer доступ до відповідних параметрів налаштування виконується наступним чином :
Сервіс – Властивості оглядача – вкладка Підключення – кнопка Налаштування LAN.
Після того, як з допомогою веб-браузера ( з використанням UPnP або утиліти DSC- 950 Series Setup Wizard ) доступ до інтерфейсу керування камерою буде отримано, буде зроблена спроба автоматично встановити на комп’ютер елемент керування Active X. Веб-браузер, в залежності від встановлених у ньому параметрів захисту, може заблокувати автоматичне завантаження потрібного файла на комп’ютер. В такому випадку треба дозволити цю операцію в ручний спосіб, шляхом вибору відповідної команди в контекстному меню повідомлення.
Коли відкриється вікно попереджуючого повідомлення Windows, клікнути на кнопці <Встановити>. Після завершення встановлення елемента Active X, розкриється вікно реєстрації користувача для надання доступу до керування пристроєм. В поля <User Name> (Ідентифікатор користувача ) та <Password> ( Пароль ) вводимо значення admin ( значення по замовчуванню ). Після цього клікаємо на кнопці <Apply> ( Застосувати).
Після того, як доступ до інтерфейсу керування буде отримано, у браузері повинно з’явитись стартове вікно програми керування камерою, в якому побачимо зображення, які надходять з камери.
Перейдемо зі стартового вікна у вкладку <Advanced> ( Setup – Advanced ) і вибираємо розділ <LAN>. У вікні, яке відкриється , і відбувається налаштування мережного інтерфейсу камери.
По замовчуванню камера DSC- 950G повинна отримати ІР-адресу від DHCP – сервера. Якщо такого сервера в локальній мережі нема, камері автоматично призначається статична ІР-адреса 192.168.0.20 з маскою підмережі 255.255.255.0. Можна змінити ці значення параметрів налаштування, задаючи ІР-адресу, маску підмережі, адресу шлюзу та адресу DNS – сервера у відповідності із налаштуваннями конкретної локальної комп’ютерної мережі, маючи на увазі, що двох однакових ІР-адрес в мережі бути не може. Після зміни параметрів налаштування клікнемо на кнопці <Apply> ( Застосувати). Камера запам’ятає внесені зміни та перезавантажеться з новими значеннями параметрів налаштування.
Якщо параметри налаштування мережного інтерфейсу камери були змінені, то для того, щоби знову отримати доступ до її інтерфейсу керування, може знадобитись пере- назначити комп’ютеру статичну ІР-адресу з тої підмережі, що і нова ІР-адреса цієї камери.
Якщо необхідно підключити камеру до безкабельної мережі, то перейдемо :
Setup – Advanced та вибираємо розділ <Wireless>. У вікні <Wireless Setting> і відбувається налаштування. По замовчуванню на веб – камері DSC- 950G безкабельний інтерфейс відключено. Для його включення треба встановити перемикач <Wireless> в положення <Enable>.
В інших полях вікна <Wireless Setting> можна задати параметри налаштування безкабельного інтерфейсу камери вручну. Для підключення до пункту доступу або безкабельного маршрутизатора треба перемикач < Connection Mode> встановити в положення <Infrastructure>. Якщо необхідно підключитись безпосередньо до комп’ютера з безкабельним адаптером, то цей перемикач треба встановити в положення < Ad – Hoc>.
В полі <SSID> вводимо ім’я безкабельної мережі. Для встановлення з’єднання з незахищеною мережею у списку <Security Mode> вибираємо значення <None>. Інакше вибираємо значення <WEP> або <WPA-PSK> у відповідності з типом шифрування, встановленим у безкабельній мережі. Потім у додатковому полі , яке з’явиться, вводимо ключ доступу ( парольну фразу) до цієї безкабельної мережі. Після цього клікаємо на кнопці <Apply> ( Застосувати).
Для налаштування параметрів відео зображення веб – камери треба перейти Setup – Advanced та вибрати розділ < Video>. Відкриється вікно < Camera image setting>, в якому задається розмір та якість зображення, яке передається з камери. Критеріями вибору можуть бути як якість зображення, так і швидкість передачі даних ( поле <Bit Rate> ) каналу зв’язку. Після цього клікаємо на кнопці < Apply> ( Застосувати).
Для автоматичного налаштування безкабельного мережного інтерфейсу веб-камери перейдемо Setup – Advanced в розділ <Site Survey>. При цьому камера, на якій попередньо включено безкабельний інтерфейс, просканує радіоефір з метою пошуку доступних безкабельних мереж та виведе їх список. При необхідності оновити цю інформацію клікнемо на кнопці <Refresh> ( Оновити ). Вибираємо у списку ідентифікатор мережі і клікаємо на кнопці <Connect> ( Підключити ). У вікні , що розкриється, будуть відображені параметри налаштування для вибраної безкабельної мережі. Якщо треба ввести пароль, буде виведено спеціальне вікно. Після перевірки і коректуваня параметрів клікаємо на кнопці <Apply> ( Застосувати).
Про успішне підключення веб-камери до безкабельної мережі свідчить вікно з повідомленням <Connection has been established> ( З’єднання встановлено ). Клікнемо на кнопці <ОК>. Камера запам’ятає внесені зміни і перезавантажиться з новими значеннями параметрів налаштування безкабельної мережі.
Після цього треба відключити кабель, який з’єднує камеру з локальною мережею. В подальшому ця камера буде доступна тільки через безкабельне з’єднання. Для перевірки стану безкабельного мережного інтерфейсу веб-камери треба у вікні програми керування перейти Setup – Status та вибрати розділ <Device Info>.
Хід виконання роботи
Налаштовую статичну IP-адресу на мережному адаптері.
/
Рис. 2. Вікно «Параметри: Протокол Інтернету версії 4».
Налаштовую параметри безпровідної мережі на камері.
/
Рис. 3. Вікно «Налаштування безпровідного доступу».
Підключаюсь до камери через безпровідну мережу.
/
Рис. 4. Вікно «Мережеві підключення».
Дивлюсь відео з камери через безпровідну мережу.
/
Рис. 5. Вікно «Поточне відео».
Висновок: я підключив камеру до безкабельної мережі.