Міністерство освіти і науки України
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»
Лабораторна робота №3
з курсу «Міжнародний маркетинг»
на тему: «Оптимізування роботи менеджерів відділу міжнародного маркетингу. Робота з розділом «Журнал обліку робочого часу»»
Варіант 2
Зміст
Вступ………………………………………………………………………………3
Хід роботи…………………………………………………………………………4
Аналіз нормативно-правових актів…………………………………………...7
Висновки…………………………………………………………………………8
Список використаних джерел……………………………………………….....9
Вступ
Мета роботи: оптимізувати роботу менеджерів відділу міжнародного маркетингу в розділі «Журнал обліку робочого часу».
Завдання:
Занести інформацію в розділ «Журнал обліку робочого часу»;
Обробити інформацію в розділ «Журнал обліку робочого часу».
Засоби виконання: програмний продукт «ПАРУС».
Хід роботи
Завдання 3.1. Занесення інформації в розділ «Журнал обліку робочого часу»
Відкрити розділ Облік / Журнал обліку робочого часу. Створити в панелі каталогів потрібні розділи: «Адміністрація», «Відділ маркетингу», «Обслуговування замовлень».
У вікні Журнал обліку робочого часу у верхній панелі Завантаження фахівців вибрати з контекстного меню команду Додати. У формі, що з'явилася Графіки: Додавання заповнити поля : «Робочий день», «Працівник(Клієнт)», «Особлива відмітка», «Примітка». І натиснути Записати. Дані про кількість і характеристику відпрацьованого часу вносяться в нижню панель Графік роботи, загальний ча. Всі дані, які Ви вносите в цій панелі будуть ставитися до активного рядку верхньої панелі Завантаження фахівців, тобто до конкретного працівника компанії.
У нижній панелі виберіть з контекстного меню команду Додати. У формі, що з'явилася заповніть поля: «З…До…», «Офіс/Клієнт», - натисканням кнопки … викликається вікно Організації з розділу Клієнти та потенційні клієнти (розділ, в якому зберігаються дані про всіх контрагентів (потенційні клієнти, клієнти, партнери, конкуренти і т.д.). У вікні Організації в панелі каталогу створіть розділ Клієнти по поліграфії. В панелі Організації виберіть з контекстного меню команду Додати. З'явиться форма Додавання. У цій формі заповніть наступні поля: «Мнемокод організації» і «Повне найменування». Результати зображено на рис.1.1-1.3.
/
Рис.1.1. Журнал робочого часу Ільїна С.К.
/
Рис.1.2. Журнал робочого часу Перова О.П.
/
Рис.1.3. Журнал робочого часу Розанова В.П.
Завдання 3.2. Оброблення інформації в розділ «Журнал обліку робочого часу»
Визначити чим займався (що робив) 30.03.15 р. працівник на прізвище Розанов (в якому відділі він працює Ви не знаєте):
В лівій панелі, де знаходиться дерево каталогів встановити курсор на кореневому каталозі "Журнал обліку робочого часу", правою кнопкою мишки викликати контекстне меню. Оберіть команду Від поточної все. При цьому в панелі Завантаження фахівців відобразяться всі дані по всім фахівцям.
В панелі Завантаження фахівців клікнути правою кнопкою миші і викликати контекстне меню, вибрати команду Відібрати. Відкриється форма Журнал обліку робочого часу / Умови відбору. У цій формі встановити параметри відбору згідно із завданням: в полі Період роботи встановити потрібну дату (з 30.03.15 по 30.03.15); в полі Спеціаліст ввести вручну мнемокод спеціаліста(Розанов). Якщо Ви сумніваєтеся, натисканням кнопки відкрийте словник Працівники, знайдіть потрібного працівника і натисніть кнопку Вибрати. В полі відобразиться мнемокод потрібного працівника.
Натиснути Встановити. Система видасть всі дані, які підходять заданим параметрам. Якщо Ви хочете визначити з якого підрозділу працівник, натисніть комбінацію клавіш SHIFT + Backspace. При цьому в лівій панелі каталогу курсор відзначить підрозділ, до якого відноситься даний працівник (рис.2.1).
/
Рис.2.1. Результат відбору
Визначити чи був хтось на фірмі «Ромікс» 30.03.15р. та уточнити хто саме і з якою метою:
У лівій панелі, де знаходиться дерево каталогів встановити курсор на корні каталогу Розділи, правою кнопкою мишки викличте контекстне меню. Оберіть команду Від поточної дати. При цьому в панелі Завантаження фахівців відобразяться всі дані по всім фахівцям.
