Міністерство освіти і науки України
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»
Лабораторна робота №2
з курсу «Міжнародний маркетинг»
на тему: «Підготовка системи до роботи. Наповнення словників»
Варіант 2
Зміст
Вступ………………………………………………………………………………3
Хід роботи…………………………………………………………………………4
Аналіз нормативно-правових актів………………………………………….10
Висновки………………………………………………………………………..11
Список використаних джерел………………………………………………...12
Вступ
Поняття «Словник» в КСА використовується досить умовно. Під «Словником» прийнято називати будь-яке сховище інформації, в якому зберігаються допоміжні відомості.
Мета роботи: ознайомлення, створення і заповнення різних видів словників.
Завдання:
Заповнення словника «Найменування курсів валют»;
Заповнення словника «Одиниці виміру»;
Заповнення словника «Номенклатура товарів і послуг»;
Заповнення словника «Працівники»;
Заповнення словника «Контактні особи».
Засоби виконання: програмний продукт «ПАРУС».
Хід роботи
Завдання 2.1. Заповнення словника «Найменування курсів валют».
Обрати пункт меню «Словники», «Найменування курсів валют».
У верхній панелі «Найменування та курси валют» натисканням правої кнопки мишки викликати контекстне меню, вибрати команду «Додати» (при потребі це дозволить додати нові види валют – в даному випадку «євро»). У нижній панелі «Історія зміни курсу…» відображається історія курсу тієї валюти, на якій встановлено курсор в панелі «Найменування валют».
Для введення курсу валюти в контекстному меню панелі «Історія зміни курсу...» вибрати «Додати» і в формі, що з'явилася внести дані згідно із Завданням. Натиснути кнопку «Записати». Результат зображено на рис.1.1-1.2.
/
Рис.1.1. Курс валют грн./дол.
/
Рис.1.2. Курс валют грн./євро
Завдання 2.2. Заповнення словника «Одиниці виміру»
Відкрити вікно «Словники». Створіть у панелі каталогів розділ «Одиниці виміру товарів»: в панелі каталогу клацнути правою кнопкою миші на розділі (каталозі), для якого потрібно створити підрозділ (підкаталог) і вибрати з контекстного меню команду «Додати». З'явиться новий розділ. Активізувати створений розділ иожна подвійним клацанням мишки.
Для занесення базової ОВ в правій верхній панелі «Список одиниць вимірювання» натисканням правої кнопки миші викличте контекстне меню, з якого виберіть команду «Додати». Для занесення базової ОВ у формі «Одиниці виміру» треба заповнити поля:
«Найменування ОВ» - «Штука», «Кілограм»;
«Мнемокод» - «шт.», «кг.», «уп.1000», «уп.5000», «уп.2», «ящ. на 20», «ящ. на 10», «ящ. на 2». Натиснути кнопку «Записати».
Примітка: якщо система не дає дозвіл на створення нової базової ОВ – знайдіть в словнику «Одиниці виміру» підрозділ, в якому вже створено дану ОВ та видаліть її.
Для занесення похідної ОВ треба встановити курсор на базовій одиниці виміру, для якої необхідно створити похідні одиниці. У нижній панелі Похідні одиниці виміру вибрати з контекстного меню команду Додати.
У вікні Одиниці виміру: заповнити такі поля:
Найменування ОВ - «Упаковка на 1000 шт.», «Упаковка на 5000 шт.», «Упаковка на 2 шт.», «Ящик на 20 кг.», «Ящик на 10 кг.», «Ящик на 2 кг.»;
Мнемокод - «уп.1000», «уп.5000», «уп.2», «ящ. на 20», «ящ. на 10», «ящ. на 2».
У полі «Похідна від» з'явиться назва базової одиниці, на якій знаходиться курсор у верхній панелі вікна. В частині вікна «Додатково» задайти відповідну кількість похідних одиниць за одиницю базової . Натиснути кнопку Записати. Результати зображено на рис.2.1-2.2.
