Творча робота по Ф. Коновалюку.
Підготувала ст. гр. 2КН-15б Григоришена Катерина.
Творчість Федора Коновалюка – відома і знана.
Картини Ф.З. Коновалюка промовляють своєю ніжною, людинолюбною мовою до розуму, серця і душі кожного, хто знає і цінує справжню красу. В цьому можна переконатися безліч разів, коли дивишся на краєвиди своєї рідної землі, яку так любив і відображав на своїх полотнах Ф.З. Коновалюк.
Для Українського художника Коновалюка питань у виборі тем для творчості не існувало – він оспівував те, що бачив навкруги з дитинства. Це і люди, з якими він спілкувався чи зустрічався, і рідна ненька-природа. Він усією своєю душею проріс у свою малу батьківщину. Чудодійне проникнення у саму суть української природи, характерів українських людей-трударів – ось причина надзвичайності його таланту. Хіба якась інша, не українська душа на таке здатна? При цьому талановитий художник знаходив такі теми, які до нього навряд чи хто розглядав. В українців здавна поважають ялину, вербу, дуб. Неможливо уявити собі українське село без калини біля криниці, без чорнобривців та м’яти під вікном. Образ України – це також явір над шляхом. Але не ці всім відомі символи і тому широко оспівані, як в піснях, так і змальовані художниками вибрав своїми темами Коновалюк. Якщо ми згадаємо, що «всі ми родом з дитинства», то стане зрозумілими, чому раптом реп’ях став одним з героїв його творів. Адже дитячі спогади є найсильнішими, найглибшими.
Зміст картини «Клавдієвський ріп’ях» набагато глибший ніж може здатися на перший погляд.
Я, наприклад, побачила на картині алегоричне зображення двох людей. Якщо це хлопці, то один мужній, стійкий у життєвих негараздах, духовно красивий, а інший, хоча гарний ззовні, не прилаштований до життєвих труднощів, тому зломлений першим же негараздом. Якщо це дівчата, то одна горда, неприступна, не кожному зрозуміла у своїй підлітковій незграбності, а інша, така яскрава, самозакохана у свою привабливість, а тому нерозбірлива у виборі супутників., і зломлена життєвими обставинами.