МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙУНІВЕРСИТЕТ
імені Вадима Гетьмана
Індивідуальна робота на тему:
«ЄСВ»
Облік розрахунків і звітність за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням
Закон № 2464 – Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI (зі змінами і доповненнями).
Закон про оплату праці – Закон України «Про оплату праці» від 24.03.95 р. № 108/95-ВР (зі змінами і доповненнями).
Перелік видів виплат, на які не нараховується єдиний внесок, затверджено постановою КМУ від 22.12.2010 р. № 1170.
Інструкція № 286 - Інструкція зі статистики кількості працівників, затверджена наказом Держкомстату від 28.09.2005 р. № 286.
Інструкція № 5 - Інструкція зі статистики заробітної плати, затверджена наказом Держкомстату від 13.01.2004 р. № 5.
Порядок № 435 – Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затверджений наказом Мінфіну від 14.04.2015 р. № 435.
Опис формату Звіту - Опис формату Звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 р. N 435, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23.04.2015 р. за N 460/26905, затверджений ПФУ від 19.06.2015 р.
1. Порядок обчислення єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Абз. перший ч. 5 ст. 8 Закону № 2464:
«Єдиний внесок для платників, зазначених у статті 4 цього Закону, встановлюється у розмірі 22 відсотки до визначеної статтею 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску».
Мінімальний страховий внесок – сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця (ст. 1 Закону № 2464).
Абз. другий ч. 5 ст. 8 Закону № 2464 встановлює зобов’язання зі сплати ЄСВ з МЗП:
«У разі якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної
заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума
єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску».
Вимогу про сплату ЄСВ з МЗП не застосовують, якщо:
- ЄСВ нараховують на доходи, отримані не за основним місцем роботи;
Абз. третій ч. 5 ст. 8 Закону № 2464 «При нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставка єдиного внеску, встановлена цією частиною, застосовується до визначеної бази нарахування
незалежно від її розміру».
до бази нарахування ЄСВ працівника застосовують пільгові ставки ЄСВ (8,41 %;
5,3 %; 5,5 %);
база нарахування ЄСВ визначена щодо працівника, якому надано АТО-відпустку без збереження заробітної плати відповідно до п. 18 ч. 1 ст. 25 Закону про відпустки.
Два важливих моменти.
Основним вважають місце роботи, де особа працює на підставі укладеного трудового договору, де знаходиться (оформлена) її трудова книжка, в яку вноситься відповідний запис про роботу ( п. 12 ч. 1 ст. 1 Закону про ЄСВ).
У базу нарахування ЄСВ включають усі доходи, з яких справляється ЄСВ, нараховані фізичній особі її роботодавцем-страхувальником.
Для основних працівників (не інвалідів)
Отже, у випадку, якщо база нарахування ЄСВ щодо основного працівника (не інваліда) не перевищує розміру МЗП (3200 грн.), сума ЄСВ визначається як добуток МЗП (3200 грн.) і ставки ЄСВ (22 %).
З появою у складі заробітної плати такої нової складової, як доплата до МЗП, виникло запитання: чи враховується вона для порівняння зарплати з МЗП і
виконання вимоги законодавства щодо нарахування ЄСВ з МЗП? Так, оплата до МЗП — це зарплатна виплата. І згідно з п.п. 2.2.1 Інструкції № 5 вона включається до складу додаткової зарплати фонду оплати праці, тобто обкладається ЄСВ в загальному порядку.
З тієї ж причини доплата до МЗП враховується при визначенні суми бази обкладення ЄСВ для порівняння з МЗП і виконання вимоги норми ч. 5 ст. 8 Закону № 2464.
Таким чином, правило сплати ЄСВ з МЗП потрібно виконувати щодо основних працівників — не інвалідів. Для них ставка ЄСВ — 22 %. Щодо таких працівників у разі, якщо їх база обкладення ЄСВ за місяць менше МЗП, треба сплатити ЄСВ з МЗП. При цьому з МЗП (3200 грн.) треба порівняти загальну базу обкладення ЄСВ за звітний місяць. До бази обкладення ЄСВ основних працівників — не інвалідів включаються:
зарплатні виплати (у тому числі доплата до МЗП), що включаються у ФОП згідно з Інструкцією №5;
лікарняні;
лікарняні у зв’язку з вагітністю та пологами (декретні) (Суми допомоги відносимо до
місяців, за які вони нараховані. Якщо в якому-небудь місяці фактична база нарахування ЄСВ виявиться нижча МЗП, на різницю між цими двома величинами донараховуємо ЄСВ);
зарплата, лікарняні, декретні за внутрішнім сумісництвом;
винагорода за виконання робіт (надання послуг) за ЦПД.