/
Рис.2.1. Базові і похідні одиниці «Штука»
/
Рис.2.2. Базові і похідні одиниці «Кілограм»
Завдання 2.3. Заповнення словника «Номенклатура товарів і послуг»
Відкрити розділ Словники / Номенклатура товарів та послуг. В панелі каталогу створити розділи: «Поліграфія», «Сувеніри», «Прапори», «Послуги».
Розділ Словники / Номенклатура товарів та послуг. Активізувати подвійним клацанням мишки потрібний розділ в дереві каталогу. У правій верхній панелі вікна Список товарів і послуг вибрати з контекстного меню команду Додати.
На екрані появиться форма Номенклатурна позиція: Додавання. Заповнити поля цієї форми.
В закладці Основні:
Тип номенклатурної позиції – вибрати товар, послуга, тара і пр.;
Код ТМЦ – «Листівки формату А4», «Листівки формату А5», «Плакати», «Ручки кулькові», «Запальнички», «Прапор 20*40», «Прапор 210*480», «Роздача листівок», «Складання рекламного слогану».;
Найменування – Листівки формату А4», «Листівки формату А5», «Плакати», «Ручки кулькові», «Запальнички», «Прапор 20*40», «Прапор 210*480», «Роздача листівок», «Складання рекламного слогану».;
Базова одиниця вимірювання вибирається із відповідного словника. Якщо потрібної ОВ немає в словнику, його потрібно створити. Результати зображено на рис.3.1-3.4.
/
Рис.3.1. Розділ «Поліграфія»
/
Рис.3.2. Розділ «Сувеніри»
/
Рис.3.3. Розділ «Прапори»
/
Рис. 3.4. Розділ «Послуги»
Для того, щоб ввести ціни реалізації на виготовлення листівок форми А4 і на запальнички потрібно:
Вибрати розділ «Поліграфії», «Сувеніри» в каталозі. При цьому в панелі Список товарів і послуг відобразиться список товарів, що відносяться до цього розділу, клацнути мишою на «Листівки форми А4», «Запальнички».
Ціни реалізації вводяться в нижній панелі вікна у вкладці Ціни реалізації. Викличте клацанням правої кнопки миші контекстне меню, з якого виберіть команду Додати. На екрані з'явиться форма Ціна реалізації: Додавання. Де потрібно заповнити такі поля: «Дата», «Код валюти», «Упаковка», «Тариф».
Натисніть кнопку Записати. Результати зображено на рис. 3.5-3.6.
/
Рис.3.5. Ціна реалізації на виготовлення Листівок форми А4
/
Рис.3.6. Ціна реалізації на виготовлення запальничок
Завдання 2.4. Заповнення словника «Працівники»
Відкрити розділ Словники / Загальні поняття / Категорії / Категорії підрозділу. Створити у панелі каталогів потрібні розділи: оброблення замовлень, адміністрація та відділ маркетингу.
Відкрити розділ Словники / Особи / Працівники. Створити у панелі каталогів потрібні розділи: оброблення замовлень, адміністрація та відділ маркетингу.
Перед тим як приступити до реєстрації в базі персон (працівників, відвідувачів, що надходять на роботу), необхідно в розділі Журнал обліку робочого часу створити каталог структури (рис.4.1).
/
Рис.4.1. Структура каталогів Журнали робочого часу
Поверніться в розділ Словники / Особи / Працівники. Виберіть потрібний каталог. В панелі Працівники виберіть з контекстного меню команду Додати. Заповніть форму, що з'явилась: Працівник: Додавання. Результати зображено на рис.4.2-4.6.
/
Рис.4.2. Працівники відділу «Поліграфія»
/
Рис.4.3. Працівники Дирекції
/
Рис. 4.4. Працівники Диспетчерської
/
Рис.4.5. Секретарі
/
Рис.4.6. Працівники Відділу маркетингу
Завдання 2.5. Заповнення словника «Контактні особи»
Відрити розділ Словники / Особи / Контактні особи
Створити у панелі каталогів потрібні розділи: оброблення замовлень, адміністрація та відділ маркетингу. Додати нових працівників і натиснути Прийом на роботу (рис.4.7).
/
Рис.4.7. Прийом нового працівника Іванова С.П.
