Міністерство освіти і науки України
Національний університет «Львівська політехніка»
Кафедра ІСМ
Звіт
До лабораторної роботи №5
З курсу: «Комп’ютерні системи обробки текстової та графічної інформації»
На тему: «Створення електронних презентацій засобами PowerPoint»
Львів-2017
Мета роботи: Ознайомитися та на практиці засвоїти основні принципи, методи та засоби створення презентацій за допомогою програми PowerPoint.
Хід роботи
Електронна презентація - надзвичайно популярний сучасний засіб для подання різноманітної інформації у режимі мультимедіа. Слово мультимедіа (мульти - багато, медіа-середовище, носій) означає сукупність середовищ або носіїв, тобто сукупність різних способів подання і збереження інформації. У електронних презентаціях, які складаються з комплексу слайдів, текст поєднується з графічними об'єктами, фотокартками, звуком, відео та мультиплікаційними об'єктами.Слайди можуть містити: текст, таблиці, діаграми, рисунки, відеокліпи, звуковий супровід, гіперпосилання на інші слайди та документи.
Програми для створення презентацій:
Corel Show входить до складу Corel Home Office, пакету офісних програм, призначених для роботи з текстовими документами, таблицями і презентаціями. У пакет входить три основні компоненти - текстовий редактор Corel Write, програма для роботи з табличними даними Corel Calculate і додаток для створення презентацій і слайд-шоу Corel Show. Використовуючи Corel Show, ви зможете створювати наочні презентації, забезпечуючи їх візуальними і текстовими ефектами, графіками і діаграмами. Corel Show може зберігати створені вами презентації у формат PowerPoint. Для редагування зображень має в своєму складі Graphics Editor. Оновлений майстер публікації в інтернеті за декілька кроків перетворить презентацію до вигляду, необхідного для її розміщення на Web-сайті. Засоби імпорту-експорту дозволяють конвертувати презентацію у будь-який інший формат.
ThinkFree Show - входить до складу ThinkFree Office, відмінного офісного пакету, сумісного з MS Office. Ви можете використовувати ThinkFree Office для створення текстових документів, електронних таблиць і графічний презентацій. Також, ви зможете безперешкодно відкривати документи, створені в Word, Excel, і Powerpoint. Інтерфейс цього офісного пакету дуже схожий на MS Office, але недоліком є відсутність російської мови. Установка не буде складним завданням - три програми, які входять до складу ThinkFree Office встановляться за декілька хвилин. До складу пакету увійшли програми з назвами Write, Calc і Show. Вони служать відповідно для написання текстів, створення таблиць і презентацій.
2. Інтерфейс програми PowerPoint
/
Рис.1. Інтерфейс програми
панель швидкого доступу, на якій розташовуються найбільш часто використовувані команди Зберегти (Save), Скасувати (Undo) і Повторити (Repeat)
рядок заголовка вікна, яка містить ім'я файлу;
стрічка з вкладками - один з основних елементів інтерфейсу програми PowerPoint. На вкладках зібрані всі інструменти, необхідні для маніпуляцій зі слайдами
область редагування слайда - основна частина вікна програми, в якій будуть проводитися всі операції над презентацією;
рядок стану - розташована в лівому нижньому кутку документа і містить основну інформацію про поточний слайді: номер слайда, тему, мова;
панель Замітки;
кнопки режимів перегляду слайдів. Перемикання між ними змінює уявлення презентації на екрані: звичайний режим редагування, сортувальник слайдів, демонстрація в окремому вікні і режим показу.
регулювання масштабу у вигляді ползункового регулятора, за допомогою якого ви можете зменшувати або збільшувати масштаб презентації в робочій області;
кнопка Вписати слайд у поточне вікно (Fit Slide to current window). Завдяки даній функції ви зможете розташувати слайд так, щоб він був повністю видно на екрані без додаткової прокрутки слайда;
3. У програмі PowerPoint існують такі режими перегляду слайдів: Звичайний, Сортувальник слайдів, Сторінки нотаток, Режим читання.
Щоб перейти в будь-який з перерахованих режимів, на вкладці Вид потрібно клацнути по одній з кнопок у групі Режими перегляду презентації (Presentation views). Залежно від встановленого режиму змінюється вид вікна презентації. Режими перегляду призначені для більш зручної роботи зі слайдами на різних етапах створення презентації.
Сторінки нотаток - режим, призначений для виводу на друк роздаткового матеріалу з авторськими нотатками до слайдів. Ці замітки можна додавати до потрібних слайдам у міру редагування презентації в звичайному режимі або зробити це на сторінці нотаток, в верхній половині якій відображається ескіз слайда, а в нижній частині представлена рівна за розміром область Нотатки до слайда.