Але трапляються випадки, коли щодо основних працівників — не інвалідів виконувати вимогу про сплату ЄСВ з МЗП не потрібно, а саме:
• Відсутня база для нарахування ЄСВ (дохід працівника за звітний місяць дорівнює «нулю». Наприклад, працівник був у відпустці без збереження зарплати, був відсутній на роботі увесь місяць через прогул).
У місяці прийняття/звільнення основного працівника — не інваліда, який не відпрацював повністю норму робочого часу. Наприклад, такого працівника прийнято або звільнено в середині місяця. Урахуйте: якщо працівника прийнято в перший робочий (не календарний) день звітного місяця або звільнено в останній робочий (не календарний) день звітного місяця і відпрацював повністю норму робочого часу, вимогу про сплату ЄСВ з МЗП щодо основного працівника — не інваліда виконувати потрібно.
Працівникові надано відпустку без збереження заробітної плати відповідно
до п. 18 ч. 1 ст. 25 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР. Сплачувати ЄСВ з МЗП не треба, навіть якщо ця відпустка припадає тільки на частину місяця. ЄСВ нараховують на фактично нараховану суму зарплати (за її наявності).
Важливий момент у розрахунку ЄСВ з МЗП:
відпускні, лікарняні і декретні для цілей порівняння бази обкладення ЄСВ з МЗП належать до бази обкладення ЄСВ того місяця, за який вони нараховані.
Для інвалідів
ст. 8 Закону № 2464
Частина 13. Єдиний внесок для підприємств, установ і організацій, в яких працюють інваліди, встановлюється у розмірі 8,41 відсотка визначеної пунктом 1 частини першої статті 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску для працюючих інвалідів.
1) для платників, зазначених у пунктах 1 (крім абзацу сьомого) частини першої статті 4 цього Закону, - на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами;
Частина 14. Єдиний внесок для підприємств та організацій всеукраїнських громадських організацій інвалідів, зокрема товариств УТОГ та УТОС, в яких кількість інвалідів становить не менш як 50 відсотків загальної чисельності працюючих, і за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить не менш як 25 відсотків суми витрат на оплату праці, встановлюється у розмірі 5,3 відсотка визначеної пунктом 1 частини першої статті 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску.
Єдиний внесок для підприємств та організацій громадських організацій інвалідів, в яких кількість інвалідів становить не менш як 50 відсотків загальної чисельності працюючих, і за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить не менш як 25 відсотків суми витрат на оплату праці, встановлюється у розмірі 5,5 відсотка визначеної пунктом 1 частини першої статті 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску для працюючих інвалідів.
2. Порядок сплати та подання звітності за єдиним внеском на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
ДИВ. файл «Строки_сплати_ЄСВ»
Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів. форма
№ Д4 (місячна) подається підприємствами не пізніше ніж через 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного місяця.
Форма № Д4 складається з титульного листа та 9 таблиць. Більшість роботодавців повинні в обов'язковому порядку заповнювати тільки титульний лист і чотири таблиці: 1, 5, 6 і 7.
Таблиці 2 та 8 подають тільки районні (міські) управління праці та соціального захисту населення; таблиці 3 і 9 - страхувальники, які нараховують та сплачують внески за осіб, які проходять
строкову та альтернативну військову службу; таблицю 4 - страхувальники, які нараховують та сплачують внески за військовослужбовців.
3. Платники, об’єкти оподаткування, порядок сплати і звітності збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій.
Збори на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій
З 01.01.2017 р. відповідно до Закону України від 20.12.2016 року №
1791-VIII відмінено збір із операцій з купівлі іноземної валюти.