Аналіз нормативно-правових актів
1. Закон України «Про авторське право і суміжні права» (введено в дію від 23.12.93, ст.65, останні зміни внесено 16.10.12, ст.41).
Цей Закон охороняє особисті немайнові права і майнові права авторів та їх правонаступників, пов'язані із створенням та використанням творів науки, літератури і мистецтва - авторське право, і права виконавців, виробників фонограм і відеограм та організацій мовлення - суміжні права[2].
2. Закон України «Про Національний банк України» (ВВР, 1999, №29, ст.238, останні зміни внесено 28.12.14, №6, ст.41).
Національний банк України (далі - Національний банк) є центральним банком України, особливим центральним органом державного управління, юридичний статус, завдання, функції, повноваження і принципи організації якого визначаються Конституцією України, цим Законом та іншими законами України. Національний банк має статутний капітал, що є державною власністю. Розмір статутного капіталу становить 10 мільйонів гривень[3].
3. Постанова «Про затвердження Положення про встановлення офіційного курсу гривні до іноземних валют та курсу банківських металів» (12.11.03, №496, ост. зміни 31.03.14).
У цьому Положенні відповідно до статей 7, 15 та 36 Закону України "Про Національний банк України" Національний банк України визначає порядок установлення і використання офіційного курсу гривні до іноземних валют та банківських металів[4].
4. Закон України «Про професійний розвиток працівників» (05.07.12, №24, ст.243).
Цей Закон визначає правові, організаційні та фінансові засади функціонування системи професійного розвитку працівників. Метою державної політики у сфері професійного розвитку працівників є підвищення їх конкурентоспроможності відповідно до суспільних потреб шляхом сприяння роботодавцю в ефективному використанні праці та забезпеченні досягнення належного професійного рівня працівниками[5].
5. Закон України «Про здійснення державних закупівель» (2014, №24, ст.883, ост. зміни 02.09.14, №44, ст.2040).
Цей Закон встановлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.
Метою цього Закону є створення конкурентного середовища у сфері державних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції[6].
Висновки
В результаті виконання лабораторної роботи, я ознайомилась, створила і заповнила різні види словників: «Найменування курсів валют», «Одиниці виміру», «Номенклатура товарів і послуг», «Працівники», «Контактні особи».
Словник «Найменування та курсів валют» створено для реєстрації валют, що використовуються в облікових операціях, а також для зберігання історії зміни курсів зареєстрованих валют по відношенню до базової валюті ( наприклад, до гривні ) . Система дозволяє вести облік як фінансових, так і матеріальних засобів у різних валютах. Число валют, які одночасно використовуються в розрахунках,є необмеженим. Система зберігає не лише курси на поточну дату, а й усі попередні.
Інформація, що зберігається в словнику «Одиниці виміру» призначена для зберігання переліку одиниць вимірювання та видів упаковок товарів і послуг, які використовуються в КСА.
Словник «Номенклатура товарів і послуг» призначений для зберігання та використання інформації про товари та послуги, які є предметом співпраці організації, а також для зберігання історії цін на товари / послуги.
Словник «Працівники» призначений для зберігання, відображення і використання інформації про працівників організації.
Словники "Контактні особи" призначений для зберігання, відображення і використання інформації про контактних осіб (гості, клієнти, партнери і т.д.) і кандидатів на роботу в компанію[1].
Список використаних джерел
О.Г. Мельник, К.О. Дзюбіна Міжнародний маркетинг (практичний аспект) : навч.-метод. посібн./ О.Г. Мельник, К.О. Дзюбіна - Львів: НУ «Львівська політехніка», ІНЕМ, каф. ЗМД. - 2014. – 92 с.
Закон України «Про авторське право і суміжні права» [Електронний ресурс]. – Режим доступу:http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/3792-12
Закон України «Про Національний банк України» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/679-14
Постанова «Про затвердження Положення про встановлення офіційного курсу гривні до іноземних валют та курсу банківських металів» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z1094-03
Закон України «Про професійний розвиток працівників» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/4312-17
Закон України «Про здійснення державних закупівель» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/1197-18