Звичайний - це основний режим, в якому створюються і редагуються всі слайди, складові презентацію. В даному режимі ви працюєте з кожним слайдом окремо: вводите текст, вставляєте малюнки, графіки, таблиці.
Сортувальник слайдів - даний режим зручний для редагування вже готової презентації. Перейшовши в нього, ви побачите на екрані все слайди в тому порядку, в якому вони будуть з'являтися на екрані при поданні презентації. У нижньому лівому кутку під кожним слайдом зазначений його порядковий номер. Крім того, в даному режимі можна оцінити, в одному чи стилі оформлені слайди, об'єднати слайди в тематичні групи за допомогою функції додавання розділів, переглянути ефекти переходів іанімації, а також дізнатися час демонстрації кожного слайда (значок анімації відображається під слайдом).
Режим читання - в даному режимі виконується демонстрація презентації в керованому користувачем вікні: відображається заголовок вікна програми і рядок стану.
/
Рис.2. Режими перегляду презентації
4.Як створити новий слайд?
Вставлення нового слайда
Щоб вставити у презентацію новий слайд, виконайте такі дії.
На вкладці Основне у групі Слайди клацніть стрілку під пунктом Створити слайд, а потім виберіть макет потрібного слайда.
/
5. Створюю 1 слайд, використовую макет слайда “Титульний слайд”.
/
Рис.1.Титульний слайд
Створюю слайд “Зміст” в якому є такі частини: Анотація, Вступ, Графік, Блок-схема, Висновок та список літератури. Також створюю три кнопки. Дві для переходу вперед і назад і одну для повернення до слайду Зміст.
Гіперпосилання в Microsoft PowerPoint дає змогу змінити порядок переходу з одного слайда на інший, відкривати веб-сторінки або інші файли за допомогою відповідних програм.
Щоб додати гіперпосилання, необхідно виділити на слайді потрібний об’єкт наприклад фрагмент тексту, зображення тощо, та виконати вказівку меню Вставка/Гіперпосилання або відповідну вказівку контекстного меню.У лівій частині діалогового вікна Додавання гіперпосилання потрібно вибрати тип об’єкта ( ал.. 6.9), на який буде здійснюватися перехід за гіперпосиланням: файл або веб-сторінка, місце в документі (тобто інший слайд поточної презентації), новий документ чи електронна пошта.
/
Рис.2. Cлайд №2 Гіперпосилання
6. Створюю слайд №3 під назвою Анотація. Використовую макет слайда Заголовок і об’єкт. Також створюю три кнопки. Дві для переходу вперед і назад і одну для повернення до слайду Зміст. На всіх наступних слайдах також створив кнопки. Для створення кнопок необхідно:
На вкладці Вставлення у групі Зображення натисніть кнопку Фігури та в розділі Кнопки дій виберіть фігуру кнопки, яку потрібно додати.
Клацніть місце на слайді, а потім перетягніть вказівник миші, щоб накреслити фігуру для кнопки.
У діалоговому вікні Настроювання дії виконайте одну з наведених нижче дій.
/
Щоб вибрати поведінку кнопки дії після її натискання в поданні показу слайдів, перейдіть на вкладку Після клацання мишею.Щоб вибрати поведінку кнопки дії після наведення на неї вказівника миші в поданні показу слайдів, перейдіть на вкладку Після наведення вказівника миші.
/
Рис.3. Слайд №3.
7.Аналогічно до попереднього слайду №3 створюю два наступні слайди №4 і №5 зі вступом та основною інформацією.
//
Рис.4.Слайд №4 Рис.5.Слайд №5
8. Створюю слайд №6 у який вставляю графік кривої Без’є, взятий із лабораторної роботи №3. Макет слайду Заголовок і об’єкт.
/
Рис.6. Слайд №6
9. Створюю слайд №7 із блок-схемою взятою із лабораторної роботи №3.
/
Рис.7. Слайд №7
Створюю наступний слайд №8 Література, у якому вказую список використаних джерел.
/
Рис.8. Слайд №8
Створюю слайд №9 із висновком, в якому описую здобуті знання під час роботи з програмою Power Point2010. А також три вже знайомі нам кнопки.
/
Рис.9. Слайд№9 Висновок
12.Створюю останній слайд, в якому дякую за увагу. Також створюю кнопку для переміщення на попередній слайд та кнопку для повернення на слайд Зміст.
/
Рис.10. Слайд №10.
Висновок: отже, я ознайомився та на практиці засвоїв основні принципи, методи та засоби створення презентацій за допомогою програми PowerPoint.