Платники
Розмір збору
Об’єкт
Примітки
оподаткування
Реалізація ювелірних виробів із золота, платини i дорогоцінного каміння
Фізичніособитасуб'єкти
10 %
Вартість
основного
господарювання,
які
подають
від об'єкта
дорогоцінного
ювелірні та побутові вироби з
оподаткування
металу
(золото,
дорогоцінних
металів
на
срібло,
платина,
клеймування
державним
паладій),
у
пробірним
клеймом
до
казенних
перерахунку на вагу
підприємств пробірного контролю
чистого металу, що
міститься у сплаві
Відчуження легкових автомобілів*
Підприємства,
установи
та
3 % – якщо вартість
Вартість
легкового
Крім
легкових
організації всіх форм власності, а
автомобіля
не
автомобіля
автомобілів,
також
фізичні
особи,
які
перевищує 165 розмірів
якими
набувають
право
власності
на
прожиткового
забезпечуються
легкові автомобілі, що підлягають
мінімуму;
інваліди,
та
тих
першій
державній
реєстрації
в
4 % – якщо вартість
автомобілів,
які
Україні
автомобіля
перевищує
переходять
у
165, але не
перевищує
власність
290
розмірів
спадкоємцям
за
прожиткового
законом
мінімуму;
5 % – якщо вартість
автомобіля
перевищує
290
розмірів
прожиткового мінімуму
Придбання нерухомого майна
Підприємства,
установи,
1 %
Вартість
За
винятком
організації
незалежно
від форм
від об'єкта
нерухомого майна,
державних
власності та фізичні особи, які
оподаткування
зазначена
в
підприємств,
придбавають нерухоме майно
договорі
купівлі-
установ
і
продажу
такого
організацій,
що
майна
придбавають
нерухоме майно за
рахунок
бюджетних
коштів, установ та
організацій іноземних держав, що користуються імунітетами і привілеями згідно із законами та міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, а також громадян, які придбавають житло і перебувають у черзі на одержання житла або придбавають житло вперше
Надання послуг стільникового рухомого зв'язку
Підприємства,
установи
та
7,5 %
Вартість
послуг
Збір
не
організації, фізичні особи, які
від об'єкта
стільникового
сплачується,
якщо
користуються
послугами
оподаткування
рухомого зв'язку
послугами
стільникового рухомого зв'язку, а
стільникового
також оператори цього зв'язку, які
зв'язку
надають свої послуги безоплатно
користуються
річкові,
морські,
повітряні, космічні
транспортні
засоби,
засоби
наземного
технологічного
транспорту
(у
тому числі
таксі),
що
мають
стаціонарно
вбудоване
обладнання
радіозв'язку,
радіонавігації
та
радіоастрономії,
яке не може бути
відокремлено
від
таких засобів
без
втрати
його
технологічних або
експлуатаційних
якостей
чи
характеристик
Збори з окремих видів господарських операцій встановлено Законом України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» від 26.06.97 р. № 400/97-ВР і сплачуються вони у Порядку, затвердженому постановою КМУ від 03.11.98 р. №
1740.
До речі, зазначені збори сплачують на бюджетні рахунки для зарахування надходжень до державного бюджету, відкриті в головних управліннях центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів (ч. 3 ст. 3 Закону № 400/97-ВР).
4. Документальне оформлення розрахунків з Фондом соціального страхування на випадок тимчасової втрати працездатності.
Листок непрацездатності
Протокол засідання комісії (уповноваженого) із соціального страхування
Заява-розрахунок про нараховані застрахованим особам суми матеріального забезпечення за їх видами
Порядок документального оформлення лікарняних на підприємстві
Таблиця 5.1
Підстави для видачі листка непрацездатності та терміни, на які він видається
№
Страховий випадок
Тривалість тимчасової
Примітки
Підстава
з/п
непрацездатності
1
2
3
4
5
Тимчасова
Увесь період тимчасової
Перші п'ять днів тимчасової
п. 1 ч. 1, ч.
непрацездатність
непрацездатності до її
непрацездатності лікарняний
2 ст. 35 ЗУ
унаслідок
відновлення або до
оплачуються за рахунок коштів
№ 2240;
захворювання або
встановлення групи
підприємства, установи,
ст. 2 ЗУ №
1
травми, не пов'язаної з
інвалідності медико-
організації за правилами,
2213;
нещасним випадком
соціальною експертною
встановленими Порядком №
р. 2
на виробництві
комісією (МСЕК)
439, починаючи з шостого дня
Інструкції
– за рахунок коштів Фонду з
№ 455
тимчасової втрати
працездатності (далі – Фонд)*
Необхідність догляду
• Не більше 14
Лікарняний оплачується з
п. 2 ч. 1, ч.
за хворою дитиною
календарних днів;
першого дня за рахунок коштів
3 ст. 35 ЗУ
віком до 14 років**
• увесь час перебування у
Фонду
№ 2240;
стаціонарі разом із хворою
п. 3.3
дитиною віком до 14
Інструкції
років;
№ 455
• увесь період хвороби,
2
включаючи санаторно-
курортне лікування,
дитини, яка є
постраждалою внаслідок
аварії на ЧАЕС або
інфікованою вірусом
імунодефіциту людини
(СНІД)
Продовження табл.5.1
1
2
3
4
5
3
Необхідність догляду за
До 3 днів (залежно від
Лікарняний оплачується з
п. 3 ч. 1, ч.
