МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ І СПОРТУ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
ІНСТИТУТ КОМП’ЮТЕРНИХ НАУК ТА ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
кафедра інформаційних технологій видавничої справи
Лабораторна робота № 1
з дисципліни
“Управління бізнес проектами”
Тема: Застосування Mind Map для розуміння концепції проектного менеджменту.
Мета: Освоєння безкоштовного інструменту побудови ментальних карт coggle.
Теоретичні відомості
Майндмеппінг (mindmapping, ментальні карти) — це зручна і ефективна техніка візуалізації мислення і альтернативного запису.
Карти пам'яті використовуються для створення, візуалізації, структуризації і класифікації ідей, а також як засіб для навчання, організації, вирішення завдань, ухвалення рішень, при написанні статей.
Карта пам'яті реалізується у вигляді діаграми, на якій зображені слова, ідеї, завдання або інші поняття, зв'язані гілками, що відходять від центрального поняття або ідеї. У основі цієї техніки лежить принцип «радіантного мислення», що відноситься до асоціативних розумових процесів, відправною крапкою або точкою дотику яких є центральний об'єкт.
Карти пам'яті (англ. Mind map) — спосіб зображення процесу загального системного мислення за допомогою схем. Також може розглядатися як зручна техніка альтернативного запису.
МК можна використовувати, щоб "застенографувати" ті думки і ідеї, які проносяться в голові, коли ви роздумуєте над яким-небудь завданням. І навпаки, МК дозволяють так оформити інформацію, що мозок легко її сприйме, бо інформація записана на "мові мозку".
Ментальні карти відображають природний спосіб мислення людського мозкуЯкщо ви хочете сприйняти яку-небудь інформацію і для цього оформляєте її у вигляді таблиць, списків, звичайного тексту і так далі, то вашому мозку потрібно буде зробити додаткову роботу по перекладу цієї інформації зрозумілою для нього мовою. Якщо ж ця інформація оформлена у вигляді Ментальних карт, то вона легко і просто укладеться у вашій голові, тому що записана на "мові мозку".
Coggle.it - це безкоштовний онлайн інструмент для побудови ментальних карт. Здебільшого він використовується для:
створення поміток – в період зустрічей, коли роздумуємо над чимось чи коли зявляється натхнення для створення красивих, структурованих поміток;
мозгового штурму – для розробки ідеї ідеї та наповнення її з coggle до моменту розростання в цілком працездатний план, просто побудований та готовий до реалізації;
роботи в команді з інформацією –занесення певної інформації в coggle із включенням усіх деталей з метою поділитися (розшарити) з командою.
Завдання
Побудувати ментальну карту Вашої команди із окресленням позитивних сторін кожного члена команди, а також тих сторін, які варто покращити. Для цього використати спеціалізоване програмне забезпечення.
Порядок виконання роботи.
Дослідити існуюче програмне забезпечення для побудови ментальних карт.
Встановити безкоштовний інструмент для побудови ментальних карт - https://coggle.it/.
Навчитися будувати ментальні карти з використанням усіх можливостей інструменту coggle.it.
Детально описати основні операції, які використовувалися для побудови вашої ментальної карти та проілюструвати їх на прикладах.
Відобразити побудовану Вами ментальну карту у звіті
/
Рис1. зображення моєї частинки ментальної карти.
Висновок: На даній лабораторній роботі, я з допомогою команди дослідила існуюче програмне забезпечення для побудови ментальних карт. За допомогою встановленої програми coggle.it навчилась їх будувати, використовуючи всі можливості інстументу coggle і на основі набутих навичок наша команда створила свою ментальну карту «dream team».
Література:
Безкоштовний інструмент для побудови ментальних карт - https://coggle.it/
Відеоурок по роботі з інструментом: https://www.youtube.com/watch?v=xw6WYP2pDR8