В панелі Завантаження фахівців клікніть правою кнопкою миші і викличте контекстне меню, виберіть команду Відібрати. Відкриється форма Графіки: Умови відбору. У цій формі встановіть параметри відбору згідно із завданням: в поле Графіки за період встановіть потрібну дату (з 30.03.15 по 30.03.15);
в поле Клієнт, введіть вручну мнемокод потрібної організації(«Ромікс»); В полі відобразиться мнемокод організації, яку ви шукаєте. Перевірте, щоб інші поля форми були вільні.
Натисніть Встановити. Система видасть всі дані, які підходять заданим параметрам відбору. В панелі Завантаження фахівців відобразиться інформація про те, хто з фахівців відвідував в цей день цю організацію. У нижній панелі Графік роботи: Загальний час Ви побачите дані про те у скільки фахівець був у клієнта і з якою метою він туди їздив (рис.2.2).
/
Рис.2.2.Результат відбору
Аналіз нормативно-правових актів
1. Закон України «Про авторське право і суміжні права» (введено в дію від 23.12.93, ст.65, останні зміни внесено 16.10.12, ст.41).
Цей Закон охороняє особисті немайнові права і майнові права авторів та їх правонаступників, пов'язані із створенням та використанням творів науки, літератури і мистецтва - авторське право, і права виконавців, виробників фонограм і відеограм та організацій мовлення - суміжні права[2].
2. Закон України «Про професійний розвиток працівників» (05.07.12, №24, ст.243).
Цей Закон визначає правові, організаційні та фінансові засади функціонування системи професійного розвитку працівників. Метою державної політики у сфері професійного розвитку працівників є підвищення їх конкурентоспроможності відповідно до суспільних потреб шляхом сприяння роботодавцю в ефективному використанні праці та забезпеченні досягнення належного професійного рівня працівниками[3].
3. Кодекс законів про працю України (від 10.12.71, №50, ст.375, ост. Зміни 15.01.15, №10, ст.62).
Кодекс законів про працю України регулює трудові відносини всіх працівників, сприяючи зростанню продуктивності праці, поліпшенню якості роботи, підвищенню ефективності суспільного виробництва і піднесенню на цій основі матеріального і культурного рівня життя трудящих, зміцненню трудової дисципліни і поступовому перетворенню праці на благо суспільства в першу життєву потребу кожної працездатної людини.
Законодавство про працю встановлює високий рівень умов праці, всемірну охорону трудових прав працівників[4].
4. Наказ України «Про затвердження інструкції про службові відрядження в межах України та за кордоном» (від 13.03.98, ост. Зміни 19.07.13).
Службовим відрядженням вважається поїздка працівника за розпорядженням керівника органу державної влади, підприємства, установи та організації, що повністю або частково утримується (фінансується) за рахунок бюджетних коштів (далі - підприємство), на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем його постійної роботи (за наявності документів, що підтверджують зв'язок службового відрядження з основною діяльністю підприємства)[5].
5. Закон України «Про охорону праці» (від 1992, №49, ст.669, ост. Зміни 28.12.14).
Дія цього Закону поширюється на всіх юридичних та фізичних осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю, та на всіх працюючих.
Державна політика в галузі охорони праці визначається відповідно до Конституції України Верховною Радою України і спрямована на створення належних, безпечних і здорових умов праці, запобігання нещасним випадкам та професійним захворюванням[6].
Висновки
В результаті виконання лабораторної роботи, я оптимізувала роботу менеджерів відділу міжнародного маркетингу в розділі «Журнал обліку робочого часу».
З метою оптимізування роботи менеджерів відділу міжнародного маркетингу доцільно використовувати «Журнал обліку робочого часу». Розділ Системи «Журнал обліку робочого часу» дозволяє вести графік робочого часу працівників, що дає можливість раціоналізувати використання робочого часу. Розділ дозволяє відстежувати кількість відпрацьованого часу в офісі або на виїзді у клієнта, а також характер виконаних працівником робіт. Також цей розділ може використовуватися для планування завантаження працівників[1].
Список використаних джерел
О.Г. Мельник, К.О. Дзюбіна Міжнародний маркетинг (практичний аспект) : навч.-метод. посібн./ О.Г. Мельник, К.О. Дзюбіна - Львів: НУ «Львівська політехніка», ІНЕМ, каф. ЗМД. - 2014. – 92 с.
Закон України «Про авторське право і суміжні права» [Електронний ресурс]. – Режим доступу:http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/3792-12
Закон України «Про професійний розвиток працівників» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/4312-17
Кодекс законів про працю України [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/322-08
Наказ України «Про затвердження інструкції про службові відрядження в межах України та за кордоном» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0218-98
Закон України «Про охорону праці» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2694-12