дорослим членом сім'ї
тяжкості перебігу
першого дня за рахунок
4 ст. 35 ЗУ
та хворою дитиною,
захворювання та
коштів Фонду
№ 2240;
старшою 14 років
побутових умов термін
п. 3.2
може бути продовжений за
Інструкції
рішенням ЛКК або
№ 455
головного лікаря, але не
більше 7 календарних днів)
4
Необхідність догляду за
Увесь період
Лікарняний надається і
ч. 1 п. 4, ч.
дитиною віком до 3
захворювання матері
оплачується застрахованій
5 ст. 35 ЗУ
років або дитиною-
особі, яка здійснює догляд за
№ 2240;
інвалідом віком до 18
дитиною, з першого дня
п. 3.13
років у разі хвороби
захворювання матері за
Інструкції
матері чи іншої особи,
рахунок коштів Фонду
№ 455
яка доглядає за цією
дитиною
5
Карантин, накладений
Увесь час відсутності на
Допомога з ТВП надається з
п. 5 ч. 1 ст.
органами санітарно-
роботі
першого дня карантину за
35, ч. 7 ст.
епідеміологічної служби
рахунок коштів Фонду
35 ЗУ №
2240;
р. 5
Інструкції
№ 455
6
Тимчасове переведення
Не більше 2 місяців
Допомога надається за
п. 6 ч. 1, ч.
застрахованої особи
рахунок коштів Фонду з
8 ст. 35 ЗУ
відповідно до
першого дня за час такої
№ 2240;
медичного висновку на
роботи в розмірі, який разом
п. 2.13
легшу,
із заробітком за тимчасово
Інструкції
нижчеоплачувану
виконувану роботу не може
№ 455
роботу
перевищувати суми повного
заробітку до часу
переведення
7
Протезування з
Увесь період перебування
Надається з першого дня
п. 7 ч. 1, ч.
поміщенням у стаціонар
у протезно-ортопедичному
перебування у стаціонарі
9 ст. 35 ЗУ
протезно-ортопедичного
підприємстві з
протезно-ортопедичного
№ 2240;
підприємства
урахуванням часу на
підприємства за рахунок
п. 2.12
проїзд до протезно-
коштів Фонду
Інструкції
ортопедичного
№ 455
підприємства і назад
8
Санаторно-курортне
Увесь термін лікування та
Допомога з ТВП надається за
п. 8 ч. 1, ч.
лікування
проїзду до санаторію і
весь час перебування у
10 ст. 35 ЗУ
назад, але з урахуванням
санаторно-курортному
№ 2240;
тривалості щорічної
закладі особі, яка
п. 2.14, р. 7
(основної та додаткової)
направляється безпосередньо
Інструкції
відпустки
із стаціонару лікувального
№ 455
закладу
Допомога з ТВП особі, яка
виховує дитину-інваліда
віком до 18 років, надається
за наявності медичного
висновку про необхідність
стороннього догляду за нею
* Застрахованим інвалідам, які працюють на підприємствах та в організаціях товариств УТОГ і УТОС, допомога з ТВП виплачується за рахунок Фонду починаючи з першого дня непрацездатності (ч. 3 ст. 2 ЗУ № 2213).
** Якщо в сім'ї хворіють двоє або більше дітей одночасно, то для догляду за ними видається один листок непрацездатності. У разі виникнення захворювання у дітей в різний час листок непрацездатності видається в кожному випадку окремо (п. 3.5 Інструкції № 455)
Таблиця 5.2
Розмір допомоги при розрахунку за листком непрацездатності в залежності від
страхового стажу
Розмір
допомоги (у
№
Розмір страхового
відсотках до
Отримувачі допомоги
з/п
стажу
середньої
заробітної
плати особи)
1
До п’яти років
60
Особи, які застраховані у Фонді соціального
страхування
з
тимчасової
втрати
Від п’яти до восьми
2
80
працездатності
(ст.
37
ЗУ
«Про
років
загальнообов'язкове
державне
соціальне
страхування у зв'язку з тимчасовою втратою
3
Понад вісім років
100
працездатності
та витратами,
зумовленими
похованням» від 18.01.2001 р. № 2240-III)
Громадяни, віднесені до 1–4 категорій осіб, які
постраждали внаслідок Чорнобильської
катастрофи, відповідно до ст. 14 ЗУ «Про
статус і соціальний захист громадян, які
постраждали внаслідок Чорнобильської
катастрофи» від 28.02.91 р. № 796-XIІ
Один з батьків або особа, що їх замінює та
доглядає за хворою дитиною віком до 14 років,
яка
постраждала
від
Чорнобильської
катастрофи п. 2 ст. 30 ЗУ «Про статус і
соціальний захист громадян, які постраждали
Незалежно від
внаслідок Чорнобильської
катастрофи» від
4
100
28.02.91 р. № 796-XIІ
страхового стажу
Ветерани війни та особи, на яких поширюється
чинність п. 11 ст. 12 ЗУ «Про статус ветеранів
війни, гарантії їх соціального захисту» від
22.10.93 р. № 3551-XII
Особи, віднесені до жертв нацистських
переслідувань відповідно до п. 11 ст. 6 1 ЗУ
«Про жертви нацистських переслідувань» від
23.03.2000 р. № 1584-III
Діти війни відповідно до абз. 4 ст. 5 ЗУ «Про
соціальний захист дітей війни» від 18.11.2004
р. № 2195-IV
Комісія (уповноважений) підприємства, установи, організації із загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням (далі – комісія (уповноважений) із соціального страхування підприємства), створюється (обирається) та діє на підприємстві, в установі, організації (далі - підприємство), що використовує найману працю, незалежно від форм власності і господарювання (п. 1.1. Поставнови правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності № 25 від 25.06.2008 р. (надалі – Постанова № 25).
Організація роботи комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства здійснюється на паритетних засадах її членами, делегованими до неї роботодавцем та представником застрахованих осіб (представницькими сторонами). Представником застрахованих осіб є профспілкова організація підприємства, а за її відсутності – інший уповноважений орган, який представляє інтереси застрахованих осіб (представник) (п. 1.3. Постанови № 25).
Члени комісії делегуються кожною представницькою стороною самостійно у рівній кількості залежно від чисельності застрахованих осіб на підприємстві (п. 1.3. Постанови № 25).
Члени комісії виконують свої обов'язки на громадських засадах (п. 1.3. Постанови № 25).
Строк повноважень членів комісії та їх кількість від кожної сторони встановлюються спільним рішенням представницьких сторін (п. 1.3. Постанови №
25).
Рішення про делегування членів до комісії із соціального страхування підприємства оформлюються: роботодавцем – його наказом або іншим розпорядчим документом, представником застрахованих осіб - постановою виборного органу профспілкової організації (об'єднаного представницького органу профспілкових організацій) або відповідним рішенням іншого уповноваженого органу, який представляє інтереси застрахованих осіб (п. 1.3. Постанови № 25).
Комісія із соціального страхування підприємства створюється при чисельності застрахованих осіб понад 15 працюючих за наймом. При чисельності на підприємстві застрахованих осіб 15 і менше на загальних зборах працівників обирається уповноважений із соціального страхування підприємства (п. 1.4. Постанови № 25).
На підприємстві, де нарахування і виплата заробітної плати, а також виплата матеріального забезпечення по соціальному страхуванню, надання соціальних послуг здійснюються у його структурних підрозділах, комісії із соціального страхування створюються у цих підрозділах підприємства (п. 1.4. Постанови № 25).
Рішення комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства
оформлюються протоколом в день їх прийняття (п. 4.3. Постанови № 25).
Директору ТОВ «Продторгсервіс»
Ткаченку Віктору Івановичу
Менеджера з продажу
Сироваток Оксани Петрівни
Заява
Прошу надати мені оплачувану відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами з 02
січня 20_ _ р. по 06 травня 20_ _ р.
Листок непрацездатності додаю.
30.12.20_ _ р. Сироваток Сироваток О.П.
(підпис)
Заява на оплачувану відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами
Додаток до Положення
ПРОТОКОЛ N ___
засідання комісії із соціального страхування /рішення уповноваженого/
____________________________________________
(назва підприємства, установи, організації)
від "___" ____________ 20__ року
Присутні на засіданні:
П. І. Б.
Голова комісії/уповноважений/
Заступник голови
Члени комісії:
Розглянувши звернення та документи про призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг застрахованим особам, комісія /уповноважений/ із соціального страхування вирішила:
I. Призначити допомогу:
1. По тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах
N
П. І.
Номер
Серія та
Причина
Первинний - 1;
Період
Кількість
Розмір
номер
з/
Б.
страховог
непрацездатност
продовження -
непрацездатно
днів, що
допомог
листка
п
о
непраце-
і: захворювання
2
сті
підлягають
и (%)
свідоцтва
загальне - 1;
оплаті
здатност
наслідок аварії
і
з
по
разом
у т. ч.
на ЧАЕС - 3;